Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy nem problémamentes terhesség története fórum

Egy nem problémamentes terhesség története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy nem problémamentes terhesség története

1 2
34. vvicus (válaszként erre: 31. - 6b006fc769)
2011. márc. 7. 22:18
Azaz, cordaflex. :-D Basszus, pedig hány hétig is?! 18tól a 34-ig szedtem, és utána is egy darabig. Aztán elfelejtettem a nevét. Én betalocot kaptam a pulzusra. Hát a 160 az már durva volt (mármint a pulzus), de volt ennél több is, csak akkor már mérhetetlenné vált a jó kis vérnyomásmérővel.
33. vvicus (válaszként erre: 30. - Rekag)
2011. márc. 7. 22:17
Szóval másodjára is megjárod a magas vérnyomást? :-( És tényleg azt mondta dokid, hogy kevésbé lesz súlyos? Ez jó hír. Én jövő hónapban tervezek menni a dokimhoz rákszűrésre, akkor akarok vele beszélni arról, hogy is lehet majd terveznem a következő terhességet. Én már szeretnék év végén teherbe esni, de szerintem le fog róla beszélni.
32. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - Rekag)
2011. márc. 7. 11:29

Drukkolok nektek! Most fiú lesz?

A kislányoddal mikor kezdődött?

31. 6b006fc769 (válaszként erre: 29. - Vvicus)
2011. márc. 7. 11:27

Előkerestem a kiskönyvemet, mert már nem emlékeztem. Durva, mert már az elején 105 volt a pulzusom, félidőtől olyan 120 körül, de volt 148 is. Érdekes, mert én nem éreztem magam rosszul:)

A pulzusom miatt a dokinéni Verapamilt írt fel, na attól megijedtem. Azt a kórházban mondták is, hogy ne szedjem. Cordaflexet és Dopegytet szedtem, mindkettőből egyre többet.

30. rekag
2011. márc. 7. 08:29

Sziasztok!

Én is toxémiás voltam/vagyok.

A kislányom 34. hétre született sürgősségi császárral.

Most ismét pocakos vagyok, már 31 hetes. Most kezdtem el Dopegytet szedni, mert magas lett megint a vérnyomásom. Nekem csak akkor magas ha terhes vagyok. A dokim azzal nyugtat, hogy többedik terhességnél lassabban alakulnak ki a tünetek és kevésbé lesz súlyos a toxémia. Remélem így lesz. A lányommal én is szedtem dopegytet, corinfart, doxiumot és diaphyllint. Asszem 16 szem volt a maximumom. :S

Kitartás mindenkinek és kívánom, hogy minél tovább sikerüljön bent tartani a babókat!

29. vvicus (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2011. márc. 5. 16:32

Nálam viszketés nem volt.

Én sosem áltattam magam azzal, hogy 2:1-ben haza mehetek, de végül csak sikerült 2 boldog hétre kivergődnöm a kórházból, aztán megint vissza. :-( De akkor már csak babával jöttem haza. :-D


Neked mennyi volt a pulzusod? Én azt bírtam, amikor 110-re még azt mondták, nem vészes. Mondjuk nem is volt az a 160-hoz képest, de 110-es pulzussal sem volt egy öröm létezni.

28. pviki (válaszként erre: 12. - Ritmus)
2011. márc. 5. 13:02

22. héten befektettek kivizsgálni, de akkor már 160 volt folyamatosan a vérnyomásom, egy hét alatt lett kritikus a helyzet. Nálam az alap betegségem váltotta ki, előtte is volt már magas vérnyomásom és szedtem rá gyógyszert.


Köszi. Dolgozom rajta, hogy testileg és lelkileg is elérjem azt a szintet, hogy belevághassunk a babavállalásba.

27. 6b006fc769 (válaszként erre: 21. - 37979960d3)
2011. márc. 5. 11:04
Persze, hogy sokat híztál, hiszen visszatartotta a vizet a szervezeted. Én a kórházba küldéskor 3,5 kg-ot "híztam" egy hét alatt...
2011. márc. 5. 11:01

Na igen, azt nem tudják, hogy mi váltja ki, de azért koplaltatják az embert... Mondjuk tudom már miért: mert ha koplalva is nő a súly, akkor tudják, hogy az már komoly vizesedés. Én már attól rettegtem, hogy szülés után is heti +1 kg jön fel:)))

Mondjuk már a 18. héttől vizesedtem és az nyomta az idegpályákat, amitől úgy zsibbadt a karom, hogy nem tudtam aludni:( A vérnyomásom is akkor már ment felfelé a pulzussal, a dokinéni a 33. héten mondta, hogy na hál' istennek eljutottunk idáig egyben. Utána a 36. végén komolyodott meg annyira a helyzet, hogy beküldtek kórházba. Én kis naív azt hittem, hogy hazajöhetek még szülésig:)))

Utolsó 2 héten nektek is volt viszketés? Én szétvakartam magam...

25. vvicus (válaszként erre: 24. - 9c74ec0b72)
2011. márc. 4. 22:49
Valahogy én is így érzek. Állandóan azon fogok aggódni, mikor száll el újra a vérnyomás vagy a pulzus. :-(
2011. márc. 4. 22:37

Sziasztok!

Tényleg keveset beszélnek erről a terhességi betegségről, pedig az elmúlt 2 évben meggyőződtem róla, hogy nem ritka. Nálam a 36-37. héten jelentkezett, még egy hetet tudtunk 2in1 tölteni a kislányommal, utána császár lett a vége, de az már a 38. héten volt, nem volt egy díjbirkózó, de hamar összeszedte magát:)

Nekem vizesedés volt már korábban, de a vérnyomásom addig normális volt, sőt inkább alacsony, aztán felugrott 185/115-re. Onnantól jöttek a gyógyszerek, napi 16 szem. Olyan voltam egy hétig, mint a zombi. De itthon lehettem, csak alig voltam magamnál. A szülés után kb. 1 hónappal normalizálódott a vérnyomásom, addig még szedtem a gyógyszert, egyre csökkentett adagot.

1-2 év múlva tervezzük a kisteót, de már ost látom, hogy egy nyugodt percem se lesz:(

23. vvicus (válaszként erre: 21. - 37979960d3)
2011. márc. 4. 21:46
Nekem mint kiderült, korábban is magas volt (mivel már a 13. héten magasat mértek, és még most sem múlt el, gyógyszereznem kell magam). Sajnos a családom minden tagjának magas a vérnyomása. Mindkét tesóm, szüleim vérnyomáscsökkentőt szednek. A hízásom nem volt vészes, nem ezzel volt a gond. (súly kérdésről ne haragudj, de nem szívesen nyilatkozom :-D). De azt mondják is, hogy sajnos nem tudják, mi váltja ki ezeket a dolgokat. Csak kezelni tudják, megelőzni nem. :-(
2011. márc. 4. 21:38

Várom a folytatást!

nem irigyellek amiken keresztül kellett menned!

21. 37979960d3 (válaszként erre: 19. - Vvicus)
2011. márc. 4. 20:04
Számomra csak az nem derült ki, hogy mi volt az oka ennek a magas vérnyomásnak. Anno nekem is magas volt a vérnyomásom a terhesség alatt be is kellett feküdnöm jóval előbb a kórházba. Viszont nekem csak 1 héttel jött előbb. Nálam az volt a gond, hogy hirtelen nagyon sokat híztam. Te hány kilót híztál a terhesség alatt?
2011. márc. 4. 18:22
Gratula a kislányodhoz,anno nekem is az volt vagyis preclamsia de nem lett bajunk,barátnőmnek viszont hirtelen fellépő toxemiája lett novemberben ami miatt meghalt a babája,levált a méhlepény.
19. vvicus (válaszként erre: 18. - Fille)
2011. márc. 4. 14:12
Sajnálom. :-( Minél hamarabbi gyermekáldást kívánok!!! Remélem, jól fog minden végződni, ahogy velünk is. ;-)
18. Fille (válaszként erre: 14. - Vvicus)
2011. márc. 4. 14:10
hormonproblémák, és elfelejtettem megnőni. 20on évesen nagyon alacsony vagyok. egyelőre nem tudják az orvosok miért. most én küzdök azért h lehessen babám.
17. vvicus (válaszként erre: 11. - Pviki)
2011. márc. 4. 14:09

Nagyon sajnálom. :-( Részvétem.


Igen, sajnos én is azt érzem, nem veszik igazán komolyan ezt a terhességi betegséget. A hírekben is egyre gyakrabban hallom, hogy kismama vagy a pici baba veszítette életét az anya toxémiája miatt.

16. vvicus (válaszként erre: 6. - Ritmus)
2011. márc. 4. 14:07

Igen, általában a 20. héttől, de mostanra már azt mondták ki az orvosok, rárakódásos magas vérnyomásom volt, vagyis terhesség előtt is fennállt, csak én nem tudtam róla. Minden jel erre utal, továbbra is magas maradt a vérnyomásom, nemrégiben már 190/115 volt, akkortól folyamatos gyógyszer szedésre vagyok ítélve. :-(

Viszont így is minden másik tünete jött a toxémiának.

15. vvicus (válaszként erre: 4. - 6b006fc769)
2011. márc. 4. 14:05
Jaj, de jó! :-D
14. vvicus (válaszként erre: 3. - Fille)
2011. márc. 4. 14:05

Igen, eddig minden a legnagyobb rendben, hála Istennek. Remélem, így is marad.

Sajnálom, hogy nem teljesen egészséges vagy. Azért remélem, semmi komoly gondod nincsen.

13. vvicus (válaszként erre: 2. - Vikica76)
2011. márc. 4. 14:04

Igen, minden jó lett, mert a vége jó lett. :-) Igaz, korababa lett, de semmi nyoma sincsen, mindent teljesen időben csinál és szépen fejlődik, már 6kg felett van Hanga babám. :-)


A folytatást március 9-re ígérik. :-)


Druszád, Viki ;-)

12. Ritmus (válaszként erre: 11. - Pviki)
2011. márc. 4. 13:19

Ennél nincs is borzasztóbb, nagyon sajnálom :( Már kórházban feküdtél, vagy derült égből villámcsapás volt? Nem volt semmi előzmény és tünet? Nagyon kis drága Réka a képen, nem is gondolnám, hogy 23. hétre született...

Sok sok erőt kívánok egy másik babu vállalásához!!!

11. pviki
2011. márc. 4. 13:07

Át tudom érezni, sajnos nálunk nem végződött ilyen szerencsésen és nem tudták uralni a vérnyomásom (220/130). 23. héten császár, a kislányom 4. napot élt. :(


Sokan nem is tudják micsoda veszélyes dolog a toxémia. Legalább a terhesség elején elmondhatnák, hogy milyen tünetekre figyeljen az ember.


Örülök, hogy ti jól vagytok. Tündéri a kislányod. :)

2011. márc. 4. 13:06
Szegenyke, nem konnyu neked, el tudom kepzelni, en meg a problemamentes terhessegemet is vegigidegeskedtem. Varom a folytatast, remelem csupa johireket fogok olvasni. Kitartas!!!
2011. márc. 4. 11:48
Teljesen együtt érzek veled. Várom én is nagyon a folytatást, és nagyon remélem, ( bár még nemvoltam terhes ) hogy minden rendben lesz! Erőt kitartást kívánok!
2011. márc. 4. 11:48
Így végigolvasva sem volt könnyű, pedig sokan izgultunk itt érted, de így töményen leírva még rosszabbnak tűnik DE TE nagyon jól tűrted a megpróbáltatásokat, le a kalappal előtted és gyönyörű kincsed előtt.
2011. márc. 4. 11:43
Nagyon érdekfeszítő történtetet osztottál meg... és is kiváncsi vagyok a folytatásra.
2011. márc. 4. 11:38

mikor jön a folytatás? nagyon kíváncsi vagyok, h végül meddig sikerült a terhességet vinned? Ált. azt mondják, h csak a 20. héttől jönnek a toxémia tünetei, nem semmi, h nálad már hamarabb jött. Nekem az első babámmal volt, de én először vizesedtem hetekig (3-4) mire a vérnyomásom is megemelkedett. (30. hét hála) De engem az első pillanattól kezdve befektetett a dokim, amikor vissza akartam utasítani, közölte, h nem vállalja a felelősséget, így én megijedtem. Én is napi 11 szem gyogyit szedtem, amikor már az sem használt, császárra ítéltek a 35. hét közepén.

Írtad, h kaptál a kórházban olyan gyogyit, amit nem szívesen adnak terheseknek. Azt még a 12. szem gyogyid mellé? És mi volt a neve?

Most megint kismama vagyok, 31. hét, tegnap magas vérnyomást mértek, 2 napja picit dagad a lábam is.... pedig annyira biztam, h a 2.nál már nem jön elő.

De minden UH-t úgy élek meg, ahogyan leírtad, és az egész terhességet is. Nem tudok boldog lenni, féltem a babát. Én plusz még 1es tip. cbeteg is vok.

Minden jót nektek, és bátran vállald a másodikat is majd!!!!

2011. márc. 4. 11:34

Már nem is emlékeztem, hogy Neked már a 13.héttől voltak gondok.

Nekem csak az utolsó hetekben volt, de én nagyon rosszul viseltem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook