Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jóslófájások és a szülés között eltelt idő. Kinél hogy volt/van? fórum

Jóslófájások és a szülés között eltelt idő. Kinél hogy volt/van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
194. timike.baba (válaszként erre: 193. - Manópofi)
2011. máj. 14. 16:41

Jaj szegénykém sejtettem én hogy valami nincs rendben.Bírja ha jön a foga vagy nagyon nyűgös?Drukkolok a vizsgákhoz na most nem irigyellek ez nem lehet így könnyű!

Hasfájás nos vannak jobb meg rosszabb napok remélem lassan túl leszünk rajta.Most már kezd vigyorogni a Mátém és akkor olyan édes megzabálom!!!

2011. máj. 14. 15:44
Hahóóó! MInden ok, csak el vagyunk havazva... vizsgaidőszak van és nagyon nagy a hajtás.. (és még lesz is egy darabog.) Ezen kívül nagyon betegek voltunk mindhárman, először kezdte a Férjem, aztán én aztán a kislányunk. Már lassan jön kifele belőle, de volt egy két nagyon rossz éjszakánk, amikor azt hittük, hogy Kincsünk megfullad. Gégegyulladás, sípoló tüdő és hörgőgörcs...ezt mondta a doki néni. MOstsmár nagyon jól van, kis rosszaság, mindent megrág és rámol... szerintem most megint a foga jön... Szóval nálunk ennyi az újság... Veletek?? Meséljetek! Hasfájás???
2011. máj. 13. 12:29

Sziasztok!!

Nagyon nagy a csend!!Mindenki jól van?

Manópofi régen írt már remélem minden ok vele!!

2011. máj. 6. 12:45
Mizujs Kiscsibe? Szólj ám, ha lehet gratulálni! :)
190. timike.baba (válaszként erre: 189. - Lliinnddaa)
2011. máj. 4. 18:25
Egyetértek Lindával nagyon rossz kórházba feküdni.Igen a túlhordás miatt feküdtem benn de gyűlöltem annyira nyomasztott.Én is azt hittem hogy biztonságosabb ha ott indul meg...oké tény hogy közel van a szülőszoba de kb. ennyi előnye volt:-)Már azt gondoltam hogy azért nem indul meg mert benn vagyok és otthon könnyebben menne minden.Hidd el észreveszed nem lehet eltéveszteni az igazi fájásokat.Akkor jó ha már meg kell állnod és esetleg kapaszkodnod valamibe:-)Ja és sajnos lesz még ennél is rosszabb de nem akarlak ijesztgetni.Viszont megér minden fájdalmat.Olyan csodálatos a már anyai test és lélek, hogy visszagondolsz és szépnek látod az egészet.Érdekes ,hogy tudod hogy fájt de vállalnád még egyszer és még kitudja hányszor:-D
189. lliinnddaa (válaszként erre: 188. - Kiscsibe79)
2011. máj. 4. 08:47

Ne aggódj, észre fogod venni. És akárhol is vagy, lesz elég időd beérni a kórházba. Ez sajnos nem megy pikk-pakkra, az elég ritka. Általában több óra a vajúdás. Szerintem jobb azt otthon kivárni, mint napokra bent lenni a kórházban. Valamelyik kórházba túlhordásnál be kell feküdni, valahol nem. Én is túlhordtam, nekem minden nap be kellett mennem NST-re meg vizsgálatra, de nem fektettek be. Nekem ez jobb volt, mert minden nap látott doki, de mégis otthon lehettem.

Az viszont jó, ha már tágulsz! Én az elsővel nem tágultam egyáltalán (a kórházban a vajúdás alatt sem), és ez igencsak megnehezítette a szülést.

188. Kiscsibe79 (válaszként erre: 187. - Timike.baba)
2011. máj. 3. 19:44
Miért kellett befeküdnöd a kórházba? A túlhordás miatt?? Valójában, akármennyire utálom a kórházat, nyugodtabb lennék, ha ott lennék, amikor épp elindul a szülés. Itthon néha aggódom, észre veszem-e időben, hogy ez már AZ, hogyan kezdődik majd el, stb, ott meg legalább jó helyen vagyunk..
187. timike.baba (válaszként erre: 186. - Kiscsibe79)
2011. máj. 3. 17:45
Én is hasonlóan voltam.2 centire voltam nyitva már a végén és túlhordtam 1 héttel!!Nekem sem voltak fájások nst-n csak az utolsó hétbe mikor már a kórházba feküdtem, de akkor rendszeresen voltak jósló fájásaim csak nem akartak rendszereződni.
2011. máj. 3. 11:05
Tegnap voltam nst-n, de semmi fájást nem mutatott, de a dokit kértem, vizsgáljon meg, mondtam neki, hogy fájt hétvégén, mondta, hogy a külső méhszáj már nyitva van. Na, erre én totál beleéltem magam, hogy lehet, hamarosan látom a Kicsikémet, erre olvasom, hogy valaki még hetekig nyitott méhszájjal szaladgál...
2011. máj. 2. 06:22
Nem kell félni, nekem is most a másodikat indították, semmivel nem jobb vagy rosszabb. Burokrepesztés volt (nem fáj), utána infúzió végig. Abban volt valami, amitől elkezdődnek a fájások és a tágulás. Az egész lényegében ua mint amikor magától megindul, csak rá voltam kötve az infúzióra.
184. timike.baba (válaszként erre: 183. - Timicicaanyuka)
2011. máj. 1. 21:52
Persze senki sem egyforma.Nekem is indították volna és mondták az orvosok is hogy nincs rá garancia hogy az indítástól tényleg beindul.Több mindenki járt már így.Képzeld el hogy folyamatosan vannak kisebb fájásaid 2-3 napig és alig tágulsz, éjszaka se tudsz rendesen pihenni.Az ismerősöm azt mondta lehet ereje sem lenne megszülni a babát annyira kimerült.Nagyon sajnáltam szegényt:-(
183. Timicicaanyuka (válaszként erre: 182. - Timike.baba)
2011. máj. 1. 20:02
Nekem indították a harmadikat, nem volt semmivel sem rosszabb, mint az előző két szülésem. Sőt, nem voltak olyan erős fájások.
182. timike.baba (válaszként erre: 181. - Kiscsibe79)
2011. máj. 1. 19:08
Az tényleg az és nem is mindig indul meg tőle.Az ismerősömmel együtt szültem illetve én már megszültem neki indították hétfőn tablettával de semmi eredmény csak szenvedés.Kedden még 1 tabletta de semmi csak kis tágulás.Szerdán burokrepesztés, oxitocin és nem tágult így se.Délután császár mert reménytelen volt.Nem kívánom senkinek amennyit szenvedett és a vége császár lett!!!Megéri a végeredmény!!!
181. Kiscsibe79 (válaszként erre: 180. - Timike.baba)
2011. máj. 1. 11:40

Szia!

Köszönöm, hogy írtál! :-) Kislányt várunk, de már nagyon. Igazából jól bírom még, bár a forgóim miatt elég keserves a járkálás, de ezt leszámítva tényleg nincs gond. Nagyon remélem, hogy még kiírás előtt megszületik, és minden rendben lesz. Azt nagyon nem szeretném, hogy valami okból kifolyólag megindítsák a szülést. Úgy tudom, hogy az elég brutális...

180. timike.baba (válaszként erre: 179. - Kiscsibe79)
2011. ápr. 30. 21:42

Szia!

Nekem már 2-3 héttel a kiírás előtt voltak jósló fájások.De túlhordtam a babát 1 héttel és az indítás előtti napon éjszaka folyt el a vizem.Szóval még csak nem is fájásokkal kezdődött a buli:-))

Nem lehet tudni lehet pár nap és meglesz a babád vagy még ma éjszaka de lehet túlhordod!

Kívánom hogy időbe szülessen én már szenvedtem nagyon a végén!!

Fiú vagy lány a picid?

2011. ápr. 30. 13:07

Sziasztok!

Én még új vagyok ezen a fórumon, érdeklődnék, hogy mi a véleményetek: május 13-ra vagyunk kiírva, de ma délelőtt egy órán keresztül 15 percenként nagyon szabályos, de enyhe fájásaim voltak, amelyek azóta elmúltak. Szerintetek ez lehet a közelgő nagy nap előszele???

178. timike.baba (válaszként erre: 177. - Lliinnddaa)
2011. ápr. 29. 18:29
Megsérült a válla szülésnél nem tudta mozgatni.De hála az égnek nem komoly hamar rendbe jött viszont tornáztatni kell.Most is megyünk majd hétfőn.Van ám reklamáció ha tornáztatják:-))
2011. ápr. 29. 09:09
Gyógytornára miért jártok?
176. timike.baba (válaszként erre: 175. - Lliinnddaa)
2011. ápr. 28. 20:59

Azt mondom inkább hogy próbálom ugyanis nem engedi.Gyógytornára is járunk és azt is utálja.Nem bírja ha nyaggatják:-D

Nekem azt mondta a védőnő hogy kb. 3 hónap:-(

Az enyém is mohó de büfizik szépeket!

2011. ápr. 28. 13:11
Pici sokat és nagyon mohón eszik, sok levegőt nyel, attól kínlódik néha, meg kakilás előtt van, hogy sír. De szerencsére nem rendszeres. Elvileg a hasfájás 1 hónapos kor körül elmúlik, nem? Masszírozod?
174. timike.baba (válaszként erre: 172. - Lliinnddaa)
2011. ápr. 27. 22:23

Nagyon édes a kép amit felraktál cukik rajta:-)

Bizony emlék és már tényleg kezd szépülni a vajúdóba még nem hittem volna:-D

Pocakfájás még mindig van küzdünk vele!!Nálatok nincs ilyen gond?

2011. ápr. 27. 10:53
és Máté nagyon szép baba! :)
172. lliinnddaa (válaszként erre: 172. - Timike.baba)
2011. ápr. 27. 10:52

Köszi, mi jól vagyunk, már a nagy is kezdi megszokni az új helyzetet. Pici szeret kézben lenni, amit viszont én nem szeretek...

Olvastam a szülés történetedet, neked is akkor jó hosszú volt. De már csak egy szép emlék :)

Ti jól vagytok?

2011. ápr. 12. 09:13
A jeges dologgal kapcsolatban nekem anno azt mondták, hogy a gyulladt részt (ha van behatárolható göb..nekem volt) azt szabad borogatni, sőt kell, de csakis azt. Mert csökkenti a gyulladást, de tényleg apaszt is.. Még mindig azt mondom, hgy nem ártana egy dokit felkeresned, tud segíteni. (nekem oxitocynt adtak, hogy az eldugult tejcsatornákból kilökje a tejet, meg gyulladáscsökkentő antibiotikumot) Jobbulást!
170. Évi anyuka (válaszként erre: 169. - Lliinnddaa)
2011. ápr. 12. 08:39

Örülök hogy már jobban vagy!

Igen tudom, hogy nem szabad a jeget, de engem akkor nem érdekelt :) Jégzselét tettem rá, és nem apadt el. Úgy voltam vele, olyan fájdalmaim voltak, hogy nem érdekelt, ha el is apad.

De nem apadt el, nekem rengeteg volt, napi 2-5 deci plusszom volt, és a csapba borogattam. Egy hatalmas fagyasztóláda tele volt a tejemmel, és a kutyának nem kellett.

A szomszédomban volt 2 hasonló korú újszülött, felajánlottam nekik a tejemet, és azt mondták az anyukák, nem fogadják el a tejemet, inkább tápszert adtak a piciknek.

Persze Te ne csináld így, nehogy baj legyen, lehet nálad máshogy van, és csak nálam jött be a jég!

2011. ápr. 12. 08:21

Köszi, most már én is jobban oda fogok figyelni. Nagyon megkínlódtam vele. 2 napig voltam nagyon rosszul, dokinál nem voltam. A védőnővel beszéltem csak. Folyamatosan masszíroztattam (mert én hozzá érni sem tudtam), persze majd bepisiltem, és fejtem. Plusz kenőcs, borogatás és algopyrin. Azóta is masszírozom. Tejem szerencsére nem apadt el.

Viszont jegelni nem szabad, az elapaszt! Csak meleg szabad rátenni, mert az tágítja a csatornákat.

168. manópofi (válaszként erre: 167. - Évi anyuka)
2011. ápr. 12. 07:37
Így van! Legközelebb másképp csinálnám...
167. Évi anyuka (válaszként erre: 161. - Lliinnddaa)
2011. ápr. 11. 22:49

Szia! Talán még nem késő a válaszom. nekem Havonta volt mellgyulladásom, mikor szoptattam. A megoldás rá a fejés és további szoptatás! Tudom baromi rossz, de muszáj!!!!!

Velem is így volt, sírtam, mikor szopott a pici, meg volt hogy a férjem fejt meg, és szinte ordítottam, meg jegeltem is, de utána jobb lett.

De a legrosszabb az, ha nem érsz hozzá. Ki kell fejni, nincs más lehetőség, mert elapad.

166. Timicicaanyuka (válaszként erre: 165. - Manópofi)
2011. ápr. 11. 21:42
Nagyon szépek. Olyan kár, hogy nagyon hamar felnőnek.
2011. ápr. 11. 19:58
Most nézem a képeiteket lányok, hát gyönyörűek és nagyon édesek ezek a babák!!!Gratuuuu mégegyszer!!!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook