Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit tegyek, hogy beinduljon a teljesen lelassult anyagcserém? fórum

Mit tegyek, hogy beinduljon a teljesen lelassult anyagcserém? (tudásbázis kérdés)


1 2
57. csehe
2010. okt. 29. 14:59

Szia!

Voltam orvosnál, endokrinológiára járok, de az orvosokról jó véleményem nincs, inkább no comment...

Egyébként nem pajzsmirigyproblémám van, hanem agyalapi mirigy daganat. Természetes gyógymódokat próbálok hasznosítani, és a helyzetemet tartani, hogy ne romoljon a helyzet. A folyadék bevitelemmel nincs gond, inkább az evés kevés.

Milyen probiotikumra gondolsz?

2010. szept. 9. 19:04

Igen, pajzsmirigy alulműködés ellen mindent el kell követni. Dr. Mercola hírlevelében articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/09/05/Another-Poison-Hiding-in-Your-Environment.aspx szintén ez a téma.

(angolul nem beszélőknek dióhéjban: különös figyelmet fordít a bróm szennyeződésre. Bróm ugyanúgy halogén mint a jód, és ezek versenyeznek a receptorokért, amiknek a jódot kellene "elkapniuk". Persze a bróm nem helyettesíti a jódot. Bróm szennyeződéshez juthatunk növényvédelmi szerekből, műanyagokból, üdítőkből (Mountain Dew = palackozott tömegpusztító fegyver), lisztek adalékanyaga, tehát bolti péksütemények által, gyógyszerek tartalmazhatják, pld. orr spray, tűzálló anyagok, medencébe szánt készítmények.Elkerülésükre pár tipp: Együnk lehetőleg vegyszermentesen, ne műanyag csomagolásból, üveg vagy kerámia edényekben tároljuk a kaját, ne szénsavas üdítőket igyunk, hanem szűrt vizet, szellőztessünk gyakran (kereszhuzat), és ne együnk fermetálatlan szóját, szójatejet sem)

2010. szept. 7. 11:00
Azt gondolom, hogy először is el kellene menned a háziorvosodhoz, aki - ha kellőképpen felkészült - elküld egy pajzsmirigy vizsgálatra. Ugyanis a lelassult anyagcsere visszavezethető a pajzsmirigy elégtelenségre, ill. működésének hiányára. Híztál-e az utóbbi időben, esetleg a gondolkodásod lelassult-e, van-e olyan, hogy csak bámulsz magad elé, és semmihez semmiféle indíttatásod nincs? - Ezeket a dolgokat figyeld meg, és mondd el az orvosodnak. Sajnos nekem leállt a pajzsmirigyműködésem, én is küzdök a lelassult anyagcserémmel. Remélem, segíthettem, de mindenképpen jó volna, ha elmennél orvoshoz, mert sajnos ez nem játék. Ugyanis ha nincs kezelve a pajzsmirigy alulműködés, akkor az teljes elbutuláshoz is vezethet, nem beszélve a millió kilónyi súlyfeleslegről, és még sok egyéb meg nem szokható dologról. 17 éve küzdök vele, és életem végéig gyógyszert kell szednem. Tehát Orvos, orvos, orvos. Majd Ő eldönti, hogy mire van szükséged.
2010. aug. 5. 12:09
ja és a lenmag!! én joghurtba szóróm.
2010. jún. 15. 23:24
Az Actívia napi szinten való fogyasztása is nagyon jó. Meglepődtem, mikor kipróbáltam, mert nem csak reklámfogás, amit mondanak róla, és ez nem csak az én véleményem.. Finom, és tényleg használ is.. Csak az a bajom, hogy akármilyen finom is valami, nem vagyok képes rendszert csinálni belőle.. Előbb-utóbb megunom. Pedig sokféle ízesítése van már..
2010. febr. 21. 14:13
Nekem ami bevált: paradicsom, tej (mert enyhén laktóz intoleráns vagyok), aszalt vörösáfonya vagy áfonyalekvár, alma nyersen.
2010. febr. 21. 14:05
Én szűztea készítményeket tudom ajánlani nekem bevált. De a 90 napos diéta is sokat segített. A kettőt nem egyszerre alkalmaztam.
50. zani (válaszként erre: 49. - Fadigflo)
2009. febr. 12. 15:45
nagyon jó a rostdús étkezés de csak akkotr segít ha sok folyadék fogyasztásával párosul, min 2 liter naponta
2009. febr. 8. 12:48

Cickafarkfű tea? Az mire való?

Sajnos nekem is elég lassú az anyagcserém, de szerintem ez már gyerekkorom óta ilyen. Nem vagyok rá büszke. Pedig sok korpás, rozsos, teljes kiőrlésű tésztafélét eszem (finomabb is!), de semmi...

2009. febr. 7. 18:25
Méregtelenítő tea. De semmit sem vettem észre. Régen versenyszerűen sportoltam, akkor sem volt gyorsabb az emésztésem.
2009. febr. 7. 09:58
Most olvastam vissza:búzakorpa is bevált nekem!!
2009. febr. 7. 09:57

Sziasztok!

Én kb.egy hete kezdtem el inni a cickafarkfű teát,csak úgy,mondván nem árt:)

Na,azóta napi 1-szer biztosan,de inkább 2-szer rohanok "nagy dologra".Ajánlom:)

45. gilike (válaszként erre: 44. - Jekaterina)
2009. febr. 7. 09:55
És Te mivel próbálkoztál eddig?
2009. febr. 7. 07:05
Szerintem ez elsősorban alkati kérdés.
43. csehe
2009. febr. 1. 15:38
Köszi a tippeket.
2009. jan. 31. 01:07
sok folyadék, de táplálkozni is kell ám hogy legyen mit cserálni
2009. jan. 30. 23:19
Szerintem annyi, hogy sokszor kell keveset enni.
40. supin
2008. máj. 8. 18:17
Egyél joghurtot és kefirt...
39. csehe
2008. máj. 7. 23:07
Nem tudom, én valami csodabogát lehetek, nekem nem volt ennyire hatásos. :( Sajnos.
2008. ápr. 22. 20:04
a legjobb módszer az aszaltszilva fogyasztása,már éhgyomorra el kell kezdeni 1-2 napon belül rende jön az emésztés,kb.1o-20 szem naponta.
37. csehe (válaszként erre: 31. - Castellina)
2007. szept. 24. 14:35
Ötször enni? Nekem ez elég rosszul hangzik. Biztos itt a baj. Meg hogy szinte sosem vagyok éhes. Sportolok, most megint nekiugrottam, remélem jobb eredménnyel. Vagyok sokat levegőn, 1 éves múlt a kislányom, igényli, hogy menjünk mindig, és persze lehet utána rohangászni, hajolgatni, guggolni, és mérleghintáztatni...
36. csehe (válaszként erre: 32. - C469e38f6f)
2007. szept. 24. 14:32

Igen az alapokkal tisztában vagyok, edzőteremben, ahol vannak gépek, el is vagyok, csak itthon azért más. Most éppen a dvd-s megoldást gyűröm, de valahogy nem az igazi, nem pont azt, és annyit tartalmaz, amit, amennyit én szeretnék. :S A tippet köszi, majd megnézem őket.

Naja, diéta... De mi? Hogy?? Kéne többet ennem...

35. Icus (válaszként erre: 33. - Ildenc)
2007. szept. 24. 12:13
KÖszi megnézem, mert a Tescoban és a Sparban jóval 250 felett van
2007. szept. 24. 11:25
Most olvasom, hogy heti 3-4 edzést csináltál, akkor ezekkel biztosan tisztában vagy. Bocs :)
33. Ildenc (válaszként erre: 13. - Icus)
2007. szept. 24. 11:25
Cba-ban.
32. c469e38f6f (válaszként erre: 30. - Csehe)
2007. szept. 24. 11:24

Edzésterv írásra nem vállalkozom:(, de nézd meg a bodybuilder.hu honlapot, ott bal oldali menüben az edzés pont alatt találsz mindenféle edzéstervet.Most néztem , otthoni női edzés is van benne.Úgy láttam elég hozzá 2 db egykezes súlyzó. Vagy: google-ba beírod, hogy női edzésterv és már lehet is válogatni.

Azért az alapokat beírhatom: izomtömeg növeléshez nagy súllyal kevés ismétlésszámmal(max 6) végzett gyakorlat kell. Szálkásításnál 10-12 a min, de fel lehet menni pl.has esetében sokkal magasabbra.Zsírégetés: folyamatos mozgás közepes aktivitással +DIÉTA (análkül nem megy sajna)

Az is jó, ha veszel valamilyen, a célodnak megfelelő edzést tartalmazó fitness dvd-t, és arra tornázol heti3-4 alkalommal.

2007. szept. 24. 09:02
A napi kétszeri evés nagyon kevés. Próbálj meg naponta ötször enni, mégha keveset is! Nem ártana, ha mellette sportolnál valamit, ami meghozná az étvágyadat. Legyél sokat levegőn, mozogj!
30. csehe (válaszként erre: 25. - C469e38f6f)
2007. szept. 22. 21:45
Most nézem, te profi vagy edzésben, esetleg edzéstervet is készítenél nekem? Most ugyanis nem járok edzőterembe, mert a kislányommal vagyok itthon, és itthon próbálok kezdeni valamit magammal. Köszi.
29. csehe (válaszként erre: 26. - Pirosalma)
2007. szept. 22. 21:42
Hát, valószínüleg neked van igazad, étrendi probléma... Én ugyan nem koplalok, de azt hiszem elég keveset eszek. Sokáig naponta 2x, de mikor elkezdtem edzeni, akkor ezt feltornáztam 3xra. Így is sokszor csak azért eszem, mert kell, nem pedig azért mert éhes vagyok, és így nem is szeretek enni. Nagyon ritka, hogy éhséget érzek, vajon ez mitől, miért van?
28. csehe (válaszként erre: 25. - C469e38f6f)
2007. szept. 22. 21:39
Az én tapasztalatom, heti 3-4 intenzív edzés, 3-4 liter víz, 3 étkezés, és nem annyira szeretem a zöldségeket, hogy még este is egyek belőle. :( Így sikerült megőriznem a kispárnáimat...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook