Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párom anyja nem jön el az édesanyja párjának temetésére. Szerintetek? fórum

Párom anyja nem jön el az édesanyja párjának temetésére. Szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jan. 14. 10:34
Ó! Milyen szellemes vagy! Gratulálok! :)
2017. jan. 8. 22:59

Persze.

A pasim anyja nem megy el az anyja pasijának a temetésére.

Micsoda erkölcsi fertô.

2017. jan. 8. 20:00
Bocsi, a téma ma is általános, és ma is aktuális!
52. ina87
2017. jan. 4. 21:19
sok mindentől függ első szempont milyen kapcsolatban voltak,ha nem kedvelte akk jogos h nem jön haza,amúgy igen ez az ö dolga egy ilyen dolgot nem jó erőltetni végkép bele szólni
2017. jan. 4. 13:53

Szeretem az ilyen egyértelmû megfogalmazásokat.

Retorzióként ajánlanám a kerékbetörést.

2017. jan. 4. 11:07
A gyász egy nagyon érdekes dolog. Mindenki maga dönti el, hogy szeretné feldolgozni a dolgokat. Ha nem volt az elhunyt és a párod anyukája közt soros kapcsolat, akkor is fura persze, hogy nem megy el, hiszen a saját édesanyjának viszont biztosan jólesne a támogatás. A nyaralást én el sem mondtam volna, mert azt bejelenteni, hogy inkább nyaralni megy, na az már sértő lehet, joggal. Szerintem ne idegeskedjetek ezen, mert nem éri meg. Próbáljátok meg ti támogatni az idős nénit, kicsit terhet levenni a válláról plusz gondoskodással, ha megtehetitek, gyakrabban nézzetek rá, vásároljatok be neki, éreztessétek, hogy fontos a személye és szükségetek van rá. Beszélgessetek vele sokat. Hogy ne érezze feleslegesnek magát. Általában az időseknek ez szokott lenni az a pont, amikor feladják az élni akarást. Részvétem nektek és kitartás!
2017. jan. 4. 11:01
6 évvel ezelôtt kiírt fórum.
48. agis
2017. jan. 4. 10:52

Mindenki oda megy, ahove a lelke huzza. Lehet ezen morfondirozni, nem erdemes.


Egyebkent is az vesse az elso kovet....aki

47. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2017. jan. 3. 15:18

Ha a fiát is elhagyta, akkor min csodálkozol?

Én is ismerek hasonló embereket, szót sem érdemelnek.

Ismerek pl. egy srácot, aki a saját anyukája (aki becsülettel szeretettel felnevelte) temetésére nem jött el.

2017. jan. 3. 15:13
Szerintem sem fog elmenni.
45. massalhangzo (válaszként erre: 39. - Bcb6de9272)
2017. jan. 3. 15:09

nem ertelek. az termeszetes, hogy a parod elmegy a temetesere, az anyja miert utazna ezert, mikor se a parod fele, plane az anyja parja fele semmi komoly csaladi kotodese nem volt, csak rokoni szalkent


minek kell elmenni valaki temetesere, akihez eletemben sem kotodott? most attol valtozna valami, mert ugy illene?


nalam az verne ki a biztositekot, ha egy anya elhagyja a gyereket, hogy az anyja pasijanak a temetesere nem jon el egy masik orszagbol, az kit erdekel

44. Bichi
2017. jan. 3. 13:43
Szerintem mindenkinek joga van eldönteni, hogy egy temetésre elmegy-e vagy sem. Ha meg még másik országban is él, akkor pláne. Nem attól gyászol meg az ember valakit, hogy a sírja mellett hullajtja a könnyeit, sőt... És vesztettem már el közeli hozzátartozót, mielőtt valaki azt mondaná, hogy nem tudom átérezni...
43. evamajoros@citromail.hu4510 (válaszként erre: 41. - Pteri)
2017. jan. 3. 12:30
Ez az igazság! Nem az a szégyen, ha nem megy el a temetésre, hanem az a szégyen, hogy amíg élt, egyszer sem látogatta meg! Én is meghagytam a családomnak, hogy azokat a rokonokat, akik 10 év alatt egyszer sem voltak nálam, azokat ne is értesítsék a halálomról.
42. 9e32886f4a (válaszként erre: 37. - Bcb6de9272)
2011. márc. 3. 08:58
ha te megadod a tiszteletet a többi miért foglalkoztat téged? nem a te szégyened nem?
41. pteri (válaszként erre: 37. - Bcb6de9272)
2011. márc. 3. 08:07
Tényleg nem bántani akarlak, de ha a párod annyiba se vette a bácsit, hogy téged bemutasson neki, mert ő se sokat látogatta ezek szerint életében, akkor a temetésre elmenni mit ér? Ez olyan, mint mikor unokatesóm megjelent mamánk temetésén, akit 15 éve meg se látogatott. Szerintem inkább ne jött volna, hiszen mamám életében szerette volna, ha eljön hozzá, nem a temetőbe, a rokonok miatt.
40. 3e93527c5b (válaszként erre: 39. - Bcb6de9272)
2011. márc. 2. 19:03

No, most akkor félig ő nevelte a párodat, vagy a párod sem nagy kapcsolatot tartott fent? Mert 2 hsz-szel korábban még azt írtad, hogy nincs nagy kapcsolat, most azt, hogy a párod is félig a mostoha nagypapa is nevelte.

Nagyon ideges lettél, mert nem szólta le anyósod a hozzászólók egyike sem.

Gondolkodj el azon, hogy miért nem. Rájössz, hogy nincs okod sértődötten puffogni.

39. bcb6de9272 (válaszként erre: 32. - 9e32886f4a)
2011. márc. 2. 18:53
Egy dolgot még írok, hogy aki meghalt, a páromat is félig ő nevelte, mivel párom anyja elhúzott ebből az országból, tehát már csak ezért illendő volna a temetésén lenni az anyja mellett!
2011. márc. 2. 18:51
És itt én már nem is tépném a szálat, köszönöm a hozzá szólásokat....ilyen emberek is vannak, ezt el kell fogadni...
37. bcb6de9272 (válaszként erre: 32. - 9e32886f4a)
2011. márc. 2. 18:50
Ez a te véleményed, de ha az a valaki a gyermekére sem kiváncsi az már nem akármi...mindegy természetesen el lesz temetve nélküle...is, és mi elmegyünk, én nem ismerem a bácsit aki meghalt, sőt párom sincs nagy viszonyban a nagyanyjával, de mi ennél inteligensebek vagyunk, mert a párom nagyijának senkije nincs a lányán kívül, ezért érdemes volt életet adnia neki....
36. bcb6de9272 (válaszként erre: 34. - 10aa221e30)
2011. márc. 2. 18:46
Nem ismerlek téged, de nem is igazán érdekel a véleményed, persze látom nagyon kedves ember lehetsz, talán nem írtam le a családi regényt....de már lényegtelen ez a kérdés...vannak olyan emberek akiket nem hat meg egy temetés, még akkor sem haz éppen valakinek az apja...ha valaki szereti az anyját, már csak miatta is haza jönne...nem pedig mást csinálna....de egy 53 éves embernek már nem lehet változtatni az önzőségén sajnos...
35. bcb6de9272 (válaszként erre: 31. - Pteri)
2011. márc. 2. 18:43

Itt is ez a fel állás, van egy nő annak van egy felnőtt lánya, és őtt egy nevelő apa nevelte....és ez a lány nem megy nevelő apja, azaz édesanyja férje temetésére....

de az este beszélgettünk párommal, és rájöttünk nem a mi dolgunk...csak a temetésen ciki lesz...mert a párom anyja az anyukájának nem mondta, hogy nem jön temetésre...nekünk mondta nyaralni megy...ez van....

34. 10aa221e30 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. márc. 2. 13:10
Szerintem világos, hogy te ezt a fórumtémát azért dobtad fel, hogy a párod anyját kipletykáld. Mivel nem a neked tetsző válaszokat kaptad, gyorsan le akartad fújni a fórumot. Szerintem pletykáld ki az anyósod a barátnőddel és máskor dobj fel érdekesebb témát a hoxán :D
33. 5e48d37001 (válaszként erre: 31. - Pteri)
2011. márc. 2. 09:39
A legjobb hozzászólás az összes közül itt.
32. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. márc. 2. 09:38
én nem értem miért verte ki a biztosítékot, lényegében neked nem is a rokonod egyik sem!? Lehet én sem rohannék haza Németországból anyám pasija miatt, föleg ha nem is ő nevelt volna fel. Miért kötelező temetésre elvánszorogni főleg ilyen messziről? Elárulom eltemetik nélküle is. Ha valaki nem megy el temetésre nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem tisztelte. A kegyeletet nem csak a temetésen ott állva lehet leróni.
31. pteri
2011. márc. 2. 08:52
Hát magam részéről, mivel az előzményekről nem sokat írtál, én , ha ez az ember nevelt volna fel szeretettel kiskoromtól, sajátként, akkor természetesen elmennék. De ha anyám elhunyt párja csak anyám utolsó pasija, akkor nem rohannék ezer kilométereket, ha pl. egy utazás már be van fizetve.Ezt legjobban ő maga tudja.
30. bcb6de9272 (válaszként erre: 29. - Pteri)
2011. márc. 2. 08:32
A nevelő apja bocsika
29. pteri
2011. márc. 2. 08:20
Mi, nem megy el egy számára idegen temetésére, és ez téged zavar? Az egész nagyon zavaros...
2011. márc. 2. 08:12
Lehet, hogy a férjed anyukája párjának nem ment el a temetésére ez végül is magánügy, az is lehet, hogy nem voltak jó viszonyban, egy másik verzió nem ismerte eléggé, ha meg szerették egymást akkor valami más van a dologban utál temetésre menni több verzió nincs messze lakik. Üdv.Ágnes
27. agis (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. márc. 2. 08:02

Azt hiszem, ez nem a te tisztseged megitelni, ki kinek a temetesere megy, illetve nem megy el.


Amilyen bevarrtzsebu felhasznalok vannak, masok se utaznanak 600-1000 kilometert egy temetesert.

26. agis
2011. márc. 2. 08:01

Bocs, az apos temetesere? Parom parjanak a parjanak a parja.


Ki tudja ezt kovetni??? :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook