Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Férjem vegyszerekkel dolgozik, melyek a bőrébe is beivódnak. Meddig bírja a bőr? Mérgezést okoz? fórum

Férjem vegyszerekkel dolgozik, melyek a bőrébe is beivódnak. Meddig bírja a bőr? Mérgezést okoz? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 1. 08:05

Persze hogy okoz!

Sőt felszívódik és elraktározódik a szervezetében!De van megoldás, nekem segített, ha érdekel írj üzenetet.

2011. márc. 4. 19:34
Nemcsak a külsérelmi nyomok miatt kellene váltani, hanem mert ha nem is gondol rá, belégzi ezeket a dolgokat. Nagyon veszélyes! Hosszútávon tönkremegy a mája, rákos lesz. Ha jót akar, keressen minél előbb másik munkát.
15. jstefan (válaszként erre: 1. - 52fd553855)
2011. márc. 4. 16:22
A mérgező anyagok a bőrön vagy tüdőn keresztül felszívódnak ,a szervezetben felhalmozódnak és olyan károsodásokat,elváltozásokat okoznak ami korai elhalálozáshoz vezethet.Akik a vegyiparban vagy mezőgazdaságban a teljes munkaviszonyuk alatt vegyszerekkel dolgoznak nagyon kevesen érik el a nyugdíjkorhatárt,hiába használnak védőfelszerelést.
2011. márc. 4. 15:39
Sajnos van olyan ismerősöm, akinek a húgyhólyagrákja a vegyszerekre vezethető vissza, amikkel kb. 30 évvel ezelőtt dolgozott. Műtét után kimutatták a szövetmintából a vegyszermaradványokat.
13. Mari20
2011. márc. 4. 12:29

szia

a vegyszerek nem a bőr - hasznos krémjei.


a szervezete jelezni fogja ha elég volt, börpirosodással, excémával és különböző sulyos tünetekkel, nem biztos hogy hasznos megvárni a test tiltakozását


bizonyos helyeken, esetekben a védő kesztyü és ruha segit- het.


Addig birja a bőr ameddig az ellenállóképeség 100-as


üdv

12. emagdi (válaszként erre: 3. - 52fd553855)
2011. márc. 4. 10:22

gyakorlatilag mérgezi magát.

az tuti, hogy előbb-utóbb megbetegszik tőle, neadjisten belehal. a kérdés csak az, hogy mikor :(

váltson munkahelyet!

2011. márc. 4. 08:38
apukám dolgozott maró anyagokkal dolgoztató helyen x évvel ezelőtt, már akkor is kötelező volt a sav-lúgálló csizma, nadrág, kabát és ha párolgó anyag,akkor a maszk is! a marásálló kesztyű mindennapos viselet volt! ezt a munkáltatónak kellett biztosítania!
2011. márc. 4. 08:34

Egyedüli megoldás a megfelelő védőruha, vagy tudom nehéz váltani a mai világban, de új munkahely.

Kásőbbiekben esetleg rákos elváltozás is lehet.

9. namama (válaszként erre: 3. - 52fd553855)
2011. márc. 4. 08:33
Nem írtad meg,hogy milyen vegyszerekkel és milyen módon érintkezik a bőre?Mindenféleképpen nagyon fontos a megfelelő védőöltözet!Esetleg még légzésvédőt is kell használnia!Ha a munkáltató nem biztosítja,ismeretlen bejelentőként érdemes megkérdezni a megyei ÁNTSZ,munkavédelmi felügyeletét.
2011. márc. 4. 08:22
én éjszakás után aludtam,és a párom ment el kiváltani a 3db-os receptet.mi is ugyanigy jártunk,kb 10 patikában volt pesttől ceglédig,mindenhol csak 1db-os volt,szintén azt mondták h hiánycikk.uh kibulizta hogy 3 különcsomagoltat kapjon a receptért
2011. márc. 4. 06:32
Rendes védőruhát kell használni. Ilyen esetben szerintem a munkaadónak kötelessége biztosítani.
2011. márc. 4. 06:27
Minnél előbb keresen más munkahelyet, ezt meg jelentse fel nem megfelelő védőfelszerelés miatt
2011. márc. 4. 06:23
Ne sajnáld a munkát, váltson, ne legyen baj, tudom, nem könnyű ma munkát találni, de hidd el, nem éri ez meg!
2011. márc. 4. 06:19

Ha van rá mód,másik munkát kell keresni!

Lehet,hogy a bőrének nem lesz komoly baja,de a májának igen!Az egészség a legdrágább!

2011. márc. 4. 06:14
Férjem vegyszerekkel dolgozik melyek a bőrébe is beivódnak.Rendszeresen átázik a ruhája és a lába ,keze foltos az anyagtól.Tisztítani csak tömény hypoval tudja ,de félő,hogy csak nagyobb baj lesz belőle.Mit lehet ilyenkor tenni?
2011. márc. 4. 06:12
Micsoda????
2011. márc. 4. 06:11
Meddig bírja a bőr?Mérgezést okoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook