Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valaki szedett terheség alatt nyugtatót? fórum

Valaki szedett terheség alatt nyugtatót? (tudásbázis kérdés)


17. horus.szilvia (válaszként erre: 10. - Mari20)
2020. szept. 18. 12:10
Sajnos vannak mentális problémák(depresszió, pánikbetegség, alvás zavar, stb.), amit a mai társadalombam a többség nem tekinti megoldandó feladatnak és komoly problémának. Ezeknek az embereknek segítségre van szükségük, nem kioktatásra, hanem támogatásra. Van az a pont,mikor ideiglenesen gyógyszerekhez kell nyúlni, mert már az alapvető feladatokat nem tudja az ember ellátni. Én csak az alvás zavarról tudok beszélni, ami egy alapvető szükséglet(Maslow piramis) és ha az nem működik jól mindenre kihat. Örülök, hogy Önnek nincsenek ilyen problémái.
16. 9cf0020815 (válaszként erre: 9. - Papagajka)
2011. márc. 9. 15:35
Jó,jó,de a nyugtatót a simaizmok ellazítása miatt írja fel a nőgyógyász,nem idegesség miatt.A keményedés,mint tudjuk alhasi vérbőséget okoz,és beindulhat a vetélés,vagy a koraszülés.Biztosan sok pihenést ajánlott.
15. Mari20
2011. márc. 9. 15:15

de olvastam az elözményeket, és el is gondolkodtam rajta....


mi vár a felnövekvő generációra...


azt hogy a kérdező miért akar nyugtatót szedni az nem derült ki számomra, csak a hozzá szólások, és bizonybató válaszok , szomoritottak el.


különben ha az orvosa irja elő, akkor nem fogja megkérdezni....


mert a gyerek érdekébe, egy Anya mindenre képes

és nem sokkolja magát, a kérdésre kapható válaszokkal.


ez a véleményem drága

nekem nincs szükségem nyugtatóra, és a trágár beszédre se, hogy elmondjam érzéseimet.


nyugtatónak javaslom olvasd el a MOLNÁR a FIA és a SZAMÁR mesét....


talán rájössz az igazságra.


nyugalmas délutánt kivánok MAri

14. 9cf0020815 (válaszként erre: 13. - Ziva David)
2011. márc. 9. 15:10
A hetvenes években nagy divatja volt a keményedés ellen adták csára-búra,sajnos.
13. Ziva David (válaszként erre: 11. - Ziva David)
2011. márc. 9. 14:38

Bocs, ez így félreérthető.


Valószínűleg nem szedett volna semmilyen gyógyszert...


Amúgy tényleg jobb néha, ha nyugtatót szed, mintha állandóan idegeskedik, keményedik a méhe, elvékonyodik, majd idő előtt kinyílik a méhszáj!


A Magne B6 tényleg jó, de lehet, hogy neki kevés.

2011. márc. 9. 14:28
MagneB6 is nyugtató..., szedtem, MagneB6-ot
11. Ziva David (válaszként erre: 10. - Mari20)
2011. márc. 9. 14:19

B..d meg, te soha nem veszed a fáradtságot, hogy elolvasd az előzményeket???

Csak f.sod a nagy okosságaidat szerte a topicokba, miközben fogalmad sincs, mit akart igazából megtudni a kérdező!

Ő sem szedett volna semmilyen(!) gyógyszert, ha tud a babáról!!!

Kedves tőled, hogy erősíted benne a kételyeket!

10. Mari20
2011. márc. 9. 13:47

drága

ha fontos számodra a gyermek élete, semmijen gyógyszert sem szedsz, miért kéne nyugtatót szedni?


a legszebb dolog az Anyaság....


olvass, világositsd fel magad, szerezz ismereteket az elötted álló nemes feledathoz, és ne mérgelődj, semmi értelme.


boldogan, szépen, nyugodtan élj, a baba mindent érez....



joga van az egészséges, élethez a fejlődéshez

egy jó Mamához.


tedd feljebb a mércét magadban, és próbálj meg megfelelni a Babának.


csak olyat csinálj ami neki jó.

adj meg neki mindent amit csak Anya tehet, a nyugalmat és a békét, az önszeretetet is.


Tehát kérdés még a kérdés?


nyugi, az élet szép és élvezetes.

2011. márc. 9. 12:21
Nekem a nődokim írt fel Pipolphent. Teljesen kómás lettem tőle. 2*1-et kellett volna szedni, de csak estére szedtem 1-et, így napközben tudtam gondolkodni is. Aztán abbahagytam 20. hét táján, amikor már kezdtem bízni benne, hogy megmarad a babám.
8. anyta28 (válaszként erre: 7. - Zsana0)
2011. márc. 4. 18:37
Szia! Köszönöm! Jó egészséget Nektek:)
7. zsana0 (válaszként erre: 2. - Anyta28)
2011. márc. 4. 18:26

Szia

Én 5 éve pánikos vagyok/voltam.

Szedtem a terhességem alatt szorongásoldókat,és nyugtatót-seduxent.

Az én dokim azt mondta többet ártok a babának ha nem szedem ,mintha szedném.

Idövel hál isten a terhesség alatt le tudtam mondani róla,most 38 hetes vagyok,nem érzem hogy kellene v hiányzik.

Sok sikert.

2011. márc. 4. 18:06
Én szedtem a terhesség alatt enyhe nyugtatót. Pajzsmirigy-túlműködésem volt, és gyors volt a pulzusom. A dokim szerint az sem használ a babának. A gyógyszerektől nem károsodott. De van egy betegsége, ami már magzati korban is meglehetett, VUR-os. De azt mondták a dokik, hogy ez genetikai betegség, és nem a gyógyszereim okozták.
2011. márc. 4. 17:58

bromazepan-t szedett anyám amikor velem volt terhes,ennek az útmútatójában is ki van hangsúlyozva hogy terheség alatt is szedhető


De feltétlenül kérdez mmeg orvost is !

2011. márc. 4. 17:58
Nőgyógyász nem mond semmit, pedig első gyerekkel is hozzá mentem! Most nem lett jó a vérképem, azt se magyarázta el, mit jelent! Vörösvérsejt antitestet mutatott ki! Annyit mondott ne izguljak, van ilyen, 1 hónap múlva meg kell ismételni a vérvételt!:(
3. makaréna (válaszként erre: 2. - Anyta28)
2011. márc. 4. 17:54
Szerintem legalább egy belgyógyászhoz menj el (nálunk a háziorvos egyben belgyógyász is)! Indokolt esetben szoktak terhesség alatt nyugtatót adni, de nem mindegy mit és mennyit! Nőgyógyászod mit mond?
2011. márc. 4. 17:41
Sziasztok! Van egy 20 hónapos kislányom, sajnos nem volt egyszerű, egyedül voltam, vagyok, vagyis párom hétvégente jár haza, család messze. Sajnos 6 hónapos koráig a vállamon nőt, volt hogy 24 órából csak 2-őt aludt, iszonyatosan fájt a hasa, kivizsgálások sora, míg végül kiderült nem gyengén tejfehérjeérzékeny. Közben nekem egyre jobban kijöttek a visszereim, fájdalmasak is. Nagyon magas volt a pulzusom, a vérnyomásom alacsony, azt mondták pánikbetegség. Xanaxot és citapramot kaptam. Január 12.re kiírtak visszérműtétre, de előtte egy héttel pozitív terhességi tesztem lett. A műtét elmaradt, a baba maradt, a gyógyszereket azonban abbahagytam. MOst 15 hetes kismama vagyok, van bőven idegeskedni valóm, fájdogál a szívem, szerintem megint magas a pulzusom. A pszichológusom telefonon azt mondta szedhetem tovább a gyógyszert, de én egy kicsit bizonytalan vagyok, és most nincs rá 8000 ft-om hogy személyesen is meglátogassam:( Köszi a válaszokat!
2011. márc. 4. 17:32
Valaki szedett terheség alatt nyugtatót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook