Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Folyószámláról, ha utalok, akkor elég, ha csak a 2x8 számjegyet tüntetem fel? fórum

Folyószámláról, ha utalok, akkor elég, ha csak a 2x8 számjegyet tüntetem fel? (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 5. 21:11
11773
2011. márc. 5. 21:07
A számlaszámok számaiból, főleg, ha OTP-s, már tudják a bankosok, melyik bankhoz tartozik... Pl. az otp-é mindig úgy kezdődik, hogy 1177...
2011. márc. 5. 19:25
Hahó, nekem 2 pénzintézetnél van bankszámlám, sehol sem kell a nulla a végére. Internet banking- szolgáltatás regisztrációkor kaptam tájékoztató mailt, abban kitértek arra, hogy nem kellenek a nullák a végére. Belépve a felületre is találsz súgót ahol részletesen leírja, hogy mit hogyan kell. Vagyis általában így megy, nem tudom, hogy Te bankodnál hogyan. Ha fontos, és nem találod meg sehol sem leírva, kérhetsz tájékoztatást telefonon is. Mindenhol van szinte nonstop help-desk. Remélem segítettem.
9. stokimagdi (válaszként erre: 2. - Schybie)
2011. márc. 5. 18:39

Nem kell a 8 db nullát beirnod az OTP-snél.

Nekem még soha nem kérte.

Sőt szoktam utalni másfele is, oda sem kérte. /Cetelem, Credigen, TIGÁZ, /

8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Dokianya)
2011. márc. 5. 18:34
raiffeisennél nem ír ilyet, én onnan szoktam neten utalni
7. stokimagdi (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2011. márc. 5. 18:33

Igen elég.

Én is rendszeresen utalok, ide oda, még nem volt gond.

Természetesen ha olyan bank felé, vagy számlaszámra utalsz ahol a harmadik csoport nem 8 db nulla akkor kell. Régen volt ilyen, nem tudom most van-e.

6. dokianya (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2011. márc. 5. 18:28
Nálam az e-bankos utalásnál kell a 8 nulla a végére. Minden 2x8 számjegyű bankszámlaszám után,mert különben nem fogadja el és kéri, hogy adjam meg a 24 számjegyű bankszámlaszámot.
2011. márc. 5. 18:25

elég, ha a 2*8 számot odaírod


én rendszeresen utalok, apehnak is meg magánszemélyeknek is, bőven elég

2011. márc. 5. 18:25

Ha a 2*8 tartalmaz nullán kívül számot, akkor elég az.

Az Otp sem kivétel, csak az utolsó 8 szám: nulla.

2011. márc. 5. 18:23
Írj a végére nullákat.
2011. márc. 5. 18:21

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem amire sejtem a választ de szeretném, ha megerősítenétek:)


Ha mondjuk MKB-s folyószámlám van és egy OTP-s számlaszámra kéne utalnom, akkor elég ha csak a 2x8 számjegyet tüntetem fel, úgye? Mert elvileg a bankszámlaszámok 3x8 jegyűek, de az OTP-es kivételek.


Köszönöm a válaszokat előre is

2011. márc. 5. 18:19
Bankszámla, utalás, bankszámlaszám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook