Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A háztartási alkalmazott jogviszonyról tud nekem valaki felvilágosítást adni? fórum

A háztartási alkalmazott jogviszonyról tud nekem valaki felvilágosítást adni? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 9. 16:29

Azt már tudom, hogy a munkáltatónak milyen kötelezettsége van. De a munkavállaló miket köteles bejelenteni és hova? Így az eü ellátásra sem leszek jogosult. Arra hova és mennyit kell befizetni?

Ha valaki ebben tudna segíteni, megköszönném.

2011. márc. 2. 08:11

Minden esetben havonta, a munkavégzés megkezdése előtt kell megtenni a bejelentést a 11T1043H-as számú nyomtatványon, ha ügyfélkapun keresztül, elektronikusan teszi meg a bejelentést.


A háztartási alkalmazott telefonon történő bejelentése a központi elektronikus

szolgáltató rendszerben működő központi ügyfélszolgálat által fenntartott

ügyfélvonalon (185-ös szám) keresztül történik.


Be kell jelenteni a foglalkoztató adóazonosító jelét, a foglalkoztatott adóazonosító jelét, és a munkakezdés időpontját.

10. e962ec2414 (válaszként erre: 5. - Pné Veronika)
2011. márc. 2. 08:06

A gyakorlatban a következőképpen működik. Ezt a bejelentést sajnos papír alapon nem tudja megtenni a foglalkoztató magánszemély, csak ügyfélkapun keresztül, vagy sms-ben, vagy telefonon. Erre vonatkozólag felvilágosítást tudnak adni neked az adóhatóságnál, hogy ez hogyan működik.

Havonta kell az 1.000 Ft-ot befizetnie a magánszemély foglalkoztatónak a háztartási alkalmazott után, minden következő hónap 12-éig.


Mivel nem válik biztosítottá a háztartási alkalmazott, nem válik jogosulttá az egészségügyi ellátásra. Így fizetni kell maga után az egészségügyi szolgáltatási járulékot továbbá az így kapott jövedelem nem képezi alapját a nyugdíjnak sem.


Mindegy milyen magánszemély foglalkoztat háztartási alkalmazottat, és mindegy az is, hogy milyen magánszemély az alkalmazott.

9. e962ec2414 (válaszként erre: 4. - 083b779d2b)
2011. márc. 2. 08:02
Igen, tudom hogy erről beszélek, és a kérdező is erre gondolt.
2011. márc. 2. 07:24
2011. márc. 2. 07:23
hm
6. f303be5590 (válaszként erre: 4. - 083b779d2b)
2011. márc. 2. 07:23
csak nem mindegy hogy havonta, vagy naponta
5. Pné Veronika (válaszként erre: 3. - E962ec2414)
2011. márc. 1. 20:45

Igen, erre gondoltam.

De mindegy milyen magánszemély az illető? Bárki lehet akkor háztartási alkalmazott, bárkinél?


A gyakorlatban hogyan működik ez, nem tud nekem segíteni valaki?

4. 083b779d2b (válaszként erre: 3. - E962ec2414)
2011. márc. 1. 20:06
amiről te beszélsz ,az az alkalmi munkavállaló helyett van, Egyszerűsített foglalkoztatásnak nevezik. Ott valóban fizet a munkáltató 1000 Ft-ot NAV-nak.
2011. márc. 1. 20:03

Nem tudom erre gondolsz-e, de babysitter, bejárónőnél van ilyen. A magánszemélynek aki így alkalmaz bejelentési kötelezettsége van az adóhatóság felé minden hónapban, amikor alkalmaza, erre havi 1.000 Ft regisztrációs díjat be kell fizetnie minden hónapban, amikor foglalkoztat. A neked adott jövedelem után nem kell adót és járulékot fizetnie utánad, te pedig a kapott jövedelmedet adómentesen kapod.

Remélem erre gondoltál, és tudtam segíteni.

2011. márc. 1. 20:00
Hivatásos Htb, gyermekgondozó? nagycsaládos anya vagy? 3 gyerektől lehet ha jól tudom, de nem túl sokat kap...
2011. márc. 1. 19:57

Hallottatok már róla? Mit takar az elnevezés?

A "száraz" anyagot elolvastam, de nem tudom értelmezni...

Mit jelent a gyakorlatban ez az egész?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook