Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
182. kisstoth (válaszként erre: 181. - Lizmil)
2008. dec. 17. 11:22
Igen, ez is tünet. De a megnagyobbodott pajzsmirigynél is ezek a tünetek. )a tesómnak ez volt)
181. lizmil
2008. dec. 16. 20:59
sziasztok! Refluxosok tapasztaltatok-e sűrű félrenyelést és kaparó, gombóc, fojtogató értést a torkotokban?
180. Dócy (válaszként erre: 148. - Meggy)
2008. nov. 29. 19:01
Gyomortükrözésen.Itt a nyelőcsövet is nézik.
179. Ani2
2008. nov. 21. 12:00

Sziasztok!


Az is a refluxtól van h ha lehajolok elnyomom a gyomrom utána meg fáj és hányingerem van.

178. Zarahell (válaszként erre: 175. - Kisstoth)
2008. nov. 11. 08:34

Szia!

Az aftának van köze a refluxhoz? Szóval lehet attól?

Engem sokáig asztmára kezeltek, de egyik gyógyszer sem hatott, és akkor derült ki, hogy valószínű a gyomrom a bűnös..

2008. nov. 2. 12:40
Én mostanában nem szedem a Controlocot, jelenleg a napi 2X1 dl Salvus vízzel kúrálom magam, és nem akarom elkiabálni, de nagyon jól érzem magam, leszámítva amikor valami nagyobbat sikerül "bűnözni".
176. Ani2 (válaszként erre: 175. - Kisstoth)
2008. nov. 1. 20:35
Afta? De nem nagy fehér foltok és nem hólyagos, csak fehér kis pont szerű és sok. Maga a szám körül is meg benne is.És nem fáj. Amúgy nem vok nagyon jó, fáj a gyomrom. Hiába szedem a gyógyszert. :(
175. kisstoth (válaszként erre: 174. - Ani2)
2008. nov. 1. 10:15

Szia Ani !

Épp akartalak kérdezni, hogy voltál e dokinál. Látod, jó hogy elemntél, biztosan adott valami gyógyszert, amitől rendbe jössz.

A szádban szerintem azok a fehér pöttyök afták és nem gomba. A gomba az a ún szájpenész, ami ál. kisbabáknak van és egyben összefüggő fehér lepedék nem pedig pöttyök. Az aftára a Vagothyl ecsetéeő a legjobb, írasd fel a dokival. Én gyakorló aftás vagyok, tudom. Vigyázz magadra és ha van időd tájékoztass állapotodról.

Mari

174. Ani2
2008. nov. 1. 09:47

sziasztok!


Mondták h nyelőcső fekélyem van kicsi de az. tegnap előtt mondta az orvosom, a gasztro doki csak gyulladást mondott. fekélytől lehet szájba gomba? Kis fehér pontok vannak a számba ill a szám szélén. Minden szart kipróbáltam már.

173. kisstoth (válaszként erre: 172. - Ani2)
2008. okt. 20. 10:42
Igen, feltétlenül menj vissza. Nekem is csak másodikra találta el. Most Pariet-et szedek, az jó.
172. Ani2
2008. okt. 20. 10:16
Most kipróbálom a gyertyaégetést hátha jó lesz a refluxra is. :) Nekem ettől a gyógyszertől csak ég a gyomrom, egyik nap elfelejtettem bevenni és nem éreztem h égne a gyomrom. Lehet másik kéne. De ezzel visszamehetek a belgyógyhoz is vagy csak a gasztro dokihoz.?
171. kisstoth (válaszként erre: 167. - Ani2)
2008. okt. 16. 20:59
A gyomor tényleg a bal oldalon szúr..
170. kisstoth (válaszként erre: 169. - Ani2)
2008. okt. 16. 20:58
Igen ez így van. Aztán ha eszel, meg fáj a gyomrod, mert úgy érzed mindjárt tele van. Menj el a dokihoz mielőtt totál kikészülsz és meghízol !!!!
169. Ani2
2008. okt. 16. 15:02
A refluxtól lehet h állandóan éhes vagyok. Eszek 1 ó eltelik és "korog" a gyomrom, éjszaka is felébredek rá.
2008. okt. 15. 19:29

nekem is van puffadás gyomorszájnál, meg szúrás....meg néha a jobb oldalam is fáj - bár az ritkán....


egy ideje kipróbáltam a Herb..á-tól a mecsek gyomor teát és jót tesz nagyon.

elsőre nagyon rossz - többféle gyógynövény van benne: kamilla, körömvirág, cickafark, stb...

és ha érzem nem okés vmi iszom egy bögrével és elég hamar hat.


rendszeresen kéne innom és talán nem is lenne gondom....

167. Ani2
2008. okt. 15. 18:50
Vissza fogok menni, mert ez igy nem állapot. Most nagyon szúr a bal oldalamon a gyomrom. Mitől van ez? Ez már bizti nem a reflux.
166. kisstoth (válaszként erre: 165. - Ani2)
2008. okt. 14. 17:03

Dettó így voltam Ha ettem az volt a bajom, ha nem akkor meg az. Próbáld azért meg a Mezymet, simán lehet kapni. Aztán azt gondolom menj vissza a dokihoz. Én a pariet-től néhány nap múlva sokkal jobban lettem. Anyukám a Nexiumra esküszik, az is jó.

Menj vissza inkább,ne szenvedj, tönkreteszi a napjaidat ez az örökös fájdalom, görcsök és puffadás.

165. Ani2
2008. okt. 14. 14:13

Szia!


Voltam tegnap nőgyógyásznál más prob. is volt el kellett mennem. Ő azt mondta h most szüneteltetni kell e fogamzásgátlót, mert már a szervezetem nem "kéri" ezért görcsöl a hasam meg ....! De a gyomrom az állandóan fáj. Ha eszek azért ha nem eszek azért. Már vettem be dipankint meg espumisant de nem érzem a hatást. Mezym forte az vény nélkül kapható? Lehet vissza kellene mennem az orvoshoz ,h vmi mást próbáljunk meg, mert igy nem lehet dolgozni sem.

164. kisstoth (válaszként erre: 161. - Ani2)
2008. okt. 13. 20:18
Ja, nekem is olyan volt a hasam, mint a terheseknek, és kiderült vastagbél. Ne siesd el a nőgyógyászt. Próbálj meg pár napig Mezym forte-t szedni. Ha nem jó, irány a nődoki.
163. kisstoth (válaszként erre: 162. - Ani2)
2008. okt. 13. 20:15

Állítólag van valami vérteszt, de csak kevés helyen csinálják és nagyon drága. nekem a dokinőm mondta mikor ilyen puffadásokkal küldöttem, hogy próbáljam ki azt a módszert, amit írtam. (elhagysz tejtzerméket stb.) Kiderült, hogy nekem nem ez volt a baj. Beszedtem egy doboz acidophilust meg egy doboz mezym forte-t és jobban vagyok. Én parietet kaptam, nekem bevált. Meg éhgyomorra Salvus víz. Mellette iszom a supergreens-t, ami lúgosít. Már olvastam van ilyen szer sokkal olcsóbban is. Ha elfogy én is olyat veszek majd. Azért vigyázz a "refluxos" ételekkel: paradicsom, csoki, ecetes, citromos dolgok, kávé tea. Lehet, hogy az a baj, hogy olyat eszel, amit nem tudsz megemészteni. vagy csak rossz a gyógyszered. Kérjél másikat, nálam is a második variűáció vált be. Nyugodtan menj el a dokihoz és mondd meg, hogy nem jó a gyógyszer. Én még kaptam mellé Rudotelt is, a feszültségek oldására. Na, lehet, hogy akkor lett jobb.

Vigyázz magadra, írj, hogy mi a helyzet.

Puszi mari

162. Ani2
2008. okt. 13. 09:05
Kifogom próbálni. Máshogy nem lehet megtudni h milyen kajára vagyok allergiás? Amúgy minden reggel megiszok egy Danone actimelt natúr.
161. Ani2
2008. okt. 13. 09:01
Köszi. Már voltam gyomortükrözésen és mondták hogy nyelőcsőgyulladás, nolpaza-t szedek rá. Néha nagyon jól elvagyok, de tegnap estétől fáj a gyomrom (mintha égne) ill. görcsöl a hasam (mitha mensinél). Ma elmegyek nőgyógyászhoz, mert alul a hasam olyan mintha terhes lennék. Na de ez más fórum. Te hogy vagy?
160. kisstoth (válaszként erre: 159. - Ani2)
2008. okt. 13. 08:49

A refluxtól is lehet, bár ennél a betegségnél inkább a gyomor, a gyomorszáj és a nyelőcső fáj. Nem lehet, hogy inkább emésztési problémáid vannak ? Próbáld meg kizárni az ételallergiát. Ne egyél tejterméket, vagy fehér lisztes dolgokat stb. ha valamelyik elhagyása esetén jobban vagy, akkor allergia. (szépen kifejezve laktóz intolerancia stb) Vagy próbálj meg beszedni egy doboz bélflórát helyreállító vitamint (acidophilus bifidus). lehet, hogy csak az emésztőenzimjeid mentek tönkre.

Ha ezek nem segítenek, akkor lehet, hogy reflux.

Írj, hogy mi van veled.

159. Ani2
2008. okt. 13. 08:16

Sziasztok!


Nagyon fáj a gyomrom meg alul a hasam (görcsöl). Ez lehet a refluxtól? v. ez a szorongásom?!

158. egy Hoxázó lány (válaszként erre: 157. - 91d4989ab9)
2008. okt. 12. 14:47
Salvus víz. Szerintem borzalmas az íze, de használ.
2008. okt. 12. 14:22
sziasztok, este elkövettem az a hülyeséget hogy lefekvés elött vacsiztam fűszereset, pedig már nem voltak tüneteim sem, éjjel szépen visszajött a sav teljesen most meg ég a nyelőcsövem. van valami tippetek mit igyak egyek hogy enyhüljön? a kajára ma már figyelek
156. Vámpír71 (válaszként erre: 143. - Ani2)
2008. okt. 12. 13:20

Gratula hogy elmentél!

Az LAA rövidítés: Los Angeles-i osztályozás szerinti A-szint, vagyis a legenyhébb.

Jobbulást!

155. moncsy4 (válaszként erre: 150. - Meggy)
2008. okt. 11. 11:52

Szia meggy!

Pontosan ugyanilyen tüneteim vannak mint neked!Voltam gége és gyomortükrözésen,ott minden rendben volt,aztán elmentem 24 órás pH mérésre és ott derült ki a refluxom,de 2 hónapig szedtem a nexiumot és a köhögésem nem változott!Közben abbahagytam a gyógyszerszedést és elmentünk egy mora gépes kezelésre,ahol azt mondta a doki,hogy allergiám van.Minden szerdán járok kezelésre és csinálom a candida diétát.Most úgy érzem,hogy jobb..már én is sok mindent próbáltam.És én sem tudom,hogy most mi van pontosan(Reflux+allergia??!!)mert nekem csak száraz köhögésem van,főleg este lefekvéskor,és nem marja semmi a torkom-gyomrom.

2008. okt. 8. 19:50

Sziasztok!

Refluxműtétről tapasztalata nincs senkinek?

A hónap végén műtenek, és jó lenne tudni mire számítsak...

153. Dócy (válaszként erre: 148. - Meggy)
2008. okt. 8. 19:46
Igen,tükrözésen derült ki a nyelőcsőfekély.Már kétszer voltam.Zimpaxot szedek.Szed valaki ilyen gyógyszert?Két hete szedem,de az étvágyam még nem jött vissza.Rosszabbik fajta refluxom van.Nem jön fel a sav,és mégis kimarja a nyelőcsövet.Ez az ERD.
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook