Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
962. pernyepandur (válaszként erre: 959. - Bunny0915)
2016. ápr. 5. 15:53
Szia! Én már vagy 10 éve küzdök vele, eleinte elég jól hatottak a gyógyszerek, de az utóbbi pár évben sokat kínlódom. Hasonló tüneteim vannak: folyamatos torok és garat gyulladás, sokat fáj a fülem be van dugulva az orrom a nyirokcsomók meg vannak nagyobbodva, sokszor rekedt vagyok. Krónikus Bronchitisem van a savtól. Sokat fáj a hátam és sokszor már a mellkasom is szúródik. A legutóbbi tükrözésem eredménye: REFLUX oesophagitis (erosiv) Nem tudom meddig lehet így húzni vagy érdemes bevállalni a műtétet?
961. inf3rno
2015. nov. 2. 10:44

Kipróbáltam ma, hogy milyen, ha lefekvés előtt 5 órával eszek utoljára. Hát korgott a gyomrom, meg alig tudtam elaludni, viszont alig vannak lemarva a fogaim reggelre. A torkom ugyanúgy fáj, de gondolom ez nem jelent semmit, 1 nap alatt nem gyógyul be magától. Csinálom még egy hétig, meglátjuk hova jutok. Nap közben hálistennek már csak nagyon ritkán van olyan szinten a reflux, ami zavaró lenne.


A rostos dolgokat tudom javasolni mindenkinek, azok mozgatják kicsit a beleket, és talán gyorsabban ürül a gyomor, nem tud felgyűlni annyi sav. A mostani idénygyümölcs ilyen szempontból talán az alma, de lehet nyers répát is rágcsálni. A ne együnk zsírosat javaslat nálam nem vált be, volt, hogy a zsíros kenyértől lettem jobban. Ettem már olajos halat, szalonnát, ilyesmiket is, eggyikkel sem volt különösebb gond. Az erős fűszerek közül a borssal nincs bajom, az erőspaprika, torma, mustár problémásak. A mentát nem ajánlják, én nem próbáltam ki azóta. A maradék fűszerekből kipróbáltam kb 15-öt, egyikkel sem volt bajom. Az ételek közül a májat, savanyú káposztát, az italok közül meg a szénsavas vizet nem ajánlom. Egyéb káposztát sem ajánlom, ha valakinek pajzsmirigy alulműködés miatt van refluxa, mert a káposztában lévő anyagok akadályozzák a pajzsmirigy hormon termelését. Igazából az összes leveszöldségre is ugyanezt írták, de úgy döntöttem, hogy az engem nem érdekel. A nyers hagyma szintén nem működik, a sülttel, főttel nincs gond. A paradicsom, paprika is jó, a paradicsom csak szószban rossz, ha be van sűrítve, pl pizzán, spagettin, ilyen olasz kajákon, amik a kedvenceim. Voltak. Alkoholt nem ittam már hónapok óta, de egy jó savas bor tutira kicsinálna. A kólát ajánlom kerülni mindenkinek a foszforsav tartalma miatt, én már 20 éve nem iszom ilyesmit. Ezen kívül ajánlom mindenkinek a sok víz fogyasztását, és valamilyen testmozgást, pl futást. Ezektől általában nekem jobb a helyzet.

960. inf3rno (válaszként erre: 959. - Bunny0915)
2015. okt. 26. 04:06
Szia! Vannak, nekem február óta cseng a fülem. Kb. egy hónapja jöttem rá, hogy refluxom van, amikor nagyon felerősödött, és 2 hétig hányingerem volt folyamatosan, meg gombócot éreztem a torkomban. Mostanra már sokat enyhült diétával, de még mindig nagyon oda kell figyelnem, hogy mit eszek. A tormának pl azonnali a hatása. Valszeg már évek óta fennállhat ez az állapot valamilyen enyhe formában, mert már régóta minden nap eldugult orral ébredek, meg vagy rekedt vagyok, vagy orrhangom van. A nyirokcsomóra nem tudok válaszolni, nekem mandulaműtétem volt évekkel ezelőtt, és maradt vissza pár nagyobb nyirokcsomó, szóval nem tudom megállapítani, hogy amiatt, vagy a reflux miatt vannak e. Pajzsmirigyet érdemes lenne nézetned, mert az göbösödhet, és okozhatja a refluxot is. Kismamáknál egyébként is nagyobb terhelést kap a pajzsmirigy, szóval az a része is stimmelhet. Cink, szelén, jód, D-vitamin, B-vitamin szedése javíthat a pajzsmirigyen, de gondolom ezek egy jó részét amúgy is szeded, mert kismama vagy. A jódot csak akkor szabad szedni, ha jód hiányos vagy, és nincs baja a pajzsmirigyednek. Elvileg a baba növeli a jód szükségletet.
2015. okt. 24. 20:48
Sziasztok! Körülbelül 2 éve kezdődtek az első panaszaim. Egy hónapja allapitották meg a refluxot, amire kaptam gyogyszert.Problémám viszont az, hogy egy éve lassan a következő panaszok állnak fent: folyamatos torok vagy garatgyulladás és ehhez nyirokcsomó megnagyobbodás és fájdalom (több ponton a nyakon), fülproblémák, fejfájàs, rekedtség, rossz szájíz. Kérdésem hogy másnak is vannak e ilyen panaszai illetve lehet e mindez a refluxtol ilyen krónikusan fennállva, főleg a nyirokcsomó ami idegesít? Gyógyszer mellett tudtok e még valami jó praktikát ajanlani ami elősegítené a gyogyulàst. Ráadásul most kismama is vagyok, ezért erősebbek a tünetek. Köszi előre is a tapasztalatokat!
958. inf3rno (válaszként erre: 952. - T.Attila)
2015. szept. 30. 04:56
Én amit eddig olvastam, hogy petrezselyem, gyömbér, ánizs, kömény, zeller, karfiol, brokkoli, zöldbab, száraz húsok, saláta, zabkása, répa, banán, főtt tojás, stb... IGEN, és citrusfélék, paradicsom, hagyma, fokhagyma, bors, paprika, torma, mustár, menta, sajt, dió, avokádó, alkohol, koffein, csoki, szénsavas italok, zsírban/olajban tocsogó dolgok NEM. Próbálkozom, lehet, hogy átállok a zöldséges, fűszermentes étrendre, amíg nem javul a helyzet. Az utóbbi időben jellemző volt nálam minden a tiltólistáról, a csípős paradicsomos szószokat meg különösen szeretem. Nem lesz ez így jó... :S
957. inf3rno (válaszként erre: 895. - Babe72)
2015. szept. 30. 04:11
Bár már elég régi a hozzászólás. Érdemes lenne megnézetned a pajzsmirigyet, mert az alulműködés is okozhat GERD-et a lassabb gyomor ürítés és lassabb emésztés miatt. Ezen kívül még a rekeszizom sérv, ami szóba jöhet. Másról nem tudok, de én eddig csak két napot olvasgattam a témában.
956. inf3rno (válaszként erre: 912. - Kertember)
2015. szept. 30. 04:01
A lángos általában nekem is megfekszi a gyomrom, de azt mondják az inkább az olaj miatt van. A zsír/olaj késlelteti a gyomor ürülését egyes cikkek szerint. Ezért nem ajánlják reflux-nál.
955. inf3rno (válaszként erre: 950. - Youlcsi)
2015. szept. 30. 03:44
Ha nem megy le a víz a kádból, és kiönt, akkor ezek szerint a csapot meg a kádat kell okolni, nem a lefolyót. Szerintem teljesen téves szemszögből nézik az orvosok ezt a betegséget. Odáig jutották el, hogy megállapították, hogy azért alakul ki reflux, mert a nyelőcső nem bírja a sok savat, ami visszajön a gyomorszájon. A kérdést sosem tették fel, hogy miért van túl sok sav és túl nagy nyomás a gyomorban, ami miatt visszamegy a gyomorszájon? Elég nehezen hihető számomra az a teória, hogy 30 évig remekül működött egy záróizom, aztán hirtelen elgyengül...
954. inf3rno
2015. szept. 30. 03:37
Sziasztok! Azt hiszem túl sok pizzát meg paradicsomot ettem a múlt héten. :D Van egy elég kemény reflux-om már napok óta, 5 percenként büfögök, hányingerem van, marja a sav a torkomat, meg gombócot érzek benne. Rennie nem használ, talán fél óráig enyhít rajta, ami olyan, mint halottnak a csók. Próbáltam főtt tojást, tejet, háztartási kekszet, joghurtot eddig. Egyik sem vált be. Egyelőre ami kicsit használt, ha hanyatt fekszem magasított párnával, meg ha egyáltalán nem eszem semmit, csak néha vizet iszok. Mozgásra, járkálásra rosszabb, de emiatt biztosan nem hagyom abba az edzést. Van bármi ötletetek, hogy mit érdemes még megpróbálni? Ti hogy bírjátok ezt idegekkel? Most van nekem először ilyenem, de pár nap után már főbe lőném magam.
953. f8db0709b8 (válaszként erre: 950. - Youlcsi)
2015. ápr. 4. 06:39
Olvatam a guglit ezügyben.ott is írják többnyire a nem rendszeres táplálkozás miatt alakul ki ebben a korban...párom szerint,anyósom szerint sem normális a minőség és a mennyiség sem...lévén csak ami a héten volt,együtt mentünk,szólt a gyerek éhes,anyuka egyből csokit akart neki venni ebédre én szóltam neki itt a pékség akkor már inkább egy péksüti....szóval látványosan nem úgy eszik a gyerek amit és ahogy kéne....(egyidős gyerekeink vannak,az enyém naponta van h 7-szer is eszik,na nem sok mennyiségre kell gondolni)
2015. ápr. 3. 13:23
Üdv mindenkinek! 35 éves vagyok refluxot állapítottak meg nálam gyomortükrözés során. A tünetem a szinte állandó de enyhe gyulladás érzése volt a nyelőcsőnél éveken keresztül míg végül most kiderült refluxom van . A gyomrom nem fáj úgy érzem bírnék enni mindent. A prof. Szerint még időben vagyunk de a nyelőcső kezd elváltozni a sok savtól. Controlok 40mg-is savlekötőt kell szednem reggel és este. Kérdésem: sok helyen olvasok diétákról nekem annyit mondott a doki h savasat, erőset és nagyon zsírosat ne egyek kávét is csak evés után és keveset. Ebből az első 2-öt be tudom taratnai de az étrend a nehéz mert nálnunk legtöbbször ház ételek vannak. Mennyire gond ez? Igaz h paradicsomot, uborkát sem ehetek? semmi bajom tőle pedig úgy érzem. Sok helyen írják h maga a savlekötő nem elég a gyógyuláshoz. Tudtok valami jó gyógyteát ajánlani? Mit szedjek/igyak a savlekötő mellé? reflux párnáról hallottatok?
2015. márc. 23. 10:42
Igen. Pontosabban nem én, hanem a férjem. :-(
950. youlcsi (válaszként erre: 947. - F8db0709b8)
2015. márc. 23. 09:56

nem hinném.

a reflux konkrétan azt jeleni, hogy visszafolyás. nem zár a gyomorszáj rendesen.

pici babáknál ez akár élettani dolog is lehet, hiszen szinte minden baba bukik, ha nem is azonos gyakorisággal. ez a bukás is tk reflux.

aztán kinövi a gyerek. vagy nem. utóbbi a ritkább.


persze mi a "nem normális"? mennyiség vagy minőség nem normális?

illetve kinek a szemszögéből nézve nem normális?

949. Dorkaah (válaszként erre: 944. - Manka10)
2015. márc. 23. 09:55
Dettó hurkát ettem nemrég, 2 napig ülve aludtam.
948. ilike46
2015. márc. 23. 09:45

Szervusztok!


Én is a táborba tartozom, de hosszas megfigyelés után összeállt a lista mire reagálok ilyen kellemetlen tünettel.

Az étkezésemen változtattam.

Semmi édes, semmi szénhidrát, továbbá: tejfel, tej, zsíros ételek, még egy pohár bor sem!!

Pl. ha mégis csábulás van egy kis káposzta saláta

hamar helyrebillent. A sok zöldség is kellemes kiegészítő. Az a tény, hogy a citrom lúgosít, engem bánt, tehát csak egy-két csepp a teába.


Egyedül ami kellemesen hat délután-este egy-egy pohár gyömbér tea pici fahéjjal, citrommal. A vacsit is el tudom hagyni.


Figyeljétek mire reagáltok negatívan.

2015. márc. 9. 17:44

Sziasztok!

Csak egy kérdés....létezik egy kisgyereknél,hogy azért refluxos,mert nem étkezteti az anyja normálisan már születésétől fogva?

946. berper
2015. márc. 1. 17:00

Sziasztok!!!!!

Egy kerdesem lenne hozzatok.

Evek ota refluxal küzködök es erös gyomorfajassal. Haromszor voltam gyomortükrözesen. Szedek omeprazolt kicsit enyhiti a tüneteimet.

Van köztetek olyan akinek rekedt a hangja es minden mondat kezdesekor köszörülnie kell a torkat?

Arrol nem is beszelek, hogy a barataimmal voltam egy szülinapon enekelni akartam es nem jött ki hang a szamon csak ilyen repedtfazek hang.

TUD VALAKI SEGITENI????????????


Elöre is köszönöm

2015. febr. 21. 14:25
Ulprix 40mg-os ból napi két szem megszüntette a mindennapos rosszulléteket. Azért előfordul néhány fűszer (sülteken) ami kiveri a biztosítot.
944. manka10
2015. febr. 21. 13:55
Kedves refluxos társaim, van köztetek akinek egyáltalán nem tolerál a szervezete hangyányi zsírt sem? Ki iktattam én a konyhámból a zsírt, csak hogy a levesről is teljesen le kelljen szedni, ezt már nehezen viselem. Milyen gyógyszert vagy praktikát használtok? Már annyi szódabikarbónát ettem, hogy talán már nem is használ.
2014. szept. 19. 17:08
Voltam,gyógynövényekből készült teával rendbehoztak
942. mircsi 1982 (válaszként erre: 939. - Álomvirág1)
2014. szept. 19. 17:05
szia, nekem a kisfiam volt refluxos, neki is ulprixot írtak, de nem használt, most egy ganodermás gombakészítményt használunk meg a spirulina tablettát és azóta jobban van
941. youlcsi
2014. júl. 25. 10:53

én vagyok, de nem tudok érdemben válaszolni neked.


nekem gerd-em van, de azzal sem foglalkozom különösképp, csak gyomorégős időszakokban nagyon sajnálom magam... de kb ennyi :D

2014. júl. 25. 10:41
sehol senki? :(
2014. júl. 22. 18:01

Sziasztok!

Ma voltam gyomortükrözésen, reflux Nerd gyanút állapítottak meg. Nekem semmi más panaszom nincs, csak a torkomban gombóc érzése, de ez már legalább 1,5 éve. Kaptam rá Ulprixot (40mg), amiből 2-őt kell szednem, plusz diéta.

Van köztetek olyan, akinek szintén csak gombócérzése volt, de a kezelés hatására elmúlt?

2014. júl. 7. 00:44
Mit gondoltok a Salvus víznek van valamilyen mellékhatása tartós fogyasztás esetén? (most szeretném elkezdeni kúraszerűen fogyasztani megelőzve a gyógyszerek szedését)
937. Summerdays (válaszként erre: 936. - Youlcsi)
2014. júl. 5. 00:14
Köszönöm szépen a gyors reakciód. :)
936. youlcsi (válaszként erre: 935. - Summerdays)
2014. júl. 4. 09:08

érdemes mindenképp... de megsúgom, hogy nálam a "garatgyulladás" után visszamaradt köhögésről végül kiderült, hogy szamárköhögés volt... most már jól vagyok :) 7 hónapig kínzott...


mondjuk most egy ideje megint ég a gyomrom állandóan... igaz, kicsit elszaladt velem a ló étkezés ügyében... de majd összeszedem magam :D

2014. júl. 4. 01:52
3 hete gégegyulladásom volt és szedtem rá 2 féle antibiotikumot is, valamint a köhögés csillapítás miatt Stodalt. Viszont a száraz köhögésem azóta sem múlt el, illetve a torkomban folyamamatosan gombóc érzésem van. A fül-orr-gégész azt mondta, hogy véleménye szerint ez GERD. Ugyanakkor tipikus refluxos tüneteim nincsenek a köhögést és a torkomban lévő gombócérzést. Mit gondoltok érdemes felkeresnem a refluxal egy szakembert? Nem nagyon szeretnék feleslegesen átesni egy gyomortükrőzésen.
2014. jún. 3. 08:52
Szerintem ma egy átlagember, ha szénhidrát szót hallja a legritkább esetben jut eszébe róla a zöldség. Többnyire az édességekre és a tésztákra gondolnak és ez így is van rendjén. Üssön szöget a fejben az, hogy a modern szénhidrát nem az ember eledele.
933. Kertember (válaszként erre: 930. - 4b6a2525df)
2014. jún. 3. 08:49
Persze tudom. De nem akartam itt hosszú fejtegetésekbe bonyolódni. Legyen akkor a finomított modern, dúsított, koncentrált nem természetes szénhidrátok. Tudom jöhetne itt a túlzott gyümölcsfogyasztás, ami szintén nem a legjobb, szóval egyszerűbb a szénhidrát szó.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook