Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Debrecenben tud valaki biorezonanciás vizsgálatot kicsinek? fórum

Debrecenben tud valaki biorezonanciás vizsgálatot kicsinek? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 10. 20:34

Mint már írtam itt is az IgE lehet negatív de attol még tej kiválthat tüneteket. Ezt intoleranciának nevezik.


TEJFEHÉRJE ALLERGIA 3 TIPUSA


Kevesen tudják, mi is az a tejfehérje allergia. Azt még kevesebben, hogy a tejfehérje allergián belül is vannak csoportosítások, attól függően, hogy milyen mennyiségű tejtermék váltja ki a tüneteket, és hogy milyen tüneteket vált ki. Érdekes módon, a 3 altípusnak eltérő a biokémiai mechanizmusa is, ami azt eredményezi, hogy a 3 típus közül nem mindegyiket mutatja ki az IgE specifikus vérvizsgálat, amit rutinszerűen előírnak táplálékallergia gyanújára.


Ennek az a nagyon fontos következménye, hogy a vérvizsgálat NEM feltétlenül zárja ki a táplálékallergia lehetőségét. Az egyetlen módja a megvonás-visszaadagolás teszt, magyarul hogy ha megvonják a gyanús táplálékot, elmúlnak-e a tünetek? És visszatérnek-e visszaadagolásra?Ha mindkét kérdésre IGEN a válasz, akkor táplálékallergia áll fenn, akármit mutat (vagy nem mutat) a vérvizsgálat.


1. csoport:


* Azonnali reakció (perceken, de max 1 órán belül)

* Kis mennyiségre (20 ml-nél kevesebbre)

* Főleg emésztőrendszeri reakciók, bőrreakciók mint pl csalánkiütés, angioödéma (a nyálkahártyák megduzzadása), anafilaxiás sokk

* Magas spec. IgE antitest szint a vérben


2. csoport:


* Közepes gyorsaságú reakció (1-24 órán belül)

* Közepes tejmennyiség (kevesebb mint 120 ml)

* Túlnyomóan emésztőrendszeri tünetek, mint pl hányás, hasmenés, de okozhat atópiás ekcémát, csecsemőkori kólikát, refluxot, nyelőcsőgyulladást, végbél/vastagbél gyulladást, szorulást

* Nincs IgE szenzitizáció!


3. csoport:


* Késő reakció (akár 5 nappal később)

* Nagy mennyiség (több mint 120 ml)

* Emésztőrendszeri vagy bőrtünetek, de lehet köhögés, nehézlégzés, csecsemőkori kólika, reflux, nyelőcsőgyulladás, végbél/vastagbél gyulladás, szorulás is

* Változó IgE szenzitizáció.



Egyéb okok miatt is lehet pozitív a széklet, akár lactoz , fruktóz stb intolerancia miatt.


Kérjetek lactoz H2 tesztet.

Ilyenkor laktózt itatnak a gyermekkel majd fél óra elteltével 5x kell egy kis gépbe fújni az eredményt a végén megkapjátok.

2011. márc. 5. 16:08

mi allergiára a kórházba Osváth doktornőhöz, gasztrora meg a a klinikára járunk:)


Ha virsli akkor általában tejfehérje allergia...

2011. márc. 4. 21:28

Bocsánat, közben esti fürcsi, stb. volt:))


Igen, tényleg a klinika lassúzik a gyógyszerallergiával.

A Gasztrora mi is a kórházba járunk, ott tényleg alaposak és gyorsak is, viszont nem mutatott ki a vérteszt semmit:((

Pedig evett virslit, pöttyös lett a combja, tehát valamire tényleg allergiás.

2011. márc. 4. 20:45

a klinikán szokták ezt..

Az egyik itteni anyuka 1.5 éve hordja a gyereket és még mindig nem tudják mire is allergiás..

mi a kórházba járunk ,nekem mindenre megnézték neki,tényleg nagyon alaposak voltak ,viszont gasztrora a klinikára járok a középsővel a lányommal nekem ott is mindenhova elküldték őt is...

2011. márc. 4. 19:50

Dühitő amúgy, hogy a decemberi gyógyszerallergia után eljutunk oda, hogy a kisfiam bőre már rendbejött, elmentünk vérvételre és CSAK arra vizsgálják, amire már tudjuk, hogy allergiás.

Kértem, hogy másra is vizsgálják (mert azóta más is okozott gondot), de nem, nem lehet. Időpontot persze egy hónap múlvára kaptam, akkor menjek be átbeszélni az eredményt, majd akkor megbeszéljük, hogy még vizsgálni kell-e a gyereket (= kell-e még vért venni tőle). Hónapok telnek el úgy, hogy nem jutunk előre.

2011. márc. 4. 19:48

Penicillinre már biztosan allergiás a kisfiam.

Járunk allergiológiára, de egy kicsit továbbmennék, inkább csak kiváncsiságból, hogy tényleg kimutat ételallergiát a biorezonanciás gép?

3. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 2. - Barracuda59)
2011. márc. 4. 19:24

Mi voltunk minden féle vizsgálaton nekem is debiben jött elő neki a gyógyszerallergia ,meg házporatka allergiás is, de nekem az egyik ismerős mondta hogy ez a vizsgálat sem fogja kimutatni,pedig valamitől ekcémás a bőre is:(

Milyen gyógyszerre vagytok allergiásak??

Mi az augmentinre és a Zinacefre is..:(

Hova jártok allergológiára??

2011. márc. 4. 19:21

Sziasztok!

A 2,5 éves kisfiam allergiás (étel- és gyógyszerallergia is van). Sajnos a vérteszt nem mutatta ki, hogy milyen ételre allergiás, de valamire biztosan az, mert a combja újabban csupa pötty. Decemberben súlyos gyógyszerallergia jött ki nála, azóta az ételallergia is súlyosbodott.


Állitólag amit vérből nem tudnak kimutatni, azt esetleg egy biorezonanciás vizsgálat kimutathatja. Egy próbát tennék, mert igy nagyon nehéz, hogy nem tudjuk, mit kellene elkerülni:((

Köszi, ha valaki tud segiteni!

2011. márc. 4. 19:19
Debrecenben tud valaki biorezonanciás vizsgálatot kicsinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook