Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A rendszertelen menstruáció okozhat problémát a gyermekvállaláskor? fórum

A rendszertelen menstruáció okozhat problémát a gyermekvállaláskor? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 7. 06:41
Barátnőmnek néha volt csak menzije, amíg kezelték, helyreállt neki, mihelyst abbahagyta, összekuszálódott neki, másfél évvel a kezelések után még mindig nem jött meg neki, csak a melle feszült, kiderült, hogy terhes, most volt 1 éves a gyereke, és most sincs meg a havija(nem terhes, csak nincs meg)...:)
37. zebracsikó (válaszként erre: 36. - MsAnderson)
2012. ápr. 6. 23:31

,milyen vizsgálatokon voltál eddig?

ha évek óta fennáll ez, akkor gondolom elég sok vizsgálaton vooltál. Fura, hogy semmi nem mutat ki semmit. Főleg a vér a vizeletben elég aggasztó.

2012. ápr. 6. 22:58

Sziasztok!

17 éves vagyok és már évek óta rendszertelen a menszeszem(eleinte 1-2 honap kihagyás volt, de most egyre inkább megnövekedett ez az idő...mostmár 3-4 és volt h 5 hónapig nem volt semmi).Voltam már több nőgyógyásznál is és kiderült, hogy cisztám van. Az egyik el akarta távolítani, ezért tovább mentem, kiváncsi voltam egy másik szakember véleményére, de csak összazavar mivel mire hozzá értünk a cisztának már semmi nyoma nem volt. Azt mondta mikor megjön a menszeszem akkor kipukkad, majd mikor sokáig nem jön meg akkod növekszik, és ez így váltakozik.A másik probléma, hogy vér van a vizeletemben és nem tudják honnan ered...ezzel is már évek óta küszködök. Nem tudom már mi tévő legyek, félek, hogy ez egyre rosszabb lesz.Ha bármilyen tanáccsal tudtok szolgáni kérlek segítsetek. Köszi.

2008. nov. 21. 18:47

Sziasztok!

Az én menszeszem mondhatyuk hogy pontos 26 napos.De most furcsa hétfőn megjött rendesen semmi barnázás 3 napig intenzíven de tegnap is meg ma is már csak barnázgatok ez normális?

34. pymary
2008. nov. 21. 13:05
Sziasztok!Olvasgatom, h mennyi embernek rendszertelenül sokára jön. Nekem viszont fogamzásgátló szedése mellett, mindig van közti vérzésem. Az mellett h a mensim kb 10 napig is tart még vagy 10napot biztos van közti vérzésem. Orvosról orvosra járok. Cserélgetik a fogamzásgátlómat. Néha annyira elkeseredek-sírok miatta. Most talán találtam 1 normális orvost-remélem ő segít rajtam. Babát is 1 év múlva szeretnénk, de hogy mi lesz, hát bele se merek gondolni. Ha valakinek van hasonló tapasztalata, vagy valami segítséget tud mondani szívesen fogadnám.
2008. nov. 11. 14:04
36 ÉVES LESZEK DECEMBERBEN.TÖBB MINT 4-ÉVE SZERETNÉNK GYERMEKET.NEKEM IS RENDSZERTELEN A MENSTRUÁCIÓM.31-47 KÖZÖTT SZOKOT MEGJÖNNI.KIVIZSGÁLTAK MIND KETTŐNKET A FÉRJEMMEL ÉS MINDENT RENDBEN TALÁLTAK.ÉN IS SZERETNÉM TUDNI PONTOSAN MIKOR VAN A PETEÉRÉSEM.HA VALAKI TUD SEGÍTENI EBBEN AZ KÉREM ÍRJON.MINDENKINEK SOK SIKERT KÍVÁNOK!SENKI NE ADJA FEL ÉN CSAK POZITÍV DOLGOKAT HALLOK.MINDENRE VAN MEGOLDÁS,CSAK KI KEL TARTANI.
32. célia88 (válaszként erre: 31. - Kriszta8822)
2008. okt. 14. 15:18
Pedig sajnos tudomásom szerint egyenlőre más nem tudja beállítani, csak a hormontabletták. :( Én is évek óta szedem és csak így állt be pontosra. Én azon aggódok, hogy ha majd gyereket szeretnék gyógyszer nélkül nem lesz peteérésem. Úgy meg nehéz lesz teherbe esni. Bár már erre is rácáfoltak itt a topicban, hál' Isten. :)
31. kriszta8822 (válaszként erre: 29. - B689a7364b)
2008. okt. 14. 14:13

Szia,


valami hasonlo problemaval kuszkodok en is kb 16 eves korom ota. sosem volt rendszeres, mostanabn pedig elvesz kb 2 hetet minden honapbol h varom h akarmikor megjohet mert sosem pontos. nem tudom van-e erre valami megoldas. gyogszert en sem szedek, mert ellene vagyok a hormonkeszitmenyeknek, igy nem tudom mitevo legyek.

2008. szept. 18. 07:13
Nekem elég rendszertelen volt, sosem jött meg időre. Öt hónapba telt mire teherbe estem, de nálam pl menstruáció előtt pár napban volt peteérés, nem félidőben mint ahogy mindenhol írják. Ezért nehéz is volt követni hogy mikor lenne aktuális a próbálkozás, végülis nekem a pg 53 segített. Egyébként meg miután teherbe estem utána ahogy számolgattam, meg a nőgyógyász legelső vizsgálata alapján (amikor azt hitték hogy polipom van pedig egy pár napos baba volt már) jöttem rá hogy végülis mikor is van peteérésem.
2008. szept. 18. 00:11

Sziasztok!

Nekem is elég rendszertelen.Nem szedek semmit mert az orvos azt mondta h kicsi a méhem és félő nem fogok teherbe esni.Viszont ez szörnyű mert így nincs rendben szerintem a hormon háztartásom.Nálam 1hónap így telik el.2-3hétig szinte semmit nem kívánok enni.Az arcom tiszta,a súlyom az átlagos.Majd előtte 1-1.5héttel annyit eszem amennyit nem szégyenlek.Sőt olyan kívánós vagyok mint aki terhes.Ami még borzasztó h még szörnyű hányingerem is van és szédülök, a melleim feszülnek. stb. A terhesség tünetei. Ilyenkor felszedek egy jó pár kilót,majd megjön és minden kezdődik elölről.Az orvosom nem mond semmit. Viszont én már elég nehezen viselem. Van valakinek esetleg hasonló problémája?

2008. szept. 9. 23:03

Szia!

Nem tudom, hogy szopizott-e még a babád az első hat hónapban, de ha igen akkor a szoptatás alat előfordulhat rendszertelen menstruáció.

Szerintem is a peteérés,és a tüszőrepedés "környékén" kéne körülnézned! Vannak ilyen tesztek hasonlóak mint a terhességi teszt, ovulációs tesztnek hivják.Az én problémám is hasonló volt ,kiderült nincs,illetve ritka a tüszőérésem, kaptam egy gyógszert rá és az első hónapban teherbe estem.Sok siker.

Ui.: Fontos még,hogy ne görcsölj, jönni fog amikor Ő akar.

2008. szept. 9. 19:00

Sziasztok! :)

Végiolvastalak titeket... nos... nekem is vacak a mensim... a naplómban részleteztem hogy véreztem a petevezető átfújásom után. Most az a módi, hogy hetente jön valami... vagy barna, vagy pár csepp vér... szóval azt sem tudom mikor volt igazi mensim... a dokim nem akar hormonlaborra küldeni, mert szerinte minden rendben van velem, van peteérésem és a méhnyálkahártyám is jó vastag... mit javasoltok a dokicserén kívül? :)

Előre is köszönök minden üzenetet.

26. Mion
2008. szept. 7. 00:15
Érdekes volt így végigolvasni, mert én is ilyen dilemmában vagyok. Mióta elkezdtem a gimit (immár 4. éve) teljesen rendszertelen a mesóm (általánosban semmi gond nem volt vele), jó ha egy tanévben 3x megjön. Nyáron viszont minden hónapban napra pontos... ezt hívják túlzott stresszelésnek? Mondjuk eléggé durva lelki terrornak vagyunk kitéve a suliban, nagy a hajtás. Fogamzásgátlót nem akarok szedni, mert annyi rémhírt hallottam már róla, hogy kösz, inkább nem... babásodni még nem áll szándékomban egy ideig :o) Csak gondoltam leírom, hogy a stressz miatt is lehet rendszertelen, vagy maradhat el a mesó....
2008. júl. 13. 16:49
Nekem nem okozott. Viszont amióta megszültem elkezdtem fogamzásgátlót szedni, hogy végre legyen rendszeressége.
2008. júl. 13. 16:33
Okozhat, főleg, ha a rendszertelen menstruáció oka a tüszőrepedés hiánya.
23. pmjudit (válaszként erre: 21. - Szandianya)
2008. jún. 13. 08:12

Szia!


nekem is rendszertelen volt a mesim egész életemben.

A lányunk nehezen jött össze, utána úgy tűnt rendeződik a dolog. Nekem is írt a doki fogitablit kb. 6 hós volt a lányom, de még szopizott, így csak egy fajtát / már nem emlékszem a nevére/ írhatott. amitől viszont köztes vérzésem lett. Így abbahagytuk.

Szoptatás befejezése után, pedig nem írt másfajtát, mivel akartunk még babát és nehogy a szervezetemben maradjon a hatása.

Így semmit sem szedtem, persze a mesim továbbra is rendszertelen volt.

Majd sikerül a második baba. Most 15 hónapos!

22. célia88 (válaszként erre: 21. - Szandianya)
2008. jún. 13. 07:46
Hát ezt sajnos nem tudom. :(
2008. jún. 12. 21:41

Sziasztok!

Előszöris üdvözlök mindenkit!

Örülnék ha valaki tudnanekem segíteni, mert nagy dilemmában vagyok! Már van egy babám, aki éppen most lesz 10 hónapos, és naqyon nehezen jött baba (legalábbis az én lelkivilágomhoz mérten). több, mint 2 évig próbálkoztunk vele, míg végül inszeminációval sikeredett teherbe esnem. Nekem is rendszertelen volt a mensim!

A dokim azt mondta akkor, hogy több, mint valószinű szülés után majd beáll rendszeressre.

Aztán amikor kb 4 hónapos lett a manócska, megjött, majd 2 hónapig sehol semmi aztán megint megjött. Én egyből rendszertelen mensire gondoltam, elmentem az orvosomhoz, aki felírt fogitabit. De persze kaptam Norculut gyógyszert, hogy biztos ami tuti megjöjjön. Aztán elkezdtem szedni a fogitabit. Most szedem majd 3 hónapja, és persze most is van benne "zavarosság". Szerintetek hülye voltam, hogy egyből a rendszertelenségre gondoltam, vagy lehett volna a szülés utáni 6. hónaptól tabletta nélkül rendszeres a dolog?? Váltsak orvost, vagy ..... Kicsit tartok tőle, hogy a második baba (akit szeretnénk majd) szintúgy nehezen fog jönni! :o(

20. célia88 (válaszként erre: 19. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 15. 09:20
Jaj, de jó lenne! :) Nálam ugyanez volt. Volt, hogy hónapokig nem jött meg, utána meg eltartott vagy 10 napig a menzeszem, meg ilyenek. Hát....meglátjuk. :)
2008. máj. 15. 09:14
Nekem olyannyira rendszertelen volt (most szoptatok, úgyhogy nincs), hogy volt olyan, hogy fél évig nem volt semmi, utána 3 hónapig rendes, 3 hónapig megint semmi, néha 6 hetente, néha 2 havonta stb. És mindkét gyermekem ELSŐ próbálkozásra megfogant. Úgyhogy van remény!
2008. máj. 15. 07:47
Hát csajok, remélem ha majd egyszer elhatározom, hogy szeretnék gyereket, nekem sem lesz problémám a rendszertelen menzesz miatt.
2008. máj. 14. 20:40

Nekem is rendszertelen a mesim.

Tényleg nehezen estem teherbe, de nem volt vetélésem, csak 2 spontán, könnyű terhességem.

a lányom 5 éves, a kisfia, 14 hónapos!

2008. máj. 14. 10:34
Én nekem is rendszertelen a menzeszem,de mégis sikerült már két kislányt kihordanom.A nőgyógyász sokat segíthet pl:felírhat clostylbegitet és 3-3napi szedés után peteérésed is lehet,de érdemes végig szedni,ha biztosra akarsz menni.Egyépként pedig a rendszertelen havid a súlyod ingadozásától is lehet,ehezhozzátartozik az is hogy a súlyod nem optimális a magasságodhoz.
15. sodrak
2008. ápr. 14. 17:29
Elvileg igen, de azt hiszem tudnak segíteni peteérést szabályzó tablettával.
14. kisBea
2008. ápr. 14. 17:27
Én is szedtem másfél évig gyógyszert,de abbahagytam mert mikor megvolt a mensim akkor iszonyatos görcseim voltak.Míg nem szedtem gyógyszert észre se vettem hogy megjön.És most szenvedhetek minden hónapban miatta,és még mindig rendszertelen.
2008. márc. 29. 20:00
Én is 10évig szedtem gyógyszert,aztán 10 hónap amikor logikátlanul hol megjött-hol nem.Mi szerettük volna a babát,így hát vettem PG53-at,az mutatta a peteérést!Most vagyok 20.hetes terhes,az első problémám most jelentkezett görcs formályában,de gyógyszerrel elmúlt!Gondolj bele milyen sokan vannak akiknek a legrendszeresebb mensi mellett sem sikerül a baba(sajnos)!
2008. márc. 29. 19:43
2 éve, az esküvő előtt hagytam abba a fogamzásgátlót, 5 évig szedtem, addig és az után is teljeden rendszertelenül jött meg (leginkább 2-3 havonta). Új orvosom lett ekkor, és közölte: "Nem kell magának fogamzásgátló, magának akkora méhe van, mint egy hatévesnek, maga nem lesz terhes, ha mégis, úgyse tudja kihordani." Képzelhetitek, mit éreztem. Ehhez képest (mivel nme védekeztünk), 3 hónap múlva terhes lettem, anélkül, hogy menstruáltam volna! Az első trimeszter maga volt a pokol, annyira féltem, hogy elveszítem, de aztán a kicsi méhem megemberelte magát, és a lányom 36 hétre 3850-nel született. Azóta megint akkora, mint egy hatévesé, de már nem érdekel. Ja, viszont én szülés után 6 hónappal elkezdtem rendszeresen vérezni.
2008. márc. 29. 12:35
Szerintem igen. Előtte egy nőgyógyászati kivizsgálás nem árt.
2008. febr. 11. 11:26
Nekem is rendszertelen a mensim.Annyiban nehezítette a teherbe esést,hogy nem tudtam pontosan mikor is van peteérés.Nagyon sokára lettem terhes az elsőve, a második könnyen összejött és most harmadikat szeretnénk de ezidáig nem sikerült még.A fogamzásgátló szerintem nem segít vagy csak ideig óráig, mert a gyerekeim keresztanyja is úgy járt,hogy addig volt rendszeres amíg szedte max utánna még egy hónapig.Sajna én a fogamzásgátlót nem bírtam,úgyhogy ez nálam nem sikerült.Most is rendszertelen...
9. célia88 (válaszként erre: 8. - Dorka75)
2007. okt. 30. 21:17
Köszi, Dorka. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook