Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az abortusz pszichés problémái fórum

Az abortusz pszichés problémái (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 28. 01:16
Ha valaki nagyon nem akarja azt a gyereket,nem élednek fel benne semmilyen anyai ösztönök,és mondjuk az élethelyzete se rózsás,nem lesz depressziós,és nem fogja ezt a terhet a vállán cipelni egész életében.Ezt csak az a tábor gondolja,akinek van már gyereke,vagy maga a gyereket szent dologként kezeli.A másik tábor nem fogja magát emészteni ezen a dolgon.Mindenki egyéni döntése hogy az életét hogy alakítja,mit csinál saját magával,vagy a testével.Ha olyan helyzetről van szó,sokkal jobb ha nem születik meg.Vagy talán szebb,amikor terrorban,nyomorban,vagy intézetben nő fel egy gyerek?Nem hinném.Valakinek a gyerek a fő életcélja,valakit meg ez hidegen hagy.Nem gondolkodik mindenki ugyanúgy.
2011. márc. 7. 21:32

Samsus nagyon sajnálom:( remélem sikerül valahogy kilábalnod ebből, de a hoxa azért van, hogy segítsen:)


timycat teljesen igazat adok neked. Amúgy érdekes, mert nálunk már általánosban és gimiben is állandóan mondták, hogy hogyan védekezzünk és milyen következményei lehetnek, ha nem. Emlékszem mindig arra gondoltam, hogy ez már egy lerágott csont és mindenki tudja, hogy mit, hogy kell. Ezek szerint nem...mindenesetre megpróbálok beszélni barátnőmmel, ha mégis rosszul viseli, akkor segítek neki.

Egyébként, ahogy Te is mondtad, több figyelmet kéne szentelni arra, hogy gyakorlatban is felkészítsék a lányokat, hogy mi várhat rájuk, itt elsősorban példákra gondolok, nem filmekre, és tök jó lenne, ha néha ingyen osztogatnának óvszert :) legalábbis néhány gimnáziumban. Hiszen nagyon sok olyan ember van, aki azért nem védekezik, mert az anyagiak sajnos ezt nem engedik meg. Szörnyű, hogy a "modern" korban még mindig ilyen problémákkal kell megküzdenünk. A pestist legyőztük, de van helyette sok abortusz, amelyek megelőzhetőek lehettek volna.

2011. márc. 7. 15:06

Samsus részvétem, legyél nagyon erős és találj rengeteg örömöt a fiadban!


Az alaptémához visszatérve: szerintem nincs olyan mentálisan egészséges nő, akit ne viselne meg előtte és utána is, ezt a döntést élete végéig magával kell vinnie. Persze lehetnek olyan -nem találok jobb kifejezést- primitív lelkületű és szellemű lányok akik fel sem fogják, hogy ez micsoda; az rendben hogy még "csak" egy magzat, de benne van a lehetőség, hogy EMBER legyen és ezt a lehetőséget veszik el tőle, az élet lehetőségét.

Mindemellett én nem tiltanám az abortuszt, hisz számtalan érv is szól mellette (pl. inkább így, mint hogy kukába dobják a csecsemőt; vagy erőszak eredménye, betegség stb)de nagy hangsúlyt kell helyezni a felvilágosításra és itt nem tiniknek mutogatott abortuszfilmekre gondolok; azt senkinek sem szabadna látni... Hanem fel kell készíteni a lányokat arra hogy felelősségteljesen éljék meg a szexualitást; nem sokkolni kell őket, hanem megértetni

39. samsus
2011. márc. 7. 14:44
Sziasztok!Most regisztráltam magam,mert ugy érzem képtelen vagyok feldolgozni egyedül ami Velem történt.37 éves vagyok van egy szép 18 éves fiam akit egyedül neveltem fel.Kb 1 éve megismerkedtem a párommal akivel a kapcsolatunk elejétől babát terveztük.Aztán ugy alakult, hogy novemberben ő kijelentette mégsem velem képzeli el az életét, de ennek ellenére mégis Velem maradt, ahogy ő mondta kényelemből.December végén kiderült, hogy babát várok, ő persze ellenezte én viszont kitartottam a döntésem mellett. Ő a babát szerette volna de engem nem,ezert elhagyott,de azért tartottuk a kapcsolatot egymással.Minden simán ment azt leszámitva, hogy tudtam nagyon jol ha megtartom a babát megint egyedül kell végigcsinálnom az egészet.De szerettem volna.Aztán bekövetkezett a baj. Március 1 genetikai ultrahang kiderült, hogy a babámnak a nyaki redője túl vastag, ödémák vannak a nyakán és az orrcsontja sem fejlődött ki rendesen.Kromoszoma-rendellenesség mondta az orvos, semmi esélye a normális életre.Egy világ dölt bennem össze.Másnap be is utaltak a kórházba és a 14 hetes kisbabámat elvették Tőlem.Azóta itthon Ülök és képtelen vagyok kimozdulni,mindenhol gyerekeket és terhes nőket látok.Keresem a választ, de nem találom MIÉRT????
2011. márc. 5. 21:21
Jó akkor én kérek bocsánatot, nem azt kellett volna ,hogy van egy barátnőm és... hanem csak simán rákérdezni a dologra. És most ,hogy ezen is túl vagyunk légyszíves csak a lényeget írjátok és ne kötözködjetek, mert attól senki nem lesz okosabb...ha mindenáron engem akar valaki kiosztani, akkor törődjön bele, hogy már látom én rontottam el és bocsánatot is kértem miatta, de ezt a topicot nem azért nyitottam, hogy idegenek marakodásait hallgassam... Na tehát ismét írom: abortusszal kapcsolatos tapasztalatokat várok (és csakis azt), volt e depresszió, pszichés problémák! Aki a kérdésre ad választ azt megköszönöm :)
2011. márc. 5. 20:44
Tudod Rita, ebben a korban a barátság még nem értelmezendő úgy ahogyan te azt gondolnád. Ezek a barátságok idővel úgyis elmúlnak, ahogy az illetők önálló életet kezdenek, csak az igaz barátok maradnak meg, én vagyok az élő példa múlt évben végeztem, és akiről hittem hogy a barátnőm arról is kiderült hogy hát mégsem...
36. **Rita** (válaszként erre: 35. - 9a54129580)
2011. márc. 5. 20:07
Ha csak tapasztalatokat vársz akkor talán nem kellet volna leírnod hogy a barátnőd ilyen meg olyan meg ezt meg azt csinál/mond :S
2011. márc. 5. 19:11
Na szóval innentől kezdve marakodásnak nincs helye, csak tapasztalatokat várok, ki hogyan érezte magát előtte, utána! Köszi!
34. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 33. - 9a54129580)
2011. márc. 5. 19:07
Akkor jó.
33. 9a54129580 (válaszként erre: 31. - 4aeed0a8dd)
2011. márc. 5. 19:00
nem keverem
2011. márc. 5. 18:59
Egyébként tényleg érdekes, hogy ha abortuszról van szó, hogy összekapnak az emberek...Korábban már rámentem néhány oldalra utánanézni és ott is ugyanez volt, két ellentétes vélemény és úgy összecsaptak, kész online-háború volt. Persze hiszen mind2 felet meg lehet sőt meg kell érteni, mert mindenkinek igaza van. Csak annyit kérek, hogy ne durvuljon el, vegyünk vissza és az alapproblémáról beszélgessünk, ne arról,hogy ő milyen ember és én milyen barátnő vagyok
31. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 30. - 9a54129580)
2011. márc. 5. 18:57
A lelki nehézséget és a pszichés problémát ne keverd!
2011. márc. 5. 18:53
Na de közben eltértünk a tárgytól egy kicsit:) tehát az abortusz előtt és után azért gondolom mindenkinek vannak pszichés problémái, depresszió stb és sztem nem normális ha valakinek nincs. Aki már átélte, hogy ment rajta keresztül? Sok ideig bánkódott rajta, vagy csak előtte volt benne egy kis félsz? Mit volt a legrosszabb feldolgozni, hogy most elvetettél egy gyereket, vagy kockáztatod azt, hogy később lehessen egyáltalán?
2011. márc. 5. 16:16
És... én egy dolgot ítélek el de nagyon.. azt hogyha valaki eldobja magától a gyermekét. Nem azt a fajtát hogy valakihez adja mert ő nemtud róla gondoskodni, hanem amiket lehet hallani, hogy kukába dobja, kutyával megeteti hasonlók.. ott kezdődik a baj, az abortusz sem jó dolog, de még mindíg jobb hogyha elveteti mert tudja hogy nemtudna rá kellően vigyázni, minthogy megszüli és aztán hagyja magára...
28. a14deb9047 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2011. márc. 5. 16:12
Bocsáss meg, nem akartalak tani.
2011. márc. 5. 16:12
hú micsoda vita van.. nos egy abortusz mindíg nagy port kavar tény hogy felelőtlen a kislány, de egy dologgal kurvára nemértek egyet márpedig azzal hogy az ilyeneknek biztosan milyen hátterük van...nekem se volt jó hátterem mégsem voltam soha egy abortuszon sem...Ez mind fejbe kezdődik, és mindenki maga dönti el hogy mit vállal és mit nem. Mit tud vállalni és mit nemtud. Ez is fontos. andi ne húzd fel magad, egytértek én veled is, nem mindig a felelőtlenség miatt kell elvetetni egy babát, hanem sok más ezer oka is lehet, ezért kár egymást megkövezni:)
26. Gine (válaszként erre: 25. - 4aeed0a8dd)
2011. márc. 5. 16:12
Erről beszélek,vmi itt nem stimmel!
25. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 1. - 9a54129580)
2011. márc. 5. 16:09

Ha iagzb, baromira nem tudhatod, hogy otthon hány csomag zsebkendőt sírt tele.

Ha a barátja vagy, embert barátjáról...

Amúgy meg írtad, hogy hazudozik össze-vissza. Reggel bemegy előtte? Hogy a fenébe? ilyenkor reggel kell jelentkezni betegfelvételre, ami általában 7 és 8 között történik. Legkésőbb 9-10 között megkapja(kapná) a tágítót, ami ahhoz kell, hogy d.u. 1-2 között akár már műthető legyen. Nem lehet, hogy ez is csak egy új agyszülemény?

24. andi6020 (válaszként erre: 21. - A14deb9047)
2011. márc. 5. 16:06

Megelőzni? Azt sem tudod miről beszélsz....szégyelld magad!!!!

Szerinted csak annak kell ab-ra menni, aki felelőtlenül, védekezés nélkül kefél össze-vissza?

23. Gine (válaszként erre: 20. - Gine)
2011. márc. 5. 16:03
jav.:Írod
22. **Rita** (válaszként erre: 14. - 9a54129580)
2011. márc. 5. 16:02

Biztos barátnők vagytok?

Nem akarlak bántani de kezdem azt érezni hogy túlzol,egy barátnőről nem irkálunk ilyeneket.

21. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2011. márc. 5. 16:02
Gondolom, utólag azért szívesen kihagytad volna... vagy inkább megelőzted volna...
20. Gine
2011. márc. 5. 16:02

Sziasztok!

Irod,hogy megrögzött hazudozó.Egyáltalán biztos,hogy terhes??

19. andi6020 (válaszként erre: 14. - 9a54129580)
2011. márc. 5. 16:00

Ne haragudj, de Isten mentsen meg az ilyen barátnőktől, int Te.

Nem is kell neki ellenség.


Ja, amúgy tényleg nem beszéled ki.

18. **Rita** (válaszként erre: 14. - 9a54129580)
2011. márc. 5. 15:59

vele kéne ezekről a problémákról beszélned hiszen azt mondod a barátnőd.Ha úgy érzed orvosi segítségre van szüksége azt is vele kell megbeszélned, vagy esetleg a szüleivel.

Az hogy itt most jó sokan elkezdenek rá köpködni(nem is csoda ha sokan kiakadnak hiszen amiket leírsz róla nem semmi) nem fog segíteni.

17. d3d10ea5f6 (válaszként erre: 14. - 9a54129580)
2011. márc. 5. 15:59

Az ilyen embereket általában jellemzi: A hazugságai mögé menekül, mert képtelen szembenéznie a valósággal, ami őt körülveszi.

Ne itéld el. Az ilyen emberek szinte 100%-a igen nehéz helyzetben van. Csak figyeld meg.

16. andi6020 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. márc. 5. 15:58

Nagyon gonosz vagy! Nem tudhatod ki mit érez!

Én is voltam ab-on, nem bőgtem, nem lelkiztem, nem nyafogtam, nem látszott rajtam semmi, csak közöny. Ezzel viszont magam védtem.

Gondolod, én is azt érdemeltem volna, hogy megnézzek 1-2 ab-filmet?


Egyáltalán és miért kell úgy megítélni valakit, hogy nem tudtok róla semmit?

15. 3a74c9b93a (válaszként erre: 14. - 9a54129580)
2011. márc. 5. 15:58
Iskolapszichológus?
2011. márc. 5. 15:56
Igazából aggódom érte, mert nem ez az első eset, hogy hasonló dolgokat könnyedén fog fel. Mindenhez így áll hozzá. Egyébként meg rengeteget hazudozik, pl előadta, hogy a volt barátja meghalt, aztán találkoztunk annak haverjával és amikor rákérdeztünk, hogy hogy viseli nem értette miről beszélünk...kiderült ,hogy él és virul. Meg olyan is volt, hogy bejön suliba és közli, hogy reggel elvetélt és ezt onnan tudja, hogy nagyon fájdalmasan jött meg meg ilyenek...csak azért írom, mert nem kibeszélni akarom, hanem szerintem orvoshoz kéne vinni, mert nem normális ilyenek csinálni.
2011. márc. 5. 15:54
Nincs olyan nő, akit ne viselne meg, és ne nyomorodna bele lelkileg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook