Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés után napokig viszket a fejbőröm... Ez lehet allergia? Vagy csak szimplán irritálja a festék a fejbőrömet? fórum

Hajfestés után napokig viszket a fejbőröm... Ez lehet allergia? Vagy csak szimplán irritálja a festék a fejbőrömet? (tudásbázis kérdés)


2017. ápr. 18. 08:30
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy hajfestés után másnap reggel nagyon viszket a fejböröm ez allergia lehet már volt igy az elözönél is pedig már jó régen ezt a tipusu Palette C1-es azurfekete hajfestéket használom valami házi gyógymod rá esetleg?Más tünetem nincs!Köszönöm
2011. jún. 10. 09:55

Sziasztok!

Sajnos a legutóbbi hajfestésem után besebesedett a fejbőröm, azóta pedig olyan iszonyatos darabokban hámlik, mintha valami igénytelen nőszemély lennék! Pedig azelőtt soha nem voltam korpás! Mit ajánlotok erre a problémára?

18. c1e9612cd3 (válaszként erre: 16. - 83ff5144bd)
2011. márc. 8. 15:46

nekem se azonnal kezdett el égni, hanem ahogy szívódott felfelé, az idő előrehaladtával. Miután meg lemostuk, jött a viszketés.

Miért nem mész el egy allergológushoz, és kéred meg, h teszteljenek le vegyszerekre, hogy tudd, mit kell kerülnöd?

17. Anda39 (válaszként erre: 16. - 83ff5144bd)
2011. márc. 8. 07:28

Ha így teszel, nem lesz jó a festés. Azért találták ki a hatóidőt, mert annyi idő alatt fejeződik be a kémiai folyamat. Ha ezt nem várod meg, lehet foltos a haj, világosabb, kevésbé tartós és egyebek.

Amivel én dolgozom, annak a cégnek van olyan terméke, amit a fejbőrre kenve elkerülhető az ilyen probléma.

16. 83ff5144bd (válaszként erre: 15. - C1e9612cd3)
2011. márc. 8. 00:48
mikor rákenjük,akkor nem... csak ahogy közeleg az idő,amikor már le lehet mosni... lehet az lesz,hogy lerövidítem ezt az időt,nem várok vele teljesen végig,hátha akkor nem lesz ilyen gondom...
15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - 83ff5144bd)
2011. márc. 5. 22:45
amúgy, neked nem ég a fejbőröd, amikor felkenitek rá a festéket?
14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - 83ff5144bd)
2011. márc. 5. 22:42
miután megtudtam, h melyik az az összetevő, amire allergiás vagyok, így olyan festéket keresek, amiben az nincs benne. Így aztán festem, csak alaposan megnézem a festék összetevőit, mikor leveszem a polcról. SWajnos, amit nagyon szerettem, mert jól fedett, és a hajamat se károsította, ki kellett zárnom, így most a L'oreal magasabb árkategóriás hajfestékét veszem. Abban nincs benne a mumus anyag.... Amit még ajánlottak, azok a henna alapú festékek. Azt még nem próbáltam.
13. 83ff5144bd (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2011. márc. 5. 22:36
akkor jobb utána járni... és azóta? használsz valami mást? vagy nem festeted már a hajad?
12. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - 83ff5144bd)
2011. márc. 5. 19:54
nálam se volt más tünete az allergiának (pedig hosszú évekig festettem rendszeresen a hajam), csak az, h mikor rákentük, kicsit égett a fejbőröm, amúgy pedig egyre jobban viszketett a 2 hajfestés közbeni időszakban. Akkor derült ki, h vegyszer allergiám van, és többek között egy a hajfestékekben gyakori anyagra is allergiás vagyok, amikor feltetettem egy epicutan tesztet a hátamra. Simán lehet allergia nálad is! Az égő érzésre én is azt hittem, h a peroxid marja, azért ég, de az allergológus közölte, h az allergia miatt volt, nem a peroxid kezdte ki....
11. emagdi (válaszként erre: 4. - 83ff5144bd)
2011. márc. 4. 15:04
ha egyszer utánanézel milyen vegyi anyagok vannak a hajfestékben, akkor utána nem azon fogsz csodálkozni, hogy irritálja a fejbőröd, hanem az lesz a furcsa, hogy ha nem :)
10. Sirga
2011. márc. 4. 15:00
Nagyon ritkán festetem a hajam, de nálam is előfordult már, hogy rettenetesen viszketett: nem öblítették ki elég alaposan. Próbáld meg, szerintem csak erről van szó! :)
9. pinkyke (válaszként erre: 4. - 83ff5144bd)
2011. márc. 4. 14:42
én is ettől a gyártótól használtam festéket és kisebesedett a fejbőrőm, először azt hittem ,hogy elrontottam valamit, de a barátnőm is ugyan így járt vele és még a fodrászom is több vendégénél
2011. márc. 4. 14:35
De lehet a sampon is ludas,vagy az,h kikaparod a fejbőröd.Fodrász vagyok,de a saját hajammal már én is jártam így :D
2011. márc. 4. 14:33
Sztem csak egyszerűen nem lett jól lemosva...ha allergiás lennél kiütések is lennének!
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 83ff5144bd)
2011. márc. 4. 14:33
Én úgy tudom a fekete festékben van valami allergizáló anyag. egyik ismerősöm fekete fonalból kötött és komoly allergiája lett tőle.
2011. márc. 4. 14:29
na akkor megmosom még1x... :) ha ez sem jön be,tudtok olyan színezőt ajánlani,amitől valószínűleg nem lesznek ilyen problémáim? :)
2011. márc. 4. 14:24

Tudtommal nem vagyok semmire allergiás... ez esetben sincs egyéb problémám,mint a viszkető fejbőr...

hajfestés után 1x tiszta vízzel alaposan lemosom a hajam,és a fejbőröm,amíg színtelen nem lesz a víz... utána 2x (most 3x is) alaposan átmosom samponnal... fejbőrömről is ledörzsölöm,ahogy tudom a festéket... utána viszont pár óra elteltével mindig el kezd viszketni... 2-3 napig...

ti is tapasztaltatok ilyet? számíthat a festék típusa? /Palette 113as fekete színű hajszínezőt használok/

2011. márc. 4. 14:23
hát igen, vagy érzékeny vagy valamelyik összetevőre, vagy egyszerűen csak túl sok kemikália éri a fejbőröd.
2011. márc. 4. 14:21
Nekem akkor szokott néha, ha nincs rendesen kimosva a festék a hajamból. Ha másnap újra megmosom, el szokott múlni. Próbáld ki!
2011. márc. 4. 14:21
Hajfestés után napokig viszket a fejbőröm... ez lehet allergia? vagy csak szimplán irritálja a festék a fejbőrömet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook