Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Asztmatikus bronhitis, van valakinek ilyen betegségben szenvedő picije? fórum

Asztmatikus bronhitis, van valakinek ilyen betegségben szenvedő picije? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. Hexala (válaszként erre: 48. - Maninka)
2013. nov. 24. 16:28

Szia Maninka!

Az én kislányom 5 éves és hasonló neki is ez a betegsége. Jársz még erre? Hogy van a kislányod?Neki van állandó gyógyszere? üdv.H.

48. maninka (válaszként erre: 37. - Kiscsillag73)
2013. okt. 19. 17:52

Szia!


Már régi ez a hozzászólás, de remélem, még szoktál erre járni.

Az én kislányom 4,5 éves és ő is ebben a betegségben szenved. Adhatok neki ilyen teát?

Elvileg 6 éves kor alatt nem nagyon javasolják a gyógyteákat.

Már teljesen kétségbe vagyok esve, az orvosoktól és az antibiotikumoktól.....kezd elegem lenni.

Ezt csak betegség alatt itattad velük, vagy megelőzés képpen?

Előre is köszönöm a segítségedet.

47. smumika (válaszként erre: 46. - Urbanszkyviki)
2011. máj. 24. 10:43
irtam privit remélem segitettem meg ha tudok bárkinek segitek akinek asztmás allergiás gyerköce van irhat nyugodtan privit!
2011. máj. 24. 10:09

Sziasztok! Él még a fórum?????

Az én kisfiam 2010 augusztus 20.-án született, makk egészségesen. Van két ovis tesója. Az ovit a pici miatt október végén kezdtük, amikor eltelt az a 6-7 hét. November 2.-án már szóltam a dokinknak, hogy nem kéne beoltani, mert köhög, taknyolódni kezd. Beoltotta. A köhögés rosszabb lett, hiába vittük apjával mindig vissza, hogy nem jó a gyerek, vizsgálja meg rendesen, csináljon valamit, semmi. A válasz az volt mindig, hogy ez vírus, gyógyszer nem kell, a köhögés meg vagy elmúlik vagy nem. :( C vitamint mondtak csak, semmi mást. A köhögés teljesen soem múlt el, hol erős volt, hol kicsit gyengébb, de volt. Decemberben már nagyon csúnya volt, egyszer kapott gyógyszert, attól kb. 3-4 napra jobban lett, majd visszaesett. December közepén már augmentint kapot, de a köhögésre még mindig semmit, mert hörgőcskegyulladást állapított meg. December 20.-án végre elküldte röntgenre, mert már mondtam neki, tényleg csináljon a gyerekkel valamit, mert mág nagyon húz a kis tüdeje. Ekkor volt 4 hónapos a drágám. A röntgen kétoldali tüdőgyulladást mutatott, másnap azonnal vinnem kellett szurira. 10 zinnacef injekciót kapott, egy nap kétszer is. És akkor kezdődött a rectodelt kúp, meg egy másik, gyengébb, ami nem használt semmit. Erre rájött a doki is aztán. Porlasztottuk amit szoktak ilyenkor adni, azzal, jobban lett a gyerek kb. egy hónapig. Azóta folyamatosan visszaesik, és folyton asztmás fulladásai, köhögései vannak. Van ventolin pipánk, most jelenleg napi 3x2 puff kell neki, és szükség esetén rectodelt kúp. Közben nyugdíjba ment a dokinnénink, új doktornénink van, ő küldött soronkívül végre a pulmonológiára Miskolcra. Ez lesz az első.

Kérdésem az lenne, hogy most akkor mi van a gyerekemmel tulajdonképpen, mert én nem sokat konyítok az asztmához sajnos. :( Most akkor asztmás vagy nem???

45. KissnéNiki (válaszként erre: 43. - Nikcsike)
2011. márc. 30. 10:02

Szia!

Igen az orvos mondta a beroduált! Kisfiam nem asztmás de legutóbb nagyon megfázott és begyulladtak a hörgői is, ventolint fújtam neki és semmit nem reagált, ekkor a dokinő mondta hogy neki is használjam nyugodtan az inhalátort, beroduállal napi 3*, salvus vizzel meg ahányszor csak tudom...és bevált...nem kellett antibiotikum!

Ha nagyon fullad a lányom akkor beroduál csak simán, és mellette szinte egész nap sima salvus víz!Nekem is nagyon sokat segített most hogy beteg voltam!!


Köszi, már jobban vagyok! De még mindig köhögcsélek! Most én is kaptam sprayt, mert gyerekként asztmás voltam és lehet hogy most a tüdőgyulladás miatt ismét kiújúlt!!:( 1hét múlva kontroll!!:(

44. MÁRKATA (válaszként erre: 42. - KissnéNiki)
2011. márc. 26. 15:30
Kösz az érdeklődést ,de hálistennek nem volt semmi baj azóta.Csak az orrunk folyik de az valószinü még mindig a mogyorótól.Nekünk is van inhalátorunk de én csak több napos köhögés esetén veszem elő.Én is salus vizet teszek bele.Jobbulást neked!!
43. nikcsike (válaszként erre: 42. - KissnéNiki)
2011. márc. 25. 21:39

az inhalátorba az orvos mondta hogy vész esetén salvus vizet, meg beroduál cseppet rakjál?

Még nem hallottam erről a cseppről. Az orvos mondta hogy ezt használd, vagy saját kútfőből használod?

Nekünk még csak egy hónapja van inhalátorunk, de szerencsére még nem kellett használni. Remélem porosodni fog még egy darabig!


Amúgy jobban vagy már??

42. KissnéNiki (válaszként erre: 39. - MÁRKATA)
2011. márc. 25. 08:32

Sziasztok!

Jajj, szegény..:( Jobban vagytok már?

Nekünk van inhalátorunk és ha nagyon köhög az jobban be szokott válni mint a ventolin! Teszek bele salvus vizet meg beroduál cseppeket!! Ha nagyon gáz a helyzet akkor csak beroduált!

Mi most hála a jó égnek jól vagyunk,bár most meg én lettem beteg!!:( 2hete kezelnek hörgőgyulladással, én is ventolinoztam+ inhaláltam...semmit nem javult az állapotom, majd meg fulladtam és föleg éjjel!:( Kedden végre eljutottam odáig hogy megnézzen egy tüdőgyógyász, erre röntgen meg kimutatta hogy komoly tüdőgyulladásom van!!:( Most antibiotikumot szedek+medrolt!:( Sajnos a medrolt már ismerem, a lányom is kapott...erős szteroid!!:(


Mindenkinek jobbulást....és várjuk a nyarat:) akkor talán kicsit könnyebb...:)


Niki

2011. márc. 24. 21:30
na hogy vagytok? HOgy telt az este?
40. MÁRKATA (válaszként erre: 39. - MÁRKATA)
2011. márc. 21. 19:45
Bocsi elírtam:cetirizin csepp!
2011. márc. 21. 19:44
sajnos tegnap este ujra elkezdtünk nagyon nagyon köhögni.Ment a flixotide 2*2 puff,éjszakára a singulair.Ja és mióta porzik vagy mit csinál a mogyoró csorrog az orra,hapcizik állandóan szegény gyermekem.Hívtam a dokinéninket és mostmár ujra szedjük a cetiririn cseppet is.Várom a ma éjszakát mi lesz,köhögünk,ugatunk vagy fuldoklunk....Elő lesz e véve a ventolin is vagy most azt kihagyuk.jó éjszakát nektek!
38. MÁRKATA (válaszként erre: 37. - Kiscsillag73)
2011. márc. 13. 16:54
Köszi a receptet,de sajnos az utifűre is alergiásak vagyunk.!Pont erről bészélünk(írunk) hogy mi az a méreg hogy mit adunk nekik éveken keresztül.Szerintem ezen sok beteg gyerek anyukája gondolkozik nem csak mi..
2011. márc. 12. 20:04

Sziasztok!Az én gyermekem is asthmatikus bronchitisben szenvedett.Aztán találtam egy receptet,ami használt.Most 15 éves,legalább 10 éve tünetmentes.

-30 g kakukkfű

-15 g lándzsás útifű(jó a széleslevelű útifű is)

-10 g édeskömény

-10 g izlandi moha(jó az izlandi zuzmó is)

-10 g édesgyökér

Naponta többször 1 bögre frissen leforrázott teát meg kell inni.1 bögre teához 1 teáskanál teakeverék szükséges.Már nem issza a gyermekem a teát,nagyon ritkán csinálok,inkább télen,mikor köhögünk,de akkor issza mindenki.Remélem,valakinek hasznos volt ez a hozzászólás.Ezt csak azért írom,mert a legtöbb szülőnek az a legkényelmesebb,ha beadja a gyereknek a gyógyszert,nem gondolva arra,hogy abban a gyógyító(vagy inkább tünetmentesítő)anyagon kívül mennyi méreg van.

36. MÁRKATA (válaszként erre: 35. - D013113b1c)
2011. márc. 12. 18:34
Nem haggyuk abba csak gondolkodok rajta,hogy nem nagyon ártalmas e éveken keresztül...
2011. márc. 12. 11:02

Sokkal károsabb a gyereknek ,ha állandóan köhög,fullad,mintha rendszeresen gyógyszert szed.

Az én fiam 13 éve szedi.Gyógyszert orvosi utasítás nélkül NEM szabad abbahagyni.Szerintem.

34. nikcsike (válaszként erre: 33. - MÁRKATA)
2011. márc. 10. 21:13
Na éppen ez az ami engem is foglalkoztat! Szerintetek??
33. MÁRKATA (válaszként erre: 32. - KissnéNiki)
2011. márc. 9. 10:49
Mi is szedjük állandóan,a flixotidét!De én is sokat gondolkozom a dolgon,hogy jó az ha állandóan adom.A ventolint csak alkalmakkor és a singulart szedjük minden este mi is.Jó az ha éveken keresztül ilyen gyógyszerekkel kell élnie ezeknek a gyerekeknek?!?!
32. KissnéNiki (válaszként erre: 25. - Nikcsike)
2011. márc. 8. 17:00
A Flixotide.-ot nem szabad csak úgy abba hagyni, az egy szinten tartó készítmény, csak orvos javaslatára lehet elhagyni!! Mi mindig használjuk!!!
31. KissnéNiki (válaszként erre: 22. - 0ae50a5e6b)
2011. márc. 8. 16:58

Mi a svábhegyi klinikáról jöttünk el, nekem nem vált be:( sajnos ott mi egy dr.úrhoz jártunk aki semmi felvilágositást nem adott soha csak annyi hogy ezt szedje,2hét és kontroll...a gyerek meg nem javúlt semmit!!

De lehet neked szerencséd lesz!! Reméljük!

Mi a Heim Pál.-ba járunk Dr.Gács Évához

2011. márc. 8. 16:54

Sziasztok!

Csatlakozom, sajnos az én kislányom is asztmás!:( Laura 5 hetes volt amikor először kórházba kerültünk, azonnal infúziót kapott és inhaláció, ventolin! Akkor még csak úgy gondolták hogy ez egy átmeneti hörgőgyulladás! Aztán alig 1 évesen megfásából nem tudtam kikezelni, csak köhögött szegény megállás nélkül, akkor elkezdtünk járni egy pulmonológushoz,kaptunk mi mindent de semmi nem vált be és még akkor sem mondták ki hogy asztma bronchiale!Aztán váltottunk dokit aki egyből beállította flixotide.-ra meg kaptunk ventolint,ha pedig nagyon rosszúl van akkor kap berodual.-t inhalációba!!Most múlt 3 éves már 2 éve "szenvedünk" néha nagyon rosszúl van, múlthónapban annyira hogy szteroid szurikat kapott!!:( Szerencsénkre van egy nagyon jó gyerekorvosunk aki talán jobban kezeli mint a pulmonológus!! Elvileg szeptemberbe kezdené az ovit, de szerintem nem lesz belőle semmi!!:(

Sajna a mostani telet nagyon nehezen viseltük, épp most is nagyon beteg...elkapott még pluzba egy jó kis virusfertőzést, láz,hányás!!:(


Góygszereink: flixotide ÁLLANDÓAN 1-1 puff reggel este, ventolin és beroduál szükség szerint!!Most 2 hónapig megemelték a flixotidot 2 puffra!!

Ez van sajnos de remélhetőleg kinővi!!

Jó lenne "sorstárs" szülökkel néha beszélni kicsit!!:)


Üdv

Niki

29. dobok
2011. márc. 8. 15:43
A kislányomról 2 évesen derült ki, hogy astma bronchiale betegségben szenved, miután a bölcsiben mindent elkapott. Az orvos Flixotidot, Ventolint javasolt, azóta is használjuk. A Singulair nem vált be nálunk, a gyereket olyan szinten felpörgette, hogy nem lehetett vele bírni, úgyhogy abba kellett hagynia. Amikor bekerült az oviba, ismét jöttek a betegségek, enyhébb lefolyásban, köszönhetően a két belégzőnek és a porlasztásnak. De, amikor bronchitise lett, szinte rögtön kialakult nála a húzó légzés és hosszabb, súlyosabb lett a betegsége lefolyása, szinte a Rectodelt kúpot rögtön kellett neki adni. Nekünk az segített, hogy idő közben terhes lettem és kivettem a közösségből, azóta nincs gondunk, de a sprayket nem szabad elhagyni! Most is voltunk pulmonológusnál, aki szerint a legjobb megoldást választottam, az asztmás gyereknek a közösség az ellensége. Ő így továbbra is kapja a sprayket, volt, hogy elkezdett köhögni, de 2 nap alatt átszaladt rajta és nem kellett semmilyen más gyógyszer. Mindenkinek egyéni döntése, a gyerek kezelése, de többet ártasz, ha elhagyod a gyógyszerét.
28. d82f1e2683 (válaszként erre: 27. - Nikcsike)
2011. márc. 6. 22:33
Van belőle, de nem használjuk. Olvastam itt a Hoxán mástól, hogy nekik az állandó szer. Nekünk a gyerekdokink azt mondta, hogy ha a Ventolin nem segít viszonylag gyorsan, akkor vegyük csak elő. Szóval itt valami nem tiszta. Nem használjuk egyébként, a Ventolin elég nekünk, ha jön némi köhi (általában levegőváltozás okozza vagy porosabb környezet - mi is porra vagyunk allergiásak, a fiam is, én is).
27. nikcsike (válaszként erre: 26. - D82f1e2683)
2011. márc. 6. 22:09
és a flixotide-ról mi a véleményed?
26. d82f1e2683 (válaszként erre: 25. - Nikcsike)
2011. márc. 6. 21:55
Csak Singulair, a mini, tablettában (a portól rosszabbodott az állapota). A Ventolin be van készítve, és ha hallom, hogy a köhögése kezd beindulni, akkor én is beindulok. Általában 2-3 alkalom és szépen felszakad, kiköhögi, nem szűkülnek be a hörgői, és lerendezi hörghurut és egyebek nélkül. Nem úgy, mint előtte...
2011. márc. 6. 21:51

nekem lenne egy olyan kérdésem hogy mivel kisfiamnál is januárban kiderült hogy astmatikus bronchitis-e van ugye felirták a flixotide-ot, a ventolint (szükség esetén) és a sinculair-t. A sinculairt minden este egyet, a flixotide-ot pedig 2x1 puff.

Ezeket adjátok rendszeresen a gyereknek, esetleg csak ha fellépnek a tünetek.

Egy anyuka azt mondta hogy a flixotide mivel tele van szteroidokkal ezért nem adja a gyerekének, De kérdem én ezzel most jót tesz vele vagy nem? Nem tudom eldönteni,hogy tényleg annyira ártalmas szer? Ha annyira rossz lenne nem irnák fel kisgyerekeknek. Na mindegy van egy csomó kérdésem, de nem tudom kitől kérdezzem meg.


egyébként kisfiam allergiás a poratkára, a lisztatkára nagyon és egy picit a háziporra. Ezt csak kiegészítőinfóként irtam.

24. d82f1e2683 (válaszként erre: 20. - *babyboy*)
2011. márc. 6. 20:29

Mióta kezelve lett a fiam állandó hörghurutja, és kiderült, hogy ez a betegsége, majd beállították a gyógyszerét, az addigi havi minimum egy hetes táppénzem évi egy hétre csökkent. Kicsit furcsán néztem a dokira, amikor mondta, hogy emelt családi pótlékot kérhetünk, de én nem veszem igénybe, így érzem korrektnek. Gyógyszerre se költök feleannyit sem, és dolgozni is tudok járni normálisan. Ha rá lennék szorulva, tuti, hogy kérném.


De tudjatok róla, ennél a betegségnél indokolt az emelt családi pótlék.

23. d82f1e2683 (válaszként erre: 22. - 0ae50a5e6b)
2011. márc. 6. 20:22

Mi a Svábhegyire jártunk, de nem ehhez a doktornőhöz. Ők azok, akik lejöttek most a III. kerületbe a Bokor utcába, ugye?


Nálunk visszatérő hörghuruttal kezdődött, 3 éves múlt, amikor a gyerekorvos javaslatára elmentünk ide, allergiavizsgálattal kezdtek, és asztmatikus bronchitis lett a diagnózis vége. Singulair tablettát kaptunk, és kétféle pipát, amit csak akut esetben használunk. Egész jól átvészelünk minden betegséget, de pár hete volt egy gégegyulladása, aminél semmi sem segített, egy krupphoz hasonlító köhögőgörcs miatt a Tűzoltó utcában töltöttünk pár napot. Innen egy remek maszkos hidegpárásítóval jöttünk haza.


Ne félj semmitől, fogadj el minden segítséget, és addig is jól kiszellőztetett 20-21 fokos szobában altasd. A hagyma nagyon jó ötlet, a bacik tisztítása minden esetben érdemes, és a hidegpárásító is nagyon szuper találmány.

2011. márc. 4. 16:54

kÖSZÖNÖM A TANÁCSOKAT,AZÓTA ÚJRA A HORVOSNÁL VOLTUNK MERT MEGINT BE FULLADT ÉJSZAKA,ÉS MIVEL SZERDÁN MEGYÜNK A SVÁB HEGYI KLINIKÁRA ÍGY UJRA KAPTUNK ANTIBIOTIKUMOT ADDIG:-(AMINEK NEM ÖRÜLÖK...

a DR BÁCSINAK HOGY VALÓSZINŰLEG VALAMI ALLERGIA LESZ A KIVÁLTÓ OK AZ ASZTMÁNÁL:-(REMÉLEM NEM LESZ KOMOLY...

iSMERI VALAKI A hORVAY DR-NŐT ÉS A SVÁBHEGYI KLINIKÁT?

2011. márc. 4. 09:52
Sziasztok.Nálunk a fiam szenved a bronchitistől.2,5 éves korában kezdődött.Volt olyan év,hogy 13x voltunk kórházban.Van berodual,és symbicort pipánk,szed gyógyszereket.Inkább télen jelentkezik nála a fulladás.Jártunk a Szabadság hegyre is kezelésre,de az sem volt különb,mint a helyi kórház.Ő már 15 éves,sajnos nem nőtte ki.De sokat enyhültek a panaszai.Kívánom,hogy a ti gyermeketeknek sikerüljön kinőni ezt a ronda betegséget!
2011. márc. 4. 09:18

és kapom az emelt csládi pótlékot

Gyest 10 éves koráig

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook