Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyors segítséget szeretnék kérni. Mit jelent ez: Vht. 79/C.§.? fórum

Gyors segítséget szeretnék kérni. Mit jelent ez: Vht. 79/C.§.? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. dec. 8. 21:13
Sziasztok Valaki megtudná mondani hogy mennyi idő kell a banknak hogy feloldja az inkasszot a végrehajo már irt nekik hogy oldják fel és faxon küldte el nekik és még semmi?
34. fülöpke (válaszként erre: 33. - Dokianya)
2011. márc. 2. 09:39

Nekünk a Vh. titkárnője tanácsolta, hogy menjünk a bíróságra, és ott feloldják a bankszámlánkat, és kezdjünk egy új eljárást.

Lehet, hogy a szolgáltatóhoz kell tényleg fordulni, és kihagyni a bíróságot?

2011. márc. 2. 09:31
Na, de mindegy! Nekem a bankkal nem sikerült megbeszélnem semmit, a vh tanácsolta, hogy mit tegyek. Elmentem az önkormányzathoz(nekem egy régi súlyadós ügyem került oda), és elmondtam mi a gond, felhívta a vh-t,kérte az inkasszó feloldását, miszerint engedélyezik a részletfizetést. Átfaxolta és 48 órán belül feloldották az inkasszót. Nekem így sikerült elintéznem. De ha tényleg kevesebb a tartozás, mint ami a számlán van,a felül eső részhez hozzájuthatsz. Ezzel nem is vitáztam, mert tudom,hogy így van...
32. dokianya (válaszként erre: 30. - Sálálálá)
2011. márc. 2. 09:23
Nem tudom jobban, csak sajnos megjártam ezt az utat és valahogy nekem mindentől elzárkózott a bank.
31. dokianya (válaszként erre: 27. - Sálálálá)
2011. márc. 2. 09:22
És bocs, de csak egy paraszt vagyok, aki a saját bőrén tapasztalta, hogy mi ez a dolog és hogy néha nagy ívben sza..nak a jogszabályokra.
30. sálálálá (válaszként erre: 28. - Dokianya)
2011. márc. 2. 09:22

nem gúnyolódtam, félreérted.

és ha nagy a tartozás, csak részteljesítést von le a bank, ha van mentes összeg, az akkor is megmarad.

de léptem, nyilván te jobban tudod, mint én, aki minden nap ezt csinálom.

2011. márc. 2. 09:21
*gúnyolódni
28. dokianya (válaszként erre: 27. - Sálálálá)
2011. márc. 2. 09:20
Ha jobban elolvastad volna, a mentes összeget nem is bántottan, hanem azt írtam,hogy ha nagy a tartozás nem tud levenni. És nem kell gúnyoldóni!
27. sálálálá (válaszként erre: 24. - Dokianya)
2011. márc. 2. 09:19

na, akkor elárulom, hogy bankban dolgozom és egész véletlenül lakossági számlákkal foglalkozom.

és nem egy számlát oldottam már fel a mentes összeg erejéig.

pedig nem volt rokonom az illető :)

26. dokianya (válaszként erre: 23. - Fülöpke)
2011. márc. 2. 09:18
Egyébként melyik Vh-hoz tartoztok?
25. dokianya (válaszként erre: 23. - Fülöpke)
2011. márc. 2. 09:17
Halgass rám, megjártam már ezt az utat. De azért lenne jó tudni, hogy ki a követelő.
24. dokianya (válaszként erre: 20. - Sálálálá)
2011. márc. 2. 09:16

Na, akkor elárulom,hogy két éve a számlámra inkasszót tettek, amire csak családi pótlék, gyerektartás és anyasági megy.

És lentebb megírtam, hogy mi volt a reakció. Még így is, hogy a nővérem lánya ott dolgozik.

23. fülöpke (válaszként erre: 17. - Dokianya)
2011. márc. 2. 09:16

Biztos, hogy aszolgáltatóval kell megbeszélni? És mi lesz a végrehajtóval?

Most adtak egy tippet, hogy menjünk a bíróságra, és ők feloldják az inkasszót, mert csak ők tehetik meg, és kérünk egy új eljárárst.

22. sálálálá (válaszként erre: 19. - Fülöpke)
2011. márc. 2. 09:15

ha társtulajdonos, akkor ami pénz a számlán van, végrehajtható, és teljesen mindegy kié.

a bankod megmondja, van-e mentes összeg és ha igen, mennyi.

ilyenkor zárolják a számlát, és letiltják a kártyát, csak személyesen a banknál tudsz felvenni.

21. dokianya (válaszként erre: 19. - Fülöpke)
2011. márc. 2. 09:15
17-ben írtam, hogy mit tegyetek. Sajna nem választják szét, hogy kinek mi jön a számlára. A 33% meg csak akkor él, ha letiltása van és nem inkasszó. Legjobban akkor jársz,ha megkéred a részletfizetést. Bár közünk nincs hozzá,de többet tudnék segíteni, ha megírnád, hogy kinek és mennyivel tartozik. Akár priviben is és legfeljebb megkérdezem az unokahugomat, hogy mi legyen.
20. sálálálá (válaszként erre: 18. - Dokianya)
2011. márc. 2. 09:13
dede, le tud venni. ugyanis a gyes-t és a családi pótlékot de még a munkabért sem inkasszálhatjuk teljes összegben. maximum ha egyéni vállakozói számlája van, vagy céges.
19. fülöpke (válaszként erre: 15. - Sálálálá)
2011. márc. 2. 09:12

a férjem társtulajdonos.A férjem nevére csak a fizetése jönn, minden más az én nevemen van! Én úgy tudom, hogy a fizuja 33%-át vehetik el, és nem nyulhatnak hozzá semmilyen más bevételhez.

Na de ha már ez megtörtént, kihez kell fordulnom,hova és milyen kérvényt kell benyújtanom, vagy levelet kell írnom? De kinek?

18. dokianya (válaszként erre: 15. - Sálálálá)
2011. márc. 2. 09:10
Ha nagy a tartozás, akkor semmit sem tud levenni. És igen, ha valamilyen módon közös a számla akkor is ráteszik vagy ha Te is adósként vagy a tartozásban. Egyébként nem.
17. dokianya (válaszként erre: 8. - Fülöpke)
2011. márc. 2. 09:09
Azonnali hatállyal írjatok részletfizetést a szolgáltatónak,hogy milyen összegekben tudtok törleszteni. Általában megadják és szüneteltetik a véhrehajtási elljárást addig. Viszont az végrehajtó függő, hogy a vhköltséget azonnal ki kell fizetned, vagy megadja részletekben azt is. De levelet azonnal írjatok, de telefonáljatok is a követelőhöz, mert ha rendes,akkor pár napon belül le tudja vetetni az inkasszót a számládról.
16. fülöpke (válaszként erre: 14. - Dokianya)
2011. márc. 2. 09:09
köszi a segítséget
15. sálálálá (válaszként erre: 8. - Fülöpke)
2011. márc. 2. 09:08

a te számlád csak akkor inkasszálhatják, ha vagy te is benne vagy a tartozásban, vagy a férjed társtulajdonos a számlán, esetleg az ő nevére folyósítják ami a számlára érkezik.

egyébként ha zárolják, attól még nem feltétlenül vesznek le mindent. be kell menned a bankba, és megmondják mennyi a mentes összeg. ezt megkapod.

14. dokianya (válaszként erre: 8. - Fülöpke)
2011. márc. 2. 09:05
Fizetés 33%-át tilthatja le nax, de ennek csökkentését kérheted. Elméletileg a gyerekek után járó pénzt nem bánthatná, de a bíróság csak egy ejnyebejnyével illeti a vh-t a hibájáért. Sajna sok utánajárásodba fog járni, hogy elintézd, de nem lehetetlen. Unokahugom vh-segéd,most vizsgázik vh-ként, szóval Tőle szoktam okosodni.
13. fülöpke (válaszként erre: 3. - Szeszipuszi)
2011. márc. 2. 09:05
ezt hol találtad?
12. 9c8432d068 (válaszként erre: 10. - Dolores007)
2011. márc. 2. 09:03
Igen
2011. márc. 2. 09:03

Ezen az oldalon nézz körül:


[link]

10. Dolores007 (válaszként erre: 5. - 9c8432d068)
2011. márc. 2. 09:02
Szintén Google? :D
9. 0b42638902 (válaszként erre: 1. - Fülöpke)
2011. márc. 2. 09:02
Vht. 79/C.§ = Adó-végrehajtási ügyben az adós munkabérét a bírósági végrehajtásról szóló törvény 79/c paragrafusát jelenti.
8. fülöpke (válaszként erre: 2. - Dokianya)
2011. márc. 2. 09:02
ezt már tudom, de hogy lehet ellene védekezni, és még egy kérdés. A fizetés hány százalékát vonhatja le a végrehajtó, és a családi pótlékot, és az én gyed-emet levonhatja-e? Nem én hanem a párom tarozik egy szolgáltatónak, de az én nevemen van a számla?
7. dokianya (válaszként erre: 4. - Hte23)
2011. márc. 2. 09:02
Nem feltétlenül a bank. De ha van végrehajtásos ügyed, tudnod kell, hogy ha a gyermekek után járó összeget zárolták, az jogtalan.
2011. márc. 2. 09:02

Ezt találtam:

„a pénzügyi intézménynél több számlatulajdonos tulajdonában álló számlán kezelt pénzösszeg bármelyik számlatulajdonossal szemben fennálló követelés fejében teljes összegben végrehajtás alá vonható”,

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook