Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
812. luciti (válaszként erre: 810. - Hene83)
2013. szept. 16. 09:41

Nem tudnal betelefonalni es megkerdezni oket hogy lehet e?

En soha nem voltam veradason, pedig menni szeretnek, en is 0 negativ vagyok. Egy eve tudom a vercsoportot es egy eve vannak a problemaim, igy nem mertem elmenni.na de majd ha jobban leszek..

Milyen a veradas, tenyleg nem annyira rossz mint a vervetel?

2013. szept. 16. 09:18

Sziasztok!


Itt-ott beleolvastam a fórumotokba. Hasonló dolgokat olvastam, mint amiken én átmentem az elmúlt cirka 17 évben. Ismerős a reflux, a fülgyulladás, a sok nyák, a nyelési nehézség, bélgyulladás.

Igazán nem akarok tolakodni,okoskodni de nekem a paleolit étrend ezt mind kisöpörte. lehet, hogy egy próbát nektek is megérne.

Én már olyan gyógyszereket szedtem, melyhez negyedévente vérképet kellett nézni, és azt mondta a doki, hogy amíg élek szednem kell, plusz a nyelési nehézségemet műteni kell. Ma már nem kellenek a gyógyszerek, és a nyelési nehézség is a múlté.

810. hene83
2013. szept. 16. 08:50
sziasztok.Lenne egy kérdésem amire még sehol nem tudtak válaszolni.Hát ha itt választ kapok.Én már 14x-es véradó vagyok.ritka vércsoporttal. 0 negatív.Amióta kiderült,hogy refluxos vagyok nem voltam véradáson.Nos a kérdésem az lenne ,hogy ezzel a betegséggel adhatok továbra is vért?vagy az állandó gyógyszerszedés kizáró ok.Emozult szedek.Hamarosan véradás lesz nálunk és nem szeretnék feleslegesen odamenni.Tud nekem valaki választ adni?
809. luciti (válaszként erre: 795. - Dunvic)
2013. szept. 14. 10:40
Szia. Mi ujsag veled? Sikerult megszabadulnod a nehezlegzestol? jobban vagy? remelem :)
808. t.Ili (válaszként erre: 807. - Hene83)
2013. szept. 11. 09:08

:(((

akkor ez nálad is szóba került a fülészeten...

807. hene83 (válaszként erre: 799. - T.Ili)
2013. szept. 10. 07:19
Mikor még nem tudtam mi bajom van a háziorvos nyákoldót,köptetőt írt fel legelőször.semmit sem használt.Aztán elküldött füll-orr-gégészhez.Ott orrcseppet kaptam.semmi hatás.Onnan küldtek a Gasztróhoz gyomortükrözésre.
806. luciti
2013. szept. 10. 01:13
En soha nem hallottam hogy orvos orrcseppet ajanljon olyan esetben ha meg sem vagyunk fazva. kiszaritja a nyalkahartyat azt mondjak
805. t.Ili (válaszként erre: 804. - Luciti)
2013. szept. 10. 01:04

Régen, sokat volt begyulladva a fülem,és többször felszúrták :(

Akkor mondta az egyik doktornő, hogy nincs elterjedve, de nagyon sokat segítene az orrcsepp használata akkor is, ha nem vagyunk megfázva.... Összeköttetésben van a fül, orr, arcüreg, és a garat is..ezeket a lerakódásokat fel tudja oldani, és még az arcüreg járatait is szabaddá teheti...stb..

Csak most kapcsolom össze így utólag... Szerintetek?

804. luciti (válaszként erre: 803. - T.Ili)
2013. szept. 10. 00:59

Annyira nem olvastam vissza.

Lehet megerne kiprobalni..

803. t.Ili (válaszként erre: 802. - Luciti)
2013. szept. 10. 00:55
Itt olvastam. A fórumon említette valaki,pár oldallal arrébb
802. luciti (válaszként erre: 801. - T.Ili)
2013. szept. 10. 00:47
nekem is megvan emelve a matrac. Emlekszem meg mielott megemeltuk volna sokkal rosszabb volt ez a valadek dolog. A nyakoldot egyebkent valaki probalta mar? vagy csak ajanlotta?
801. t.Ili (válaszként erre: 800. - Luciti)
2013. szept. 10. 00:45

igen. valszeg :(

Magas párna, fél szem Reni elalvás előtt...

800. luciti (válaszként erre: 799. - T.Ili)
2013. szept. 10. 00:36

Szia.


Te is refluxos vagy?

799. t.Ili
2013. szept. 10. 00:32

Valaki mondta itt a nyákoldót... Próbálta már közületek esetleg valaki?

Nem is rossz ötlet, ha belegondolok... a nyák,egy besűrűsödött nyál, vagy emésztő nedv lehet, amit normális esetben leküldünk a kajával együtt, de a sav miatt felmart garaton fennakad, és se le, se fel...ez miatt nehéz a légzés... Túl szűk a rés!

Ha ezt nyákoldóval oldanánk....

Mondanátok egy-két nyákoldót?

Régebben még írt is fel az orvos megfázásos hörghurutra, vagy hasonlóra... Sőt! talán az orrcseppfélék is oldják! Emlékeztek amikor leszaladt a torkunkba az orrcsepp?

798. luciti (válaszként erre: 796. - Dunvic)
2013. szept. 9. 22:18
:) azt ajanlotta az orvos hogy szedjem, meg nezetett magnezium szintet is, de nincs magnezium hianyom. erdekes mert azert reggelente be be gorcsol a labam
797. luciti (válaszként erre: 795. - Dunvic)
2013. szept. 9. 22:17
Orulok neked :) En ugy gondoltam visszamegyek akinel legutobb jartam szerdan ha tud fogadni, kerek papirt laborba, es ha pajzsmirigy rendben van akkor keresek egy jo gasztros orvost.Igazad van en voltam a hulye hogy hagytam ennyire elhuzodni ezt az egeszet.
796. dunvic (válaszként erre: 792. - Hene83)
2013. szept. 9. 22:15
Ja es magnezium! Azt olvastam,h. a magnezium hiany is okozhat nehezlegzest es a savlekotok csokkentik a magnezium szintet.En MagneB6 -ot szedek.
795. dunvic (válaszként erre: 791. - Luciti)
2013. szept. 9. 22:05
Igen,javul.Ugy latszik jo ez a gyogyszer.Rabyprex.Most jarok a kura felenel.2 hete szedem.Plusz a dieta.Tudom,h.nagyon rossz.Nekem nemreg ota van,de mar ettol kiborultam... :( Gyomrom jo,hanyingerem mostmar ritkabban van,inkabb reggel,a nehezlegzes is sokat javult! :) Mondjuk en szerintem idoben mentem dokihoz es hamar megallapitotta a refluxot,persze o is jott az stressz dologgal meg a nyugtatoval....Evekkel ezelott egy antibiotikum tonkrevagta az emesztorendszerem,azota tobbszor is kuzdottem belgyulladassal,plusz szerintem a terhesseg alatt volt refluxom is,igy utolag visszagondolva...csak cukor miatt dietaztam es szules utan motiliumot szedtem tejserkentesre es az szerintem helyrerakott. Szoval a doki hamar gondolt ilyesmi problemara es nem kiserletezett rajtam. Masik dokihoz kellene menned szerintem. Lehet segitene egy masik gyogyszer...
794. luciti (válaszként erre: 792. - Hene83)
2013. szept. 9. 21:36
Az tenyleg nagyon rossz mikor arra ebredsz. ugyis jartam mar, aztan reggel gondolkodtam hogy ez tenyleg megtortent e vagy csak almodtam. A legrosszabb nalam meg az hogy kb hulyenek neznek, meg azzal jonnek hogy idegalapon van es vagy nyugtatot ajanlanak vagy pedig vonogatjak a vallukat es meg fizetek is mindezert. hja meg nezzem az elet napos oldalat.
793. hene83 (válaszként erre: 789. - Dunvic)
2013. szept. 9. 20:53
szia.hát ampullát vettem mert nem volt tea.megittam 2-őt de nem lettem fittebb.Lehet pár nap után használ valamit.Azért megittam ma is 2 kávét.én is inkább Nescafet iszok meg instant kávét.Lehet bármit is próbálok ki kávé helyett akkor is inni fogom.vagy még a gabona kávéra gondoltam.annak olyan íze van mint a kávénak csak koffein mentes.És még a koffein tablettán gondolkozom.
792. hene83 (válaszként erre: 791. - Luciti)
2013. szept. 9. 20:48
A nehézlégzés nálam is mindennapos.A legrosszabb mikor éjszaka arra ébredsz,hogy nem kapsz levegőt.Én 3 havonta járok kontrolra,és már unom,hogy a doki is csak húzza a száját mikor mondom neki,hogy még mindig van ez a váladék.És akkor 3 hónap kisérlet megint,hogy akkor most kicsit több gyógyszer most kicsit kevesebb.Már unom.Ha lenne annyi pénzem már elmentem volna magándokihoz.Bár lehet az is csak kisérletezne.
791. luciti (válaszként erre: 781. - Dunvic)
2013. szept. 9. 18:37
A gyomrom eleg jol van nekem is, nehezlegzes ami zavar nagyon azota is. Meg reggeli kave utan ez a valadek. Neked javult, vgay meg nem? En a mult heten egyaltalan nem voltam ugyes, csokit ettem allandoan, meg kolaztam, mind ilyen tiltott dolgokat kivantam, szerintem a mensim miatt, mert maskor ulhet napokig a csoki mellettem hozza sem nyulok.Vissza akarok menni orvoshoz, hogy kuldjon laborba, biztos akarok lenni benne hogy nem pajzsmirigy problema okozza vegulis a nehezlegzest s kinlodok vele mar egy eve. Mert hajam is hull, faradok nagyon, remeg a kezem, dagad a labam, s ugy erzem sokszor hogy fel vagyok porgetve stb. Legutobb azzal biztatott az orvos hogy vagy asztmas leszek vagy pajzsmirigy problemam lessz ha igy folytatom, s nezzem az elet napos oldalat. Akinek a nehezlegzes mindennapos mondja mar meg nekem hogy lehet igy a napos oldalt nezni?? csak en nem latom? :)) Hja lehet annak kellene orulni hogy meg nem fulladtam meg :D
790. luciti (válaszként erre: 784. - Hene83)
2013. szept. 9. 18:13

Szia.


Ez a valadek nekem is van ujra. Az elejen allanodan ereztem hogy ott van valami, letapadva, eves utan rosszabb volt. Aztan elkezdtem en is gyogyszert szedni es jobb lett, viszont most ujra erzem, foleg reggel. Szerintem a heten orvoshoz megyek, mert nekem ebbol elegem van. En egy szem 20 mg os Controloc ot szedek este.

A nehezlegzes nem mult el neked sem egeszen?

789. dunvic (válaszként erre: 785. - Hene83)
2013. szept. 9. 11:50

Én mondjuk tuti nem tudnám teára váltani, mert az ízét is imádom, meg a rituálét... egyértelműen kávéfüggő vagyok :) :)

De majd írd meg, mi a tapasztalatod a teával :)

788. dunvic (válaszként erre: 785. - Hene83)
2013. szept. 9. 11:48
Nekem fáj a fejem, ha nem iszom meg a kávémat. Gyakran kell a napi kettő is. Viszont annyit változtattam, hogy szigorúan kaja után iszom! Eddig reggel az volt az első. Így sokkal jobb! Én mondjuk nem iszom erőset, csak nescafét tejjel. Esetleg próbáld ki ebben a formában, erős kávé helyett (ha nem azt iszol).
787. dunvic (válaszként erre: 782. - Kira88)
2013. szept. 9. 11:42

Én nemrég kezdtem el diétázni, de már érzem a változást! :) Nem hittem volna. Persze, mellette szedem a gyógyszeremet is. Előtte én sem figyeltem erre egyáltalán, ugyanúgy voltam, akárcsak Te. Hasonlóképpen én is kiiktattam a szénsavast, a túlzottan fűszerest, csípőst (én is imádom), a csokit, szintén teljes kiörlésűre váltottam, light termékre... Mondjuk az almát nem próbáltam, mindig úgy érzem, hogy nekem savat csinál, nem igazán rajongok érte ezért. Én is kávézom, arról nem tudok lemondani. :)


Én ez alapján próbálok étkezni, itt ír édességeket, amiket szabad (úgyis ígértem, hogy linkelem ezt az oldalt):

[link]


Lehet, hogy ismeritek is. Ha nem, érdemes egy próbát tenni, nekem nagyon bejött, pedig azért bevallom, nem tartom szó szerint. (Mivel az ebédet hozatjuk, így azt eszem, nem főzök külön magamnak, max. ha nagyon olyan, amit nem szabadna akkor keveset eszem belőle...)

786. hene83 (válaszként erre: 763. - Luciti)
2013. szept. 8. 20:44
Úgy látszik a melltartó nem csak engem fojtogat.
785. hene83 (válaszként erre: 782. - Kira88)
2013. szept. 8. 20:36
Nekem a refluxom úgy jelentkezik,hogy nagyon sok sűrű váladékot köhögök fel és a torkomban is állandóan érzem és fulladok.Én is dolgozok éjszaka és nagyon kell a kávé.De sajnos rosszul vagyok tőle.Most a Ginseng ampullát és teát ajánlották.Állítólag élénkítő hatású.Holnap veszek kipróbálom.hátha jó lesz és kiválthatom vele a kávét.
784. hene83
2013. szept. 8. 20:18

Sziasztok!

Végre egy fórum ahol normálisan lehet beszélgetni a refluxrol.Nálam másfél éve diagnosztizálták.Nekem ritkán fáj a gyomrom de akkor nagyon.Nálam állandó,hogy sűrű,keserű váladékot köhögök fel és a torkomban is állandóan érzem.Nehezen kapok levegőt ami éjszaka még rosszabb.Én kezdetektől Emozult szedek 40 mg napi 2x2.Kicsit jobb lett de 1 év elteltével a doki felére csökkentette a gyógyszert és rosszabbul lettem.Most megint a kezdeti adagot szedem de még nem jobb.Jövő hónapban megyek kontrollra.Remélem hamarosan jobb lesz már.

2013. szept. 7. 16:48
Én már legalább 4 fajta gyogyót kaptam de egy sem használ .talán a svédcsepp néha...
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook