Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


2008. aug. 18. 21:36

Sziasztok!

Már 4 éve kezeltek asztmával,mire kiderült,hogy nem vagyok az hanem refluxom van!Folyamatosan járkálok mindenfelé,de nem hatnak a gyógyszerek, az étkezésre sajnos nem figyelek annyira!

Nekem a panaszom köhögéssel jelentkezik,mélyről jövő,száraz "szamár köhögéssel",főleg este lefekvés előtt!Van köztetek olyan akinek szintén folytó köhögéssel jelentkezik ez a betegség!

Esetleg tud valaki adni tanácsot,hogy miket egyek,mire figyeljek oda,mi válik be?!

Előre is köszönöm!

91. c619500ac7 (válaszként erre: 89. - Pnika)
2008. aug. 17. 10:39

Szerintem ha a torkod nem ég, nincs visszajövő sav, akkor ez nem reflux. Én eleinte vérnyomás ingadozásra gyanakodtam, de írtad, hogy a dokid folyton azt ellenőrzi. Mindenesetre ájulásos - fura világészleléses tüneteket vércukorszint ingadozás is okozhat!


Nekem mikor lezuhan a vércukrom (éhgyomorra elég alacsony)akkor szoktam elájulós homályos látásos alig bírok talponmaradni- típusú tüneteket észlelni, de egy csoki megevése után ez egyből normalizálódik

90. kisstoth (válaszként erre: 89. - Pnika)
2008. aug. 16. 11:46
Nézeted a pajzsmirigyed ? Lehet, hogy azzal vannak gondjaid.
89. pnika
2008. aug. 16. 09:39

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kb. 3 hete vannak refluxos tüneteim, de csak néhány napja derült ki. Kaptam rá gyógyszert, azóta a gyomrom elég jó, a torkom sem ég, nem jön vissza sav, szóval elég jól lehetnék. A problémám az, hogy állandóan kísért egy szédülés jellegű érzés, ha el kell gyalogolnom valahová, úgy érzem össze fogok esni. Egyébként ez volt a betegségem első tünete is. Ilyenkor leizzadok, és ha nem ülök le, lehet, hogy elájulnék. A világészlelésem olyan, mint ha állandóan álmos lennék. Az orvos állandóan csak a vérnyomásomat méri, meg hogy csukjam be a szemem, nem szédülök-e el, de ez a szédülés nem ilyen jellegű.

Bocsi kicsit hosszú lettem, de ha valaki tapasztalt hasonlót, hálás lennék, ha válaszolna, mert én már teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom kihez forduljak. Tanulnom és dolgoznom kéne, de így nem tudok koncentrálni.

Előre is nagyon köszi bárkinek! Szép napot!

88. pnika (válaszként erre: 86. - 91d4989ab9)
2008. aug. 16. 09:33

Szia!

Nekem is ugyanezek voltak a tüneteim, de a dokimnak 3 hét kellett, hogy rájöjjön, a gyomorsav okozza. Adott rá gyógyszert (Nolpaza), ettől jobb lett, de nagyon tudom ajánlani a biopatikákban kapható kínai gyomorteát és a Salvus vizet is.

Mindenképp menj el az orvoshoz, és mondd meg neki, hogy gyomorsavtúltengésre gyanakszol. Ha csak enyhe típusú - mint nálam - akkor ad valami gyógyszert, ha komolyabb továbbküld kivizsgálásra.

Sok sikert és jobbulást!

2008. aug. 13. 21:15
kaptam rá gyógyszert. még mindig senki? :))
2008. aug. 9. 22:33

sziasztok, van olyan köztetek aki refluxos, de a nyelőcsöve alsórésze nem ég, hanem a torkában érez marást?

én kb.két hete szenvedek először allergiára gyanakodtam mert gombócot éreztem a torkomban

doki 3szor látott de még csak bele se nézett a számba, mostanra már torokgyulladásszerűséget látok a mandulákon

először bepánikoltam a fulladástól, de az allergiagyógyszerem nem használt pedig régen szokott.

mostanra megnyugodtam kicsit és elviselem az állandó marást és azt vettem még észre hogy ez idő alatt rengeteget böfögtem, pedig régen alig szoktam


remélem kiderül mi ez

85. Fiatal nő (válaszként erre: 18. - Fe20557d00)
2008. aug. 9. 12:55

Nekem is volt gyomortükrözésem. Én is 19 évesen voltam. Ki lehetett bírni, csak nagyon sz@r érzés.

Egyébként nekem, is lehet, hogy van ilyen betegségem. Nagyon gyakran csuklom, meg megállapították, hogy nem zár rendesen a gyomor, meg ilyesmi. :(

84. c619500ac7 (válaszként erre: 83. - Egy Hoxázó lány)
2008. aug. 6. 11:38

Hello:) Én is refluxos vagyok, és évek óta rengeteg fekete teát iszom naponta. Valószínűleg nem tett jót, de törekszem a bőséges folyadékfogyasztásra. Ma épp zöld teát ittam reggel, és át is akarok térni én is vagy zöld teára, vagy gyümölcsteákra, amik nem fekete teák, aromával ízesítve.Ja, amúgy én nem szoktam ízesíteni a teát, csak nagy ritkán (és állítólag a cukor nem is tesz jót a refluxnak, szóval jobb is ez így).


Én nyaki góccal mentem el endokrinológushoz, aki továbbküldött fogászatra, fül-orr-gégészetre meg pajzsmirigy vizsgálatra.Végül a fül-orr-gégész mondta, hogy valószínűleg refluxtól durrant be a jobb nyaki nyirokcsomóm, és Refluxon-t írt fel. Hogy mennyire használt, az kérdéses, is-is. Bevettem belőle némi eltéréssel (dokiáltal javasoltan) két doboznyit. Ugyanúgy jön fel a gyomorsav de szerencsére nem kibírhatatlanul mar, csak érzem.


Én a Salvus vizet iszom, mióta megtudtam,hogy refluxos vagyok, és jobb, úgy érzem. Mintha ritkábban és kevesebb mennyiségű gyomorsav jönne vissza. Nem dohányzom, és nagyon ritkán fogyazstok alkoholt. Sajnos az édességet szeretem, de azt sem tömöm magamba zsákszámra, max napi egy-két szelet csoki, de van olyan hét,mikor napokig kibírom csoki nélkül.


Amúgy én a megnövekedett folyadékfogyasztásról úgy tapasztaltam, jótékony: kevésbé marja a gyomorsav a nyelőcsövemet. Ha kezdek éhes lenni, szintén felhörpintek egy-két pohár vizet vagy teát, és jobb a gyomromnak tőle, szóval csak ajánlani tudom:)

2008. júl. 30. 09:50
Ha jól tudom a refluxosoknak nem tesz jót a fekete tea. És a zöld teáról mi a véleményetek? Mert szeretem a teát, de korábban nagyrészt fekete tea alapúakat ittam. Mivel ezt most hanyagolnom kell, áttérhetek-e a zöld teára, habár iszonyat fű íze van :(
82. Zitu31 (válaszként erre: 81. - Kisstoth)
2008. júl. 24. 22:23
Okés,kipróbálom azt a vizet! Köszi szépen a választ!
81. kisstoth (válaszként erre: 80. - Zitu31)
2008. júl. 24. 12:03

Szia ! Ne hagyd annyiban a dolgot ! Mindenképpen menj el egy másik orvoshoz és csináljanak tükrözést. nem olyan vészes, viszont megállapítható belőle, melyik az a gyógyszer ami jó neked és milyen állapotban van a gyomrod belülről.

Egyébként ajánlom neked a Salvus vizet, mióta iszom sokkal jobb. (én Parietet szedek, ez vált be)

Szia M

80. Zitu31
2008. júl. 23. 22:32
Mondjuk nem az lenne a normális,hogy kiderítsék,hogy milyen stádiumban van a betegség és annak megfelelően irnának fel gyógyszert?!
79. Teráz
2008. júl. 23. 22:08
.... sajnos igen :(
2008. júl. 23. 20:51
Én. Mire vagy kíváncsi?
77. Zitu31
2008. júl. 23. 20:30
Üdv! Én egyik reggel ébredés után nyomást éreztem a mellkasomban,majd az egész lángolni kezdett,ami kisugárzott a karjaimba és a hátamba is,este már nem bírtam tovább,elmentem az ügyeletre,ahol a doki refluxot állapított meg. Előzőleg már 1ideje éreztem azt a bizonyos gombócot is a torkomban és kissé,mintha fulladtam volna. Emelett torokból jövő böfögésem is tart már jó ideje. A doki Nexium-ot írt fel és azt mondta,menjek el a háziorvosomhoz és gastroenterológiára is javasolt. A háziorvosom ezt elolvasta és totál kiakadt az ügyeletes orvosra,hogy miért javasolt ilyet?! Semmiféle kivizsgálásra nem küldött tovább,csak felírt egy másik gyógyszert (Pantoprazol),amit a Nexium után szednem kell majd és ennyi! Hát nem tudom,egyáltalán nem hiányzik a gyomortükrözés,de vajon jó ez így,hogy a háziorvosom részéről ennyiben maradt a dolog?!
2008. júl. 13. 09:56

Sziasztok!

Én is reflux-os vagyok,de nekem mellé még IBS-em is van!Nagyon fáj a gyomrom,főleg köldök felett,de van oyan időszak,amikor nem is érzem!Az érdekes az,hogy ez a fájás este elmúlik,inkább nappal van,és székelés előtt görcsöl a hasam!Van itt olyan,akinek hasonló tünetei vannak?!Most három gyógyszert szedek,Motilium-ot,Nolpaza-t és Nos-pa-t!

Ha van vki,kérem segítsen!

Köszi!

2008. jún. 3. 12:18

sziasztok!

délelőtt voltam belgyógyásznál, aki azt mondta, lehet refluxos vagyok. Hát nem érintett túl jól a dolog. Pláne mikor mondta, hogy gyomortükrözésre kell mennem.

Össze vagyok zavarodva, beleolvasgattam ebbe a fórumba is, de nem lett jobb kedvem, pláne mikor azt olvastam, hogy el sosem múlik, csak kezelhető.

Ez tényleg így van?? NA 24 évesen ezt jól összeszedtem magamnak...

2008. máj. 20. 15:20
Sziasztok! nekem a nux vomica cseppek, salvus gyógyvíz ill. candida diéta nagyon bevált! így letudtam csökkenteni napi 1*15mg Refluxonra az adagomat!
2008. febr. 17. 15:33
Sziasztok, az én kisfiam a refluxtól lett aszthmás, erre figyeljetek nagyon, további szép napot
72. 5a071c9eeb (válaszként erre: 71. - Beszi)
2008. jan. 2. 20:28

Szia!

Már régebben írtam, hogy nekem is ez a problémám.Szintén Controloc-ot kaptam és nagyon bevált. Szigorúan be kell tartani, hogy reggel éhgyomorra, vízzel kell bevenni és 1 óra hosszat sem inni, sem enni nem szabad.

Próbáld meg kiszűrni, hogy mi ront az állapotodon. Nekem nem tesz jót a szénsavas ital, a citromos tea, a füstölt husok, pl sonka, a kocsonya sem,a gesztenye!!!, a paradicsomos szószok,de erősen cukrozva nincs tőle bajom. A narancs, az édes mandarin még elmegy, a csoki is "büntet".

Sokat segített, hogy elhatároztam, nyugodt leszek. Eszem ágában sincs, hogy más hülyesége miatt egy másodpercig is ideges legyek. Nagyon sok betegség forrása az idegesség, a stressz. Nem veszem a vállamra a világ baját-bánatát.Amiben tudok segítek a legjobb tudásom szerint, amit nem tudok megoldani, ott biztosan lesz valaki, aki megoldja. A bölcs nyugalom sokat segít! Ne felejtsd, hogy az egészséged nem csak magadnak fontos! Többet tehetsz másokért, ha egészséges vagy és ez örömmel tölti el Téged is!

71. beszi
2008. jan. 1. 16:43

Izsoka!

Én is refluxos vagyok már 2 éve.Szintén controloc-ot szedek lassan már 1 éve folyamatosan,mert nem akar helyrejönni a gyomrom.Illetve van amikor már jobb volt,de amikor abba akartam hagyni a gyógyszert,akkor újra rosszabb lett.Keresek olyanokat,akik hasonló cipőben járnak,hátha tudunk egymásnak segíteni!

70. lzsoka
2007. okt. 19. 11:42

Kedves refluxosok!

Én egy 23.hétben járó refluxos kismama vagyok.Kb. 1 hete diagnosztizálták a betegséget, azóta Controloc 40 mg tablettát szedek, napi 1-et. Nekem nagyon erős köhögésem van, inkább lefekvés előtt és vagy 2 óra hosszán keresztül. Szörnyű! Félek, hogy ez a tabletta és a köhögés kárt okoz a babának. Tud nekem valaki valami biztatót mondani? Mikor fog megszűnni ez a köhögés? Mert ez valami eszméletlen! Köszönöm!

69. fe20557d00 (válaszként erre: 68. - Meggy)
2007. okt. 16. 21:16
Na hát igen nekem is a hemoglobin miatt életveszélyes állapotba kerültem be a kórházba,ahol 9 napot voltam.Nekem is azt mondta a doki,hogy 3 hónap mire normális lesz,te hát én is már olyan fáradt voltam és olyan rosszulléteim voltak.Bár nem ájultam el,de már voltak hallucinációk,szédülés...keményen:(azt mondta a doki,hogy azért nem ájultam el,mert nem hirtelen veszítettem a vért hanem lassan fokozatosan....a folsav hiánya miatt.Foslavhiányos vészes vérszegénységem van és mivel a folsav ugye gyomorban szívódik fel ezért kell a szövettan hogy megnézzék a felszívódási folyamat milyen,van-e enzimdefectus.
68. meggy (válaszként erre: 67. - Fe20557d00)
2007. okt. 16. 20:55

Erősnek nem vagyok erős, sajnos. De én tavasszal túl estem egy 5 órás mellkisebbítő műtéten és az azt követő "felépülésen", ami szintén nem volt "leányálom". Hát ez a tükrőzés szinte "meg se kottyant". Én a műtét után nagyon gyenge voltam. Hónapokig nagyon fáradékony voltam, műtét alatt sok vért veszítettem, ezért volt, hogy műtét után többször elájultam. Nekem is ekkor a hemoglobinom kevés lett. 3 hónap kellett, mire helyreállt a vérképem.

Én évek óta krákogok, főleg este, éjjel. Már zavaró volt nagyon. Most, hogy szedem a kapszulát a köhögésem nagyon lecsökkent. Tényleg használ.

Úgy tudom, hogy már nem tükröz, mivel negatív lett az erdmény, csak a gyomorszám nem zárt rendesen, ezért van a savtól krákogás.

2007. okt. 16. 20:22

Ja:)túléltem,mert elkábítottak!Úgyhogy nem emlékszem semmire....én egyszerűen képtelen lennék lenyelni azt a csövet:(Te nagyon erős vagy és sokat bírsz!

Pontosan a hemoglobinom volt angyon kevés...meg még sok más érték,de tök bonyolult.A vérkép miatt kell a gyomorból szövettan.De már nem krákogsz annyit?Érzed hogy jobb a torkod?És 1 hónap múlva újra tükröz?

66. meggy (válaszként erre: 64. - Fe20557d00)
2007. okt. 16. 19:53

Akkor te is túlélted.

Most le tudtad nyelni a csövet? Neked is lidokainnal sprézték be a torkodat? Nem volt kellemes az biztos, öklendeztem a csőtől, de mivel nem talált semmit a doki, hamar ki is húzta.

Én refluxos vagyok, de sosem érzek savat a torkomban. de attól még az vagyok, mondta a doki. Ez a sav"gőze" irritálja a torkomat és emiatt krákogtam annyit. Felírt egy kapszulát, most azt szedem 1 hónapig,majd 1 hónap múlva kontroll.

Az mit jelent, hogy elfogyott a véred? Már jobban vagy, remélem. Írd meg majd az eredményt!! Micsoda betegségek vannak.

2007. okt. 16. 18:59

Megtörtént a tükrözés...nem is vagyok refluxos.....:)Egyébként meg ami miatt kérték a tükrözést annak az eredménye két hét múlva jön meg.Haho és veletek mizújs?

Meggy!Hogy vagy?Jobb?

64. fe20557d00 (válaszként erre: 63. - Meggy)
2007. okt. 14. 17:17

:(((Én is sírva jöttem ki és még a vizsgálatot sem tudták elvégezni.Én magánrendelőbe mentem,mert annyira féltem,hogy mondom inkább fizetek,de kapjak kábítást.Kaptam is,de sajnos egyáltalán nem hatott...:((Kétszer kitéptem magamból azt a nyavalyás csövet...egyszerűen képtelen voltam lenyelni:((Holnap megyek megint,de más dokihoz.

huu hát az ok elég bonyolult...sajnos beteg vagyok...muszáj elvégezni,a szervezetemben eltűnt a folsav aminek az lett a következménye,hogy a vérképzésem leállt és elfogyott a vérem..olyannyira,hogy életveszélyes állapotba kerültem a kórházba:(( 9 napot voltam bent...és a tükrözés során kérnek szövettant a gyomromból,hogy azt megnézzék van-e felszívódási zavar....

63. meggy (válaszként erre: 62. - Fe20557d00)
2007. okt. 13. 22:16

Szia!

Túl élted a tükrözést??

Gondolom neked sem volt kellemes. Aki előttem volt tükrözésen, amikor kijött sírt, mint a záporeső. Fájt neki, állítólag a doki megsértette a nyelőcsövét. Na ezután mentem be én, a csaj hatására el kezdtem félni. De hál isten nekem nem fájt és hamar meg is volt, mert nem találtak semmit, negatív lett.

Téged milyen ok miatt kell megtükrözni??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook