Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit adnátok reggelire egy válogatós 2 évesnek? fórum

Ti mit adnátok reggelire egy válogatós 2 évesnek? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 10. 16:07
semmit aztán meggondojja magát hogy válogasson-e
2013. jún. 25. 22:29
virsli?
17. bambuc (válaszként erre: 5. - Martian)
2011. márc. 4. 17:39
Szuper ötlet volt, ma reggel megevett egy egész tojást sárgájával együtt. A sajtot kiköpte:-(
2011. márc. 4. 15:13

Termeszetessen azt amit megeszik :)

Probalgatni kell , kinalni kulönbözö dolgokkal...

15. pteri (válaszként erre: 14. - Bambuc)
2011. márc. 4. 11:51
Az enyém még nem beszél, de megmutatja azt az 1-2 félét, amit hajlandó megenni, én meg örülök, hogy eszik , mindegy,mi az. Az első babám 1 évig minden nap egy Nestlé joghurtot evett. Ha nem volt, akkor semmit.
14. bambuc (válaszként erre: 13. - Mari20)
2011. márc. 3. 12:03
Már egész jól beszél, ezért mindig megkérdezem, hogy mit akar enni, megnézzük együtt a hűtőt de néha így is kiköpi amit előzőleg kiválasztott. Lehet hogy nem tudja annak a nevét amit szeretne. Azért nem könnyű, de köszönöm az ötleteket.
13. Mari20
2011. márc. 3. 11:49

szia drága


hát reggelit

csak van olyan amit szeret


te is azt eszed amit megkivánsz nem?

a gyerek is olyat akar enne amit szeret


legyen szép napod

MAri

12. szimonic (válaszként erre: 11. - Bambuc)
2011. márc. 3. 11:46

igen, láttam!:)

szerintem ne aggódj, elég sokfélét megeszik ezek szerint, csak nem elég éhes valószínűleg reggel.

ha amúgy jó evő, nincs gond!

11. bambuc
2011. márc. 3. 11:44
Az én kislányom is áprilisi!
10. bambuc (válaszként erre: 3. - Szimonic)
2011. márc. 3. 11:44

Szereti a kenyeret de nem indig eszi meg reggel. Amúgy margarinnal kenem meg, mellé kolbászt(!)eszik, amit a nagypapa készít vidéken. Kukoricapehely langyos tejbe áztatva, vagy csokigolyók szintén tejben. A tejbegríz az egyik kedvenc, de nem akarok minden reggel azt adni neki. A macis kockasajtot csak akkor eszi meg, ha ő kéri. Bundás kenyeret eszik néha, de a főtt tojásból csak a fehérjét hajlandó megenni. Egyébként mindent megkóstol amit én eszem reggelire, csak éppen nem kér többet belőle:-(

Erőltetni nem szeretném, csak azért jó lenne, ha kicsit enne minden reggel.

2011. márc. 3. 11:27
Anno, én kakaót, tejet adtam nekik, egy kis péksüteménnyel.
2011. márc. 3. 11:27
Nálunk a kakaó ami fix minden reggelre, ezenkívül néha lecsúszik neki egy pici croisson, esetleg egy gofri. Mindig vmi édes. Mostanában kezdi szeretni a szendvicseket, de sokszor telik el úgy reggel, hogy nem eszik semmi. Nagyon nem izgatom magam a dolgon, mert 2,5 éves és 17 kg. Főképp az ebéd és a vacsi az, amikor "kötöm az ebet a karóhoz", hogy egyen.
2011. márc. 3. 11:26
az enyém a tésztát szereti főképp a betütésztát,kinai tésztalevest.Na ez reggelire neki a csucs.Amugy semmi kenyérfélét nem tudok főételnek beadni ha van kedve nagy ritkán elrágcsál kenyérbelet de ha bármivel megkenem kiköpi.Mostanába a karikás müzli is divatba jött neki:)
6. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 2. - 44d5abb30c)
2011. márc. 3. 11:22

nekem is alig eszik reggel ,Kis péksütit szoktam neki venni meg gyümit és ezzel délig el is van ...

Délben és eset nagyon sokat eszik uzsonnázni is elég jól szokott...

2011. márc. 3. 11:20
próbáld meg neki másképp tálalni az ételt, pl.kockára vágott almát, vagy egy kemény tojást, amit ő a kiskésével felvághat, ugyanezt más étellel
2011. márc. 3. 11:19
Nekünk a reggeli, még most is a tejecske. Két és fél decit megiszik 6 órakor és hétvégén általában csak tízórait kap. Pedig ő már három éves.
2011. márc. 3. 11:18

szia!

az én kislányom is két éves lesz áprilisban, nem a reggeli a fő étkezésünk, akkor eszik a legkevesebbet, pedig amúgy jó evő.

egy kis szelet kenyér belseje, megkenve vajjal, vajkrémmel, v. májkrémmel, mellé egy fél szelet felvágott. ennek az egésznek kb fele fogy el, de a 2,5 deci tej mindig lecsúszik.

néha adok neki tojáskrémes, tonhalkrémes kenyeret.

van, hogy a zsemle jobban megy, mint a kenyér, változó...

Te mivel próbálkoztál eddig?

2011. márc. 3. 11:18

Ismerős a probléma!:DDD

Joghurtot szereti? Vagy gyümölcsöt, pl. a banán az nagyon laktató. Ha meg semmi nem jó, akkor ne reggelizzen, ebédre már úgy fogja falni amit elé tesznek, mint a kisangyal!:DD

2011. márc. 3. 11:15
TI MIT ADNÁTOK REGGELIRE EGY VÁLOGATÓS 2 ÉVESNEK?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook