Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2012. febr. 3. 15:46

Háááát kedves bajtársak...én baromi szarul vagyok :(

Tök mindegy mit eszem tök mindegy mennyit egyszerre...olyan érzésem van mintha egy légbuborék lenne a nyelőcsövemben és állandóan böfizek :)

Arról nem szól a fáma hogy mennyi idő után hat a protonpumpa-gátló tabletta? Napi kettőt szedek most már szerda óta de semmi változás...

571. 65298a0518 (válaszként erre: 570. - Ebelin24)
2012. febr. 3. 05:36
Küldtem:)
570. ebelin24 (válaszként erre: 569. - 65298a0518)
2012. febr. 2. 17:49

Apropó...elküldöd nekem is azokoat az okosságokat ha megkérnélek?

Privátban elküldöm a mail címemet!

569. 65298a0518 (válaszként erre: 568. - Ebelin24)
2012. febr. 2. 17:23

Hát ez valóban elég gáz. A tejes cuccok "jók" a refluxosoknak. Ezt azért szokták mondani, mert nyákkal vonják be a bármilyen (gyomor, bél, nyelőcső)falat, de alapból rossz, hiszen épp ezért (ahogy én tudom) a szervezet nem tudja teljes mértékben feldolgozni, elbontani, vagy legalábbis nagyon lassan (6 óra), így úgymond rohad bennünk. Mire végre kiürülne, máris iszod a következőt, még akkor is, ha csak a kávédba, teádba teszed. Úgyhogy úgy fogalmazhatnánk, nekünk a sok rossz közül nem ez a legrosszabb:(

De javítsatok ki, ha nem jól tudom.

568. ebelin24 (válaszként erre: 567. - 65298a0518)
2012. febr. 2. 17:04

Közben utánanéztem a diagnózisomnak és ha jól értelmeztem akkor a grad. A. azt jelenti hogy alapfokú a gyulladás.Ezt gondolom a sav okozza :)

Egyébként még azon buktam ki hogy se egy diétával el nem látott,se egy "tiltott" élelmiszereket tartalmazó listával...Nyílván mindenkinél más lehet a jó és a rossz,de azért gondolom vannak fő csapásvonalak...


Mert én már annyi mindent olvastam...Van aki azt mondja jók a probiotikus meg élőflórás tejtermékek,van aki azt mondja ódzkodjak a tejes cuccoktól...

567. 65298a0518 (válaszként erre: 564. - Ebelin24)
2012. febr. 2. 15:45

Szuperjóóóóóóóóóóó!


oseophagitis= nyelőcsőgyulladás.

Nekem GERD-em van:))

Hú, én inkább nem mesélek magándokis élményeket, mert méár ideges vagyok a gondolattól is.

566. 65298a0518 (válaszként erre: 563. - Garamond)
2012. febr. 2. 15:42
Mindenképp megkeresem. Most kicsit el vagyok úszva, leköt a kóválygó macskám, akit most hoztam műtétről:(
2012. febr. 1. 19:07

Ja és a lényeget nem is írtam le...Remélem mindenki ül és kapaszkodik...

23.000 Ft volt a vizsgálat ahol a Dokinő és az asszisztens is szentségel és engem szid hogy miért nincs egy normális vénám...hozzáteszem hogy soha egyszer sem volt semmi problémám a vérvételnél,mindig mindenki elsőre talált vénát!

És még épp csak öltöztem,húztam fel a pulcsim zippzárját,már beengedték a következő két beteget...

Azt hiszem az ember nem pont ezért az élményért megy el magánklinikára...

Mert ha 23.000 Ft-ot fizetek és ezzel együtt Mindenki nagyon kedves és figyelmes akkor egy szavam nincs...

De mindegy,túl vagyok rajta és egy életre hálás vagyok a Dormicum-élményért :D

2012. febr. 1. 18:47

Túl vagyok rajtaaaaaaaaa.... :)

Nem is tudom hol kezdjem...Komolyan mondom,ha tudom hogy ennyire semmiség akkor minden nap megyek :)

Viccet félretéve:kikérdezett a Dokinő,vérnyomásmérés (180/107-életemben mindig 120/80 volt a vérnyomásom),feküdjek föl,hasamat megtapizta,meghallgatta.Minden ok.

Forduljak oldalra,Lidocain a torkomba(kicsit keserű és csíp és úgy éreztem nem tudom lenyelni a nyálam).

Majd szentségelve(maszek klinika!!!!!!!!!!) keresgélték a vénámat és a kézfejembe (negyedikre szúrva!!!!) találtak valamit ahova bedöfték a Dormicumot :) Gyerekeeeeek...az szuper cucc :)

Én esküszöm ezután szinte smmire sem emlékszem,csak arra hogy kétszer kiugrott egy kis böfi vagy öklendeztem!De komolyan mondom kb. 30 mp-ig lehetett bent a cső,arra pl. nem is emlékszem hogy mikor tolta be!

Szuper ez a Dormicum én mindenkinek ajánlom hogy bódításban csináltassa a tükrözést!

És akkor a diagnózis:Reflux oseophagitis grad.A.

Majdmindjárt rá is keresek,mert érdekel hogy pontosan mi ez!

Controloc 40 mg-ot kaptam napi 2X1-et 2 hétig,aztán tartósan marad az esti egy tabletta!

Köszönöm Mindenkinek hogy szorítottatok!:)

563. garamond (válaszként erre: 562. - 65298a0518)
2012. febr. 1. 14:46

Én leginkább a könyveiből "okosodtam", nagyon érdekes, ez egy teljes szemlélet váltás.

Egyébként itt a Hoxán is van paleo fórum, ahol sokat vagyunk, kukkants be!

562. 65298a0518 (válaszként erre: 561. - Garamond)
2012. febr. 1. 14:33

Köszi, nagyon hasznos, amit írtál.

Meg tudod nekem priv. írni azt a weboldalt, ahol a palo jótanácsokat, recepteket találom, vagyis, hogy te honnan okosodtál?

561. garamond (válaszként erre: 553. - 65298a0518)
2012. febr. 1. 13:13

A paleosok nem használnak kristálycukrot, mi Xilittel édesítünk ha muszály, de ha lehet, inkább elhagyjuk.

Szénhidrát sok ételben van, tészta, kenyér, ilyesmi, ha vki tényleg meg akar gyógyulni, nézzen utána ennek a diétának. Sok gyógyult refluxos írja meg Szendinek, hogy elhagyta a gyógyszereit, csak akaraterő és kitartás kell!

560. garamond (válaszként erre: 556. - 65298a0518)
2012. febr. 1. 13:09

Nekem napi szinten volt már problémám és amióta tudom, hogy a gyógyikat csak pár hónapig lehetne szedni, én meg már 4 éve szedtem, csak még elszántabb lettem tőle.

Sajnos nem tudnak mit tenni az orvosok, de PP gyógyikat nem volna szabad évekig szedni.

Életmód, de legalább étrend váltásra lenne szükség!

559. garamond (válaszként erre: 555. - Virágzsu31)
2012. febr. 1. 13:07
Én annyira refluxos voltam, hogy már fekélyes volt a nyelőcsövem, a sok felmaródástól. Mint tudjuk a reflux veszélye abban rejlik, hogy gége rákot okozhat. Ezért aztán nem mertem a gyógyit elhagyni, de amióta étrend váltáson vagyok (kop-kop), még nem volt savas visszafolyás és az a szörnyű fájdalom a mellkasban, amit orvosok is kevernek a szívinfarktussal. Tegnap is este, lefekvés előtt közvetlen vacsiztam, és nem volt semmi baj.
558. 65298a0518 (válaszként erre: 556. - 65298a0518)
2012. febr. 1. 12:53
Ja, és még egy tünet, a 2 első fogamon kezd látszani a saverózió, amit visszafordítani sajnos nem tudok, de idejében elkaptam, nagyon közelről látszik csak, járok fogászatra, egyik doki sem mondta (költözés miatt új doki lett) hogy az apró függőleges berepedések a fogaimon a saverrózió jelei, mert ha mondta volna, teszek a megállításáért, és nem jutok el oda, hogy most már enyhén átlátszó a 2 metszőfogam vége.
2012. febr. 1. 12:53
a kislányomnál a 24 órás PH mérés negatív lett, de a kontrasztanyag vizsg. kimutatta a refluxot; mostanában már ott tartunk, hogy nagyobb mennyiségű nyála köpet jelentkezik, az arca piros a sok köhögéstől, öklendezéstől.... a gyógyszerre nem reagál, 2x műtötték,
556. 65298a0518 (válaszként erre: 552. - Garamond)
2012. febr. 1. 12:51
Igazság szerint nekem sincs sok tünetem, max néha (kb. 2-3 havonta) annyit érzek, hogy felmaródik enyhén a nyelőcsövem jobb oldala, ennyi, de ettől még tünet nélkül is tudom, hogy rengeteg az éhgyomri savam sajnos, nem is gondoltam volna, amikor a gyomortükrözésnél ez derült ki.
555. virágzsu31 (válaszként erre: 552. - Garamond)
2012. febr. 1. 12:36
hogy érted el a tünetmentességet? mesélnél róla?
554. Tejespite (válaszként erre: 551. - 65298a0518)
2012. febr. 1. 12:17
Rám a középső jellemző.
553. 65298a0518 (válaszként erre: 552. - Garamond)
2012. febr. 1. 11:21

Mármint kizárod a szénhidrátot abszolút?

Citromról megoszlanak a vélemények, van, aki azt írta, attól javult, 1 citrom 1.5 liter vízhez 2-3 hétig, ha jól emlékszem. szerinted? Most mennem kell, de később jövök:)

552. garamond (válaszként erre: 545. - Virágzsu31)
2012. febr. 1. 11:10

Elkezdtem a paleot, de nagyon nehéz, ezért kisebb kompromisszumokkal folytatom.

Higyjétek el, a lényeg a szénhidrát, négy év után két hónapja gyógyi nélkül tünetmentes vagyok.

Kérdezzetek, segítek!

2012. febr. 1. 10:37

Ez milyen igaz rám, rátok is?

(részlet a 3 oldalból)


"A gyomor- és bélbetegekre jellemző jegyek

Sokan közülük nagyon szigorú, merev és kevés szabadságot nyújtó nevelést kaptak.

Mindig jó gyerekek voltak, vagyis feszültségeiket, agresszióikat nem tudták vagy nem lehetett a felszínre hozniuk.

Fekély leggyakrabban akkor alakul ki náluk, ha szociálisan izoláltakká válnak (elszakadnak a családtól, válás után, munkanélküliség vagy annak veszélye esetén), vagy ha új környezetbe kerülnek, ahol még nem ismerik őket, vagy ha nem érzik magukat biztonságban (munkahely-változtatáskor, továbbtanuláskor)."

2012. febr. 1. 10:16
Ja, és ne féljetek, senkinek semmire nem használom, és nem is adom tovább az e-mail címét (mégcsak el sem mentem), ha ez lenne a célom, találnék bőven ilyen címeket a neten, vagy akár itt is, nem ezért küldöm oda, hanem hogy ki tudd nyomtatni, vagy elmenteni, meg mert gondolom, itt a levelezőben ez terjedelmes lenne kissé.
549. 65298a0518 (válaszként erre: 544. - Virágzsu31)
2012. febr. 1. 10:13
Hú, ha adod az e-mail címed, én elküldöm neked szívesen, ki is nyomtathatod, mert 3 oldalt nem szeretnék ide beilleszteni, de ha ilyen picike, azért bármit (ami nem élelmiszer, pl. Salvus víz) adsz neki, azért mindenképp kérd ki szerintem orvos véleményét. Pl. vidd a gyerekorvoshoz a papírt, amit átküldök.
548. 65298a0518 (válaszként erre: 542. - Ebelin24)
2012. febr. 1. 10:11
Én is nagyon szorítok!
2012. febr. 1. 10:02

Sziasztok, véletlenül láttam ezt a fórumcímet, és az ÖSSZES hsz-t elolvastam. Pedig millió dolgom lenne. Mostmár tényleg elmegyek orvoshoz. Én magamnak diagnosztizáltam a refluxot, mondtam dokinak is, h nyilván ez van, de nem reagált rá. Soha nem cigiztem, a kávét nem szeretem és nem is bírom, és nem iszom alkoholt. Tehát ezek kilőve. Ha lefekszem, akkor feljön a torkomba a gyomorsav. De soha nem volt sem gyomor- sem nyelőcső sem semmilyen fájdalmam emiatt. A köhécselés előjön, és az utóbbi időben a csuklás. Semmi más tünetem nincs, de azért - az olvasottak alapján - biztos reflux. De az összeegyeztethető a reflux-szal, h - szerencsére - semmi étellel illetve evéssel összefüggő panaszom nincs? (ez nagy szerencse) Tehát ehetek bármit, bármikor, bármennyit, nem zavar be. Gyermekkori penicillin allergián kívül más allergiáról nem tudok. Csípőset ugyan ritkán eszem, de akkor sincs baj, paradicsomot és mindenféle paradicsomkészítményt gyakran, az se okoz semmit, a zsíros étel sem. Ettől függetlenül biztos nem ártana egészségesebb étrendre áttérni, de a férjem is mindig azt mondja, h ami jól esik azt mindent lehet enni mértékkel, és az kell is a szervezetnek. (mondja ezt ő, aki időnként "beeszik" és olyankor epézik) Most úgy döntöttem, h elkezdek Salvust inni, a citrom egy kissé megkavart, mert szeretem és szerintem jó is, de itt írtátok, h refluxosnak mégse ajánlott. Meg inni fogom a teakeveréket. Áldom az eszem, h a nyáron szedtem akácvirágot egy olyan udvarban, ahol se autó nincs a környéken se permetezés, és megszárítottam. De eddig még nem ittam, csak azért szedtem, h biztos jó vmire.

Bocs, h elsőre ilyen sokat írtam, de h válaszolni tudjatok, gondoltam, kell ennyi info.

Ebelin-nek szurkolok!! Írd fel, miket szeretnél kérdezni,mert az ember ott a dokinál csak izgul és felét elfelejti.

546. virágzsu31 (válaszként erre: 531. - Astarta)
2012. febr. 1. 08:44
Mi az a PPI terápia?
545. virágzsu31 (válaszként erre: 538. - Garamond)
2012. febr. 1. 08:39
Milyen étkezésre tértél át?
2012. febr. 1. 08:38

Sziasztok!


Nekem a 2,5 éves gyermekem refluxos.Tudtok ajánlani valami természetes alapú készítményt?

543. Arcus77 (válaszként erre: 542. - Ebelin24)
2012. febr. 1. 08:26

Szia!

Én is szurkolok neked!

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook