Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


2008. okt. 8. 17:45
Bocs a sok hibáért, nagyon siettem.
151. kisstoth (válaszként erre: 150. - Meggy)
2008. okt. 8. 17:44

Nagyon sajnálom, maximálisan megértelek. Nehéz lehet így élni. Nekem anyukám 2 évig szenvedett gyógyíthatatlan betegségben, én is akkor készültem ki. Sajnos márciusban meghalt, nagyon sokat szenvedett. Próbálom elfogadni a tényt és megmagyarázni magamnak, hogy neki már így jobb. De nekünk ?....

Csak annyit tudok tanácsolni, hogy valami meditatív tevékenységet találj ki sürgősen magadnak. A családodon sem segítesz, ha te is lerobbansz és beteg leszel. Muszáj pozitívan gondolkodnod és a minden percben erre gondolásról leszoknod valahogy . (ne ezt jól kicsavartam, de azt hiszem érted)A pariet egyébként nekem jó volt, Salvus vízzel kombinálom/tam. Éhgyomorra kell inni. Szerintem nagyon jó. Meg iszom a supergreens nevű zöld lötyit. Keress valami lúgisító gyógynövényt az jó a savakra. Az a lényeg, hogy a gyomorban az egészséges egyensúlyt kell beállítani és megtartani. Az sem jó, ha csak lúdgos a kémhatás, akkor nem tudsz emészteni. (etzért rosszak a reklámozott gyóygszerek: pld. Rennie)A köhögés is ettől van, emiatt szerontem ne kínoztasd meg magad egy légcsőtükrözéssel. Próbáld meg a gyógyszert a Salvust és ha 1-2 hónapig nem múlik a torkodban, csak akkor menj el.

Ha tudok, bármiben segítek, csak írj.

Vigyázz magadra és fel a fejjel !!! Az élet és a sors útjait nem tudjuk megváltoztatni.

Puszi Mari

150. meggy (válaszként erre: 149. - Kisstoth)
2008. okt. 8. 14:54

Persze ez logikus, amit írsz. Nekem is megnézték tükrözésnél. Én a légcső tükrözésre gondoltam itt és nem a nyelőcsőtükrözésre. Azt is megkéne nézni nem, ha már ennyit köhögök?? Habár a légcsőtükrözés anyu szerint fájdalmasabb, mint a gyomortükrözés. Neki sajnos a közelmúltban csinálták mindkettőt.Sajnos kiderült, hogy rákos, e ez már egy másik topik témája.

Így sajnos a stresszt nem tudom elkerülni, naponta szembesülök édesanyám leépülésével, szenvedésével.

Neked használt a parietet??

2008. okt. 8. 11:16
Mikor gyomortükrözést végeznek, közben megnézik a nyelúőcsövet is. nekem is megnézték és fekélyt találtak mindkét helyen. Parietet szedtem és meditáltam. Már jobban vagyok. Kerüld a stresszt, hiszen minden emésztőszervi betegség részben pszichoszomatikus. A megemésztetlen problémák rakódnak le, és idővel kikezdik a nyálkahártyákat.
148. meggy (válaszként erre: 144. - Dócy)
2008. okt. 7. 22:32
A nyelőcsőfekély, hogy derült ki megtükrözték a nyelőcsöved??
147. meggy (válaszként erre: 146. - Dócy)
2008. okt. 7. 22:31

Nekem kisérletezett a doki. Először napi egyet szedtem, majd azt mondta hogy napi 2-őt szedjek, aztán az ágyban való köhögés megmaradt. Most meg nem is szedem. Habár nekem allegiám is van. Na most döntsem el, hogy mitől köhögök a refluxtól vagy az allergiától. Én meg utálok győgyszereket szedni. Csak ami muszály.

Most pl. a számítógépnél elfoglalom magam és nem köhögök.

Te szedsz valamit??

146. Dócy (válaszként erre: 145. - Meggy)
2008. okt. 7. 22:22
Régóta szeded?Nekem nekem azt mondták 3hét mire használ.
145. meggy (válaszként erre: 144. - Dócy)
2008. okt. 7. 21:40

Nekem egyetlen tünetem van, de az nagyon zavaró. Rengeteget tudok köhögni, krákogni, főleg fekvő helyzetben, de ülésnél is, amikor nyugalmi helyzetben vagyok. Ha elfoglalom magam mászkálok, dolgozom akkor alig köhintek.

Amúgy engem is megtükröztek, kibírható és megállapította a doki, hogy refluxos vagyok. Pedig én sosem érzek savat a torkomban.

Refluxont írt fel, de nem túl hatásos.

144. Dócy
2008. okt. 7. 11:30
Van valakinek olyan refluxa, hogy nincs semmilyen tünete, csak hogy soha nem éhes,ebből kifolyólag fogy?Nyelőcsőfekélyem is van, pedig sosem jön fel a sav.
143. Ani2
2008. okt. 7. 09:44

Sziasztok!


Voltam gasztro dokinál. Nem volt túl kellemes a tükrözés. :-( Diag: Reflux oesophagitis (LAA) ez mit jelent? Nolpaza gyógyszert kaptam rá.

2008. szept. 21. 13:42
OK. Ne haragudj, nem írtad az adatlapodon mennyi idős vagy. Ha fiatal vagy, annál inkább keresd meg az okát, mert ilyen korban még nem lehetnének ilyen problémáid.
141. Ani2
2008. szept. 20. 19:53
Most már megnézetm, de 2 hónapja még jó volt a TSH. De lehet h romlott. Biztos h nem az menopauza, még nem vagyok annyi idős. :-)
2008. szept. 20. 19:36
Ne haragudj, nem akarok bizalmaskodni, de nem lehet ez egy pre menopauzás tünet ? Állítólag 35-38 éves korben már ezek jelentkezhetnek.
2008. szept. 20. 19:35
Neki pajzsmirigy gyulladása volt. Megnagyobbodott a pajzsmirigye, begyulladtak tőle a hörgői, a hangszála, rosszul volt éjszakánként. A működésben eddig nem lett zavar, de állandó ellenőrzés alatt van. (szerintem egy picit túlműködik neki)Ez egy autoimmun betegség, egy vírusfertőzés szövődménye. Szerintem nézesd meg magad, lehet, hofgy inkább a hormonok okozzák. nekem nem volt a refluxtól pld. izzadás.
138. Ani2 (válaszként erre: 137. - Kisstoth)
2008. szept. 20. 12:23
A hugodnak is volt éjszakai izzadás? Neki túlműködött a pajzsm.?
137. kisstoth (válaszként erre: 136. - Ani2)
2008. szept. 20. 10:09
Szerintem igen. De ha "szwerencséd" van, elkaptál egy sima vírust. A hugomnak a pajzsmirigyétől volt ilyen. M
136. Ani2
2008. szept. 19. 18:09

Sziasztok!


El kellett mennem orvoshoz, helyetteshez. Hörgőgyulladásom van. ill. 4. napja éjszaka nagyon izzadok. Még soha nem volt ilyen. Ez lehet refluxtól?

135. Ani2
2008. szept. 18. 10:35

sziasztok!


Vmi nagyon kaparja a torkomat! És orvos csak jövő hétfőn lesz. Lehet h a pajzsm. is betett ez a egész. Lehetséges?

134. Ani2 (válaszként erre: 132. - Vámpír71)
2008. szept. 16. 10:02
Azt nagyon megköszönném. Megírod nekem privibe?
133. kisstoth (válaszként erre: 131. - Ani2)
2008. szept. 16. 08:57
Igen, a rekedtség is a kísérőtünet.
132. Vámpír71 (válaszként erre: 131. - Ani2)
2008. szept. 16. 08:30

Sajnos igen, a rekedtség, köhögés, esetleges asztmaszerű tünetek is lehetnek a refluxtól.

Ha kell jó orvos, jelezz!

131. Ani2
2008. szept. 16. 08:28
Kezdek berekedni, sokat köszörülöm a torkomat. Ez is azért van? Ma nem tudok elmenni orvoshoz mert csak helyettesítés van és ma az sincs.
2008. szept. 15. 19:31
Szerintem sem vészes. Helikobakterre is megnéznek közben, ami a gyomorfekélyt okozza.
2008. szept. 15. 16:21
A gyomortükrözés bőven elég a reflux megállapításához, más nem kell hozzá. Kb. 3 perc, és tényleg kibírható.
128. Ani2
2008. szept. 15. 15:43
és még annyit szeretnék kérdezni, h a vizsg. az gyomortükrözés lesz? v. mást is csinálnak?
2008. szept. 15. 15:43
Reméljük nem.
126. Ani2
2008. szept. 15. 15:27
okés holnap elmegyek házi dokihoz. Már kétszer nézték a pajzsmirigyemet de jó volt az eredmény a legutóbbi 1.5 hónapja volt. Azóta változhatott az is?
125. Vámpír71 (válaszként erre: 120. - Ani2)
2008. szept. 15. 11:35
Tökéletes tünet! Csak nem kell megijedni tőle. Tényleg tud a reflux szívtüneteket is produkálni, de nem kell félni tőle.
124. Vámpír71 (válaszként erre: 119. - Kisstoth)
2008. szept. 15. 11:34

Na, a netes listán tulajdonképpen minden rajta van... :)

Nekem azt mondta az orvos, hogy erős fűszerek, kávé, cigi, ezeket próbáljam kerülni, és a mennyiségre odafigyelni, nem szabad szuszogósra zabálnom magam. :)

123. Vámpír71 (válaszként erre: 118. - Ani2)
2008. szept. 15. 11:33
Nem kell hogy a torkodig feljőjjön, elég ha a gyomorszáj és a nyelőcső találkozásánál dolgozik. Tényleg menj el egy gasztroenterológushoz, 3 perc a vizsgálat, és megtudsz mindent.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook