Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Elkezdtem sportolni és megálltam a fogyásban. Visszatartja a vizet a szervezetem. Meddig fog ez az állapot tartani?

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Mozgás és fitness

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13. Muffin912017-09-03 10:53
Szia. Valahol azt olvastam, hogy ilyenkor érdemes pár napra kicsit megemelni a ch fogyasztást. Tapasztalatom egyenlőre nincs vele, mert 5 napja kezdtem az életmódváltást. Sok szerencsét :)

12. Guruljka2017-09-01 21:49
Én nem bízom az ilyen szobamérlegekben, a pontosabbik pedig árban akár a tízszerese.

Most már az átlag kiírja a testtömeg mellett a víz-, az izom- és a zsírszázalékot, és a csontozat tömegét.
Ha ez a "mérés" pontos lenne, akkor nem változna egy nap alatt, vagy egyik napról a másikra több százalékot.
(válasz Ppanka 11. hozzászólására)

11. Ppanka2011-03-04 09:58
Ez így igaz! :) Olyan mérlegen mérd a súlyod, ami mutatja a zsír-víz arányát. A víz az izmot jelenti. A jó arányokról még érdeklődj, és így biztos nyomon tudod követni a változást, és ezek szerint jó úton haladsz! :)
(válasz Egzotikum 8. hozzászólására)

10. Dorkakoma2011-03-04 09:54
Ja és ami nagyon fontos!

Mindenki azt gondolja, hogy fontos hogy hány kg. Persze, fontos. Valamilyen szinten. De van ami fontosabb, a centiméter. Mérd le magad a két combodon, karodon, derekadon, csípődön. Majd mérd le magad 1 hónap múlva. Vagy 2 hónap múlva. Szerintem ennek sokkal több értelme van, mert még ha izmosodsz is és ezrt nem fogysz kg-ban, centiméterben nem kis eredményeket fogsz elérni:)

9. szösz0072011-03-04 09:54
:)
(válasz Egzotikum 8. hozzászólására)

8. Egzotikum2011-03-04 09:49
"pl. ha elkezdünk edzeni, akkor izmosodunk
az izom többet nyom, mint a zsír, "

Ez itt a lényeg. Nem csak az számít, hány kiló vagy, hanem hogy az miből adódik össze. Egyébként ahogy nő az izomtömeg, egyre gyorsabban fog fogyni a zsír (feltéve hogy használod az izmaid).
(válasz szösz007 6. hozzászólására)

7. CsillagTM2011-03-04 09:44
nekem is uez van, jó kérdés...
(válasz Chocomunch 1. hozzászólására)

6. szösz0072011-03-04 09:34
Ha megálltál a fogyásban, az több dolog miatt is lehet
pl. ha elkezdünk edzeni, akkor izmosodunk
az izom többet nyom, mint a zsír,
tehát ne mérlegelj, mert lehet, hogy a mérleg többet mutat, de ez a normális változás a testünkben:)
én is több mint 15 éve fogyózom, de mindig visszatérek ide, nehéz tartani az elért testsúlyt, hza nem folytatod azt az életvitelt,amivel lefogytál
sok sikert, kitartást!!!!
más fórumon is vannak sorstársaink...talán együtt könnyebb
én is pár napja kezdtem az új életemet, azaz célomat:)
megvalósítani

5. Chocomunch2011-03-04 09:32
Az étkezésemmel szerintem nincs baj. 1200-1500 kcl egy nap, sok folyadék és odafigyelek a fehérjebevitelre.
(válasz mimmo33 4. hozzászólására)

4. mimmo332011-03-04 09:30
Változtass az étkezésen;)

3. Dorkakoma2011-03-04 09:29
Szia!:)

Azt, hogy ez meddig fog tartani, nyilván senki sem fogja tudni megmondani.. Figyelj oda a táplálkozásodra, igyál napi 2,5-4 liter vizet vagy folyadékot (lehetőleg ne cukrosat), és mozogj tovább. Van olyan, hogy a szervezet stagnál, ne ijedj meg és ne keseredj el! Ne mérd magad naponta, sőt hetente se. Elég kéthetente! Sok sikert és ne add fel! :)

2. télibabalia2011-03-04 09:27
azt nem tudom, de ihatsz csalánteát, a rosszmannban olcsó és az jó vasforrás, meg vízhajtó, segít a fogyásban is , én is azt ittam mikor diétáztam....

1. Chocomunch2011-03-04 09:22
Elkezdtem sportolni és megálltam a fogyásban. Vissztartja a vizet a szervezetem, Meddig fog ez az állapot tartani?