Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Terhesség kontra kikerülhetetlen betegségek (megfázás, torokfájás, influenza) fórum

Terhesség kontra kikerülhetetlen betegségek (megfázás, torokfájás, influenza) (beszélgetős fórum)


17. timike.baba (válaszként erre: 1. - Island)
2011. márc. 3. 17:14

Sziasztok!

Én is sokat voltam megfázva aztán karácsony után beoltattam magam kicsit jobb lett a helyzet.Na meg az orvosom ajánlotta a sinupret cseppet és tényleg nagyon jó.Nálunkj sajna a családba mindig hazahozza valaki a náthát.Amint érzem hogy kezd kijönni szedem is a cseppet.

37 hetes kismama

16. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Island)
2011. márc. 3. 13:43
Sajna ebben a téli időszakban nehéz elkerülni az ilyesmit. Én pl valószínűleg pont az orvosi rendelőben szedtem össze, mikor a táppénzes papíromért mentem (pechemre senkit se tudtam megkérni, h ugorjon be érte). A fejfájásra Panadolt szedtem, a légúti tüneteker Oscillococcinumot (homeopátiás bogyóka), köhögésre Stodalt. Ezek mind megengedettek terhesség alatt. Plusz sok-sok mézes-citromos tea, gőzölés kamillateával. Köhögésre a vöröshagyma tea is jó.
2011. márc. 3. 13:42
algopyrint szabad,aspirint nem szabad.De ha nem biztos valamiben megkérdi a patikában vagy az orvosától.
2011. márc. 3. 12:47
Sziasztok,en mar szultem decemberben,csak annyit hogy a vegen,az utolso par hetben szinte egyfolytaban meg voltam fazva, es siman hasznaltam orrsprayt, semmi bajom nem lett, plusz paracetamolt fajdalomcsillapitasra-algopirynt nem szabad!- es mez citrom torokra. Panadol amit szabad akarmilyen fajdalmad van,mert az csak paracetamol -nekem csak azt engedte az orvos
13. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 12. - 6b006fc769)
2011. márc. 3. 09:23
Kedves vagy,köszönjük szépen!
12. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 3. 09:20

Basszus.. azt hittem az alapvető, hogy legalább kismama, vagy kisgyerekes családos közelébe nem megyek ha beteg vagyok és nem is hívok ilyent a közelembe... Jobbulást nektek!

Én mézzel és sok herbateával gyógyítgattam magunkat. Megfázásra nagyon jó a vöröshagyma tea!

2011. márc. 3. 09:18
a nagyfiam óvodás és én sem tudom kikerülni az ilyesmit, de karácsony után beoltattam magam és minimális náthával eddig megúsztam
10. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 8. - Island)
2011. márc. 3. 09:03
Sajnos az embereknek semmi sem számít! Mi is úgy kaptuk el egy családtól akik nem szóltak,hogy a gyerekük beteg és elhívtak magukhoz.Ez január végén volt...
9. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 8. - Island)
2011. márc. 3. 08:56
Influenza oltás ? Én ismerek babákat akik már oltott anyukától születtek és semmi bajuk.
8. island (válaszként erre: 4. - 6b08b99072)
2011. márc. 3. 08:52
jó neked hogy elkerült,de mivel én emberekkel foglalkozom mint fodrász,sajnos elég sokan jönnek betegen az üzletbe.Nem is értem au embereket,miért jó hogy megfertőznek másokat,nem érdekli őket csak friss legyen a hajuk.
2011. márc. 3. 08:51
Én is voltam beteg a 12.héten.Algopyrin és sok tea.tengervizes orrspré még megengedett ,ami nekem nem dugította ki az orrom.+stodal ,de a homeopátiában hinni kell hozzá.Én még kicsit szoptatok szval. még nem szedhetek ennél többet.1 hónapja vagyunk benne ebbe a köhögős nyavajába. :(
2011. márc. 3. 08:33

12. hétben fáztam meg, enyhe lázzal, torokfájással, köhögéssel.

Lázra rubophent szedtem, torokfájásra tantumverda, köhögésre stodal, de az semmit nem ért.

Azt szokták mondani a láznál minden jobb, de egyik lázcsillapítót sem ajánlják. Ha 38 alatt megáll, akkor inkább hidegvizes borogatás.

2011. márc. 3. 08:14
Mondjuk én is simán túléltem betegség nélkül, áprilisi babám van az elején, nyáron volt torok fájás, mert befagyiztam de különben semmi.Odafigyelés kell.
2011. márc. 3. 08:11

Nem elkerülhetetlen az...

Én márciusban szültem, és átvészeltem az október-februárt megfázás nélkül.

Ha odafigyelsz akkor nem lehetetlen.


De basszus, annyi ilyen fórum van, mielőtt nyitottál egyet miért nem kerestél rá?!


A gugli simán kiad egy rakat hoxás találatot...


De priviben küldök címeket...

2011. márc. 3. 08:10
Láz többet árt a babának mint az algopiryn a dokim szerint.De homeos bogyó is sok van és a patikákban segítenek.Nekem migrénre adtak egy nagyon jót.
2011. márc. 3. 08:08
Tantumverde, algopiryn
2011. márc. 3. 08:06
Sajnos ebben a téli időszakban elkerülhetetlen a megfázás...stb.Ki mit használt láz és fájdalomcsillapításra terhesen,ami nem árt a magzatnak? Beleértve a torok fertótlenítőket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook