Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskola váltás fórum

Iskola váltás (beszélgetős fórum)


16. Mica3
2020. ápr. 18. 14:32
Sziasztok!Segítséget kérnék ,hogy mit tehetek ?!Gimnázium 9.sporttagozatú a gyermekem,de ugyanebben az osztályban szeretnék általánostagozatra kerülne.De az igazgató nem akarja átvenni.A válasz az volt ,ha befejezi a sportot akkor nincs keresni valója az iskolában.De érdeklődtem,hogy állítólag ezt nem teheti meg.Köteles lenne átvenni(Főleg ,hogy egy osztály a két tagozat Tehát osztályon belül mozogna).De most tanácstalan vagyok és nem tudom kihez forduljak ?!Segítsetek kérlek.
15. martamay (válaszként erre: 14. - 7a382c9841)
2011. márc. 8. 18:02

Akkor? Mi a kerdes????

OTT A HELYE A GYEREKEDNEK A VAROSI SULIBAN!

2011. márc. 8. 16:04

Köszönöm a gyors hozzászólásokat.


Igazándiból, autónk is van, meg a férjem nyugdíjas, egyszer-kétszer hetente megy is a szomszéd városba. Tehát a kezdeti utazás megoldható.

Tegnap találkoztam egy utcabeli anyukával, akkor jutott eszembe, hogy az ő fia is oda jár.

Ott kezdte az elsőt. Két hétig hordták a gyereket autóval, de már busszal jár.

Ő mondta, hogy a buszon jön az egyik tanárbácsi, aki ott tanít, tehát tulajdonképpen pedagógusi felügyelettel utaznak.

Haza felé pedig kísérik a gyerekeket a buszmegállóba. Tehát ott sem egyedül jönnek.


Az itteni suliban pedig bizony nem egyszer Lacikának szólítják, pedig Mihály. Ráadásul nagyon hasonlít a báttyára.


Nagyon tisztelem alföldi bácsit, és igaza van: hogy a tanárt a lelkünkkel ítéljük.

Sajnos ismerem az itteni tanárokat.

Mint említettem 7 évig dolgoztam velük, láttam a kulisszák mögötti világot is.

És bár kolléga ként kezeltek, semmit nem tudtam "elsimítani"

Nem tudtam mit kezdeni a 25 éves tanítónénivel, aki gyermektelenül kioktatott, a gyereknevelésről, mondván neki erről diplomája van!

Aki a szemem láttára, tolta le a gyerekemet, 10 másik tiltakozása ellenére, olyan dologért amihez semmi köze nem volt.

És a szertár pakolás sem az én fiam dolga lett volna, töri óra helyett. És a kérdésemre, hogy miért nem órán van a gyerek? A válasz: hát neki mindegy, úgyis csak kettes lesz. És még mesélhetnék, emberi, pedagógusi hibákról.

Hát ezt nem akarom.


A városi iskolában a tanítóknak szigorú szeretetre kell felesküdni, és ezt számon is kérik!

Az iskola egyházi jellege pedig garantál egy normát, amit emberségből, pedagógiából példaként lát a gyerek.

2011. márc. 5. 10:35
én sok katolikus református gimiben járhattam igazán bevallom mindben volt is gondom..kicsit csalódtam bennük...valószínű az óvatosságom oka ez is...de én igazán tudom milyen mikor jégpáncél az út és nekünk menni kell
2011. márc. 5. 10:24

nem is ketlem, hogy Magyarorszagrol van szo.. Kar ezen lovagolni..


De a gyerek jobb jovoje a tet ott is! A szulo, ha megteheti, akkor a legjobb fele segitse gyermeket!

11. alfoldi13 (válaszként erre: 10. - Martamay)
2011. márc. 5. 10:05
ő nem angliáról a szomszéd faluról ir.... ami azért busz vagy autóval közelíthető és annak ellenére hogy több autónk van tudom mi az mikor egy sincs mi ráérne menni...
10. martamay (válaszként erre: 9. - Alfoldi13)
2011. márc. 5. 09:34

velemenyem szerint, ha a gyerek jobb jovoje a kerdes, nem szabad olyanokat nezni, mint utazasi koltseg. Termeszetes, hogy aldozatokat kell hozni -jelen esetben anyagi szempontbol is-. A kerdezo bizonyara tisztaban van ezzel a vonzattal is!


Egyertelmu az is, hogy lesznek a masik iskolaban is problemak, megoldando feladatok.

En egy percig sem hezitalnek!!!


Most megint csak magunkkal peldalozom: amikor ugy dontottunk, hogy Angliaba koltozunk, akkor a fiam mar egy nagyon jo nevu szegedi altalanos iskolaba jart. Szep lakasunk volt szinten a varosban, baratokkal, rokonok is Mo-on.

Es megis kijottunk a bizonytalanabb idegenbe, eppen a gyerekek lehetseges jobb jovoje miatt!

NEM bantam meg MIATTUK. (az mar mas kerdes, hogy en magam annyira nems zeretek itt). De a fiam 11 evesen majdnem perfekt angol (2,5 ev utan), a lanyom pedig 9 evesen szinten magas szinten beszeli a nyelvet! Vilagot latnak, tagul a latokoruk mas kultura, nemzet ismerete reven. Mindezt NYERTEK ezzel!

Teny, itt is vannak problemak. Nincsennek itt a rokonok, ugy telnek el honapok, amikor a nagyszulok hianya szinte faj.

Nehezebb ugyintezni mindent, mert pl. nem ismerjuk az itteni rendszert teljesen...stb..

DE akkoris megerte!


Aki mer, az nyer!!! Nem szabad felni a valtozastol, foleg, ha az pozitiv valtozasokat is hozhat!


Ne haragudj alfoldi13, nem sertesnek szanom, tiszteletben tartalak... De a Te velemenyed eppen a korodbol adodhat, en ugy gondolom! Anyukam (56 eves) is mindig azt mondja, o bizony mar nem valtoztatna az eleten, mert neki ugy jo ahogy van.. Pedig meg o is tok fiatal szerintem!!!!!!!

2011. márc. 5. 07:35

és utazhat ami elég a tanuláshoz a felesleges költség..stb nincs iskola hiba nélkül ezt tapasztalatom mondatja..és vagy viheted mindennap és hozhatod vagy ácsoroghat a késő buszra..stb..

én az itteni legidősebb köztetek inkább újra gondolásra biztatlak és nézd meg melyikben mi is lesz az előny és mi a hátrány mert egyik se olyan ahol nem lesz gond...főként ami sokat nyom a latban ki az kitől tanulhat melyik embert látja jobbnak a te lelked mert a tanárt lelkünkkel itéljük....nem a külseje alapján...mi lesz a távolabbi vagy mi lehet a távolabbi cél és ehhez melyik suli lehet a jobb?mekkora áldozat az odajutás....

2011. márc. 5. 07:32

Télivirág!

Most érdemes váltan, ha akarsz, mert még rugalmasabb a gyerek. Nálunk a nagy buktató 6.ban volt, mert a mi fiúnk hiperaktív és a kamaszodását nehezen bírták. Szerettünk volna új sulit, de ő emelt szinten tanult németet és a környéken csak angol volt. 2 évet kellett még emiatt kibírni szenvedve. Most 8-os és az élteti, hogy pár hónap múlva megszabadul a saját osztályfőnökétől akit utál.:( Ő nem akart váltani, pedig már 5.-ben kellett volna.

Az utazástól pedig ne tarts, azt viselik szerintem a legjobban, mi vonatozunk.

Szerintem baromi jó, ha az ember úgy lehet csak önmaga, ha nem kapja meg naponta, hogy a bátyád....stb. Én magam részéről utáltam a nővéreim húga lenni a suliban, több évembe került az is hogy a nevem mindig Anita és ne Orsi legyen.

Kívánok sok szerencsét a döntéshez, mert nem könnyű a váltás, de a kicsik egy túlélők!:)

7. trapiti (válaszként erre: 1. - 7a382c9841)
2011. márc. 5. 07:26

Lehet, hogy kockázatos, de én mégis inkább megpróbálnám a váltást. Előtte mindenképp leülnék a leendő tanítóval és őszintén elmondanám a gondjaimat. Esetleg a kisfiadat is elviheted körülnézni, megismerkedni a tanítóval.


Mindenesetre szerintem nem mindig jó ha a kicsi a nagyok árnyékában nő fel. Nálunk hasonló helyzet volt, a tesóm alsóban külön iskolába járt (mert nem akarták oda vinni ahová én jártam). Felsőben én átkerültem egy másik suliba és amikor a tesóm felsős lett, Ő is oda járt. Őt is hasonlítgatták hozzám és mivel én nagyon jó tanuló voltam, tőle is ezt várták el. Ő is hasonlítgatta saját magát, volt hogy elő kellett venni az én régi bizonyítványaimat hogy elhiggye, Ő is van olyan jó mint én voltam.

A másik: szomszédunkban lakik egy 9 gyerekes család. Közülük 5 már iskolás korú, de nem egy iskolába járnak, hanem háromba. A gyerekek egy része zenetagozatos, van aki sporttagozatos és van aki olyan suliba jár ahol nagyon erős a nyelvoktatás. A szülők azt mondják, sokkal jobb így, bér fárasztóbb, mert a gyerekeknek van egy kis önálló élete, a kisebbek nem úgy nőnek fel, hogy a nagyok képmásai.

2011. márc. 5. 06:55

egy távolabbi iskola se lesz hiba nélküli azt fontold meg,ott ahol vagy már el tudod simítani ha baj van de az újban tuti nem...én nem biztatnálak ez lehet ,hogy jó ,de van benne rizikó faktor is...nem is kicsi...minél nagyobb a gyerek a rizikó is nagyobb

de ha a suli csere mellett öntesz kezdetben a gyerek mellé kell ülni még pedig minden nap

5. aesa
2011. márc. 5. 06:47
Váltani.....!!!!
2011. márc. 4. 23:54

A fiad erdekeben mielobb valtsatok iskolat! A jelenlegi iskolajaban, ahogy Te is irtad, el van konyvelve a kis ocsinek, igy akarmllyen jo kepessegu is, nem fog 3, max 4nel jobb eredmenyt elerni!

Most meg lehet kicsi (8 eves), de a gyerekek konnyen veszik az akadalyt, ugyhogy batran lepjetek!!!!


Mi Angliaba koltoztunk, amikor a fiam 8 eves volt. igaz, mi itt voltunk/vagyunk vele, de az elso 0,5/1 ev nehezseg utan semmi gondja nem volt. (pedig 1-2 angol szot tudott csak es ugy jart iskolaba)

Ha a pozitivabb jovot biztosithatod neki ezzel a valtassal, ne habozz!!!!!!


sok szerencset!

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - 7a382c9841)
2011. márc. 4. 23:46
Én váltanék. :D
2. Szabokisandi (válaszként erre: 1. - 7a382c9841)
2011. márc. 4. 23:46
Mivel a két nagyfiadnál nincs jó tapasztalatod, nem gondolom, hogy nagyot veszítenétek ha iskolát váltanátok. Ami fontos, hogy kérdezd meg a gyereket, hogy mit szólna hozzá. Esetleg vidd is el, hogy lássa, miről van szó. Ha szimpatikus neki a környezet és beleegyezik, akkor lépni kell. Én is váltottam, nem bántam meg. Nagyon nem. Pedig az én fiam itt is problémás :)
2011. márc. 4. 23:37

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni, vagy véleményt inkább.

Legkisebb fiam, most elsős. Abba az iskolába jár ahová a két nagyobb is járt, ill. a középső most 8.-os.

A faluban ill.3 faluban ez az 1. iskola van, 30 éve.

A tanári kar nagy része még ugyan az aki a férjemet is tanította, a fiatalabbak kivétel nélkül volt tanítványok.

A nagyfiam, hiperaktív, figyelemzavaros, amit nem nagyon toleráltak, és nem tudtak vele mit kezdeni. Kettes-hármas tanuló volt, bár az IQ-ja 115. A középső 3-4 tanuló, de ő csendesebb sokkal nyugodtabb, jobb a magatartása. (a tanárok szerint,de 4 éve csak 3-ig vitte.)

Most már elég nagy szájú, mert rájött, hogy mindegy mit csinál, csak a "nagyobb öccse" lesz.

A kicsi nagyon eleven, de nem hiperaktív (legkisebb gyerek)IQ-111. Az olvasás jól megy, a matek is, csak kapkod. Egyébként elviselhető gyerek a tanítónénik szerint. Az osztálytársaival 5-éve jár együtt. (ovodába is).

Néptáncol 2 éve, kézilabdáznak, furulyára jár, és angoloznak év eleje óta.

A tanító nénit régen ismerem, nem egy mézesmázos, de 20 év tapasztalatával, minden gyerekből kihozza a legjobbat. A másik tanítónéni, fejlesztőpedagógus, bár a személyisége nem nagyon tetszik. (ja és ott dolgoztam az iskolában 7 évig,úgy hogy belülről is van rálátásom.)

De az iskolában nincs semmilyen kézműves dolog, és ami a legfontosabb, már most látom, hogy a fiam, csak a két "báttya kisöccse"

Ez pedig semmi jót nem jelent.

Ezért írtam az előzményeket ilyen hosszan.

a szomszéd városban van iskola, ahol a tanári kar viszonylag fiatal, egyházi iskola, a körülmények is valamivel jobbak. Művésztanárok tanítanak, egy csomó kézműves dolgot csinálnak, ott is van néptánc, zene, nyelv.

Most azon gondolkozunk, hogy elvigyem-e a gyereket oda, ahol nem csak "öccse" lesz, hanem önálló személyiség. Szélesebb látókörrel, családközpontúbban, a gyereket tartva szemelőtt, előítéletek nélkül működő iskolába, ahova busszal kell járni,- bár nem egyedül mert egy csomó gyerek jár át, köztük óvodás társak is - idegen helyen van, egy 8 éves gyereknek.

Vagy maradjon, beválalva az előre elrendelést.

Nem tudom melyik lenne jobb.

Kicsi még, féltem, de a jövöjét nézve jobb lenne.

Szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook