Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


2007. okt. 9. 18:08
Teljesen más okból kifolyólag is....,de holnap megyek gyomortükrözésre...
2007. okt. 4. 20:35
Képzeljétek, a főtt gesztenye előhozta a reflux-ot!
60. meggy
2007. okt. 4. 20:10

Szia!

na itt vagyok. Voltam a belgyógyásznál. Azt mondta, hogy ne ígyak szénsavas üdítőket, fűszeres ételeket kerüljem. Ha fájdalomcsillapítóra lesz szükségem, akkor kerüljem az algópirint.

Felírta a refluxon kapszulát, napi 1 szemet szedjek. Tegnap kezdtem el szedni, de úgy érzem, hogy már hatott, nem krákogok annyit, mint szedés előtt. Remélem nem kiabálom el.

59. Gyöngyi23 (válaszként erre: 58. - Meggy)
2007. okt. 2. 19:49

Szia! Kíváncsian várom, mit mondott a belgyógyász!

Remélem megoldódik a problémád!

58. meggy (válaszként erre: 57. - Gyöngyi23)
2007. okt. 1. 22:21

Szia Györgyi!

Ma voltam belgyógyásznál, megtükrözte a gyomromat. Nem fájt, de irtó kellemetlen volt.

Negatív lett az eredmény. Azt mondta, hogy én tulajdonképpen miért jöttem ide. Mondtam neki, hogy a fül-orr-gégész refluxot állapított meg és sokat köhögök, krákogok. Végül azt mondta a doki, hogy holnap menjek vissza hozzá a szakrendelésre.

Kiváncsi vagyok, hogy mit mond majd.

57. Gyöngyi23 (válaszként erre: 48. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 22. 10:12
Nem vagyok sem orvos, sem dietetikus. Egy olyan szakot vegeztem el egyetemen, ahol kemiat, orvostudomanyt, gyogyszereszetet is tanultam. Mivel nagyon erdekelnek az emberek, ezert valasztottam reflux temat vmi kemias helyett. A diplomamunkamat belkilnikan irtam, nap mint nap orvosokkal es betegekkel voltam korulveve, akik elmondtak a tapasztalataikat is.
56. gyebitimi (válaszként erre: 55. - Fe20557d00)
2007. szept. 22. 09:14

Szia.

Az egész úgy kezdődött,hogy azt hittem,hogy valami megakadt a torkomon reggeli után.Aztán hirtelen elmúlt ahogy jött.Másnap ismét ezt tapasztaltam és már csak joghurtot és levest ettem.Hányinger jött rám és öklendeztem.Szóltam anyunak,hogy intézzen nekem valamit.Elmentem orvoshoz,gégész nem látott semmit csak pirosnak látta a torkomat.Tantum verde öblögetőt írt fel.

De ugye az érzés megmaradt,hányinger,és nem bírtam enni.Aztán uh-val megnézték a pajzsmirigyemet,hogy nem-e ott van valami.Majd tükrözésre mentem.Soha többet nem teszem be a lábam oda!2 hét kellett,hogy kiderüljön.

Az orvos nagyon rendes volt.Refluxot és nyelőcsőgyulladást diagnosztizált.Pluszba még egy begyógyult nyombélfekély.Azt hiszem a Losecet írta fel 20mg reggel, este 20mg quamatel.

Fél év múlva kontroll.

Az eredmény:reggel 40mg controloc, este:40mg quamatel.

Hát így állok.Ez megy már a 4. éve.És azóta folyamatosan gyógyszert szedek.Mert ha elhagyom akkor visszajönnek a tünetek,és az a szörnyű érzés...

Bocs,jó hosszú lettem.

2007. szept. 22. 08:49

Sziasztok.Egyik szempontból örülök hogy gyarapodunk:))persze a másikból nem:(

Na én meg hogy tetézzem a jó közérzetemet elég rendesen megfáztam.Totál be van dugulva az orrom éjszaka alig aludtam aludni,fáj a torkom stb...Most aztán már tényleg nem tudom megkülönböztetni hogy javulok-e...:)Viszont a gyomorégés megszünt és nem marja a nyelőcsövemet a sav éjszakánként.A kaja is sokkal jobban esik:)

Bölcs gondolataid vannak Adrildi!!

Gyebitimi!Ha nem veszed tolakodásnak írnál többet is...hogy alakult ki és jobb-e a betegséged.Milyen tüneteid voltak?Milyen vizsgálatokon voltál?Előre is köszi!!

54. 5a071c9eeb (válaszként erre: 53. - Gyebitimi)
2007. szept. 21. 23:26
Én csak azt sajnálom, hogy nem korábban kezdett érdekelni a keleti életmód. Teljesen megváltoztatott, nyugodt lettem,határozottan tudok dönteni, nem filózok, hogy mi lett volna, ha másként döntök. Ha nem jól sikerült a döntés, akkor az az első gondolatom, hogy hozhatom ki ebből a helyzetből a legjobbat. Sok bölcsességet tanultam és sokkal egyszerübb lett az életem. És mennyivel jobb!!!
53. gyebitimi (válaszként erre: 52. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 21. 22:49
Nem,nem ítélem el az efféle dolgokat.Sőt,érdekelnek is!
52. 5a071c9eeb (válaszként erre: 51. - Gyebitimi)
2007. szept. 21. 22:47
Ne haragudj, tényleg röhejes, de én már esküszöm rá.
51. gyebitimi (válaszként erre: 50. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 21. 22:45
Köszi a tippet,megpróbálom!
50. 5a071c9eeb (válaszként erre: 49. - Gyebitimi)
2007. szept. 21. 22:42
Ha szükséges gyógyszert szedned, olyan gondolattal vedd be, hogy ez a hasznomra lesz, segíteni fog és nem sokára nem lesz rá szükségem. Tudom idétlenül hangzik, de van egy fogorvos barátunk, aki a fogászatán keleti orvoslást is használ.Ő tanított rá. Tudod, azok nem lehetnek bolondok, tudnak valamit.Érdemes beleásni magad ezekbe az ismeretekbe.
2007. szept. 21. 21:41

Sziasztok.


Nálam 4 éve derült ki,hogy refluxom van.Azóta folyamatosan gyógyszert szedek.Úgy utálom!

2007. szept. 21. 21:35

Gyöngyi23!


Te orvos vagy, vagy dietetikus?

2007. szept. 21. 21:34

Sziasztok!


Elfelejtettem múltkor megírni, hogy nekem nem tett jót -és ez csak szerényen jellemzi a helyzetet-, ha lehajoltam. Egyszerre a torkomban volt nemcsak a sav, de az egész gyomrom is. Ha valamiért le kellett hajolni, akkor úgy guggoltam le feltartott fejjel.

Aludni úgy szoktam, hogy az ágyam állítható és megemeltem a fejrészt egy kicsit.

46. meggy (válaszként erre: 45. - Gyöngyi23)
2007. szept. 21. 20:35

Köszi a választ!

Nekem a fül-orr-gégész doktornő azt mondta, hogy ha az allergiára adott gyógyszertől nem csökken a köhögésem, akkor a refluxot fogja kezelni, gyógyszert ír fel rá. Szóval nem mondta, hogy menjek el belgyógyászhoz. Szerintem ez az allergiagyógyszer nemigen használ a köhögésemre. Úgy, hogy vissza kell mennem hozzá. Amúgy nekem az allergia köhögést okoz, más tünetet nem. De ez elég kellemetlen. Pl: tegnap egész napot vélgig krákogtam. Ma meg szinte egyet sem köhintettem. Na ez mitől van, nem tudom.

45. Gyöngyi23 (válaszként erre: 44. - Meggy)
2007. szept. 21. 10:29
Szia! Sajnos szakszerű segítséget csak belgyógyász tud nyújtani. Ahhoz pedig meg kell állapítani, hogy valóban reflux áll-e a háttérben, annak melyik formája. Sajnos ez egy olyan betegség, hogy hosszú távon nyelőcsőgyulladást is okozhat a visszafolyó sav, sőt ritkább esetben még súlyosabb következményak is lehetnek. Sajnos nemcsak a tükrözés van, hanem szondás vizsgálatok is, azok sem épp kellemesek :( Ha bebizonyosodik, hogy reflux áll a háttérben, akkor a megfelelő gyógyszer szerintem jó eséllyel teljesen megszünteti a krákogást.
44. meggy (válaszként erre: 42. - Gyöngyi23)
2007. szept. 20. 22:29

Szóval belgyógyászhoz kell mennem. És ezt a tükrözést nem lehet megúszni valahogy? Ha már a doktornő egy sima vizsgálatból megállapította, hogy reflux-os vagyok. Habár már volt részem szembe adott injekcióhoz, gondolom annál rosszabb, nem lehet a tükrözés.

Pl. Most is krákogok és krákogás közben sima nyál jön fel és ezt néha ki is kell "köpnöm" a zsepibe.

És ezek a gyógyszerek, ha szedem rendszeresen megszüntetik a krákogást??

Előre is köszi a választ!

43. Gyöngyi23 (válaszként erre: 41. - Meggy)
2007. szept. 20. 22:20
Amit irsz, hogy fekve jobban krakogsz is arra utal,hogy reflux all a hatterben.
42. Gyöngyi23 (válaszként erre: 40. - Meggy)
2007. szept. 20. 22:18
Ez igy van, elofordul, hogy a tipusos tunetek nem jelentkeznek. Sajnos, ha szeretnel megszabadulni a krakogastol es a hatterben tenyleg reflux all,akkor el kellene menned belgyogyaszatra. Itt tudjak bizonyossaggal diagnosztizalni ezt a betegseget...sajnos nem a legkellemesebb vizsgalati modszerekkel. Es utana itt tudnak megfelelo kezelest is javasolni, ami vsznuleg gyogyszeres.
41. meggy (válaszként erre: 36. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 21:58

Szia!

Én ilyenre még sosem ébredtem. De arra igen, hogyha lefekszem, vizszintesen vagyok sokkal jobban krákogok, mint függőleges helyzetben. reggel, ha felébredek és még nem kelek fel, szinte "egyfolytában" krákogok. Ez pár éve kezdődött. Szóval nagyon zavar ez a krákogás.

40. meggy (válaszként erre: 37. - Gyöngyi23)
2007. szept. 20. 21:54

Köszi, hogy írsz!

Allergia vizsgálaton a fül-orr-gégész doktornő megvizsgált és ő mondta, hogy reflux-om van. Mondtam neki, hogy nekem nem jön fel gyomorsav, nem érzek sosem savat a nyelőcsövemben. Azt mondta, hogy attól én még reflux-os vagyok. Meg néha olyan száraznak érzem a számat. Hál isten cukros nem vagyok. Szerinted menjek vissza doktornőhöz? Különben a családtagjaimat is zavarja a krákogásom. Szóval valamit tenni kéne ellene.

39. fe20557d00 (válaszként erre: 38. - Kalmár Edit)
2007. szept. 20. 21:53
Köszönöm a reagálást és jó hogy sikerrel jártatok:))
2007. szept. 20. 21:51

Szia!

Nekem a lányom volt 3 évvel reflux beteg. Az idegesség váltotta ki. A Bajcsy kórházba ment, ahol a Dr. Takács Alajoshoz került. Szerencsére ki gyógyúlt belőle. 2x volt tükrözése, gyógyszert kapott az egyik a Pariet volt a másikra nem emlékszem. Akkor volt a lányom l9 éves és lefogyott 50 kg-ról 39 kilóra, nem tudott semmit enni, a sav állandóan fennt volt a torkában, sokszor kitudta hányni. Ez a Doktor Úr erre a betegségre specializálta magát hála Neki. üdv. Edit

37. Gyöngyi23 (válaszként erre: 35. - Meggy)
2007. szept. 20. 21:40
Szia! A krágogás, tényleg jellegzetes tünete lehet a refluxnak. Hogyan diagnosztizálták, milyen vizsgálaton voltál?
36. fe20557d00 (válaszként erre: 35. - Meggy)
2007. szept. 20. 21:30
Éjszaka alvás közben nem szoktál arra ébredni,hogy nagyon ég a nyelőcsöved?Egyébként ez a krákogás tipikus refluxos tünet is legalább is ezt olvastam a neten.Kellemtelen ha szénsavasat iszol?
35. meggy (válaszként erre: 22. - Gyöngyi23)
2007. szept. 20. 21:27

Sziasztok!

Én nyáron voltam allergia vizsgálaton, sajnos pár növényre allergiás vagyok. És a doktornő azt is mondta, hogy refluxom is van. Nekem gyomorsav sosem jön fel, legalábbis nem érzem. Sajnos én sokszor köhögök, "krákogok". Ez lehet az allergiától és a refluxtól is, ha jól tudom. Nekem csak allergiára írt fel gyógyszert a doktornő, xizált, a reflux-ra nem. De érzem, hogy a köhögésem, ha némileg mérséklődött, de van. Lehet, hogy mégis csak a reflux-tól krákogok??

Annyira zavar ez a "krákogás". Szednem kéne rá gyógyszert?

34. Gyöngyi23 (válaszként erre: 33. - Fe20557d00)
2007. szept. 20. 21:11
Örülök! :) nagy ajándék, ha az embernek van 1 kislánya :)
33. fe20557d00 (válaszként erre: 32. - Gyöngyi23)
2007. szept. 20. 21:02
:-))Köszönöm a jó tanácsot!A legnagyobb öröm a kislányom és vele nagyon kitudok kapcsolni:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook