Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodás korú gyermekek szülei: Nálatok hány órakor van vacsora, fürdés, ágybabújás? fórum

Óvodás korú gyermekek szülei: Nálatok hány órakor van vacsora, fürdés, ágybabújás? (beszélgetős fórum)


1 2
35. martin3 (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 30. 14:05
ezt hogy érted, hogy ott van a férjem? délután 5-6-ra ér haza vacsizik velünk, majd leül tv-zni, újságot olvasni, intézni az ügyeit...én meg futószalagon fürdetem, öltöztetem a gyerkőcöket stb. Ő szinte semmit nem segít itthon...így nem értem a kérdésedet...:)
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - Martin3)
2011. márc. 30. 11:55
Csak Neked ezek szerint ott van a férjed... az nagyon nem mindegy. Ha ketten próbálkounk, azért nálunk is jobban megy. Csak az ritka.
2011. márc. 29. 21:24

nekem szerencsém van/volt, mind a 4 gyerkőc simán alszik este fél8-tól reggel fél7-7ig vagy fél8-ig...6éves, 4,5éves, 2,5éves, 8hónapos. Elejétől kezdve fontosnak tartottam a kötött sorrendeket és nagyon jól bevált. Mondjuk az első babánál rá is voltam "kényszerítve", mert tanulnom kellett és csak este tudtam(nappal képtelenség baba mellett) így 7-fél8kor szundi volt neki, és 3 nap alatt megszokta. A következők meg már ehhez a napirendhez igazodtak/igazodnak. De ezek nem katonás dolgok, nehogy valaki félreértse, csak vannak fix pontok az életükben. Reggeli, játék, uzsonna, ebéd, alvás(1-3-ig, max negyed 4-ig hagyom őket aludni!!! különben csúszna a nap), játék, uzsi, játék 6kor vacsi, majd fürdés, meseolvasás, fél8kor ágy, alvás. (van hogy a 2 nagy még eldumálgat fél órát és kb negyed 9 mire elalszanak, de mindezt már egyedül, nekik kell elaludniuk..).

Viszont így kiszámíthatóak a napok, mit hogyan tudunk csinálni stb és remekül lehet velük bírni, ráadásul nekünk is marad "szabadidő" a férjemmel este 8-tól, ami szerintem sokat számít!

A különböző fix pontok pedig max 10-15perces csúszásokkal vannak megoldva, persze nálunk is van 1-2 nap, mikor borul a rend és pl ha kirándulunk, állatkert stb miatt később fekszenek akkor ez normális, de nem úgy van, hogy egyik nap 8kor alszanak, másik nap meg ahogy esik épp 9kor vagy 10kor...

2011. márc. 29. 09:58
Sziasztok!Azért hihetetlen,hogy bepróbálkoznak mindenhol(vagy majdnem mindenhol)ezzel a lefekvés utáni pisi-kaki-szomjas-orrfújásos dologgal.Nálunk is volt,szerencsére rövid ideig.Megbeszéltük,hogy mindezeket lefekvés előtt kell lerendezni,utána már semmi ilyen nincs,és működik szerencsére.Jó persze,már észreveszem,ha nem kamuznak,hanem valóban kell,de az marha ritka.Az ágyból sem mászkálnak ki,valahogy így szokták meg.
31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2011. márc. 29. 09:50

Szia!

Köszi!


Ez az esti bágyasztás jó ötlet. Én iszogatok ilyen teákat, de még eszembe se jutott, hogy adjak neki. Ő egyedül megy pisilni, meg ilyeneket. Neki van még két tesója, úgyhogy eleve nem jut egyre annyi idő.


Azt viszont látom, hogy valóban fél és retteg. Mi 5 és fél éves koráig egy 12nm-es szobában éltünk, tehát azért neki még nehezebb. Nekem csak annyi elvárásom lenne, hogy legalább próbálja meg kezelni egy kicsit maga is a félelmeit, és ne azonnal átrohanjon...


Én nem akarok annyira tekintélyes meg szigorú szülő lenni. Mi is mindent megcsináltunk anyámnak. Ő azt hitte, rendben van minden, mert mi ilyen szófogadóak vagyunk. Közben én csak megfelelni akartam, az öcsém meg leszarta, nem akart balhét. Aztán később, amikor már kevés volt a "csak, mert így szoktuk, vagy az így való", akkor viszont meg kellett tanulnunk újra kommunikálni. Ez több pszichés betegség végigjátszásába került mindkettőnknek... Inkább most sakkozzunk, csak maradjon meg a beszélgetni tudás.. Persze ez nem a liberális nevelést jelenti, csak azoknak a megértését, amitől anno én is szenvedtem...

30. trapiti (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 28. 19:54

Sziasztok!

Nekem 3.5 éves a lányom, vacsora után 7-fél8 között fürdik, utána mese, ha kér akkor tejecske 8-fél9 között lefekszik. Általában kér valamilyen cd-t, de abba már belealszik. Ha úszás van este, 8 körül érünk haza, akkor ott zuhanyozunk, otthon már nincs fürdés, fél9-9 körül akkor is ágyban van.

Egy időben velem is játszotta, hogy 20x kijött, pisi-kaki-éhes-szomjas stb. Az éhes-szomjast egyszerűbb elintézni, az utolsónál megbeszéljük, hogy utoljára adok, egyen-igyen amennyi kell, de több nincs, pont. És nem is adok többet. A pisi-kaki verziónál hamar rájött, hogy ha tízszer szól, tízszer ugrok. Két dolgot vezettem be: az egyik, hogy egyedül ül a wc-n, én otthagyom, szól ha készen van, és rögtön vissza az ágyba (így már nem is olyan vonzó a móka) a másik, hogy előre szólok neki, hogy ha átver, és igazából nincs is pisi-kaki, kipakolom a plüssöket az ágyából, lekapcsolom a zenét, lekapcsolom az éjszakai villanyt. Nem kellett sokszor végigcsinálnom, hamar rájött, hogy nem éri meg balhézni :)

A harmadik: abban az átmeneti időszakban amikor nehezebben aludt el, ill. nem akart elaludni, akkor vezettük be a "levendula hadműveletet" ahogy Apa emlegeti:

- levendulás fürdető

- esti tea levendula+citromfű+kamilla

- levendulaolajos masszázs lefekvés előtt

Bevált :)

2011. márc. 8. 20:59
Hát nekem kijön, pedig én is ezeket teszem... Nagyon sokat beszélgetek vele, és mégis... És már baba korától kezdve így van, néha még a buszon is odajöttek hogy milyen éretten, normálisan beszélgetek a gyerekkel.. Hát lehet, hogy ez volt a baj, ki tudja..
28. anyucika3 (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 8. 17:05

Nem jön ki.És nem azért mert pofont kap,hanem mert hozzá van szokva,hogy szót fogad.Muszáj kezelni őket valahogy,hiszen megbolondulnék,ha állandó zsibvásár lenne.Elmagyarázom nekik mindig,hogy mit miért teszünk,és tőlük is mit miért várunk el.

A középső főleg ezért nem alszik délután,mert annyira kevés az alvás igénye,ha néha elalszik az oviban,akkor még éjfélkor is fent van.de akkor sem jön ki,nem kel fel,csak játszik az ágyában,halkan zenét hallgat.A kicsivel sokkal könnyebb,Ő jó alvó.

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 25. - Anyucika3)
2011. márc. 8. 15:49

Te mit csinálsz vele, ha minden pisiltetés, itatás, beszélgetés, fenyítés, és néha egy pofon ellenére is kijön??


Tényleg kíváncsi vagyok.

2011. márc. 8. 15:14

Nem tudom de az én gyerekeim "duracell elemekkel vannak töltve!":)

5,12 éves fiam és mi mindig 7-8 között vacsi 8-és fél 9 között fürdés és utána ágyba ...végleges villany oltás fél10-10között van.

Lehet hogy én szoktattam,de valahogy mindig kitolódott(télen,nyáron így van).

Reggel 7h fele maguktól ébrednek.

Amikor én ennyi idős voltam hétvégeként már 6-7 között kukorékoltunk.

De mostani gyerekek hétvégeként 8-9 ig alszanak....igaz én nem bánnom addig is lehet tőlük piheni.

Gyerek válogatja mennyi idő alvásra van szüksége.

A nagyobbik fiam amikor óvodás volt az óvónők mindig kiborultak mert "NEM ALUDT" ebéd után.

25. anyucika3 (válaszként erre: 24. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 8. 11:56

Ohh,te szegény:D

Hát nálunk nem is a gyerekek szabják meg a rendet.

De ettől kiegyensúlyozottak,hogy van rendszer az életükben.Nem gondolom,hogy kipihent lehet egy ovis,ha 10-11-kor alszik el éjszaka,reggel pedig korán kel....

24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - Anyucika3)
2011. márc. 8. 11:15
Te mint mindig, szuper vagy..
23. anyucika3 (válaszként erre: 22. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 8. 09:36

Nálunk is későn jár haza apa sajnos.Legtöbbször a gyerekek már nincsenek is fent olyankor,mert 8-fél 9-kor mindenképp ágyba vannak.

Én gyorsan leszoktattam a középsőmet a "pisilnem kell,éhes vagyok,szomjas vagyok"...stb-ról.

Ezt mind elintézik lefekvés előtt,azután pedig már nem jöhetnek ki a szobájukból,és csend is van.

2011. márc. 8. 09:24

Nálunk ez egy katasztrófa, mivel apa későn jár haza...

Pont az a 8-fél 9, amikorra már lenyugtattam a gyerekeket.. Ő megjön, aztán a gyerekek meg felpörögnek... A lányom, (most 6) amúgy is félelmes-nehezen alvós korában van, és elhúzza az elalvást 10-ig simán. Hiába próbáljuk meg lefektetni, jön a pisilni kell, vérzik az orrom, nincs zsepim, rosszat álmodtam, jaj apa még valamit nem mondtam el....

Persze mesélek én, de hát sokat nem segít, bár egyéb tekintetben nagyon hasznos...

2011. márc. 8. 08:24
5,5 éves ovis és 1,5 éves pici 6-fél7 vacsi 8kor fürdenek együtt utána röktön ágyba mennek mese olvesás fél 9-kor alvás
2011. márc. 8. 07:34
a nyárra már kitolom ezt a fürdetést
2011. márc. 8. 07:33
sziasztok nálunk mióta megszületett a kisfiam ,és a kislányom nem alszik délutánonként,mi 6 óra felé fürdünk.és előtte vacsi utána alvás van és egészen reggelig alszanak .
18. anyucika3 (válaszként erre: 1. - 8a7691817d)
2011. márc. 7. 16:05

Nálunk 7-kor van fürdés,vacsi,mese,aztán lefekvés.

Azután még hallgathatnak zenét,és alvás.

A középsőm nagyon rossz alvó,az volt mindig is,1,5 éves kora óta nem alszik délután.Ő este is nehezebben alszik el,de ki nem jöhet az ágyából,és nem is hangoskodhat.

2011. márc. 7. 11:46

Sziasztok.

Nálunk három gyerkőc van,8éves,5,5 éves,2,5 éves.

Nálunk hatkor van vacsi,utána,kb. fél hétkor fürdés.

Legkésőbb fél kilneckor már alszanak.

Ez a folyamat csak nyári szünetben változik:))Akkor kicsit kitolódik a dolog:)

16. Wenta
2011. márc. 7. 10:52
5 éves a fiam vacsi 6:30-kor, 7:30 fürdés, fekvés kb: 8 rossz eset ben 8:15 kor alszik. Míg pici volt születés után este 6 kor fürcsi és alvás. De ez a rendszer nálunk akkor is fenn áll, ha vendégek jönnek, max egy pici csúszással.
15. gabi11
2011. márc. 7. 10:34

szia, nekem egy 5 éves fiam van, egy héten 4 x valamilyen edzésre jár (úszás, foci, télen síelés), mert tele van energiával!!!

fél 7 re érünk haza, egyből vacsi van, játék, mesenézés, fél 8 kor fürdés, és hn 9 körül ágy, de alig lehet lelőni.

ágyból már nem jöhet ki, ebben mindig következetes voltam.

kb negyed órán belül már szunyál is.

jahh, és 3 éves kora óta soha nem alszk délután.

14. f758a7200f (válaszként erre: 12. - Nagylány67)
2011. márc. 7. 10:20

Dettó nálunk is így csinálták, hogy picinek 2x alvás napközben és aztán áttörés, hogy csak 1x de az hosszú, napi 2,5-3 óra ebéd után.


A nagyobbik 6 éves koráig aludt délután, szerintem a kicsi is így lesz, most 3 órát alszik ebéd után, és ettől még este álmos, de mindketten nagyjából koránfekvők voltak 10től reggel 8-ig (vagyis én a 10-et korainak nevezem, mert éjfélhez képest az:D)

2011. márc. 7. 09:41
Sziasztok! Nálunk 3 lányzó van, 7-5-2 évesek. A vacsora este 6-fél 7 körül van, a fürdés fél 8-8 körül, így már legkésőbb 9 óra körül mindegyik alszik.
2011. márc. 7. 09:37
Nálunk elég érdekes volt az első 5-6 év. 1-2 hónaposan se tudtam lerakni időben a gyereket, hiába fürdettük 7-8 között akkor is csak éjfélkor aludt el.( Tuti ekkor készült, mert a pocakomban is mindig éjfél körül olyan rugdalózást kezdet, hogy csak na) Így mi rátértünk a 1/2 10 -es fürdetésre. Tehát nálunk úgy alakult az alvás, hogy éjféltől 5-ig, majd 6-ig, és 3 hónaposan már egyfolytában éjféltől 8- 1/2 9ig. Napközben még aludt 2x 1 órát. 9 hónaposan a lányom már csak 1x aludt du, de ott is csak 1- 1/2 1 órát. 2 évesen már nem mindennap aludt délután. Na jött az ovis időszak. Sikerült 11 kor lefektetni a gyereket, de mivel az óvónők jutalmazták ( még nagy csoportban is), hogy ki alszik el először, így amikor aludt délután ,akkor ismételten éjfélkor aludt el.Most 2. osztályos legkésöbb 1/2 10 kor megy aludni, és 6:50 kor kel. Hétvégén kap plusz 1 órát, de akkor is magától felkel 8 kor.
11. 8a7691817d (válaszként erre: 10. - Mancs97)
2011. márc. 7. 09:24
Szia.Tetszik amit írtál,és okos dolognak tartom,hogy előbb adod oda neki a vacsorát.Eddig ez nálunk pont fordítva működött,kivétel a lefekvés előtti tej.Valószínű,hogy ott rontom el,hogy nálunk akkor van nasi amikor hazaér.Valószínűleg ezért van az,hogy sokszor szinte nem is vacsorázik,aztán pedig képes későn este kijönni a szobájából,hogy éhes.Ma megpróbálom én is így csinálni.Remélem,hogy ez bejön.
2011. márc. 7. 07:36
Sokáig próbáltuk, hogy az akkor 2 éves fiunk már fél 9 körül aludjék, de akkor másnap mindig 5-6 óra körül keltünk, bármennyire kifáradt is előző nap. Aztán áttértünk a fél 10 körüli fekvésre. Mióta ovis lett, reggel kelteni kell, így előbb-utóbb bevezetjük a korábbi fekvést, mert akkor legalább kipiheni magát. A vacsora ideje nagyon változó, mert amikor hazajön az oviból, egy órán belül valamit kér enni. Ilyenkor inkább odaadom neki a vacsorát, mint akármilyen gyümölcsöt, túró rudit, joghurtot, ezeket csak azután kaphatja meg, ha rendesen megette a vacsorát. Muszáj így, mert nagyon nem akar normális kajákat enni. Ha megette, utána gyakorlatilag bármit ehet - mértékkel. Aztán fürdés után még kap egy pohár tejet, és utána alvás.
2011. márc. 7. 07:28

Sziasztok!

Nálunk 6óra magasságában kezdődik fürdéssel,utána vacsi,és legkésőbb fél 8kor ágyban van mindkét gyerek.Átlagban már 8-1/2 9 körül alszanak.

2011. márc. 7. 07:28
Szia!Mi a lányunkkal,5 fél6 fele érünk haza,bent az oviban mindig alszik.Este 7-8 fele szokott vacsizni,általában hideget.Ezután megy fürdeni,ha csak nem akarja megvárni az apját,mert akkor 9kor fürdenek együtt,ezután meseolvasás és alvás.
2011. márc. 7. 07:27
Nálunk 3 fiúval zajlik az élet (5-3-1 évesek), és én leszek az a kivétel akinél ez nem rugalmas, hanem kőbevésett szabályok vannak. 6 kor vacsorázunk, utána fél óra engedélyezett tévézés míg én mosogatok rendezgetek, 7kor irány a fürdőszoba, aztán mesélek, bábozok 8-ig. Nyolckor azonban villanyoltás, ha tetszik, ha nem, csendben lehet még beszélgetni, de tilos már felkelni, kimászkálni, kiabálni. Általában fél kilenc körül elalszanak.
6. f758a7200f (válaszként erre: 4. - 5e48d37001)
2011. márc. 7. 07:16

Igen, kb ez volt nálunk is, amikor a nagyobbik ovis lett, hogy 7kor már aludt.


Ilyenkor úgy oldottam meg, hogy már ovi után lefürdettem, és kiadós uzsonnát adtam, neadjisten bealudna a rajzfilmek előtt, legalább már "leMEOztam":DDDDD

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook