Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
692. Adina9
2012. máj. 11. 07:37
Igen az nagyon jó a jóga, csak önmagában kevés. Ugyanis a reflux fokozott stressz helyzetben, és mikor sokat eszünk akkor jön rendesen elő. És meg kell tanulnunk nem átvenni mások "hülyeségeit" és sresszes helyzetet kezelni, hogy akkor is önmagunk tudjunk maradni harmóniában.De ha elkezdesz jógázni jó uton haladsz.Én ajánlom még a hara masszázst, ami stimulálja a belsö szervek energia pályáit és segiti a müködésüket és ráadásul méregtelenit is nagyon jol:))
2012. máj. 11. 05:48
Nagyon köszi egyébként amiket írtál, én most kezdtem el jógázni (5 tibeti jógagyakorlat) hihetetlen, miket írnak itt róla a csajok egy fórumon, és nagyon élvezem, ebben nagyon bízom:))) Puszi.
690. 65298a0518 (válaszként erre: 689. - Adina9)
2012. máj. 11. 05:46

Az a "baj" hogy nekem nem jön vissza sav, és amilyen erős éhgyomri gyomorsavam volt tükrözésnél, -csodálkoztam is rajta- hogy refluxom van. Semmilyen tünetem nincs, illetve egy, ha csak 1 fél kiflit eszem, akkor is "dagadt" a gyomrom, felpuffad és kidudorodik úgy 2 órára:((

Anno az volt a tünetem, amiért elmentem, hogy felmaródott a nyelőcsövem jobb oldala, az sincs már:))

689. Adina9
2012. máj. 10. 17:13
Engem 2 szer tükröztek annó. Ahhoz, hogy érezd hogy meggyógyultál ahhoz nem kell ujjabb tükrözés.Elég ha érzed hogy jó az emésztésed nem jön vissza a sav és jó a közérzeted.Mint ahogy Isten megteremtett:))
688. 65298a0518 (válaszként erre: 687. - Adina9)
2012. máj. 10. 14:57

Nagyon aranyos vagy, magam nevében köszönöm, hogy vetted a fáradságot, hogy másoknak segíts!


"egy idö után a gyógyszer is ugyanolyan reflux tünetet produkál " Ezt én is tapasztaltam!


És voltál orvosi vizsgálaton, gyomortükrözésen, vagy csak úgy érzed, már nincs? Köszi.

687. Adina9
2012. máj. 10. 13:42
Sziasztok. Én 10 évig szenvedtem a refluxtol, és hál "isten sikerült kigyógyulnom. A gyógyszerek mellé elsö körben én ajánlom nektek a Basica vital port (kicsit drága) vagy más ásványi anyagok pótlását. Vannak erröl könyvek ahol leirják miért is fontos refluxnál pótolni a sókat.viszont ami fontos a lelki oldal.Hogy lelkileg rendbe rakjuk magunkat, ugyanis ez is mint minden betegség lelki blokkok tünetei. Tegyétek fel magatoknak a kérdést és nézzetek kicsit befelé mi az amit nem tudtok elfogadni az életetekben a környezetetekben, mi az amit nem tudtok lenyelni, ill. megemészteni.Na ezen kell dolgozni. Van sok technika ami elösegitit és támogatja ezt a lelki munkát is.És ha a lélek rendben van, akkor érezni fogjátok mert a testetek jelezni fog hogy nem kell már semmilyen gyógyszer.Én 10 év után mikor utána olvastam hogy egy idö után a gyógyszer is ugyanolyan reflux tünetet produkál elhatároztam hogy meggyógyulok.Kemény munka volt benne (kb 1 év)de már másfél éve nem szedek semmilyen gyógyszert még emésztés javitót sem.ugyhogy sok sikert és hajrá:)))
686. vtkati
2012. máj. 10. 09:42
Nagyon örülök, hogy idetaláltam. Ez a reflux elég rossz. A tavasz meg nem segít rajta. Borzasztó.
685. amacska
2012. ápr. 24. 07:39
nekem a pariet vált be
684. fotkabb (válaszként erre: 679. - Ebelin24)
2012. ápr. 20. 19:33

Szia ebelin24!


Elolvastam a gyógyszert amit ajánlottál itt a fórumon, és nagyon jónak tűnik! Nem értem,hogy eddig ezt nekem miért nem írták fel,!

Jövőhéten megyek is beszélek a házi dokimmal!

Minden jót!

Tünde

683. fotkabb (válaszként erre: 673. - Henrietta25)
2012. ápr. 20. 19:16

Szia Henrietta25!

Én szerencsére tudok enni szilárd ételt, de az a lángoló érzet mindig fent áll a torkomban,már közel 1 éve.

Olyan afta szerű,de azt mondta a doki,hogy az nem az...

Igen,már 3-szor is vettek tenyészetre mintát,de mindig negatív. Már gondolkoztam,hogy megcsinálom én magam.

Én holnap megyek az 5. fül-orr -gégészhez,, kíváncsian várom,hogy mit fog mondani.

Szép estét neked is!

2012. ápr. 16. 06:05
Ja, a nyelőcső gyors javulására nagyon jó, ha minden reggel éhgyomorra megiszol 1 nyers krumlilevet, bevonja értékes nyákanyaggal a falát, a gyomorét is.
681. 65298a0518 (válaszként erre: 676. - Henrietta25)
2012. ápr. 16. 06:03

Szia Heni!


Én is így voltam vele, csak nem írtam meg, hogy ne ijesztgesselek. Olyan sok savam volt, hogy szétáztattam a törlőkendőt, és baromi sokáig, kb. 20 percig matattak ott lent, így hogy ne ijesztgessek senkit, nem írtam le, de irígykedtem, amikor valaki azt írta, 5 perc az egész (lenti nézelődés). Engem is megviselt, de utána a felmaródással nem volt gond, hamar elmúlt.

Helicobakter teszt milyen lett?

680. ebelin24 (válaszként erre: 676. - Henrietta25)
2012. ápr. 14. 14:10

Szia Heni!


Sajnálom hogy engedtél a nyomásnak és engedted magad lebeszélni a bódításról... :(

Ha visszaolvasol,láthatod hogy én is be voltam tojva,de a bódítás miatt semmire sem emlékszem :)

Azt mondom a gyomortükrözés bódítással gyerekjáték :)

A gasztrodoki nekem is Controlocot írt fel,de 3 hét után semmit sem használt,de egyáltalán semmi enyhlést nem éreztem :( Aztán a háziovosommal kiokoskodtuk hogy a korábban szedett Rabirepet írja fel nekem újra,aminek a szedése után egy héttel szinte semmi bajom sem volt!

Persze az étrendemen sokat változtattam,de én asszem bármit megtettem volna azért hogy enyhüljön a szúró érzés a mellkasomban meg az 5 másodpercenkénti böfizés...:(

Tarts ki,remélem Neked használ majd a Controloc,de ha nem akkor se add fel...próbálkozz tovább és keressetek más bogyót! Ajánlom a Rabirepet!

Üdv. :)

2012. ápr. 14. 14:04

Sziasztok!


Meséljetek,hogy vagytok? Kivel mi újság?

Én napi egy Rabireptől teljesen meggyógyultam,minden egyes tünetem teljesen elmúlt!Két dobozzal szedtem be és tegnap a háziorvos már csak minden másnapra ajánlotta hogy szedjem.Szívem szerint én már elhagynám,de azt mondja tavasszal mindig erőteljesebbek a reflux tünetei,így még várjunk egy kicsit az elhagyással!

Remélem mindenki javul!

678. amacska
2012. ápr. 14. 08:58

nekem sokáig tartott a javulás ...viszont a sav az orromig jött fel a kaja meg vissza a számba brrrr...gusztustalan egy betegség

tapasztalt ilyet valaki?

677. amacska (válaszként erre: 676. - Henrietta25)
2012. ápr. 14. 08:55
Henrietta a nyelőcsöved gyulladásban van?a nyelési nehezitettség miatt azt gondoltam ....remélem mielőbb jobban leszel
2012. ápr. 13. 19:30
Átestem a tükrözésen a mai nap. Bódításban szerettem volna kérni, de lebeszélt a nővérke, azt mondta, hogy mire hat a szer, addigra kész is a tükrözés. Nagyon kiakadtam, de hát belementem. :( Pedig gondoltam, hogy fájni fog, mivel a garatom be van alapból gyulladva. Pedig amúgy elég jól bírom a fájdalmat. Az első tükrözésnél nem volt ennyire durva, kellemetlen volt az is, de nem ennyire. Szinte az egészet végighánytam. :((( Ráadásul epét vagy savat, mert majd szét marta a torkomat. Köhögtem és öklendeztem annyit, már szégyelltem, de nyugtattak, hogy semmi baj, ügyes vagyok. Az elején még nem volt semmi, meg is dícsértek, hogy nagyon türelmes vagyok. Aztán gondolom vissza is szívták magukba. :)Automatikusan fel akartam ülni, de gyorsan visszafektettek. Végül refluxot állapítottak meg, Controloc 40mg -ot kell szednem napi kétszer, illeve Motilium napi 3 szor 1 szem. Remélem minél hamarabb hatni fog és csak egy rémálom lesz az egész. Bár most két napig megint nem fogok bírni nyelni, jól összetörődött a garatom és nyelőcsövem. :(
675. 65298a0518 (válaszként erre: 672. - 65298a0518)
2012. ápr. 12. 11:52
Javítás, nővérem felhívta őket, mert az oldalon olvastam, hogy fokozza a nyáltermelést, gondoltam szegénykémnek is hátha jó lenne, ő autoimm. betegségtől szenved, vagyis inkább a szteroidok mellékhatásaitól. Elvileg Pesten megveheti, kissé húzós az ára:(((
674. Henrietta25 (válaszként erre: 670. - 65298a0518)
2012. ápr. 11. 20:51

Szia Panna52984!


Az Emozult a gasztros doki írta, napi 40mg-ot kell szednem belőle. Meg iszok lúgosító port is, mivel szerintem eléggé savas a szervezetem is most. A vizeletem is savasabb a kelleténél, na meg valószínű a nyálam is és lehet azért is van az égő érzés a nyelvemben. Sópipám van kerámiás, 2 éve vettem, használtam akkoriban, már mostanában nem, de megpróbálom akkor, hátha jó lesz!! Köszönöm a krumplilé ötletet is! Ma voltam újra egy új gégésznél, mert amit felírtak az orr-arcüreg mosó kis kütyüt, felmarta az orrnyálkahártyámat úgy, hogy fáj a levegővétel is. Pedig kb. 20. alkalommal használtam, előtte semmi, aztán, hogy mi történhetett, nem tudom. Aztán ez a doki mondta, hogy az acüreg gyulladást is okozhatja a reflux, meg sok minden mást. Aztán remélem pénteken rájönnek, hoy mi ez az egész. Az jó akkor, ha vissza lehet állítani a fogadon a zománcot. Én is el fogok menni fogdokihoz, ha végre túl leszek ezen az egészen. Nekem is először mint ha több lett volna a savam a gyógyszertől, most már nem érzem a bevétel után, hogy a büfi savas lenne. Ez lehet valami mellékhatás lehet, vagy beáll a gyógyszer. Még egyszer nagyon szépen köszönöm az ötleteket!! :))

673. Henrietta25 (válaszként erre: 669. - Fotkabb)
2012. ápr. 11. 20:33

Szia Fotkabb!


Na akkor látom nem csak nekem nem tudják, hogy mi a bajom. :( Ez nagyon szörnyű, hogy csak találgatnak. :( Enni Te sem tudsz szilárdat? Vagy Neked lemegy az étel? Gondolom tenyésztést vettek gombára és baktériumra?!Mert a sok gyógyszertől meg el is gombásodhat a garat. :S Már én azt hittem nekem olyan, de negatív lett állítólag.Mivel ég a garatom és a nyelvem is. Nem afta szerű a garatodon?? Nekem már nincs meg 11 éve a mandulám. Nagyon sokat küszködtem vele és úgy döntöttek ki kell venni. Annyi jó volt belőle, hogy nem voltam annyit beteg mint előtte. Akkor egyfolytában meg voltam fázva. De most meg, hogy nincs mandulám, a nyelvgyöki mandula fogta fel a vírust, és az gyulladt be. Elég sokáig tartott, és nekem nagyon kellemetlen volt. :( Az összes mirigy meg volt duzzadva a nyelvem végén. Már én is nem tudom hanyadik orvosnál voltam, mind mást mondott, de az okot senki nem találta el még. Aztán pénteken a tükrözés hátha mond valamit!! Szép estét.

672. 65298a0518 (válaszként erre: 669. - Fotkabb)
2012. ápr. 10. 10:10

Szia!


Elküldtem privát, de szeretném ide is kiírni, hogy ez a termék nem kapható kereskedelmi forgalomba, engem a fogorvos kezelt vele, és vettem tőle otthoni használatra, hogy ne kelljen mindig hozzá szaladgálni, de megoldás az is, ha valami vékony védőréteget húz (azt hiszem tömőanyagból) a fogaidra!


Szép napot mindenkinek!

671. 65298a0518 (válaszként erre: 668. - Fotkabb)
2012. ápr. 10. 07:32

Később megírom privi, most rohannom kell!


Szia!

670. 65298a0518 (válaszként erre: 666. - Henrietta25)
2012. ápr. 10. 07:31

Szia!


Az Emozult a belgyógyász javasolta? Mennyit szedsz?

Türelem, a nyelési nehézség remélhetőleg hamar el fog múlni, ha szedsz savlekötőt.

Én vettem sópipát, azt is használom a tüdő regenerálására az esti tv-zés közben 20 percet, az olyan, mintha napi szinten járnál sóbarlangba, ezt ajánlani tudom nagyon, van a műanyag, ha jól emlékszem 1 évig használhatod és kb. 2500 körül van az ára, és van a kerámia 5000 körüli összegért ha minden nap használnád 5 évig jó benne a só, nézz utána, ha gondolod.

Igyál meg minden reggel 1 női ökölnyi krumpli levét, én aprítógéppel szoktam kifacsarni, az bevonja a gyomrod belülről nyákkal, és tele van vitaminokkal.

Szerintem bódítás alatt nem nyelhetsz félre, ilyen veszély nem állhat fent, akkor nem csinálnák így, egyszer kell nyelned, utána ők vezetik a csövet.

669. fotkabb (válaszként erre: 663. - Henrietta25)
2012. ápr. 9. 15:09

Szia Henrietta25!

Nekem hasonlóak a tüneteim,mint neked,csak az én garatomba már nem apró piros foltok vannak,hanem egész nagyok,és fehéres sárgás. Most úgy döntöttek a dokik,hogy kiszedik a mandulám. (voltam már tükrözésen,4 fül-orr gégésznél, fogorvos..de csak a fejüket rázzák,és tonnaszám írják fel a gyógyszereket nekem is)

A kérdésem az lenne,hogy neked megvan még a garatmandulád?

Köszi

668. fotkabb (válaszként erre: 667. - 65298a0518)
2012. ápr. 9. 15:04

Szia Panna52984!


Megírnád,hogy mit szereztél a fogaidra?

köszönöm

667. 65298a0518 (válaszként erre: 666. - Henrietta25)
2012. ápr. 9. 12:19

Szia! Én nem érzem, hogy bármi tünete lenne, azon kívül, hogy a fogaimaon látom, de most arra szereztem valamit, és elkezdte visszafordítani.

Most volt rossz, mert amikor doki mondta, hogy azért refluxra jó lenne, ha szednék valamit attól az enyhe gyogyitól elkezdtem savasat röfizni, ami gyogyi nélkül nem volt, de végül átmenetinek bizonyult!

Én nem kértem bódítást, ha a szülést kibírtam mi az a kis gyomortüki, én így gondoltam, és nem kérnék ezután sem.

Bocsánat, beugrottam, de most muszáj mennem, holnap visszanézek és folytatom.

Egyébként próbálj azokból a kajákból válogatni, amiket küldtem, pl. cékla reszelve almával szerintem nagyon finom, külön egyiket sem eszem szívesen, kiegészítésnek, és a Salvust sem hagynám abba a helyedben!


További sok locsolót mindenkinek!

2012. ápr. 6. 11:08
Nagyon szépen köszönönöm a hozzászólásodat, és az e-mailt is amit küldtél. Hasznos dolgok vannak benne nagyon! Salvusvizet iszogatom egy ideje, de nem segít már sajnos. Elkezdtem szedni az Emozul 40mg-ot, és még annak ellenére is kicsit érzem evés után, hogy van savam, viszont a nyelési nehézség csökkent picit azóta. Illetve ha lefekszek, vagy félig fekszek, akkor a mellkasnál vagy gyomornál nem tudom, de feszítő érzés van, amit úgy érzek mint ha az egész nyelőcsövemre kihatna. Büfögni sem tudok, olyan mint ha a levegő is oda szorulna. Olvastam, hogy ezt a refluxnál is írták, de a gyomorfekélyre is. Nekem volt 1 éve nyombélfekélyem, de úgy tudom elmúlt, mivel nem volt fájdalmam már. Gondolom akkor Téged is tükröztek?! Lidocainnal kérted, vagy bódításban? Én most erősen vacilálok, hogy a bódítást válasszam. Már átestem egy tükrözésen, kibírtam, csak nagyon öklendeztem meg köhögtem közben, aztán 2 napig nem bírtam nyelni utána. Csak félek a bódításnak nagyobb a kockázata. Félrenyelés vagy hasonló előfordulhat-e. Szerinted? Olvastam, hogy a fogaidon megjelent a savfelmaródás. Ha a nyelvemmel hozzáérek a fogaimhoz, olyan fura, érdesnek érzem. Nem olyan simán siklik végig rajta, mint ezelőtt. :( Illetve elkezdtek eléggé romlani... Igazad van abban is, hogy jobb ha lassan semmit nem eszünk. Mert nekem szinte mindentől jön, vagyis úgy érzem. :S És akkor Neked nem okoz már tüneteket? Csak érzed, hogy van? Semmi hatására nem múlik el? Kezdem azt hinni ezt ki sem lehet kezelni, csak enyhíteni. Aztán amint egy apró félrelépés evés térén (pl.zsírosabb) már megjelenik keményen.
665. 65298a0518 (válaszként erre: 664. - 65298a0518)
2012. ápr. 5. 06:26
Közben látom, fent van az e-mail címed, úgyhogy elküldtem!
2012. ápr. 5. 06:22

Szia! Ha a sav egészen a szájüregedig feljön, akkor persze hogy ég a garat, a nyelv, ez természetes, hiszen kimarja. Ilyenkor azonnal öblítsd ki a szádat és igyál vizet. Nekem is volt átmenetileg olyan, hogy úgy éreztem, beszükült a nyelőcső, és nem tudom lenyelni a falatot, a rekedtség egyértelmű, a pici piros foltokhoz nem tudok hozzászólni.

Viszont én a helyedben mindenképp megtennék a gyomortükrözésig mindent, hogy lássam, egy lúgosítástól javul -e valami.

Én a Salvus vizet ajánlom, 500 ft körül van 1.5 liter a gyógyszertárakban, enyhén sós ízű, remélem, meg tudod inni, aztán majd meglátod a gyomortükrözésen.

Ha adod az e-mail címed, küldöm miket ehet egy refluxos. Gyógyulj meg, azt kívánom!!!

2012. ápr. 4. 22:09
Sziasztok! A refluxal kapcsolatban érdeklődnék, hogy valakinek volt-e hasonló tünetei miatta. Égő érzés a garatban, nyelven, enni csak pépeset tudok mert megakad a szilárd étel. Pár héttel ezelőtt az ivás is fájdalmas volt úgy fájt a garatom. Garatfalon pici piros foltok vannak, ha beszélek, többször berekedek, illetve akut arcüreg gyulladás és tüdőgyulladásom volt közel 1 hónapig. Egyszerűen nem tudják az orvosok, hogy mi okozza, csak küldözgetnek össze-vissza, na meg halomszámra kaptam a yógyszert és vénás injekciót. Már teljesen ki vagyok készülve. Aztán olvasgattam, hogy a reflux is tud csinálni csúnya dolgokat. Aztán van is savam bőven, és a betegség kezdetekor is feljött egészen a szájüregemig. Jövőhétre jegyeztek elő gyomortükrözésre, mert elmentem már egy gasztroenterológushoz is, de ő nem adott rá választ, hogy a garatban okozna -e ilyen problémát. Előre is köszönöm a választ!!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook