Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért tartják többre a fiú utódot, mint a lányt? fórum

Miért tartják többre a fiú utódot, mint a lányt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. júl. 17. 20:27
mert egyszerűbb teremtés.
93. ina87
2014. júl. 13. 11:51
ahigy olvastam a hozzászolásokat át nem is tudom...ez szerintem az utokor és jo hosszu idönek ekll eltelnie h változon a dolog a fiu és a lány dolog manapság még mindég gyenge nemnek tartják a nöket ezis honnan eregd hát a férfiak,akár igy akár ugy a nöis ember meg a fiuis,egymás nélkül egyiksem tud létezni,környezetemben is van aki a fiut többre tarja mint a saját másik két lányát szomoru mert azok a gyerekek atol még igénylik a szeretet meg a törödést...
2014. máj. 21. 07:30
hol?kinaban gondolod,azaz kerdezed?ki tudja,magyarban tok mindegy.
2009. ápr. 4. 18:24

Ősidők óta fennálló beidegződés, vagy talán mert a fiú viszi tovább a nevet.


Anyukám is többre tartja a fiút, mint a lányt. Egyszer azt mondta nekem, : -Te nem vagy a gyerekem, csak a lányom.


Soha semmi nem fájt annyira, mint ez a megjegyzése.


Amikor vártam a fiamat, a nagyapám meg megkérdezte: - Aztán mit vártok fiút vagy lányt?

90. 09789a1669 (válaszként erre: 78. - Spinneli)
2009. ápr. 4. 17:01
Majd ha egyszer azt a tényt közölnék veled,hogy soha nem lehet gyermeked,örülni tudnál te,de nagyon egy apró kicsi lánynak is!
2009. ápr. 4. 16:58
Szerintem nem tartják többre,ez tévhit.Persze embere válogatja.
88. Dorka29 (válaszként erre: 86. - Adel07)
2008. szept. 10. 22:22

Ezt az otromba poént ilyen formában még nem hallottam. Nem is hiányzott...


Még jó, hogy nem beszél vele a párod.

2008. szept. 10. 07:39
Ez nem feltétlenül így van.Az én párom kislányt szeretett volna,van már egy 3éves kisfiunk és a pocakomban megint kisfiú van.
86. adel07
2008. szept. 10. 07:28
Amikor megszületett a kislányunk egy ismrősünk megkérdezte mondta-e az orvos,hogy szakmával született mert a lányok mind ku....!A férjem azóta nem beszél vele.
2008. szept. 6. 22:26

Amikor megszületett a kislányunk, akkor a szomszéd férfi megkérdezte, hogy fiú-e vagy lány. Mikor megmondtam neki, akkor sajnálkozva rámnézett és azt mondta, hogy: "Nem baj, majd a következő!"

Erre közöltem vele, hogy mi lányt is szerettünk volna, főleg az apja, akkor csak nézett és elkezdett másról beszélni....

És ez 2007-ben történt. Anyám.

84. Dorka29 (válaszként erre: 83. - Enci2)
2008. szept. 6. 22:19
Szó szerint ezt akartam írni.:)
83. enci2
2008. szept. 6. 14:21
Miért?????? Többre tartják?????? :o))
2008. jún. 26. 20:07
Én amikor a kisfiamat vártam, direkt nem kérdeztem meg mi lesz - nem trendi dolog, tudom - de nekem az volt a lényeg, hogy minden rendben legyen vele. Ha lesz esetleg testvére ugyanúgy nem fogom megtudni, mert nem ez a lényeg. Szerintem pedig hogy egy gyerek hogyan ragaszkodik, az abszolút nevelés kérdése. Lehet hogyha megnősül, akkor nem lesz már a kapcsolat olyan szoros, de szerintem ez a lányokra ugyanúgy érvényes, és valahol természetes.
81. spinneli (válaszként erre: 80. - Tücsimücsi)
2008. jún. 26. 20:04

szerinted?

:))

amúgy én is inkább azt tapasztalom, hogy mostanában többen várnak kislányt, igazából mikor megszületik, már semmi jelentősége ennek.

80. tücsimücsi (válaszként erre: 78. - Spinneli)
2008. jún. 26. 19:45
Ezt komolyan gondoltad vagy csak vicc?
79. szemanistvanne (válaszként erre: 77. - Petka)
2008. jún. 26. 19:43
Manapság a kislánynak talán a természetéből adaóan örülnek jobban, illetve butaságot írok, hiszen egy anyának mindkettő egyforma boldogságot jelent,de egy lány gyermek ha felnő férjhez megy, jobban ragaszkodik a szüleihez, mint egy fiú, aki megnősül. A férfi ember számára onnatól kezdve legfontosabb a felesége és a gyermeke. Valahogy nem tudják megfefeleően megosztani a szeretetüket, legalább is nem úgy mint egy lány. Persze tisztelet a kivételnek. Én fiús anyuka vagyok hála az égnek az én nős, gyermekes kisfiam inkább lánylelkű, de ismerőseim sokat panaszkodnak nős fiaikra. Azt mondják mióta megnősült mint ha a szülők nem is léteznének.
2008. jún. 26. 19:32

mert a lányok hülyék, jól is va ez így.

fiú vagy semmi.

77. petka
2008. jún. 26. 19:15
Mifelénk is hallani néha hogy leány meg gyerek, szóval hogy a fiú a gyerekkel egyenlő. De manapság egyre inkább azt tapasztalom hogy a babavárásnál vagy tervezésnél inkább kislányt várnak. Persze ha fiú lesz azt is szeretni fogják. És ez a kislány várás nemcsak a nőkre, hanem az apukákra is jellemző.
76. 70feba11fd (válaszként erre: 64. - 5cb4354c81)
2008. jún. 26. 19:02
Az semmi, azt képzeljétek el mikor egyik ismerősöm megnézte az ikreket (két fiú és két tojás,két hónaposak voltak) azt mondta " Nekem Kornél szimpibb mint Balázs), pedig csak akkor látta Őket is mind kettő aludt! A lélegzetem elakadt és megszólalni se tudtam a döbbenettől! Vannak sajnos furcsa emberek!
2008. jún. 26. 15:35

itt nógrád megyében azt szokták mondani, hogy lánya vagy gyereke van az embernek.

szóval szerintük a lány nem is gyerek!

kellett nekem 300 km-ről költözni, hogy "csak lányom" legyen

74. lufi
2008. jún. 26. 14:24
Megdöbbenve olvasom a hozzászólásokat. Szerencsére én még ilyen mondatokat nem hallottam. Bár az egyik barátnőmtől megkérdezték, amikor terhes volt, hogy sas vagy veréb lesz-e.
73. supin (válaszként erre: 70. - Bnedora)
2008. jún. 26. 13:13
Ebben igazad van. + leányom van. A kicsi most menyasszony. Már apad a családi kassza. Pedig nem is lesz nagy esküvő.Szerintem egyenlően kell a hozzáálás mindkét nemnél!! Akkor nincs viszály.
2008. febr. 29. 15:03

A fiú vitte tovább a nevet, Ő tartotta el a családot, védte a hazát stb..

Ma már ez kevésbé van így. A köztudatban persze benne maradt, főleg vidéken.

Ma a nők ugyanolyan család fenntartók, már a nevet is úgy választják ahogy akarják és hazát sem kell védeni puszta kézzel.

2008. febr. 29. 14:42

Pedig ez meg mindig igy van falun. Nagymamam egy kis faluban el es hallottam mar olyat, h baratnoivel beszelgetett. Kerdi az egyik: "van gyerekuk?" Erre a masik: "nincs csak egy lany."

Es ez a 21. sz-ban Mo-on.

2008. febr. 16. 16:09
A hagyományok miatt, mert az hozza a pénzt, a lány pedig viszi.
69. abe24d45e1 (válaszként erre: 54. - Droma)
2008. jan. 9. 15:11
Igazad van egyetertek /
2008. jan. 9. 10:24

Most olvastam valami erdekeset:

-a mehen beluli fejlodes soran a fiuknak nagyobb az eselye a serulesre, betegsegekre,mint a lanyoknak

-a spontan vetelesek is inkabb az "erosebb nem"-et sujtjak (100 lany magzatra 125 fiu jut, de szuleteskor ez az arany 100:106)


(meg a Bibliaban is konnyebben aldoznak fel lanyt, mint fiukat)


Az embereknek mintha a zsigereikben lenne kodolva, hogy egy fiu szuletese nagyobb esemeny, biologiai ertelemben, persze. Igy mar ertem.

67. Laryan (válaszként erre: 64. - 5cb4354c81)
2008. jan. 5. 23:18
Teljesen igazad van,én is nagyon dühös tudok lenni!Az ilyen fajta emberekben nem tudom mi játszódik le mikor ezt megkérdezik?!
66. Laryan
2008. jan. 5. 23:15
Igen régen ez nagyon így volt,de miért?Azért mert az tudta az állatokat ellátni,meg dolgozott a földeken vagy mi?Hülyeségnek tartom,én lányt szerettem volna,és hálistennek az is lett!!!De nem tennék különbséget hisz mindegy fiú vagy lány az én gyermekem,nem?!
65. spinneli (válaszként erre: 62. - 0260f21e84)
2008. jan. 3. 03:43
csatlakozom, az én környezetemben sem tesznek különbséget.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook