Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám kiszoktatni 5 hetes babámat a pólyából? fórum

Hogyan tudnám kiszoktatni 5 hetes babámat a pólyából? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Missygirl.e)
2011. márc. 7. 23:42
Ügyes voltál :) Kívánom legyen is így, pihenjetek jól!
2011. márc. 7. 19:27
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, azóta már sikerült orvosolni a problémát, igaz volt két álmatlan éjszaka és kiságy mellett, simogatással töltött éjszaka, de végre alszik a saját ágyacskájában pólya nélkül.
44. Missygirl.e (válaszként erre: 38. - Sitecom)
2011. márc. 7. 19:25
Nem akartam bele szoktatni, de már a kórházban is eleve abban volt és mint írtam, nem akart pólya nélkül aludni.
43. szemmelver (válaszként erre: 1. - Missygirl.e)
2011. márc. 5. 16:16
kiveszed belőle
2011. márc. 5. 16:04

még csak 6 hetes...miért kellene kiszoktatni? este miért ne aludhatna abban? később rakhatod hálózsákba, aztán amjd elhagyja :)

mondjuk az én kisfiam 3 éves koráig aludt hálózsákban..éééés??? :D nem kellet átmennem a másik szobába takargatni...ha felébredt reggel, kibújt belőle és tjött hozzánk :) azok a régi szép idők :) most 6 éves, és még kiságyban alszik :D :D :D itt érzi magát biztonságban..éééééééés?? :D semmit ne erőltess, főleg egy ilyen pici babának..lesz még ideje szabályokat betartani...

41. 83ff5144bd (válaszként erre: 16. - Szakiami)
2011. márc. 5. 14:25

augusztusban jól érezte magát pólyában?? mázli...

a miénk júniusi baba..pár hetes volt,és hiába csak 1 kis body volt rajt,ordított.. aztán levettük,csak pelusban volt... még mindig ordított... megfürdettük langyos vízben,kicsit lehűlt...utána már nem volt baja.. és mennie kellett a ventilátornak,mert majd meggyulladt a gyerkőc... pólyába rakom,az lett volna a vég... igaz nagyon nagyon meleg volt az a nyár...

2011. márc. 5. 14:19
vedd ki,és ne rakd vissza :D
2011. márc. 5. 13:01
Az én középső fiam picinek úgy aludt el, hogy a takaróját keresztbe fektettem az ágyba, rátettem a kisfiam és a takaró 2 végét ráhajtottam a testére, másképp nem aludt nyugodtan. A mai napig úgy alszik (8 éves), hogy bebugyolálja magát a takarójába, még nyáron is :)
2011. márc. 5. 12:33
minek kellett egyáltalán beleszoktatni?????
37. kacsa mama (válaszként erre: 1. - Missygirl.e)
2011. márc. 5. 12:13

Miért kellene kiszoktatnod most rögtön a pólyából,ha bele raktad legyél türelmes,van amelyik baba abban érzi magát biztonságban.

Volt nálam is több olyan baba aki csak a pólyában érezte magát jól,kb 2,5 hónapos korára ki lehetett venni belőle,és semmi baja nem lett .Az hülyeség,hogy csipő ficam ki alakulhat igy,nem olyan szorosan kötöd be a pólyába,hogy nem tud benne mozogni,csak akkor lenne gond ha szorosan van be kötve.

36. 5758a48989 (válaszként erre: 26. - Missygirl.e)
2011. márc. 5. 07:50
A szabad, tiszta levegő segít abban, hogy a gyermek pozitív energiákkal feltöltődjön, mivel a friss oxigén segít ellazulni és hatékonyan hat az anyagcserére is. :)
35. 5758a48989 (válaszként erre: 26. - Missygirl.e)
2011. márc. 5. 07:42

Mert szüksége van rád! :) A két gyermekem teljesen másképpen sírt fel, és eltérőek volt a szokásaik is.

Míg az első gyermekem nyugodtan aludt, úgy hogy nekem kellett sokszor felébreszteni. Addig a másik mindig sírt utánam. Ezért még a konyhát is úgy alakítottuk ki, hogy ott is mindig a közelemben lehessen. Az engem ért ingerekre is érzékenyen reagáltak. A kisbaba mindent megérez, ami az édesanyjával történik. A kicsi Szeretné biztonságban tudni magát, és ezt csak a közeledben érheti el. :) Valóban ez néha "megterhelő" lehet, főleg éjszaka, amikor szeretnétek kettesben maradni egymással a pároddal. Mi ezt, akkor úgy oldottuk meg az édesapjával, hogy több ideig voltunk kint a szabad levegőn. Előtte mindent megfőztem, és lerendeztem, amit szükséges volt elintéznem. Azóta a gyerekek már nagyok, és önállóak. :)

Hiszem, hogy hasznos információkat oszthattam meg veled. :)

34. 5758a48989 (válaszként erre: 24. - Peggy73)
2011. márc. 5. 07:27
:)))
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Homern)
2011. márc. 4. 22:39
Legyen igazad, nem vitatkozni jöttem és nem is észt osztani. :) Szép estét!
2011. márc. 4. 22:24

2 hónapos koráig mellettem aludt az ágyban a kisfiam, azóta csak a kiságyban. Nálunk a titok, a hasonalvás volt, amit tudom, hogy sokan elleneznek, de a mai napig úgy alszik egész éjszaka, pedig már 1,5 éves :)

Ekkora babát még nem lehet elkényeztetni, nekik szükségük van a közelségre, melegségre...

31. homern (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 4. 21:42
Pléddel nagyon nem ugyanaz.Én is csak akkor tapasztaltam a különbséget,amikor az unokanővérem nekünk adta amit ő használt a lányainál.(azt hiszem pont red castle volt)
30. msaca
2011. márc. 4. 21:17

Egy ennyi idős gyereket nem lehet sem elkényeztetni, sem elrontani! Fél éves koráig a fiam vagy az ágyban aludt mellettem, vagy a kiságyban. Hálózsákban, vagy a takaróba csavarva, hogy érezze, hogy körülölelivalami,ha én éppen nem. Most két éves, de fél éves kora óta szó nélkül elalszik bárhol, akárcsak a bátyja.

A pólya csak akkor nem jó, ha leszorítja lábacskáit. Vagyis én a hálózsákra esküszöm.

Lehet, hogy nem jó helyen van az ágya! (energetika, feng shui, vízér, stb.)

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Homern)
2011. márc. 4. 21:08

Én sem vitatkozni akartam :) mindenki azt tesz ami számára a legszimpatikusabb.

Az Édesanya fogja eldönteni, ahogy Nekik és a babákujnak jobb lesz.

Pontosan ezt nem próbáltam, de a plédbe hasonlóan be lehet tekerni a babát és mégsem közel 6 ezer forint.

2011. márc. 4. 21:05
Valószínűleg a babád is azok közé tartozik akik kicsit nehezebben alkalmazkodnak a nagyvilág nehézségeihez. A mi babánk is mellettünk illetve rajtunk aludt el az első időkben. Aztán átraktuk a saját ágyacskájába. :) A kendő arra jó, hogy napközben kicsit feltöltődjön az energiáidból)))
27. homern (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 4. 20:44

Aki nem próblta még csak az egyiket,az honnan tudhatná melyik az előnyösebb?

Nem kell feltétlenül a kezét is beletenni,és nem feltétlenül mindkettőt.Nagyon jól le van írva hogy kell használni.Pont azt küszöböli ki,hogy a nagy semmit érezze maga körül a baba,és hogy a reflexes kapálózással ne ijessze fel magát.Nem egy vastag "dunnyhába"van bezárva,és a lába is szabad,sokkal jobb a csípőnek.A sima pólyában háton lehet csak fektetni,ebben nem.

De nem akarok senkit győzködni,akinek szimpatikus az úgyis kipróbálja,veszíteni nem fog rajta.

26. Missygirl.e (válaszként erre: 24. - Peggy73)
2011. márc. 4. 19:51
És éjszaka mit csináljak? Akkor nem rakhatom hordozó kendőbe.... :( Nappal egyébként elvan, bárhol bármekkora zajban képes elaludni, csak a saját ágyában nem.
25. Missygirl.e (válaszként erre: 16. - Szakiami)
2011. márc. 4. 19:47
Nem akarom az ágyunkba szoktatni, pont ezt szeretném elkerülni. A hasa nem fáj, semmi jel nem utal rá. Persze volt az is, akkor hagytuk el a pólyát, mert könnyebb volt neki felhúzni a kis lábát. Jól esett neki,hogy simogatom a pociját, amikor fájt, így került be az ágyunkba és azóta nem alszik pólya nélkül a kiságyban.
24. Peggy73 (válaszként erre: 1. - Missygirl.e)
2011. márc. 4. 19:46
Szia! Gondoltál már a hordozókendőre mint alternatívára? Érdemes lenne beszerezni egyet, és megtanulni magadra kötni a babádat. Nagyon fogja szeretni, és jókat fog benne szundizni! :) Neki biztosan nagyobb igénye van arra, hogy melletted legyen, érezzen téged és nem fenyegeti a csípőficam veszélye sem.
23. 5758a48989 (válaszként erre: 22. - 5758a48989)
2011. márc. 4. 19:23

A gyermeknek az édesanyja közvetlen SZERETETÉRE van szüksége!


Olyan hamar fenőnek!


Élvezzétek minden percét ennek a Boldog időszaknak!

És Legyetek Nagyon BOLDOGOK !


:)))

2011. márc. 4. 19:19

DRÁGA ÉDESANYÁK! :)


Pólyába semmi képen!


Csípőficam veszély!!!


Ha nekem nem hisztek, akkor kérdezzétek meg a szakembert! :)

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2011. márc. 4. 19:14
a fotó alapján nem , ebbe a karja is levan a teste mellé rögzítve. Az angolpólya meg inkább a hálózsákra hasonlít (jó tudom nem olyan, csak hasonló)
20. zebracsikó (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 4. 19:12

hétköznapi nevén ez az angolpólya


nem egy mai darab, annak idején engem is ilyenbe bugyoláltak, mikor megszülettem

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Missygirl.e)
2011. márc. 4. 19:10
amíg bejön kivitelezhető, aztán megszokja a kiságyát, ahogy nagyobb szüksége lesz a mozgásra elfogja hagyni magától a pólyát...szerintem.
18. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Missygirl.e)
2011. márc. 4. 19:10

próbáld ki, amit a 11.hsz-ben írtam

vagy 1+1 kis takarót sodorj fel hurkává és tedd a baba mellé, valószínűleg az hiányzik neki, hogy körül legyen ölelve valamivel.

2011. márc. 4. 19:09

[link]


most néztem...hááát akkor inkább a normál pólya.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook