Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


122. Vámpír71 (válaszként erre: 113. - Ani2)
2008. szept. 15. 11:31
Hát, ez bizony az egyik jellemző, figyeld hogy mit ettél, aztán azt próbáld kerülni...
121. kisstoth (válaszként erre: 120. - Ani2)
2008. szept. 15. 11:11
Hát , minél előbb doki. Sajna a tüneteid túlzottan megegyeznek a refluxéval. Lehet, hogy már a pajzsmirigyed is bezavarta.
120. Ani2 (válaszként erre: 119. - Kisstoth)
2008. szept. 15. 10:57
Hú akkor elmegyek :-) Most éjszaka sem tudtam nagyon aludni háton nem jó mert akkor érzem a legjobban ha pedig oldalra fordulok akkor meg nyomom a gyomromat és az sem jó. Elegem van. És azt elfelejtettem írni, hogy fogytam is kb: 5kg. És mikor felfújódok a szívem is kicsit gyorsabban ver ill többször érzem. Ez lehetséges?
119. kisstoth (válaszként erre: 118. - Ani2)
2008. szept. 14. 21:23

Nekem is így kezdődött. Teltségérzet, puffadás, lefekvéskor erősödő fájdalmak, felüléskor enyhébbek.

Kívánom, hogy ne ez legyen, de inkább menj el.

Ha még akarod húzni, esetleg figyeld meg, hogy milyen ételek után rosszabb. A neten rajta van a lista, melyeket kell a refluxxal elkerülni. Ha ezeket elhagyod jobb- e ? Ha nincs összefüggés, akkor pedig azért menj el. Szemét dodlog eza gyomor kör. Én azért küldök mindenkit minél előbb, mert én sajnos húztam, aztán már nagyon srossz lett. gyógyszerekkel azonban ügyesen meggyógyul. Na és a lelkünk rendbehozatalával.

118. Ani2
2008. szept. 14. 20:55
Biztos h az? enyém még csak az elje ennek a betegségnek? Gyorsan rosszabbra fordulhat? De sav nem jön föl nekem mindig meg nem érzem h ég a gymro hanem fáj egész nap érzem de este lefekvésnél jobban.
117. kisstoth (válaszként erre: 116. - Ani2)
2008. szept. 14. 15:28
Nem akarlak elkeseríteni, de hamarosan csatlakozhatsz a refluxosok clubjához. Azonnal irány a doki ! Sajnos kell beutaló.
116. Ani2 (válaszként erre: 115. - Kisstoth)
2008. szept. 14. 09:12
Ha fekszem jobban érzem, de ha felpárnázom a fejem akkor jobb, elviselhető. De én nem érzem h sav feljönne a torkomba vis csak nagyon ritkán és ritkán köhögés is kiséri. A legjobb akkor ha ülök és összegörnyedek. Meg kevés kajától is nagyon gyorsan tele leszek, felpuffadok. Gasztro dokihoz csak házi orvosi beutalóval lehet menni?
115. kisstoth (válaszként erre: 113. - Ani2)
2008. szept. 13. 18:30

Az a kérdésem, hogy ha felülsz szűnnek a tüneteid ? Ugyanis a reflux alaptünete, hogy fekféskor erősödik a fájdalom és a maró érzés a gyomorszájnál és a nyalőcsőben. Ez azért van , mert a gyonmorsav a nem jól zárórdó gyomrszáj miatt elindul felfelé.

Ha fekvéskor rosszabb, akkor sürsősen gasztro doki.

Tapasztalatból mondom nem érdemes várni, mert rosszabb lesz.

2008. szept. 13. 16:36

igen. én is küszködöm vele.


én mostanában espumisant is használok meg vettem a herbáriától "mecsek gyomor" gyógyteát.

mikor nagyon felpuffadtam szúrt a gyomorszámnál..

ilyenkor nem tudok feküdni sem csak mászkálok , ülök, h ne nyomjam a gyomromat.


szóval fájt akkor a gyomrom stb és gondoltam iszom e teát - napi 5-6 csészével ittam és jól is lettem.


megpróbálok nem gyógyszert szedni mert az k..va drága. de espumisant azt azért szoktam szedni.


na majd írok a fejleményekről...

113. Ani2
2008. szept. 13. 08:10

Sziasztok!


Valaki segítsen. Nem tudom, hogy ez a reflux tünete e. Tegnap este bekajáztam, éreztem h felvagyok fújódva vettem be 2 espumisant, jó is lettem, majd éjszaka arra ébredtem, h nagyon fáj a gyomorszájamnál ill. görcsbe van. Alig aludtam éjjel( minden hülyeséget beképzeltem) és azóta is fáj csak enyébb. Mitől lehet ez?

Előre is köszönöm

112. moncsy4 (válaszként erre: 99. - Ovics)
2008. szept. 10. 21:23

Szia Ovics!


Megírnád nekem mi az a kilégzéses vizsgálat és hol csinálják?

Előre is köszönöm!

111. Vámpír71 (válaszként erre: 107. - Tundicicca)
2008. szept. 10. 18:42
Hát, két görény betegség ez, de valahogy megküzdünk vele! :)
110. Vámpír71 (válaszként erre: 108. - Ani2)
2008. szept. 10. 18:42
Éhgyomorra is jó, de étkezés után az emésztést is segíti. Semmiféle gyógyszert nem érint. Sőt, jobban vagyok tőle, kevésbé szorongok! :)
2008. szept. 10. 17:45
Reggel éhgyomorra és este szoktam inni. A gyóygszereket nem befolyásolja.
108. Ani2
2008. szept. 10. 15:31

Sziasztok!


Vettem salvus vizet. Olvastam, h 1-2 dl kell inni naponta, de mikor reggeről éhgyomorra vagy bármikor ihatom? Attól függetlenül ihatom, h gyógyszert szedek a szorongásra?

107. tundicicca (válaszként erre: 103. - Vámpír71)
2008. szept. 10. 07:51

Igen,nekem is mondta az orvos,ez maga az ördögi kör!

A reflux aktiválja a pánikot,és fordítva! :(

106. Vámpír71 (válaszként erre: 105. - Ani2)
2008. szept. 9. 11:16
Igen, de nagyobb élelmiszerboltokban is, pl. Spar, Kaiser. Tényleg szuper jó a hatása, az íze viszont szoktatós... :)
105. Ani2
2008. szept. 9. 10:45
Oké, megpróbálom a salvus vizet. Gyógyszertárba lehet kapni? Reggel óta vmi kaparja a torkomat( ha nyelek)köhögök ill köszörülöm a torkomat. Hiába eszek, iszok nem múlik el. Ez is reflux tünet? Már volt ilyen de gyorsan elmúlt.
104. Ani2 (válaszként erre: 101. - Kisstoth)
2008. szept. 9. 10:35
Oké, megpróbálom a salvus vizet. Gyógyszertárba lehet kapni? Reggel óta vmi kaparja a torkomat, köhögök ill. köszörülöm a torkomat. Hiába eszek, iszok nem múlik el. Ez is reflux tünet? Már volt ilyen de gyorsan elmúlt.
103. Vámpír71 (válaszként erre: 93. - Tundicicca)
2008. szept. 9. 10:00
Hát igen, sajnos a pánikbetegség meg a reflux gyakran jár együtt. Nekem a reflux tüneteitől alakult ki a pánik, alig várom hogy mi jön még? :)
102. Vámpír71 (válaszként erre: 77. - Zitu31)
2008. szept. 9. 09:57
Ha még aktuális és érdekel, ajánlhatok egy nagyon jó gasztroenterológust.
101. kisstoth (válaszként erre: 100. - Ani2)
2008. szept. 9. 09:15

Igen. A gyomor egyben van a bélrendszerrel. (emésztőszervek). Ugyanígy voltam, puffadás, teltségérzet, emésztési gondok. Úgy néztem ki, mint egy 3 hónapos terhes kismama. Mivel a gyomor nem működik jól, a táplálék nem megfelelő állapotban halad tovább belekbe, ez okozza a problémát.

Próbáld meg azért a Salvus vizet is, rá van írva a használati mód.

Szerintem próbáld meg először, ha nem akarsz elmenni dokihoz, hogy elhagyod az irritáló élelmiszerekt, iszod a salvus vizet és vegyél valami feszültségoldót (tudok ajánlani, ha gondolod), hiszen a reflux, mint mondtam összefügg nagymértékben a lelki problémáinkkal. (nekem az Anyukám súlyosbetegsége, majd halála 62 évesen hozta ki). Ahogy kezdem feldolgozni az ún. emésztetlen problémáimat, úgy hagyom el a gyógyszert.

Ha nem múlik a házi dolgoktól, akkor tényleg menj el dokihoz.

Van még a patikában egy bázikus por nevű szer (elég szörnyű, de jó.) Próbáld megvenni, nagyon olcsó és lúgosítsd vele a gyomrod.

Jobbulást kívánok

puszi Mari

100. Ani2 (válaszként erre: 98. - Kisstoth)
2008. szept. 8. 20:58

szia!


Köszi szépen. És az is attól lehet h alul a hasam fáj, görcsöl? (Nem kell megjönnie)

99. ovics
2008. szept. 8. 15:20
Lányomat 1 éve kezelik reflux-szal.Már az összes létező bogyót kipróbálta.........semmi.Most végre elküldték kilégzés tesztre,ahoil kiderült,hogy pozitiv a heliobakteriumra.Kapott antibiotikumot,még valamit és refluxont.7 napig kell szednie,aztán uh és kiváncsi vagyok,mit mond a doki.Egy jó,hogy nem büfög már.
98. kisstoth (válaszként erre: 96. - Ani2)
2008. szept. 4. 21:38

Igen, az állandó éhség érzet, aztán pár falat után teltség, gyomorfájás.

Azt javaslom, minél előbb menj el dokiohoz, mert ha nem kezeli rosszabb lesz. Biztosan nem örülnél egy gyomor vagy nyelőcső fekélynek. Sajna nekem már az lett mire elmentem az orvoshoz. Azért javaslom mindenkinek, hogy futás. Hidd el néhány nap és a gyógyszertől jobban leszel. Nekem pariet-et írt fel, anyukámnak a nexium vált be.

Meg nézd meg a neten, vannak bizonyos élelmiszerek amelyeket nem célszerű fogyasztanI: csoki, paradicsom, citrom stb. Nézd meg és hagyd ki ezekt.

Vigyázz magadra, ha tudok bármiben segítek, csak írj

Jó éjt Mari

97. Ani2
2008. szept. 4. 21:10
hahó nincs itt senki?
96. Ani2
2008. szept. 2. 20:42
köszi szépen. Már egy ideje nem eszek tejtermékeket. A gyomrom meg már tompán de állandóan fáj,hányinger, néha köhögés. Egész nap bírnék enni de pár falat után ugy érzem, h tele vagyok. ez is a reflux tünete? Ez idő múlva rosszabb lesz?
2008. szept. 2. 11:33

Sajnos az. Nem akarlak elkeseríteni,de nekem is hasonlóan kezdődött. Üdv. a refluxosok klubjában.

De lehet, hogy valami allergia is gyötör. Először próbáld meg a következőket. ne egyél 1 napig tejet, tejterméket. Ha jobb, akkor laktóz intolerancia. Ha nem változik próbáld meg a fehér lisztből készültekkel majd a cukrokkal. Ha ezek után is érzed, akkor tuti. De gyógyszerrekkel elég jól karban tartható. Legjobb, ha lelkileg is rendbe teszed magad. a reflux és a gyomor betegségei a megemésztetlen problémáinkból erednek. És ez biztos, hogy így van.

Fel a fejjel és gyógyulgass. Ha nem javulsz irány a doki, leghet, hogy tükrözés. De az sem vészes. Mindenesetre próbáld meg reggelenként éhgyomorra a salvus vizet. Nekem segített.

Szia és ne keseredj el, megjavulsz, ne félj.

94. Ani2
2008. szept. 1. 22:54

Sziasztok!

Nem tudom, h ez refluxos tünet e pár napja fáj a gyomrom hányingerem van mostanra kicsit erősebb, kisebb fejfájás, rám jön a köhögés olyankor feljön a torkomból "váladék" néha már könnyezek.

Előre is köszönöm

93. tundicicca (válaszként erre: 89. - Pnika)
2008. aug. 30. 22:16

Én tegnap voltam gyomortükrözésen,mert gombócot éreztem a torkomban,marta a sav a nyelőcsövem,és megnézettem!Viszont hozzáteszem,én ugyanezeket a tüneteket élem át,mint te,alias,szédülés,izzadás!De azt hozzáteszem,hogy én 4 éve vagyok pánikbeteg,és a tükrözésen is megállapították,hogy ez a savasság ettől van!Fordulj pszichológushoz,vagy pszichiáterhez,ha minden más tüneted negatív lenne!

Tündi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook