Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
662. 65298a0518 (válaszként erre: 661. - Somcsika)
2012. márc. 13. 14:22
Igen, vannak jó receptek. Nekem tulajdonképpen már nincs tünete (anno gégefelmaródással mentem dokihoz és javasoltam én a sokadik semmi után, hogy esetleg nézzük meg, nem lehet -e reflux) max. annyi, hogy kb. minden másnap picit émelygek úgy 2-3 hete, de az mástól is lehetne akár. Köszi, már lassan azt hiszem, legjobb, ha semmit nem eszünk. Én pl. a lehetséges szövődményeket szeretném kiküszöbölni, mert tudom, hogy sok a savam tünet nélkül is, illetve a fogaimon megjelent enyhe savfelmaródás:(
661. Somcsika (válaszként erre: 660. - 65298a0518)
2012. márc. 13. 09:39
Az epe reflux az az amikor az epe és a gyomor közötti epevezetéken keresztül az epe tartalom visszaáramlik a gyomorba. Az is legalább olyan súlyos lehet, mint a normál reflux. Epe kímélő diétát javasolnak rá. Szerintem így keress rá, és biztosan találsz rá megoldást. Hátha az segítene.
660. 65298a0518 (válaszként erre: 659. - A7b6e313fb)
2012. márc. 13. 05:41
Epereflux? Olyat még nem is hallottam:(
2012. márc. 12. 22:07
Nálam epe refluxot állapítottak meg (tükrözés után).De nem mondtak semmit ,hogy mit ne egyek ....Kérdeztem mitől alakulhatott ki ,azt mondták genetika.Mit ne egyek?
658. 1c92396beb (válaszként erre: 657. - Somcsika)
2012. márc. 12. 22:03

Én négy éve nem eszek cukros dolgokat, de édesítőt sem, még egy picit sem.

Az édesítő rosszabb mint a cukor. Amikor elhagytam a cukrot én is abba a hibába estem, hogy rátértem édesítőszerre, akkor még rosszabb volt, mint előtte.

Szóval helyedben átgondolnám az édesítőszer dolgát.

A stevia pl. nem csinál savat, de a gyümölcsöket is tartósítószer és mindenféle édesítőszer nélkül. natúr teszem el jamnek, beföttnek.

Tejterméket is elhagytam amint írtam. Kávét pedig soha sem fogyasztottam.

A regenerálódás eltart egy ideig. A regenerálódás ideje alatt ittam Salvus vizet.

Kell egy idő, amíg a felmart részek helyre jönnek.

657. Somcsika (válaszként erre: 655. - 1c92396beb)
2012. márc. 12. 13:27

Hát ha ez így van akkor nekem nem szabadna, hogy ilyen tüneteim legyenek.

Mi évek óta nem eszünk cukrot (a lányom cukorbeteg) azóta zablisztel, tönköly lisztel, grahamm-al sütök fözök, nagyon sok korpát használok (mert azok lassítják a cukor felszívódást) zabkorpa, búzakorpa stb. Fehér rizs helyett barnát használunk, bulgurt, kölest és hasonlókat. Szóval nagyban megy a reformkonyha.

Na jó édesítőt használunk ezt nem vitatom, és azért tejet is szoktam inni, általában gyerekkávéval, mert attól nincs bajom. Teljes kiörlésű kenyet eszem. Füstölt dolgokat szinte egyáltalán nem, a csipőset korábban nagyon szerettem, most szinte nem is eszem. Mióta itt valamelyikőtök irta a narancsot és citrusféléket mint fő bűnöst azóta próbálom kerülni őket.

Másfél hete nem szedem a controloc-ot, egyre jobban vagyok, csak az a fránya gombócot ne érezném a torkomban. Most normaflorral tömöm magam.

Szóval visszatérve, nekem ki sem szabadott volna alkulnia, ha ezektől a dolgoktól meg tud gyógyulni. Persze nem vitatom, hogy neked segített. Ugye nem vagyunk egyformák.

656. 65298a0518 (válaszként erre: 655. - 1c92396beb)
2012. márc. 12. 12:17

Köszi. Ezt a diétát javasolták neked? A tejterméket pl. miért kell elhagyni?

A zabliszttel sütsz főzöl? Köszi:)

2012. márc. 12. 11:43

Helyre lehet jönni a refluxból.

Nekem már nagyon csúnya volt a refluxom. Műteni is akartak. Aztán abbahagytam a cukros termékek és édesítős termékek valamint a tejtermékek fogyasztását. Fehér kenyérről és lisztről áttértem a teljeskiörléső illetve zablisztre, és kb 3-4 hónap után teljesen tünetmentes lettem.

A diétát azóta is tartom.

Nincsen sok gyomrsavam.

2012. márc. 12. 11:33

Hú de durvát találtam, itt a pasi elmondja, hogy az ő refluxát a lisztérzékenysége okozta, amire nem is gondolt volna.

Plusz azt is elolvastam, hogy a lúgosítás többet árthat, mint amit használ!


Elnézést a reklámért, tudjuk, hogy ezer helyen lehet állapotfelmérést csináltatni, de muszáj a sorstársaknak megmutatnom ezt:


[link]

653. 65298a0518 (válaszként erre: 650. - Ebelin24)
2012. márc. 12. 11:08
Nah, én meg gyogyi nélkül alig voltam rosszul, alig volt tünetem, mióta viszont szedem ezt az enyha protonpumpagátlót vagy mit, azóta szinte állandóan van egy enyhe émelygés, nem is értem.
652. 65298a0518 (válaszként erre: 648. - Somcsika)
2012. márc. 12. 11:06
Végülis, ez is logikusnak tűnik, én meg erre nem gondoltam még...
651. Zsuzska69 (válaszként erre: 650. - Ebelin24)
2012. márc. 11. 19:56

Szia Ebelin,


Pozitív értelemben, de naggyon irigyellek! Tök jó Neked, hogy ilyen jól vagy, én most vagyok úgy, ahogy Te ezelőtt a Rabirep előtt...:-(, csak tudnám, hogy vajon nekem is beválik-e ez a Rabirep, akkor azonmód feliratnám, mert az én jelenlegi gyógyszerem semmit sem ér...

Továbbra is maradj ilyen jól, szia, mindenki másnak meg jobbulást!

2012. márc. 10. 09:49

Sziasztok Bajtársak!


Képzeljétek,lassan beszedek egy doboznyi Rabirepet és azt mondhatom hogy 99%-ban elmúltak a panaszaim!Se böfi,se mellkasi szúrás, egyszerűen semmi!Még nem nagyon merem elhinni,de annyira élvezem!Az utóbbi időkben már szinte félve mentem bárhova, mert féltem hogy jön a böfizős roham és azt egyszerűen nem lehet visszafojtani...ki kell engedni :(

Az étrendemről annyit,hogy Norbi update prémium étrendjét rendelem most már 5 hete (ezt nem reklámként írom,csak hogy tudjátok miket eszem) és mindamellett hogy most már a 6. kiló is lecsúszott teljesen jól vagyok az étkezések után is!

Persze elhagytam a citrusgyümiket meg leváltottam az imádott savas vizet mentesre, a kávét koffeinmentesre...De megéri :)

Valamelyik nap reggelire diókrém volt pászkával és 1 darab narancs...gondoltam bepróbálkozom...hát nem kellett volna :) Nagyon szarul voltam egész nap de még másnap reggel is!

De ez még a legkevesebb...Mert jól vagyok! :)

649. ebelin24 (válaszként erre: 645. - Somcsika)
2012. márc. 10. 09:42

Szia!


Ez érdekes...mert a 2. felvonás refluxom nekem is akkor újult ki,mikor ismét elkezdtem a fogyót és rengeteg gyümit,zöldséget ettem...Neked nem ez lehetett?Persze csak találgatás...De én egyértelműen összekötöm az újonnan előjött refluxomat a sok-sok citrusgyümölccsel :(

648. Somcsika (válaszként erre: 647. - 65298a0518)
2012. márc. 9. 20:40
Én is így gondolom, de a doki mégiscsak azt mondja, hogy fogyni kell, fogyni kell még, mert akkor nem nyomják felfele a belső szerveim a gyomrom és csökken majd a gyomorüri nyomás.
647. 65298a0518 (válaszként erre: 645. - Somcsika)
2012. márc. 9. 14:47
Jézusom, az nem semmi!!! Hát igen, szűkült a gyomrod, nagyobb teher nehezedett a záróizomra ha többet ettél esetleg.
646. 65298a0518 (válaszként erre: 644. - Zsuzska69)
2012. márc. 9. 14:44
a tészta szénhidrát, a rizs is:(( tehát ennyi erővel kenyeret is ehetnél:((
2012. márc. 9. 13:42
Ez olyan érdkes, mert amikor túlsúlyos - pontosabban kórosan elhízott voltam - nem volt refluxom. Tavasszal egy gyormorfájással kezdödött minden, állítólag rá ment az ideg, mert a tükrözés során semmit nem találtak benne, a gyulladáson kívül. Szépen lassan elkezdtem fogyni, mert nem nagyon tudtam enni, aztán amikor már tudtam enni, akkor pedig diétába fogtam. 107 kg-ról most 68 vagyok és ez kevesebb mint 1 év alatt. A refluxom pedig akkor jött ki amikor már legalább 30 kg-ot fogytam. És azóta szinte folyamatosan érzem, néha 1-2 hétre elmúlik, de aztán visszajön. Januárban volt egy hasplasztika műtétem, azóta folyamatos hányingerem van. Szóval nem könnyű, én ma pl. megint ott járok, hogy nem tudtam délben ebédelni.
644. Zsuzska69 (válaszként erre: 643. - 65298a0518)
2012. márc. 9. 13:29

Szia Panna,


Nagy vonalakban igen, a szénhidrát teljes elhagyása (még) nagyon nem megy, de persze, a cukrot elhagytam, reggelire meg estére általában Wasa kenyeret eszek vmi felvágottal (vagy semmit), az ebéd elég hagyományos, magyar kaja, valmi tészta, vagy rizs vagy krumpli van benne...

Ez lehet a baj?? :-((

643. 65298a0518 (válaszként erre: 639. - Zsuzska69)
2012. márc. 9. 12:38
Változtattál étrendet Zsuzsi?
642. 65298a0518 (válaszként erre: 640. - Dokkolo)
2012. márc. 9. 12:38
Teljesen jogos a taps:(( csak nem érsz vele sokat!
641. dokkolo (válaszként erre: 639. - Zsuzska69)
2012. márc. 9. 08:46

Szia Zsuzska!

A tüneteid alapján valszeg kevés vagy nem jó neked a gyógyszer, amit szedtél, én is sokat küzdöttem, míg megtaláltam a megfelelőt! Igazán jót nem tudok mondani, sajnos én is egy idő múlva hozzászokom a gyógyszerhez és több kell belőle. :(

640. dokkolo (válaszként erre: 636. - 65298a0518)
2012. márc. 9. 08:42

Szia Panna,

műtét elvileg ingyenes volt, csak ment zsebbe is. Azt meg elfelejti sztem vagy el akarja felejteni...A magyarázatot könnyen veszi, beleestem abba a %-ba, akinek nem sikerült, ő mindent megtett. Ahhoz képest viszont elég felelőtlennek, nemtörődömnek, felületesnek tűnik, így hogyan bízzon utólag az ember benne és ha tényleg rajta múlt, hogy nem sikerült túl jól?!

2012. márc. 8. 12:06

Sziasztok!


A hozzászólók között ugyan új vagyok, de a betegek között sajna nem. 3-4 hónapja küzdök, párótokkal már levelezek is a fórumról, de az elkeseredésem parttalan. Ahelyett, hogy javulnának a tüneteim, minden, minden rosszabbik. Próbálom rövidre fogni, kb. két hónapja Gelbrát szedek, eddig napi egyet kellett szednem, MÁR a rosszabbul lét miat kettőre fel kellett emelni az adagot az ELŐZŐ orvosom szerint (mert időközben azt is váltottam, meg gyógyszert is, a korábbi, semmit nem érő Noacidról), de egyenlőre nem merem beszedni a napi kettőt, félek, hogy egyrészt az már nagyon lecsökkenti a savat a gyomromban, másrészt meg hogy nagyon hozzászokom, aztán még a napi egyre sem bírok majd visszaállni, nemhogy teljesen elhagyni, amit nagyon szeretnék, ahogy itt gondolom Mindannyian. Kérdésem lényege, hogy ismeri-e valaki a Gelbrát, illetve volt-e, van-e néha valkinek olyan tünete (GYOGYI MELLETT!!!), hogy majd meghal, úgy feszít két oldalt a nyelőcső mellett? Ha nem tudnám, hogy ez tuti a reflux, biztos azt hinném, hogy elvisz a szívinfarktus...:-( Utoljára tegnap voltam a SOTE II-es belgyógyászatán, SEMMIT nem mondott erre a drnő, csak szedjem tovább a Gelbrát és pár vizsgálatot elrendelt (tükrözésem már volt - erozív reflux).

Bocsánat, hogy túl hosszú voltam, sziasztok!

638. Somcsika (válaszként erre: 634. - Dokkolo)
2012. márc. 4. 17:27
Oké, megkérdezem és a fejleményekről majd beszámolok.
637. 65298a0518 (válaszként erre: 635. - Dokkolo)
2012. márc. 4. 14:06
Köszi:)
636. 65298a0518 (válaszként erre: 633. - Dokkolo)
2012. márc. 4. 14:06
Nem tudnál pereskedés előtt valamit egyezkedni vele? Pl. magyarázza meg, hogy lehet ez? Ha kell, adja vissza a műtét árát?
635. dokkolo (válaszként erre: 632. - 65298a0518)
2012. márc. 4. 10:50

Szia Panna!

Az, hogy visszaerősíthető-e, az nem derül ki, viszont nem keletkezik annyi gáz, amitől elernyedne és felmehetne a sav, már ez is előnyös.

Én is igyekszem barna kernyet vagy inkább teljes kiőrlésű kenyeret enni és jó szokott lenni :)

634. dokkolo (válaszként erre: 631. - Somcsika)
2012. márc. 4. 10:45

Szia Somcsika,

ha visszamész, kérdezd már meg először, hogy mi a véleménye, melyik gyógyszert szedd?! Érdekelne, mert ha az Emozult ajánlja neked is, akkor itt a háttérbe van vmi. Mindegyik ezt nyomja most!

Én meg nem akarok hozzájárulni az éves Thaiföldi gyógyszergyártó-nyaraláshoz, amikor lehet hatásosabb gyógyszer is, csak ennek a jutaléka a legnagyobb és ezen akarnak nyerészkedni...

633. dokkolo (válaszként erre: 630. - 65298a0518)
2012. márc. 4. 10:41

Szia Panna!

Igen, a záróizomnál csinálnak egy mandzsettát és ha jól eltalálják a szorosságát, akkor lesz jó. Nekem minden mérés azt mutatja, h tökéletesre csinálták, ezek mellett van visszaáramlás a nyelőcsőbe és 4x annyi gyógyszert szedek.

Ilyenkor szerintetek érdemes a kórházat vagy az orvost perelni? Mert persze, ha valamelyik gasztroenterológusnak vagy a háziorvosnak erről beszélek, mindnki kollekív védi egymást...

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook