Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
542. ebelin24 (válaszként erre: 541. - 65298a0518)
2012. febr. 1. 08:24

Drága vagy,nagyon szépen köszönöm :)

Most úgy állok (próbálok) hozzáállni,hogy túl fogom élni azt a három percet és kész...nagylány vagyok és lehetne sokkal-sokkal rosszabb is!

Szakadt már le a körmöm,szakadt már el a vádlim,ágyéki gerincsérvem időnként nagyon szemétkedik velem :) A fájdalmat nagyon bírom...de a kellemetlenségek kiakasztanak :(


Megvárom hogy mit mond a Dokinő és akkor lehet hogy én is élnék azzal hogy küldd el nekem az infokat!Előre is köszönöm!

Mondjuk számomra kiakasztó az hogy maszek Dokihoz megyek és egy hetet kell várni az időpontra és erre az egy hétre nem látott el semmi tanáccsal az orvos...Nyílván mit mondjon addig míg nem tudja mi a diagnózis,de hogy ezt ne egyek vagy azt igyak,esetleg szedjek-e valamit...Vagy legalább az általános dolgokat mondta volna el...

Minden esetre én szívni fogom az ezer kérdésemmel az tuti :) Mindent tudni szeretnék!

17 órára kell mennem,10-től nincs evés...

Nagyon szorítsatok,jelentkezem ha magamhoz tértem a bódításból :)

541. 65298a0518 (válaszként erre: 534. - Ebelin24)
2012. jan. 31. 17:49

Szia Ebelin!


Drukkolok nagyon, írd majd meg, hogy túlélted -e:))

Csak vicceltem, természetesen túlélhető!

Gondolok rád holnap, ha még jössz, írd meg, hány órakor kell az energiaküldés.

540. Arcus77 (válaszként erre: 537. - 65298a0518)
2012. jan. 31. 17:36

Köszönöm a nevében :D

Az az igazság, hogy én is vagyok vele, mint Te :-(

Viszont, ha azt nézem, hogy szerencsére azóta mióta ilyen drasztikus változásokat vezettünk be közös erővel- teljesen tünetmentes, nagyon megéri az erőfeszítést. A cigi mellett elhagyta a kávét és ahogy írtam, teljesen megváltoztattuk az étkezési szokásainkat. Kicsit azért nehéz volt, de nehezebb volt amikor a durva tüneteket produkálta. Mint a kisbabáknak, lassan vezetem be neki a tejterméket is a laktózérzékenységére, így nem okoz nála már az sem problémát. Nagyon sok kitartást kívánok mindenkinek aki ezzel a betegséggel küzd és azt a sok vizsgálatokat kell elszenvednie éppen!!!

539. amacska (válaszként erre: 534. - Ebelin24)
2012. jan. 27. 11:31
nálam pár éve kezdődött szintén lecsóval!!!!!!
538. garamond (válaszként erre: 534. - Ebelin24)
2012. jan. 26. 19:58

szia! Sajnálom, hogy már ilyen fiatalon beteg vagy. Én kb. 4 évig szedtem gyógyszert, amit nem tudtam abbahagyni, de most végre sikerült úgy néz ki. Mi a titok? Az étrend váltás. Elkezdtem másként étkezni és végre el mertem hagyni a gyógyszert, ráadásul télen, ami fokozottan reflux érzékeny időszak. Meg lehet csinálni, hidd el!

A tükrözés után ki fogják irtani belőled a helicobactert, amitől végképp beteg leszel. Van más út is...

537. 65298a0518 (válaszként erre: 535. - Arcus77)
2012. jan. 26. 19:36

Szia Arcus!


Minden tiszteletem a párodé, hogy volt ereje változtatni, én azt a büdös bagót nem vagyok képes letenni, egyfolytában próbálkozom pedig, de béna vagyok, maga a megtestesült kudarc:(

536. 65298a0518 (válaszként erre: 534. - Ebelin24)
2012. jan. 26. 19:35

Szia Ebelin!


Kitartás, meg lehet tanulni ezzel együtt élni, csak 1-2 szabályt be kell(ene) tartani, neked is szívesen elküldöm a javasolt és nem javasolt kajákat, egyebeket, ha szeretnéd.

535. Arcus77
2012. jan. 26. 17:26

Sziasztok!

a férjem is refluxos. Nagyon ijesztő tüneteket produkált. Gyakran érezte úgy, mintha a szívével lenne baj, fájt a gyomra, állandóan kavargott neki. Rettenetesen rosszul volt. Hónapokig jártunk orvostól- orvosig, mire kiderült, hogy mi a baj. Tükrözésen is volt.

Mi az étkezésén változtattunk és szerencsére hónapok óta nyugalom van. Kerüli a fűszeres és csípős ételeket, valamint a puffasztóakat és zsírosakat is. Nem iszik szénsavas üdítőket és bubis vizet. Elkezdett sportolni, leszokott a kávéról, dohányzásról. Próbál nem idegeskedni- bár ez megy a legnehezebben :-)

Neki még hozzájött egy kis laktóz intolerancia is, mert első körben olyan gyógyszert kapott amitől kialakult nála. Így különösen nehéz időszakon vagyunk túl, de mostanában csend és nyugalom van.

2012. jan. 26. 17:14

Sziasztok!


Sajnos én is beléptem a klubba...

Pár hónapja egy adag csípős lecsóval kezdődött minden...Szúró érzést éreztem a mellkasomnál,azt hittem a szívemmel van valami...Aztán utánanéztem a neten és persze a Doki is megerősített hogy valószínűleg refluxom van.Rabirep nevű gyógyszert kaptam rá,az egész csomagot be kellett szednem.Kb. az első hét után minden panaszom elmúlt! :)

Nagyon boldog voltam azt hittem ennyi volt,kész,reflux letudva!Azóta kerültem a csípős,fűszeres ételeket,de pár napja becsúszott egy kis chili a történetbe :(

Újra előjött a szúró érzés,de sem gyomorégés sem köhögés vagy emésztéssel kapcsolatos tüneteim nincsenek.Saját kútfőből el kezdtem szedni a Pantoloc Controlt már 3 napja,de még semmi hatása...:( És amit még magam sem hiszek el:bejelentkeztem gyomortükrözésre!Jövő szerda lesz a napja,rettegek tőle és az egész magyar egészségügytől a sok-sok negatív tapasztalatom miatt.Bódításban kértem,de akkor is...kivagyok... :(

2012. jan. 26. 09:56

Sziasztok!


Aki szeretné a refluxosoknak, fekélyeseknek általam a netről összeböngészett ajánlott és nem ajánlott terápiákat, ételeket, masszázst stb. az írjon privit e-mail címmel, de ne felejtsd el oda írni, hogy a refluxdiéta érdekel!

532. Annus14 (válaszként erre: 531. - Astarta)
2011. okt. 27. 13:38

Szia astarta! Milyen PPI terápiát kezdtél el? Van már valami eredményed? Azért kérdezem, mert én Noacidot szedek egy pár hónapja és meg vagyok elégedve, gyakorlatilag nagyon hamar helyrehozta a panaszaimat.

Citromot refluxra? Én is hallottam már erről, de ez szerint elég nagy badarság...

531. astarta
2011. okt. 6. 10:29

Sziasztok!

3 hónapja megjelent valami idegentest érzés a torkomban.

Netem olvasgatva már akkor gyanakodtam refluxra, de az első gégész akkor azt mondta, hogy csak valami torokfertőzés, persze a rá adott gyógyszerek nem hatottak. A második már javasolta a reflux irányába történő kivizsgálást.

Most átestem egy gomortükrözésen, ami sem gyulladást, sem fekélyt nem mutat sehol, de a záróizom folyamatosan nyitva volt, így esélyes, hogy jön vissza a sav, és az okozza a gombócérzést a torkomban.

Emellett van némi köhécselésem, ami nekem már fel sem tűnik, csak a páromnak.

Más jellegzetes tünetem nincs, csak igen ritkán érzek gyomorégést, az sem vészes, és csak nagyon rövid ideig, nincsennek étkezéssel, emésztéssel összefüggő panaszaim.

Most elkezdtem egy PPI terápiát, így kiderül, hogy valóban refluxom van-e.


Rákérdeztem a gaszroenterológusnál a citromos vízre, mert bár általános lúgosításra jó lehet, logikusnak hangzik, de refluxban, pláne ha esetleg fekélyek is vannak, veszélyesnek tűnik számomra.

A doki megerősített, azt mondta felejtsem el, és őrültség, csak fokozza a záróizom elégtelen záródását, nem véletlen, hogy refluxban nem ajánlják a citrusfélékből készített gyümölcsleveket (pl. narancslé)

Szóval ha valaki általánosságban lúgosítani akar, akkor oké, de refluxban én meggondolnám...

530. Annus14 (válaszként erre: 519. - 12b596e0b6)
2011. szept. 26. 14:30
csacsimarcsi!A refluxnak és a szorongásnak elég sok köze van egymáshoz. A szorongás, a stressz sajnos általában mindig kihat az emésztőrendszer állapotára. Ha utánanézel a reflux okainak, mindig szokták a stresszt is emlegetni. Szóval inkább a szorongástól alakul ki a reflux, mint fordítva. Bár nekem is refluxom van, és az is igaz, hogy gyakran szorongok miatta. :(
529. amacska
2011. szept. 15. 09:42
én régebben ittam a krumpli levét...köszi
528. t.Ili
2011. szept. 14. 22:09

Valaki (egy doktornő, de nem gasztros)mondta tegnap,hogy mit csináljak a refluxos tüneteim ellen :)


A nyers krumpli lé semlegesíti a túl sok gyomorsavat és a benne található keményítő megszünteti, vagy enyhíti a gyomorfekélyt



Ha gyakran idegeskedsz, és gyomorsavad jellemzően több a kelleténél, a burgonyalét bátran fogyaszthatod. Sőt, még a gyomorfekély természetes gyógymódja is lehet a lereszelt nyers burgonya kipréselt leve. Mindössze arra kell ügyelned, hogy mindig étkezések után fogyaszd. Ha ugyanis ebéd előtt iszod, semlegesíti a gyomorsavat, és megzavarja az emésztés



ez a Femináról való:

A nyers krumplilé gyomorfekély, gyomorfájás ellen jó, így ha hasonló problémád van, fogyassz belőle naponta egy decit, két héten keresztül. A nyers, rózsaszín krumpli leve pedig a krónikus savtúltengés gyógyszere, de emésztési zavarokra, gyomor- és bélbajokra kitűnő étel a héjában főtt és sült krumpli is. A sótlan vagy mérsékelten sós krumplipüré és a főtt krumpli közömbösíti a túl sok gyomorsavat, ezáltal hat a gyomorhurut, a gyomorfekély és a bélgyulladás kiváltó okai ellen is.


egy másik helyről:


A nyers krumpli gyógyhatása


A nyers krumplit a népi orvoslás gyakrabban alkalmazza külsőleg, mint belsőleg. Nyers krumplireszeléket tesznek például a gyulladt, gennyes sebekre, kelésekre, sérülésekre vagy ütés következtében megdagadt testrészekre. Sikeresen alkalmazható reumára, kötőhártya-gyulladásra, bőrbajokra is. Fejfájás, migrén esetén nyers krumpliszeleteket tehetünk a halántékra: "kiszívja" a fájdalmat, leviszi a lázat is. A nyers krumplilé gyomorfekély, gyomorfájás ellen jó, naponta 1 dl fogyasztandó belőle két hétig. A nyers, lehetőleg rózsaszín krumpli leve a krónikus savtúltengés gyógyszere.


még rengeteg ilyet találni, ha beütitek a gugliba a nyers burgonyalé-t :)

Mondta még, hogy kakukkfű tea kamillával,vagy körömvirággal+ méz.


Sőt! kell egy méregtelenítést segítő valami is, az pedig az oxitarm nevű tabletta.

Én ez utóbbit nem,hanem inkább az útifűmag héjat kezdtem el :))

Még ma megcsinálom a krumplilét! :)

527. amacska (válaszként erre: 526. - Ágicska42)
2011. szept. 6. 17:39
tudom köszi
2011. szept. 4. 10:27

Szia!

Én használom a gyógygombát. Talán egy kicsit jobb, de a ppi-re is szükségem van mellette.

Állítólag megakadályozza a nyelőcső rosszindulatú elfajulását és elsősorban ezért szedem.

Ugye a Varga Úr nem tudta megmondani hogy kinek mennyi idő után hat, ez lehet 1 nap és lehet 1 év is?!Én a 3. vagy 4. doboznál járok, hát még messze állok attól hogy elhagyjam a protonpumpa gátlót.

De az életmód betartása nagyon fontos! Ha nem változtatsz az étkezési szokásaidon egyik gyógyszer sem fog használni!!!!!!!!Ez nagyon fontos!!!!

525. e6c47e4eca (válaszként erre: 524. - Ágicska42)
2011. aug. 25. 22:42
Írok privit ;)
2011. aug. 24. 21:18

Kedves Laxxon!Először is azt szeretném kérdezni, hogy sikerült a műtét? Teljesértékű életet tudsz élni? Milyen nem kívánt mellékhatásait ismertették a műtétnek?

Hogy történik a műtét? Milyen volt a műtét után? Mennyi idő után állt vissza rendes életfolyamatod?

Nehéz volt a lábadozási időszak?

Hol és ki műtött? Miért javasolták a műtétet?

Milyen panaszaid voltak?

Ne haragudj hogy ennyi kérdéssel bombázlak, de kell találnom valami megoldást, mert az életminőségem nagyon rossz. Sajnos a gyógyszerek sem hoznak sok változást. Tavaly 3 gyomortükrözésem volt (2 tb.-s orvos által volt a 3. maszek) a magánorvos egy lépést segitett, de ez kevés ahhoz hogy normális életet éljek.

Ezért hálás köszönettel fogadom a segítséged, hátha okosabb leszek.

Köszi mégegyszer!

523. amacska (válaszként erre: 520. - Csizmatomi)
2011. aug. 20. 08:15
nekem van ilyen tünetem
522. e6c47e4eca (válaszként erre: 521. - Ágicska42)
2011. aug. 19. 18:10

Szia.


Laparoszkópos Antireflux műtétem volt idén májusban.

Mire vagy kiváncsi?

2011. aug. 19. 13:48

Sziasztok!


Átesett már valamelyikőtök reflux műtéten?

Előre is köszi.

2011. aug. 15. 13:49

Sziasztok!

Beleolvastam a fórumba, és épp azon gondolkozom, hogy talán refluxos vagyok?

Már régóta érzek mellkasi szúrást, de rtg. szív uh. ekg, labor, stb. semmit nem találtak.

Azért gondolok a refluxra, mert elég egészségtelenül táplálkozom...

...ám semmilyen más "tünetem" nincs, csak ez a szúrás.

Szerintetek?

2011. júl. 27. 08:13

Köszönöm, hogy írtatok!

Azt nem tudjátok miért hozzák össze a szorongást a refluxal?

Mi köze a kettőnek együtt?

A szorongástól lehet reflux, vagy a reflux okozza a szorongást?

518. amacska (válaszként erre: 516. - 12b596e0b6)
2011. júl. 26. 20:09
én csak a röntgent válatam be az is kimutatja és a reflux nagyságát is
517. orchidea79 (válaszként erre: 516. - 12b596e0b6)
2011. júl. 26. 17:01

Nálam egy tüdőelváltozásra fogták kb. 1 évig a köhögésemet. Aztán miután az már nem indokolta, akkor javasoltak fül-orr-gégészeti kivizsgálást. Ott derült ki, hogy reflux okozza. (A gége alsó része kiszélesedett, és reflux elleni gyógyszer hatására javult.) Ennek ellenére a múlt héten gyomortükrözésre kellett mennem, az is igazolta. Egyébként a tükrözés egyáltalán nem vészes. (Nekem a tüdő miatt már egy hörgőtükrözés is van a hátam mögött, ahhoz képest pláne semmi.:))


Ha étkezés után köhögsz, akkor esélyes a reflux.

2011. júl. 26. 14:15

Sziasztok!

Csak tükrözéssel lehet megállapítani a refluxot?

Okozhat köhögést is?

Gyanakszom hogy refluxom van, csak nem tudom merre induljak a kivizsgálás útján, segítsetek léci!

515. Tutoric
2011. júl. 25. 09:41
Nehéz nyelés nektek nem társul hozzá? Száraz a torkom mintha nem lenne nyálam és minden falathoz iszok.. :( VAgy a sűrű nyáltól lehet nem tudom. Na?
514. Tutoric
2011. júl. 19. 09:51
Ha valakinek bevált vmi gyógyszer vagy homeopatia a reflux okozta sűrű tapadós váladékozásra az létszi szóljon köszi :)
2011. jún. 7. 19:20

[link]


Ez itt nem arről szól hogy ne egyél semmit, ezt olvasd el!

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook