Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
2010. aug. 15. 10:49
És azt a 15-20 másodpercet igazán ki lehet bírni, így jó, így muszáj együttműködni, és hip-hop, és már kész is van...
2010. aug. 15. 10:48

Sziasztok!!


Én is Refluxos vagyok...


bububaba, valószínű, hogy te is az vagy, el kellene menned gyomortükrözésre...


Nem fáj, nekem is be volt érzéstelenítve a torkom, és amikor azt mondta a főorvos, hogy most nyeljek, nyeltem, de nem is éreztem semmit, így utána döbbentem rá, hogy nem is volt mitől félnem...


Az egész tükrözés nem tart tovább, mint 15-20 másodperc, épphogy ledugja a csövet, és már húzza is kifelé...


viszont, amióta megkaptam a refluxosok gyógyszerét, sokat javult az állapotom...

2010. aug. 15. 10:05

Sziasztok!


nem biztos hogy reflux-os vagyok,de fül-orr-gégén azt mondták van egy kis kimaródás a torkomban,valószínű reflux okozza!Egész télen torok, és léguti gondokkal küzdöttem, lehet ez hogy tényleg reflux??

Mit vehetnék rá a Patikában??

Köszi

329. lilluska25 (válaszként erre: 328. - Garamond)
2009. nov. 15. 09:33
az igen az nekem is volt de sosem kellett rá szedjek semmit
328. garamond (válaszként erre: 327. - Lilluska25)
2009. nov. 14. 18:16

Arra értettem, hogy így születtem, lelkis vagyok, érzékeny és az ideg is rögtön a gyomromra megy.


Állítólag Hashimoto szindrómám van. Ez pedig ahogy olvasgattam, mivel pajzsmirigy betegség, hát mindenre kihat. De még csak ellenőrzésekre járok, gyógyit nem kell szednem rá.

327. lilluska25 (válaszként erre: 326. - Garamond)
2009. nov. 13. 21:31

mármint mire érted azt hogy igy születtél?


milyen immunbeteg vagy?


hát én még sok minden mással is bajlódok ezen Kivül ez csak egy a sok Közül

326. garamond (válaszként erre: 325. - Lilluska25)
2009. nov. 13. 11:21

Remélem így lesz. Nálam is sajnos lelki ok, abban én teljesen biztos vok, de ezt sajnos nem lehet szabályozni. Így születtem.

Immunrendszer erősítése, igen, bár állítólag nyugvó immunbetegségem van. Lehet, hogy ezzel is összefüggésben van?

Gondolkodtam már rajta, hogy van aki alkoholista, van aki idegbeteg, van aki szívbeteg és van aki gyomorbeteg. Ez mind a lelki dolgokkal függ össze.

Én, ha lehet választani, akkor maradok a refluxnál. Nem mintha ez kellemes lenne, de még mindig jobb.

325. lilluska25 (válaszként erre: 324. - Garamond)
2009. nov. 13. 10:49

ha orvosi szemmel nézem nincs,(ahogy Ök mondják az az izom nemfog ujra jól müködni ha egyszer ki van nyitva )


de más szemmel (már még énsem tartott ott sajnos de mert 101 bajom van és sajnos mind lelki) én hiszem h meglehet mindenböl de ez nem csak egy oldalas dolog,itt az egészséges táplálkozás,immunrendszer erösitése,sportolás,pszichés bajok rendezése,és nyugodt élet (van ilyen? )ezek mind együtesen jelenthetik a gyógyulást, magyarul egy harmónia.nah ez nekem nincs sajna Épp..


de igen meglehet de nem egyik napról a másikra,mindenböl meglehet gyógyulni.

324. garamond (válaszként erre: 323. - Lilluska25)
2009. nov. 12. 14:11
Most ebből tényleg nincs gyógyulás? Mi már így fogjuk leélni az életünket?
323. lilluska25 (válaszként erre: 322. - Garamond)
2009. nov. 12. 09:22

hát mint minden betegség ez is tuti Pszichés alapon is van,és én ebben hiszek is...de hogy mikor miért van vagy miért nincs ,nemtudom.

nekem egész évem a gyomrom fájásával telt ,miközben nem volt melóm majd 1 évig,elhagytak ,stb ,.lehet ez is.de már van ,.mégsem vok 100 % ...

322. garamond (válaszként erre: 321. - Lilluska25)
2009. nov. 12. 07:45
Azt hittem csak az én gyomrom ilyen különlegesen szeszélyes. Nálam is így működik, van, hogy jó sok édesség, csoki után sem történik semmi, máskor meg egy pohár víztől elkezd fájni. Ki érti ezt?
321. lilluska25 (válaszként erre: 320. - Momo65)
2009. nov. 11. 20:03

a kaja tiltás sem mindig jó.doki mondta h a nagyon erös diétát megszokja a gyomor és utána ha azt eszik nemtud vele mit kezdeni...

na meg volt h ettem paradicsoomost stb szénsavast ittam semmi bajom nemvolt, aztán volt h egy keksztöl is égtem. ez tökre változó de még énsem jöttem rá mitöl függ.. énis mindig mindnre kenem ma pl mert esett az esö de sztem ez sajna nem ettöl van

320. momo65
2009. nov. 11. 19:02

Sziasztok!

Nekem 3 éve diagnosztizálták a refluxot és a rekeszizomsérvet, eddig Controloc-ot, most Niacidot szedek (mert u. a. a hatóanyag, csak olcsóbb). Felmaródásaim voltak, a gyomorban is. Eddig a legjobban, a csoki, ( főleg a fekete) okozott gondot, a gasztrodokim szerint is ez a legerősebb savképző. Már 3x voltam tükrözésen, de olyan ügyes a dokim, hogy nem fájt, inkább kellemetlen volt( ha kell valakinek, megadom az elérhetőségét). Most pénteken megyek el hozzá, kérni egy újabbat, mert a kialakult candidiázisomra szedett cuccok miatt, megint mar ott lennt. Amit biztosan tilos: cigi, kv( legalábbis töményen), paradicsom, ecet, savas gyümölcsök, alkohol!, mustár( pedig imádom-főleg a dijonit), torma, minden csípős erős élelmiszer és fűszer, csokoládé, kakaós termékek.

Ennyit tudok most, talán segít valakinek:)

319. lászlóka (válaszként erre: 310. - Malnasimonika)
2009. nov. 10. 21:57
Szia!Én 13 évig kínlódtam gyomorsav problémával,napi 2x1 40mg-os Qamatel és töménytelen mennyiségű szódabikarbóna mellett,de hála istennek már 1,5 éve találtam rá megoldást,Forever aloe vera natur gél+zoldség tabletta.Ha érdekelnek a részletek írj nyugodtan.
2009. nov. 9. 11:47
ja meg vmi Monural por de lehet hülyeséget mondok.az vagy gyomorra van vagy hugyutira nemtudom max keverem ....
2009. nov. 9. 11:46

én vettem mélg vmit ami Jó volt.vegyétek meg green mix.


zöld lötyi 9 féle zöld növény.lugosit

316. lilluska25 (válaszként erre: 314. - Garamond)
2009. nov. 9. 11:45
várnak???
315. malnasimonika (válaszként erre: 313. - Garamond)
2009. nov. 9. 09:56
Köszi kiprobáljuk nálunk az is a baj, hogy nincs külön gastros orvos egyik helyről küldenek a másikra a tükrözés megvolt, azt mondták gyomorgyuladás amit persze a sok sav csinált egyik doki ezt irta, a másik más fajtát a férjem beleunt és nem megy sehová.
314. garamond (válaszként erre: 303. - Lilluska25)
2009. nov. 8. 19:13
úgy látom téged várnak a gyomortükrözős fórumon
313. garamond (válaszként erre: 310. - Malnasimonika)
2009. nov. 8. 18:52
Én Tisacidot szedek ha szükséges a napi 1 Pariet mellé. Ezt ajánlotta a gastros orvos.
312. garamond (válaszként erre: 311. - Bogancs71)
2009. nov. 8. 18:51

Igen, ezt viszont nem nehéz betartani.

Saját kertem is van, gyümölcsből, zöldségből nálam sok fogy.

Annyit azért már elértem, hogy pl. szénsavas üdítőket, ásványvizet már régóta nem iszom.

311. bogancs71 (válaszként erre: 307. - Garamond)
2009. nov. 8. 18:19
Valóban akaraterő kérdése, ez tény. Ha nem tudsz lemondani a kávéról és a csokiról, akkor legalább arra próbálj figyelni, hogy minimálisra csökkentsd a mennyiséget, illetve ellensúlyozd. Pl. minden nap egyél nyers zöldséget.
310. malnasimonika (válaszként erre: 309. - Garamond)
2009. nov. 8. 14:59
Köszi szépen majd keresgélek akkor.Sav ellen milyen gyogyszert szedtek?
309. garamond (válaszként erre: 308. - Malnasimonika)
2009. nov. 8. 14:53

A neten is találni refluxos diétára vonatkozó leírásokat. Sajnos ami neked jó, az neki tényleg savas lehet.

Alább írtam én is, hogy nehéz a diéta, de azért oda lehet figyelni, főleg ha már napok óta szenved az ember.

2009. nov. 8. 14:47
Sziasztok örülök, hogy rátok találtam nekem nincs ilyen problémám, de a férjemnek sajnos van és annyi bogyot beszedett már, de javulás sajnos nincs.Ezt okozhatja a stressz? vagy mi okozza? lehet ha volt már róla szó de nem volt idöm még visszaolvasni miket irtatok.Fél éve azt sem tudom mit fözzek egyikre azt mondja savas, a másik szeles, a harmadik nehéz étel nekem is nagyon nehéz melette, mert nem szeretném ha miattam vagyis a kaja miatt lenne baj.
307. garamond (válaszként erre: 304. - Bogancs71)
2009. nov. 8. 14:38
Neked van akaraterőd, én nem vok ilyen erős úgy látszik, nem diétázok semmit. Sőt imádom a paradicsomot, csokit és napi 2 kávét is iszom. Igaz tejjel, és nem főzök fűszeresen sem, de mindent eszem.
306. garamond (válaszként erre: 302. - Lilluska25)
2009. nov. 8. 14:36
Igen, nekem is tavaly a tükrözés után, amikor a fekélyt megtalálták 2 Parietet kellett szednem. Aztán maradt az esti 1. Amikor csillagászati lett az ára, mert a támogatást levették róla, elkezdtem más olcsóbbakat szedni, azóta kísérletezgettem.
305. bogancs71 (válaszként erre: 303. - Lilluska25)
2009. nov. 8. 10:09
Én nem szedek Motiliumot. Sajnos tényleg úgy van, ahogy írod, sokat nem tudnak segíteni a gastron, legfeljebb "kísérleteznek" egy másik fajta gyógyszerrel, vagy az adagot emelik. Nemrég vettem a patikában bázisport (patikai, 950,-ft), étkezések után egy kiskanálnyit feloldok egy deci vízben - nem valami kellemes az íze - eddig úgy veszem észre segít.
304. bogancs71 (válaszként erre: 301. - Garamond)
2009. nov. 8. 10:03
Én 40 mg-osat szedek a Pantacidból. Lassan egy hete már csak napi egyet veszek be, így nem annyira hatékony, mint amikor kettőt szedtem, de elviselhető. Nagyon sokat segített nekem az étrend/életmód változás. Gondosan figyelek arra mit eszem, sok esetben külön főzök magamnak, vagy a családomnak készített ételből nem mindent fogyasztok.
303. lilluska25 (válaszként erre: 301. - Garamond)
2009. nov. 8. 09:12

az a baj h hiába mész vissza,nagyon ezzel csinálni semmit nem tudnak sztem....

nekem is csak a gyógyszer adagot hol 1 et hol 2 öt szejek ennyi volt..na meg bejött hozzá a Motilium is.ezt nem szeditek? ez kimondottan gyomor mozgását elösegiti meg a záróizmot ami ugye nem jó. annak a müködését.

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook