Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Renault Thalia hátsó ülésén elfér-e kényelmesen Maxi Cosi Tobi vagy Römer King Plus gyerekülés? Van valakinek ebben tapasztalata? fórum

Renault Thalia hátsó ülésén elfér-e kényelmesen Maxi Cosi Tobi vagy Römer King Plus gyerekülés? Van valakinek ebben tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


18. daenerys28 (válaszként erre: 17. - Homern)
2011. márc. 3. 12:07
Mi is ezt fogjuk csinálni, amit ti, kipróbáljuk autóstól, gyerekestől :). Szerencsére nálunk is segítőkészek a bababoltban. És tegnap az eladó nekünk is a besafe-et ajánlotta még azon a kettőn kívül amit megkérdeztem. Ezek szerint tényleg jó ülés az is. :)Mindenképp kipróbáljuk azt is!
17. homern
2011. márc. 3. 08:48

Mi úgy vettünk gyerekülést,hogy az eladót megkértük hozza ki a kocsihoz.Bekötötte nekünk,belepróbáltuk a gyereket is,és megnéztük minden stimmel-e.Nagyon aranyosak voltak,és a honlapjukon is le volt írva,hogy ott bele lehet próbálni a kocsiba.

Még nem volt 9kg a fiam,de hosszú volt,így le kellett cserélni a hordozót.Stabilan már régóta ült,de nem lett volna rá olyan nagy szükség,mert jól meg lehet dönteni az ülést,szinte mintha hordozóban lenne.( besafe izi confort x3-at vettünk,simán befért egy kis suzukiba,de az ülés maga nem kicsi,nagy télikabátban sem volt gond betenni a gyereket)

16. daenerys28 (válaszként erre: 15. - Malkata)
2011. márc. 3. 08:26
Kata husi baba, még elfér a hordozóban, ha nem adom rá téli cuccot. 1-2 hónap múlva biztos kell a nagyobb ülés. Azért én is megvárom hogy tudjon hosszú ideig ügyesen ülni, mert mi főleg hosszú utakra megyünk kocsival.
2011. márc. 2. 19:14
Rozi súlyra már ülhetett volna nagyobb ülésben, de még nem tudott egyedül elég ügyesen hosszú ideig ülni, így ő sokáig a Cabriofixben utazott, már kilógott:))))
14. daenerys28 (válaszként erre: 13. - Malkata)
2011. márc. 2. 17:53
7 hónapos, már majdnem 8 kg!
2011. márc. 2. 17:35
Mekkora a kislányod? Képen olyan kis picurka még, ráérsz:)
12. daenerys28 (válaszként erre: 11. - Malkata)
2011. márc. 2. 17:15
A tobinak van magas talp része, a römernek ez nincs. Erre gondoltam. Főleg a "videonézegetős" oldalon láttam a különbséget. Lehet, ha élőben látnám, tök egyformának tűnnének, a képek nem mindig adják vissza a valóságot.
11. malkata (válaszként erre: 10. - Daenerys28)
2011. márc. 2. 16:57
Nekem nem tűnik túl magasnak a Tobi, lehet a másik kicsike? Akkora kb mint az ülés magassága.
10. daenerys28 (válaszként erre: 9. - Malkata)
2011. márc. 2. 15:52
Én is a biztonság miatt választottam ezt a két típust. Csak még nem döntöttem melyik lesz az igazi. Van még kb. egy hónapunk. Elvileg 9-18 kg-ig jók... Mindkettőnek nagyon jók a teszteredményei, kb ugyanúgy is néznek ki, csak a Tobi magasabb.
2011. márc. 2. 14:45

16. hónapos, csak magas, 84 cm, 11 kiló. 18 kilóig ajánlott talán, de lehet már keverem.


Különben nyilván a nagy ülés a biztonságosabb, nézz meg pár tesztvideót, baleset esetén ki se látszik a gyerek belőle. Nálunk apa nagyon alapos, ezért vett ilyet:)

8. daenerys28 (válaszként erre: 7. - Malkata)
2011. márc. 2. 13:22
Néztem az adatlapodon, nem is nagy a lányod... És ezeket az üléseket ajánlják 3-4 éves korig? Belül amúgy tényleg nincs nagy hely, de összességében elég behemót ülés...
7. malkata (válaszként erre: 6. - Daenerys28)
2011. márc. 2. 13:04
De kabátban próbáljátok:) Én idén télen már tényleg azon filóztam, veszünk egy másik ülést. Kertben áll a kocsi, nem fűtött garázsban, kabátban ülünk be. Kicsit be kell préselni, szegény nem is szereti. 20 perc után megállunk, vetkőzünk, övet visszaállítjuk. Gyerkőc persze nem akar visszaülni...
6. daenerys28 (válaszként erre: 5. - Malkata)
2011. márc. 2. 12:49

Hát, az A4 kicsit nagyobb mint a Thalia...

Nekünk a Cabriofix nem fér be apa mögé... csak az anyósülés mögé, én meg hátul ülök a gyerekkel, és apa mögött inkább én nyomorgok. Hosszú utakon kicsit nehéz. Én is attól félek, mi lesz ha lesz vagy 3 éves a gyerek? Hova tegyük a lábát? Előbb-utóbb kell másik autó, de most nem fér bele. Viszont a biztonságos ülés meg kell. Lehet majd kipróbáljuk a bababoltban.

5. malkata (válaszként erre: 3. - Daenerys28)
2011. márc. 2. 11:51
Ja nekünk is Cabriofix volt és azzal nem volt gond apa mögött.
4. malkata (válaszként erre: 1. - Daenerys28)
2011. márc. 2. 11:50
Nekünk Tobi van, nem tudom mekkora a Thalia, de Audi A4-ben ha valaki normál magasságú nincs gond. Nálunk van, apa magas, teljesen hátra tolja, kicsi 84 cm és alig fér el a lába, nem tudom mi lesz később, megy az anyósülésre:)) Különben nem nagy ülés, kabátban alig fér bele a 15 hónapos, pedig nem duci:S
3. daenerys28 (válaszként erre: 2. - 939ac671ac)
2011. márc. 2. 08:52

Elég kicsi a hely hátul, az anyósülés teljesen előre van húzva, s pont elfér a maxi cosi cabriofix mögötte...

Majd megnézem akkor a méreteket pontosan.

2011. márc. 2. 08:23
bármelyik elféf... hisz lehet állítani az első űlést előre és hátra...
2011. márc. 2. 08:08
Renault Thalia hátsó ülésén elfér-e kényelmesen Maxi Cosi Tobi vagy Römer King Plus gyerekülés? Van valakinek ebben tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook