Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvői sütemény, munkahely... fórum

Esküvői sütemény, munkahely... (beszélgetős fórum)


2011. márc. 26. 15:25

Eljegyzési tortát vittem a munkahelyre a kolleganők örültek neki sőt még nászajándékot is kaptam mikor férjhez mentem tőlűk, de előtte jól megvendégeltem őket úgy, hogy jól esett nekik. De már 33 évvel ezelőtt volt mégis számomra emlékezetes maradt.

Üdv.Ágnes

27. iz_eniko (válaszként erre: 22. - Iz_eniko)
2011. márc. 26. 15:17
bocs:nem muszáj
2011. márc. 2. 15:06
Én vittem be a munkahelyemre. Nem mindenkit tudtunk meghívni az eskövőnkre, de szerettem volna nekik is kedveskedni egy kis sütivel.
2011. márc. 1. 23:34

Sziasztok!


Szerintem ez is nagyon egyén és társaság függő.

Pl sok lagzikor már előre csomagolt sütit adnak a vendégeknek haza menetelkor. A vendégeknek "járó" sütit külön rendelik meg és csomagolják be. Amikor mennek haza a vendégek,akkor csak a csomagokhoz megy oda az ifjú pár és adják át. A többi megmaradt sütit a családtagok között osszák szét.

Ha lett volna rá lehetőségem,akkor én vittem volna be sütit.

Ha vannak rosszakarók,akkor mindegy hogy valaki visz e be sütit. Ha visz be akkor,azért kezdik ki,ha nem akkor meg azért. De ha beviszi,akkor legalább azoknak tud kedveskedni,akik közelebb állnak hozzá. A többiek véleménye szerintem meg nem számít.

24. 3fcc53e39c (válaszként erre: 1. - Katka_85)
2011. márc. 1. 23:05

Szia!


Szerintem nem az a lényeg hogy illik, vagy nem illik, inkább az hogy milyen viszonyban vagy a munkatársaiddal.

Nekem nagyon jó volt a kapcsolatom velük, többek ott voltak az esküvőn, sokszor csináltunk programot munkaidőn kívül is. Ezek után egyértelmű volt hogy viszek.

Sok boldoságot!

2011. márc. 1. 22:42

munkahely?

Meghívod akit szeretnél a lagziba külön,

a kollégáknak meg kitűzöl egy meghívót a szertartásra, ha szeretnél...

Oszt ágyő...

aki akar megy aki nem nem...

sütit nem kell bevinned, hisz mit csinálnál, ha egy több száz fős munkahelyen dolgoznál??????????


esküvő után kiraksz egy fotót; összeházasodtunk felirattal :)

2011. márc. 1. 20:46
Szerintem illik,de muszáj.
21. 083b779d2b (válaszként erre: 5. - Titánia83)
2011. márc. 1. 20:43
na ez jó kérdés..sztem gondolnék erre előbb, h egy tálca sütit azért tegyek félre (mégha ne mis a tortából, de valami pár finomságot kaphatnának). Én mikor dolgoztam, sokat vittem be sütit,nemcsak alkalmak miatt - kedvességből. Mondjuk tőlem karikor is kaptak egy kis szaloncukrot az asztalra:)
2011. márc. 1. 20:38

Szerintem illik vinni sutemenyt,eleted egy reszet veluk toltod el es gondolom fogsz kapni ajandekot.Ha meghivod az eskuvodre akkor is illik bevinni a munkahelyre mert nem mindenki fog jelen lenni az eskuvodon vagy lagzidon.

Nalunk a vendegeknek sutemenyt adnak csomagban amit haza visznek.

19. Tücke
2011. márc. 1. 20:33
végül is majd mérlegeli a tanácsokat
18. Tücke
2011. márc. 1. 20:32
akk ne vigyen .....
17. SDitti (válaszként erre: 13. - Tücke)
2011. márc. 1. 20:32
Erről egy mondás jut eszembe: Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel!
16. Titánia83 (válaszként erre: 13. - Tücke)
2011. márc. 1. 20:31

Csak ha gerinctelenek, és mondjuk nem ízlik a süti, utána majd a háta mögött azon csámcsognának, hogy milyen xart akart velük megetetni.


Á... tudom sajnos milyen az ilyen kollegiális viszony. :S

15. Katka_85 (válaszként erre: 11. - Tücke)
2011. márc. 1. 20:31

A templomiba hivatalosak lesznek... vagyis aki akar majd, az jöhet, mert tudni fognak róla, hogy hánykor lesz...

Van egy-két ember, akivel jóban vagyok, de nem szoros...

14. Titánia83 (válaszként erre: 11. - Tücke)
2011. márc. 1. 20:30

Ha nincs közvetlen baráti kapcsolat, akkor mi a fenének?


Pláne, hogy írja, hogy nem túl kedvesek a kollégák.

13. Tücke (válaszként erre: 10. - Katka_85)
2011. márc. 1. 20:30
akkk tuti vinnék be hogy lássák mekkora gerinctelen férgek veled szemben és te még ezek után is adsz nekik sütit... tudod a legtöbb ember ilyenkor magába száll
12. Titánia83 (válaszként erre: 10. - Katka_85)
2011. márc. 1. 20:29
Nem! Ezzel nem fogsz változtatni a hozzáállásukon sajnos!!!
11. Tücke
2011. márc. 1. 20:29
hát én biztos hogy a templomi/ polgári esküvőre meghívnám őket és elötte való nap a közvetlen kollégákat megvendégelném sütivel nagy kaland 1 tortával vagy 1 tálca sütivel többetr rendelni
2011. márc. 1. 20:28

Még akkor is vigyek, ha semmibe vesznek, kiutálnak?

Amúgy a szívem azt diktálná, hogy vigyek be.. csak véleményekre is kíváncsi voltam...

2011. márc. 1. 20:28

Szerintem alapban rossz a hozzá állásod.

Itt nem az a kérdés, hogy ő milyen volt!

Az a lényeg: Te milyen vagy!

Ha viszel: vidd azért, mert kedveskedni akarsz nekik, mert szereted őket.

Ne muszájból!

Ha meg úgy tartod, hogy nem akarsz vinni, hát semmi sem kötelező.

2011. márc. 1. 20:27

Amúgy szerintem az is kérdéses, hogy hány kollégáról van szó, és milyen a viszonyotok.


Mi nem hívtunk meg senkit csak az esküvőre. Ha nem jöhet a lagzira, az meg olyan fura, hogy jöjjön az esküvőre, akkor már hoz ajándékot, és kap max. egy kis sütit. Aki fontos volt, az jött a lagzira is. Fél megoldással nem éltünk!

7. kattyus (válaszként erre: 3. - SDitti)
2011. márc. 1. 20:27
Nálunk is így a szokás.
2011. márc. 1. 20:26
Én is a bevitel mellett lennék. (Legfeljebb azt mondhatják, hogy "túlbuzogtál", de azt nem, hogy sóher/távolságtartó vagy.)
5. Titánia83 (válaszként erre: 2. - 083b779d2b)
2011. márc. 1. 20:26
És ha minden elfogyna, utóbb vennél a kollégáknak?
4. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Katka_85)
2011. márc. 1. 20:25
Ezt döntsd el te szerintem. Nekem is augusztusban volt az esküvőm, és nálunk nem maradt ki süti, tehát nem is vittem be a munkahelyre. :)
2011. márc. 1. 20:25
Szerintem ezt a szokások határozzák meg. Nálunk általános, hogy az esküvőre a kollégák is hivatalosak (a lagzira nem). Előtte hoz be sütit a pár és odaadjuk az ajándékot.
2011. márc. 1. 20:25
én vinnék be.
2011. márc. 1. 20:23

Sziasztok!


Idén augusztusban lesz az esküvőnk a párommal, és azt szeretném megkérdezni, hogy illik vagy nem illik, muszáj vagy nem muszáj az esküvői süteményből (ha marad) bevinni?


Volt egy kolleganőm, aki szintén férjhez ment, és ő se hozott be semmit nekünk..


Szeretnék felvilágosítást kapni, hogyan működik ez a dolog...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook