Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Klimax, mikor kezdődik és ki hogyan viseli? fórum

Klimax, mikor kezdődik és ki hogyan viseli? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Mircsu
2019. okt. 20. 20:49

Sziasztok!

Ismeri vki az Angeliq tablettát?

Ezt írták fel változókori hormonpótlásra,de még nem hallottam róla.

2018. okt. 29. 06:04
Szívesen.
29. Menekülés (válaszként erre: 27. - 300c83c7b2)
2018. okt. 28. 19:57
köszönöm
2018. okt. 28. 05:50
Nekem 46 évesen kezdődött. A vezető tünet az alvás probléma volt, aztán jött az ingerlékenység, hőhullámok, hangulatingadozás. 49 évesen maradt el a menzeszem, pici hőhullámok még vannak, de tényleg minimális. Viszont a meleget már nem viselem olyan jól, mint előtte. Sajnos izületi problémák is jelentkeztek és meg is maradtak, sőt rosszabbodtak is.
27. 300c83c7b2 (válaszként erre: 26. - Menekülés)
2018. okt. 28. 05:45
Te még nagyon fiatal vagy, mindenképpen menj orvoshoz, ilyenkor szoktak hormonokkal segíteni. Korai klimaxnak hívják.
2018. okt. 28. 04:23

Sziasztok!


Honnan tudom , ha klimaxolok? úgy értem azt tudom, hogy vannak tünetek, de van erre valamiféle vizsgálat is?

36 éves vagyok, az elmúlt 1 évben 3 alkalommal maradt ki vérzésem . Szenvedek a melegtől, izzadok, fázok ..

25. SzabóKriszta69 (válaszként erre: 22. - A14deb9047)
2018. szept. 26. 17:20
Megkèrdezhezem hogy hogy lett megàllapitva?Igazoltàk valamilyen vizsgâlattal?Nekem furi hogy csak ugy levettèk a spiràlt..mert mâr nem lehetek terhes azt mondta.
2018. szept. 26. 17:18
49 vagyok 2.mensim maradt ki..ha minden igaz az ugymond nehezên tul vagyok../hőhullâm izom izületfàjdalmak hangulatingadozàs depresszio stb/..azzal vettèk le a 2 ès fèlèves spiràlt 1 hete hogy nem lehetek terhes nyugodtan vêdekezès nèlkül lehetünk együtt..nem vettek vèrt nem uh -oztak..Akkor ez a kèthònap vêrzêskimaradâs mâr azt jelenti hogy nem is fog többet megjönni?Nem kellene igazolni uh on vagy vèrvètelen??
2017. szept. 11. 12:41
Sziasztok:)40 múltam ,tavaly egy honapos egybefüggő vérzés után eü.kaparasom volt,mirenat raktak fel,nem hasznal hőhullám,szivdobogas,álmatlanság minden van..ujabb kivizsgalas utan derült ki nincs ösztogènem klimax..senkinek ilyen problémaja nem volt semmilyen ágon..most 3fázisú hormont kapok most kezdem sokat remélek mert mar jobban szeretnek lenni...
2010. ápr. 29. 14:09
A nehezén már túl vagyok. Tudatosan nem akartam semmilyen hormonpótlást: túl macerás és drága. Akkor inkább tegye meg a természet, amit tennie kell. Meg kell tanulni együtt élni vele - nem pedig megerőszakolni a természetet.
21. keira (válaszként erre: 18. - Múszó)
2009. márc. 24. 10:35

Szia,


veled egyidős vagyok és teljesen hasonló cipőben. Soha nem volt semmi bajom, most meg ugyanez az érzés, hogy semmi konkrét, de valami mégis mintha csikorogna, pedig tornázom én is rendszeresen. Ha bármi izgalom ér, iszonyatos szívdobogás jön rám, úgy érzem, mintha kiugrana a mellkasomból... megijedtem, elmenten szakorvoshoz, ahol megnyugtattak, hogy szervi bajom nincs, ez is a klimax....Fogalmam sincs, meddig tart, senki nem tudja megmondani, de érdeklődéssel várom mások tapasztalatait, talán az jó hatással van mindenkire, ha tudja, mi ez.

20. winny
2009. márc. 22. 18:38

Nem tudom mikor kezdődik és,hogy mik a jellemzői.

Átléptem rajta?

Vagy ezután lesz?

2009. márc. 22. 16:10
Szerintem az változó.
2008. dec. 15. 14:30

Sziasztok!

Új játékos vagyok. 54 éves és egy éve maradt el a vérzésem. Elég fiatalos vagyok, soha nem fájt semmim eleddig. Nálam mozgásszervi tünetek jelentkeztek és úgy gondolom a hormonszint csökkenés következtében alakult át az anyagcserém. Valami olyat érzek, mintha kezdene szétesni a testem. Szaggatásszerű fájások az izületekben, izmokban, szinte a csontokat is érzem. Ki is alakultak már mészlerakódások. Na nem elviselhetetlen, csak tudjátok, amikor érzitek, h. van.Ha mozgok bármennyi keveset, akkor meg napokig izomlázam van. Pedig óvatos vagyok. Azért nem hagyom abba. Pilates tornát csinálok otthon DVD-ről és hetente egyszer úszni járok. Tavasszal kerékpározni is fogok és teniszezni is szeretnék. Hőhullámom csak enyhe van és ritkán, viszont csökkent a libidóm és hüvelyszárazság is van. A férjem szerencsére megértő.A hangulatingadozás a legnehezebben elviselhető, alig van örömérzetem, fásult vagyok és türelmetlen. Sajnos sértődékeny is. Igyekszem pedig normális lenni, mégsem könnyű most velem. Győzök elnézést kérni az igazságtalanságaimért.

2008. szept. 2. 14:58
Köszönöm, hogy beszámoltál a tapasztalataidról.Sokat olvastam a témáról, éppen ezért nem mertem a hormonpótlást gyógyszeresen elkezdeni, mert sok káros mellékhatásról írnak.Mégis, ha ettől visszatérne minden az eredeti állapotba én megkockázatanám.Sajnos nem áll módomban ambulanciás ,,okosokat"megkérdezni, mert egy erdélyi kisvárosban lakom, a saját nőgyógyászom-aki mellesleg a műtétet elvégezte-sem tudott érdemben válaszolni a felvetéseimre.Ma már tudom, hogy elhamarkodott volt a petefészek kivétele, sajnos már ezen kár filozófálnom.Mióma eltávolítás címén egyszerűen ,,kiürítettek",legalább nem fenyegeti a petefészekrák jelszóval.Ma már tudom miről mondtam le, ha mégegyszer dönthetnék nem ezt az utat választanám, és főleg nem ezt az orvost.Bocsánatot kérek, ha túl hosszasan írtam , de szeretném, ha mások okulnának ebből az esetből.
16. alexa2007 (válaszként erre: 15. - 2f2922ff23)
2008. aug. 27. 20:36
Nekem is ilyen műtétem volt, tavaly ősszel. Nekem lelkileg megrázó volt a hüvely csonkolás "tudata",s így emiatt szorongásaim voltak. Ezt egyfajta félelem érzet okozza.Az szexuális"étvágyam" erősen lecsökkent és a hüvelyszárazság is megjelent. Viszont ha minden összejön, akkor a szexuális örömérzet, az orgazmus számomra sokkal intenzívebb, mint a műtét előtt volt. Erről a jelenségről másoktól is hallottam. Hallottam olyan esetről is, hogy a műtét után 8 héttel minden visszaállt a korábbi házasélet ritmusába. Állítólag van már klimax vagy menopausa ambulancia, lehet ott okosakat tudnak mondani Neked.A hormonpótlás fokozza az emlődaganat kialakulásának kockázatát!
2008. aug. 8. 19:42
Tavaly nyáron méh-és petefészek eltávolító műtéten estem át.Fizikálisan nagyon gyorsan felépültem, sajnos, valami mégis egészen més lett...Egyszerűen nem érzek nemi vágyat, holott ezen a téren nálunk minden rendben volt.Házaséveink alatt ritkán fordult elő, hogy kitérjek a közeledésétől, s most azon veszem észre magam, hogy alig várom, hogy elaludjon.Azóta hüvelyszárasság, fájdalmalomérzés maradt nekem , a sikosító sem vált be igazán. Szeretem a páromat, 46 évesen még nem kellene megfosszon az élet a szexuális örömöktől. Bűntudatom van azóta, fájlalom a kialakult helyzetet. Aki átesett hasonló műtéten , kérem mondja el hogyan folytatódik az élete.Velem nincs valami rendben? Nem szedek semmilyen hormonpótlót, ez lenne az oka?
14. iriszb (válaszként erre: 13. - Vica cica)
2008. aug. 7. 19:08

Köszönöm szépen a válaszod, szerencsére még nem küszködöm vele...csak érdeklődtem.

Mindenkinek köszönöm hogy hozzászólt :)

Azóta könyvekben is utána olvastam.

13. vica cica (válaszként erre: 1. - Iriszb)
2008. júl. 27. 12:16

A nők többsége nehezn viseli,hőhullámok,hangulatválás és éjszakai hőhullám/ragacsos/depressió,hangulat változások.A menses rendszertelené válik,vagy elmarad,vagy erős vérzés.Kezdődik a csontritkulás,hizás stb.Ilyenkor szükség van a család segitségére.Én 50 éves voltam,nehezen viseltem.A munka és gyerekeim a sok megértő barát,sok-sok mozgás,torna.Sajnos egyre fiatalabb korban kezdődik ,találkoztam 35 éves nővel is.

Az én anyán 54 éves koráig mentruált és észre sem vette,hogy vége.Minél streszesebb az életünk annál nehezebb.

Tehát sport,relaxálás,/jóga/a gyógynővényboltban kapható készitmények/klimax keverék v. Villa rosa/

12. bat
2008. júl. 24. 18:22
Én még nem klimaxolok -40 vagyok-, anyukám a haláláig -59 év- menstruált, így saját tapasztalat híján érdeklődve olvasom a hozzászólásokat. :)
2008. júl. 24. 18:19
Hát én 49 évesen még menstruáltam, aztán jött egy nőgyógyászati műtét /mióma/ és eltávolították a méhem. Most 53 éves vagyok és semmilyen klimaxos tünetem nincs, néha fáj a fejem, de ez fiatalon is fájt.
10. Kalmár Edit (válaszként erre: 9. - Mldzsuzsa)
2008. júl. 24. 18:12
Remifemint szedtem én is, de abba hagytam, mivel nem használt. Szójavit forte kapszulát és a premens tablettát együtt szedem és nincs semmi problémám. Mindkettőt lehet recept nélkül venni, mivel nem minősül gyógyszernek. Ja és a magnézium pezsgőtablettát iszom.
2008. júl. 23. 10:06
Az előzőhöz javitva természetesen 60db -os volt a Remifemin
2008. júl. 23. 10:04
Új vagyok itt, de elmondhatom, hgy az előző évben szedtem a Remifemint és használt, csak egy 660-as csomagaot és hónapokig kitartott a "hatása" de már idén nem segitett. Szeretném megkérdezni, hogy a Szójavit forte kapható -e recept nélkül és ha valaki már próbálta irjon róla.Köszönöm előre is
2008. febr. 18. 09:47
Anyám sem vette magán észre, hogy klimaxol, de rajta kívül mindenki. Egyszerűen mindenbe belekötött, és mindenen megsértődött. Szerencsére már kinőtte :) . Neki kb 45 évesen volt.
2008. jan. 13. 18:12
Lányok én a 6.X-en is túl vagyok.Nem tudom mi az a klimax.Semmilyen gyógyszert nem szedek.
5. lufikisegér (válaszként erre: 4. - Esztella100)
2007. nov. 7. 12:33

Hát én szedem rendszeresen ,aztán ojan 4 hónap után tartok egy kéthetes szünetet ,és fojtatom.

De nekem nagyon jó nincsennek hőhullámok,éjszakai izzadás,persze nem mindjárt az elsőhét után szűnik meg,hanem eltelik egyhónap is mire érzel valamit.

Legalábbis nálam így működött.De ez minden hölgynél más.

4. esztella100 (válaszként erre: 2. - Lufikisegér)
2007. nov. 7. 08:54
A Remifemint én is megpróbáltam,de lehet,hogy nem volt elég türelmem jó ideig szedni,ezért nem is használt.Lehet,hogy megpróbálom mégegyszer.A hormon tabláttakat,meg csak nagyon indokolt esetben szabad szedni,és csak orvosi kivezsgálás után,mert több a káros hatás!!!
2007. nov. 7. 08:49
Nekem elég korán kezdődőtt 45 évesen.Minden rendszertelenné vált a menstruációval kapcsolatban. Mostmár elmult(nem titok 50 éves vagyok),most meg a hőhüllámoktól szenvedek!Remélem egyszer ezeknek is a végére érek!
2007. nov. 6. 16:59

Hátnekem már jó ideje jelentkeztek a tünetek ,úgy 44évesen volt hogy kimaradt,azóta is így van de most már egyreritkábban van.Ami azt jelenti,hogynegyedévente esetleg 4-5 havonta van.

Van egykis hőhullám de ezt ellehet viselni,de ez mindenkinél másképp alakul,hallottam már ojat is hogy nem maradel menszesz,vagy hormontablettát kell szedni mert ojan erősek a hullámok.

És van aki allndóan izzad főleg éjszaka.

Egyébként én szedem a ,Remifemin pluszt és nekem nagyon jól bevált megszüntek a,hőhullámok,nem izzadok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook