Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
422. amacska
2010. nov. 23. 16:53
én a lenmagot elrágom...az akác és körömvirágtea kiváló meg a köles
2010. nov. 23. 14:42

Itt minden segítséget megtalálsz:


[link]

2010. nov. 23. 14:36

Tök jó oldalt találtam:


[link]

419. ac808a6b30 (válaszként erre: 418. - Garamond)
2010. nov. 23. 14:33

És 4 éve volt csak Helikoteszt?

Próbálj meg vacsi után zablisztből, rizslisztből, lenmaglisztből készült nyákot csinálni, ízesítheted cukorral, mézzel. Ezt kifejezetten ajánlják refluxosoknak, bevonja, védi a gyomor falát, eltelít, nem leszel éhes.

Bioboltban kapható, nem drága, tejbedara félét kell belőle csinálni. Eleve lisztté őrölve vedd, a szilárd ételt pedig nagyon rágd meg, meglátod, jobb lesz!

Gyógyteák is vannak, én ezt is összevásároltam, összekevertem:

kamilla, cickafark, körömvirág, édesgyökér, citromfű, orbáncfű keveréke. 1 teáskanál leforráz 2 dl. vízzel, 5-10 perc letakarva áztat, majd leszűr, lassan kortyolgatni napi 1-1 csészével Én mézzel ízesítem.

Ha túl sok a gyomorsav, akácvirág jöhet hozzá.



És tudod mi segített nekem sokat? A Salvus víz (5-600 ft a gyógyszertárban)!

Marha jó volt, csak azt hiszem, a Klionnal nem szedhettem együtt a magas nátrium tartalma miatt!

418. garamond (válaszként erre: 417. - Ac808a6b30)
2010. nov. 23. 14:20

Én már kb. 4 éve szedem a Parietet és még mindig előfordul, hogy rosszul leszek. Azt gondoltam, hogy egyszer elhagyhatom, de valahogy nem sikerül. Azért gondolom, hogy van még mindig Helicobakter, mert fájdogál néha. Az orvosom is mondta, hogy csinálunk majd tesztet.

Nagy akaraterő kell, hogy az ember megállja a diétát. Főleg ha pont azokat szereti, amit nem lehet enni és itt nem elsősorban a csokira gondolok, hanem pl. paradicsom.

Én is igyekszem, de nem mindig sikerül. Ha tovább fenn maradok este, akkor bizony meg is éhezem és persze még egyszer megvacsizok, amit nem kéne.

417. ac808a6b30 (válaszként erre: 416. - Garamond)
2010. nov. 23. 13:51

Én még új vagyok ebben a témában? Ezt miből gondolod hogy még mindig van?

Tudom, nehéz kitessékelni...állítólag.

Én 1 hétig szedtem rá Kliont Klaciddal, majd dec. elején vérvétel lesz AST-szint változás miatt, aztán fújós kontroll Helikora, kíváncsi leszek.


Én igyekszem betartani, hogy max. 6-kor eszek utoljára, nem zsírosat, és persze iszok gyógyteákat meg eszem amit kell, cékla, répa meg amit a neten találtam, hogy ilyenkor jók, főleg Helikora.

416. garamond (válaszként erre: 415. - Ac808a6b30)
2010. nov. 23. 13:18
Nekem helicobakter is volt. Sztem most is van.
2010. nov. 23. 11:56

Sziasztok!


Nekem semmi tünetem nem volt, csak a torkom jobb oldalán valami diszkomfort érzés, hát az volt a felmaródás, ill. nagyon régóta a gyomrom felpuffad bármitől, és órákig nem megy le, lehet ez egy pohár tea is. De amúgy semmi fájdalom, ill. ritkán 2-3 napig a jobb boraív alatt nyomásérzés.

Nekem emozult írt fel.

Nektek társult hozzá Helikobakter fertőzés?

És rendesen savasnak érzitek a felbüfit?

Most erről a tetves cigiről kellene lemondanom, de nem megy!

414. amacska
2010. nov. 23. 08:49
sajnos én szinte mindig tele eleszem magam,pedig nem szabadna!!!!
413. garamond (válaszként erre: 412. - Amacska)
2010. nov. 23. 06:46
Én este 1 20 mg-ost. Nem tudom meddig kell szedni, talán életem végéig? Mire azt gondolom, hogy már milyen régóta jól vok, akkor biztos egyszer csak megint elönt a sav. Persze, jobban kellene diétázni, csak hát olyan nehéz. Hogy érted, hogy gyomorrontáskor? Én igyekszem nem olyan sokat enni, ha meg baj van, akkor sajnos kijön.
412. amacska (válaszként erre: 410. - Garamond)
2010. nov. 22. 15:28
te mennyi pariettet szedsz és mióta?Én is ezt szedem,de most én se vagyok jól ....gyomorrontáskor ti mit vesztek be?,ilyenkor fenn van minden a torkomban a gyomrom feszül
2010. nov. 19. 09:25
Azóta is tompa fájdalmat érzek, ha kicsit megnyomom gyomortájékon. Mi lehet ez?
2010. nov. 18. 11:49
Vasárnap nagyon fájt, elöntött a sav elég rendesen. 3 Tisacid tabl. kellett a szokásos Pariet mellé ahhoz, hogy el tudjak aludni. Ti mit csináltok akkor, ha nem akar elmúlni?
409. ac808a6b30 (válaszként erre: 408. - Dandika70)
2010. nov. 13. 06:32

Szi!


A reflux tiltott ételei listáján a teák közül pont a fekete tea szerepel!

2010. okt. 13. 15:50

Szia Lilluska25!

Az a baj, hogy nagyon alacsony a vérnyomásom. Próbáltam már a zöldteát és egyéb más természetesebb cuccot, hogy ne aludjak el, tudjak dolgozni. Reggel iszom egy feketeteát mézzel tejjel, utána mikor beérek a munkahelyemre egy energiát és ebéd után még egyet.

Próbáltam, már azt is, hogy nem iszom semmit, de nem megy. Mozgom is sokat, de mégis folyton az álomkór kerülget. Szóval erről nem tudok lemondani.

Most a Salvus vízzel barátkozom. Jó lenne ha gyógyszer nélkül is kordában lehetne tartani ezt a refluxos dolgot. Most megvárom, hogy teljesen elmúljon a köhögésem és utána kipróbálom gyógyszer nélkül.

Holnap megyek egy kínai gyógymóddal foglalkozó orvoshoz. Szerinte a köhögésemet meg tudja szüntetni. Csodát nem igért. Tehát akár az asztma akár a reflux hipp-hopp nem fog elmúlni, de ez a folytonos köhögés abbamarad.

2010. okt. 12. 20:18
de azt mar most leirom Neked hogy az energy drink sajnos nagyon karos es nem a gyomorra ertem ezt hanem masra mindenre.,sziv stb,le kene allni....
406. lilluska25 (válaszként erre: 403. - Dandika70)
2010. okt. 12. 20:18

szia irok mindenkepp csak nem most mert hosszu lenne es fekszek...reggel melobol irok vagy du

sziaaa

405. lilluska25 (válaszként erre: 404. - Ronka)
2010. okt. 12. 20:17
igen de nem ez a fö jellemzö itt masra is gondolni kell
404. ronka
2010. okt. 9. 10:26

Sziasztok!

A csuklás társulhat e a refluxhoz!Papánknak csináltak gyomor tükrözést és megállapították a refluxot.Azóta étkezések után mindig csuklik de pl. akkor is ha megfordul az ágyban.

2010. okt. 9. 09:51

Lilluska!

"Őskori refluxos" ez jó. :)

Akkor téged faggatlak.

Te gyógyszert is szedsz és diétát is tartasz?

Nekem van egy nagy gyengém. Az energia ital. Mivel a kávét nem szeretem, ezért ebből szerzem be a napi energiámat. A szénsavat nem kedvelem ezért azt mindig kikeverem belőle.

Szerinted ha szedem a gyógyszert és iszom a Salvust, akkor mellettük azért bűnözhetek?

2010. okt. 8. 17:04
nekem pl mindig a gyomrom fájt pedig ez áll, nemis tipikus tünet.
401. lilluska25 (válaszként erre: 400. - Dandika70)
2010. okt. 8. 17:03
igen a köhögés az is egy tünet, ez tuti..bár nekem nem nagyon volt,(én öskori refluxos vagyok) de mindenkinél más...
2010. okt. 8. 14:26

Sziasztok!

Én még nem tudom, hogy refluxos vagyok e. 4 hónapja köhögök. Asztmát diagnosztizáltak, de nem bírtam használni a sprayt, amit kaptam.

Valahogy úgy érzem nem stimmel ez az asztma dolog. Én úgy érzem nem az.

Ezért most pár napig szedek savlekötőt, ha ettől elmúlik a köhögésem akkor reflux, ha nem, kutakodok tovább. (Ezt a gyógyszer próbát megbeszéltem egy gastros orvossal és ő adta gyógyszert is).

Találtam egy bejegyzést 92.moncsy4 írta, hogy neki is csak köhögés a tünete.

Én sem érzek semmmi gyomorégést, vagy savas marást a torkomban. Imádom a fűszeres, főleg a csípős ételeket. És a savanyúságot minden mennyiségben. Soha semmilyen rossz érzésem nem volt ilyen ételek fogyasztása után.

Nektek mi erről a véleményetek?

399. lilluska25 (válaszként erre: 398. - Szdia)
2010. okt. 6. 17:31

igen igaz

en is ittam

398. szdia
2010. okt. 5. 12:19
Egy természetgyógyász ismerősöm ajánlotta, hogy refluxra és gyomorsavra lúgosítani kell, mert a savcsökkentők csak elnyomják a tüneteket, hiszen a gyomor, még jobban fogja a savat termelni. Pl. búzafű, nagyon jól lúgosít.
397. lilluska25 (válaszként erre: 395. - Lixike)
2010. okt. 4. 14:59

2 3 nap

nekem is volt egy olyan amire egész életemben emlékezni fogok pedig Prof csinalta..nah azota csakis altatasban,legutobb ez nekem mindennel együtt 60 000 rembe került de megérte

soha többet hogy fent legyek

2010. okt. 4. 10:01
395. lixike
2010. szept. 18. 13:16

Sziasztok!

Én tegnap voltam gyomortükrözésen. Én is refluxos vagyok, de már vagy 5-6 éve:(

Gyomortükrözésem is volt már, de ez a tegnapi sokkal rosszabb volt mint ami az emlékeimbe élt.

Még most is fáj a torkom, és a gyomromban is fel van még puffadva, mintha érezném a helyet ahol mintát vettek.

Nektek is volt hasonló érzés? Mikor múlik el a torokfájás?

394. lilluska25 (válaszként erre: 388. - Hegina)
2010. szept. 8. 22:26
cickafark
2010. szept. 1. 20:06
Mivel éhgyomorra mész, nem tudsz mit kihányni, csak öklendezés van, párszor, és vége is...
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook