Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom tanul járni. Milyen cipőt tudtok ajánlani, ami "fogja a bokáját"? fórum

Kislányom tanul járni. Milyen cipőt tudtok ajánlani, ami "fogja a bokáját"? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 8. 22:30

Szia :)

Tapasztalat:

Siestat használtunk 8 hónapos kortól 2 éves korig, de közel sem hozta az ígért eredményt...Kislányomnak kicsit befelé áll a bokája, de nem orvosi eset.

Váltottunk Szamos szupináltra...az ár kb ugyan az, a hatás szemmel látható :)

Remélem segítettem.

2011. márc. 5. 22:45
Siesta
27. pethoevi (válaszként erre: 23. - Capuccino77)
2011. márc. 5. 21:46
az előző erre volt válasz
2011. márc. 5. 21:46

Igen,mondtad:"ha épp nem veszik vissza, akkor "olcsóbb", ám de ablakon kidobott pénz volt!"

De amúgy nem értem,h miért támadsz,csak beírtam a linket,h aki akarja,megnézze.Ennyi...Nem bántottam meg senkit,nem támadtam senkire.

25. hellokitty2000 (válaszként erre: 24. - Hellokitty2000)
2011. márc. 5. 21:18
Ja,és 3 évesen még most is ezt a márkát viseljük.Oviba a bennti szandink is szamos.Imádjuk mert még szépek is nagyon!:D
2011. márc. 5. 21:17

Sziasztok.

Mi nagyon szerettük a Szamos cipőket!

Azok sem olcsók,de kapható harántemelős és supinált változatban is.

És az sem mellékes,hogy nagyon könnyűek!Mert ugye a kis lábacskát ne húzza már a cipő.

Példának okáért az Asso nagyon felkapott márka,de ortopédus véleményét olvastam,hogy eszméletlen súlya van a gyerek izomzatához képest!

23. capuccino77 (válaszként erre: 17. - Pethoevi)
2011. márc. 5. 21:15
Ja és mondtam, hogy mondtad?? :P
22. capuccino77 (válaszként erre: 18. - Csibebaby80)
2011. márc. 5. 21:14
Az tény és való, hogy ha nem muszáj, pl. nem megyünk ki udvarra, utcára, akkor mezitláb, zokniban a legjobb a pici lábaknak. :) És hát valljuk be, úgy jobban is érzik magukat! :)
21. capuccino77 (válaszként erre: 16. - Pethoevi)
2011. márc. 5. 21:11
Láttam már "pár" gyerek cipőt, sőt képzeld saját kezűleg vettem őket, és nem több évre előre, hogy majd csak jó lesz előbb utóbb! :P Van egyáltalán gyereked, vagy csak úgy szórakozásból ontod itt nekünk a nagy "tapasztalataidat"? :P Mert ha nincs, akkor a Te szavaiddal élve: először szerezz tapasztalatokat, aztán válaszolj! :)
20. Molyka (válaszként erre: 10. - Manna74)
2011. márc. 5. 20:45
Bizony! :)
2011. márc. 5. 20:43
az enyém sieasta 1. cipő nevezetű lábbeliben tanult meg járni, pont tél volt úgyhogy itthon tök jól ment benne, kint a téli bakancsban meg a sok cuccban kicsit nehezebben, de én elégedett voltam ezzel a lábbelivel
2011. márc. 5. 20:41
Mi is ezzel küzdünk, kaptunk cipőt, viszont a legkisebb 19-es, de 4 cm-t kell még nőni a lábacskájának. Mi is a csúszásgátlós zoknit használjuk, aztán hátha belenő, mire önállóan, elengedett kézzel is menni fog. Mi is "S"-t kaptunk.Azt tanácsolták, hogy csak akkor szabad cipőt hordani a kicsinek, ha már önállóan jár, mert a cipő eltorzíthatja a lábát.
17. pethoevi (válaszként erre: 15. - Capuccino77)
2011. márc. 5. 20:41
ja,és egy szóval sem mondtam,h olcsóbb...
16. pethoevi (válaszként erre: 15. - Capuccino77)
2011. márc. 5. 20:40
először nézd meg a cipőket és aztán válaszolj!Ugyanis gumis a sarok része,nem csak egy méretre jó!:-P
15. capuccino77 (válaszként erre: 14. - Pethoevi)
2011. márc. 5. 20:38
Ilyen kicsiknek ha valaki mer rendelni látatlanban, próba nélkül cipőt, az nagyon bátor! És bocsánat, de felelőtlen is. Aztán lehet visszaküldözgetni, ha épp nem veszik vissza, akkor "olcsóbb", ám de ablakon kidobott pénz volt! :P
2011. márc. 5. 20:35

Én nem vennék neki olyan kemény talpú cipőt.

Én a liliputi pont hu -ról rendelnék neki bőrtalpú cipőt.:-)

2011. márc. 5. 20:33

Siestát biztos nem vennék. Nem is vettem. Iszonyúan kemény a talpa és nem mellékesen olyan drága, mintha jó lenne. :-)

Járástanuláshoz, bentre (és nyáron kintre is) csúszásgátlós zokni vagy Pediped, kintre Falcon.

12. capuccino77 (válaszként erre: 9. - Uhuka)
2011. márc. 5. 20:33

:) Nekem is ez az elvem! Cipő csakis jó minőségű és új lehet a gyerek lábán! :) Nekem is 3 gyerkőc van, abból kettő befelé forduló lábfejjel született, kevés volt nekik a hely a pocakban. Míg a most 14 évesnek anno pár hetes korában lábfejtől combig begipszelték a lábát (3 napig bírtuk nézni, utána egyszerűen levágtuk róla a grillcsirke ollóval :

P), a picikének az első ortopédiai kontrollon felírtak egy gyógycipőcskét, ami gyönyörűen rendbe hozta a lábát a szorgalmas viseléstől. Mire járni tanult, már nem volt gondunk a csámpás lábicára! :)

2011. márc. 5. 20:27

Köszi csajok.


A Siesta lenne eddig a befutó. De még nem tuti.. kislányom lábfeje elég nagy, nem minden cipő fajta ment eddig rá a lábára...

10. Manna74 (válaszként erre: 7. - Molyka)
2011. márc. 5. 20:19
Tényleg? És én ezt miért nem tudom? :D
9. uhuka (válaszként erre: 1. - Rituss90)
2011. márc. 5. 20:08

3 gyerek anyukájaként bizton ajánlom ortopédus kolléga tanácsára a Siesta mellett a "Salus" cipőket, ilyen kicsi korban szerintem ez a legjobb. Nem sok helyen kaphatő, de a weboldalukon megtalálható a forgalmazó boltok cime. Ára kb fele a Siestáénak.

A Salus cipők supináló sarokkal vannak ellátva, ez azt jelenti, hogy a belső ive a saroknak magasabb, mint a külső. (ez nem belső hosszanti boltozatemelő betét)

Mi a legkisebbnek 6.éve használjuk ezt,

a két nagyobb gyerekünk 8 és 10 évesek pedig általában Siestát hordanak. Hát, nem olcsó mulatság a jó cipő, az biztos. De ruhafélét amit kapunk rokonoktól, örömmel fogadjuk. De a mi elvünk szerint a lábbeli fontos, hogy jó legyen .

2011. márc. 5. 20:06
A lakásban mezítláb, kint pedig Falcon first step. Ez kimondottan járás tanuláshoz ajánlják, és jó árban van. A Siestának szerintem kemény a talpa.
2011. márc. 5. 20:01
Naposcsibét kérdezd, ortopidiai érdekeltsége van. :)
6. rituss90 (válaszként erre: 4. - Capuccino77)
2011. márc. 5. 19:46
Köszi! :)
5. capuccino77 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2011. márc. 5. 19:44

Beelőztél! :)))

Ez teljesen igaz, de azért kintre kell valami a csöpp lábra! :))

2011. márc. 5. 19:43
Szia! Mindenképpen magasított szárút, ami tartja a bokáját, és érdemes kicsivel többet költeni rá, tehát nem a kínaiban megvenni az első komolyabb cipőcskét. Ha elfogadod a tanácsomat kezdésnek (És persze később is!) pl. nagyon jók a Siesta cipők. Sok sikert a járás tanuláshoz! :)
2011. márc. 5. 19:42
Szerintem mezítláb a szobában a legjobb járni tanulni.
2011. márc. 5. 19:40
Mi falcon tanulócipőt használunk, 11 hónapos lesz a kisfiam
2011. márc. 5. 19:37
Kislányom tanul járni. Milyen cipőt tudtok ajánlani, ami "fogja a bokáját"? (tehát kicsit magasított, vagy mi... lehet én mondom rosszul)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook