Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek refluxos? fórum

Van köztetek refluxos? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
992. lolita2112 (válaszként erre: 991. - Gilles_)
dec. 29. 07:53
sokan epp azokat az etelek szeretik ami a refluxot okozza.jol ismerem lanyomtol ezt.neki nincs allergiaja,de 1vagy2szer eszik naponta ami szinten nem jo a refluxosoknak.
991. Gilles_
dec. 13. 03:54

Sziasztok, szeretném itt megosztani a saját történetemet, hátha valakinek segítek vele.

Mint utólag rájöttem én már ifjú felnőtt korom óta refluxos vagyok, csak akkor még nem tudtam, hogy ez az. Éppen egy izgalmas játékot játszottam a számítógépen, amikor hirtelen egy szúró érzést éreztem a mellkasomban. Nem értettem, mert soha ilyen érzésem nem volt, de egy pohár víz megivása után elmúlt. Ez később is előfordult alkalomszerűen, de mindig tudtam rá a megoldást, inni valamit. Ebből is látszik, hogy ez nem volt súlyos, és valószínűleg egy pillanatnyi stressz volt a kiváltója.

Ezzel simán együtt tudtam élni, de kb. jó 15 év múlva új tünetek jelentkeztek, mégpedig érzékeny lett a nyelőcsövem, és egyre fájdalmasabb lett a nyelés. Egy idő után elegem lett, és elmentem a körzeti gasztroenterológiára. A panaszaim ismeeretése után előjegyeztek nyelőcső tükrözésre, ahol kis pöttyöket láttak a nyelőcsövemen, amikből mintát vettek. Utána a konzíliumon az orvos azt mondta, hogy refluxom van , a kis pöttyöknél szövet elváltozások vannak, és iziben felìrt is rá egy gyógyszert. Utána olvastam a gyógyszernek, protonpumpa gátló volt, azaz korlátozta a szervezetem sav termelését. Akkor még jobban bíztam az orvosokban, és elkezdtem szedni a gyógyszert, amivel három hónap után le kell állni. Viszonylag tünetmentesen telt a 3 hónap, aztán leálltam a gyógyszerrel, ahogy elő volt írva. Hát utána rengeteget szenvedtem sav túltengéssel, ami korábban soha nem volt. Amikor utána olvasgattam, akkor állt össze a kép. A protonpumpa gátló becsapja a szervezet savszint szabályzásat, ami így elhangolödik, és hosszú időbe telik, amíg visszaáll normál állapotva. Egyébként ezt a gyógyszert tőlünk nyugatabbra sok helyen már be is tiltották.

Tehát a nyelőcső érzékenységem nem szűnt meg viszont kaptam hozzá egy savtúltengést is. Én ezeket az orvosokat felelőtlen érdek embereknek tartom, akik az orvoslátogatóktól kapott juttatás fejében, egy refluxra felelőtlenül sav termelés gátlöt írnak fel, amikor a nyelőcső záródásával van probléma. Pedig az én orvosom a teületén elismert szaktekintély volt. Fél-egyév volt mire úgyahogy visszaálltam az alaphelyzetre, de a nyelőcső érzékenységem csak nem akart elmúlni. Megkerestem ezüttal egy maszek gasztróst, ahol szintén megtükröztek, és hasonlö eredményre jutottak. A panaszommal nem foglalkoztak, viszont a pöttyökre azt mondták, hogy nem gyógyítható, de járjak vissza egy-két évente tükrözésre, hogy követhessék a változást. Az utolsó bizalmam is elszállt az orvosokban, és elhatároztam, hogy magam próbálok utána járni a dolgoknak. Elkezdtem megfigyelni a tüneteket, és észrevettem, hogy az erősségük változik az időben, amiből arra következtettem hogy valószínűleg összefügg a táplálkozással. Előszőr próbáltam különböző diétákat tartani, de nem jöttem rá az okra. Aztán egyszer hirtelen felindulásból végeztettem egy ételintolerancia tesztet 200 fehérjére. Ennek az volt az eredménye, hogy a tejfehérjére érzékeny vagyok. Ez az ételintolerancia azt okozza, hogy a szervezetben különböző váratlan helyeken gyulladások keletkezhetnek. Leálltam a tejfehérjével, ami nagyon nehéz volt, mert szinte minden ételben van, és láss csodát, hosszú évek után elmúlt a nyelőcső fájdalmam. Nagyon nehéz ezt a diétát tartani ezért néha vissza is jön az érzékenység, de legalább már tudom kezelni.

Szóval tanulság ha az orvos refluxra protonpumpa gátlöt ír fel, és nincs fokozott savtúltengésetek, akkor ne szedjétek be.

990. evike11 (válaszként erre: 988. - Lovely99)
2023. szept. 17. 10:39
nekem a tejes ételek teljes elhagyása nagyon sokat segített. nagyon nehéz volt, de az orvos ezt javasolta.
989. Borsika0703 (válaszként erre: 985. - Szandikaila21)
2022. márc. 11. 12:32
Ez az írás többet segített nekem, mint bármely orvos. KÖSZÖNÖM!!! Keresek privát gasztroenterológust!
2022. jan. 28. 23:16

Sziasztok,


Tudnátok abban segíteni, hogyan tudnám abbahagyni a protonpumpagátló szedését?


November közepén megállapította a doki, h néma refluxom van, és azért vannak köhögési rohamaim (ekkor még más tünetem nem volt). Protonpumpagátlót írt fel (Rabeman, 20 mg) ebből napi kettőt kellett szednem 2 hétig (mostanra tudom csak, h ez elég sok...) majd további kb 1,5 hétig napi 1 db-ot kellett szednem. Ezzel párhuzamos a laborleletből kiderült, hogy vmi bakteriális fertőzésem van, és amiatt is köhögök, így antibiotikumot is szedtem a protonpumpagátló mellé. December közepén hagytam abba mindkét gyógyszert, minden rendben volt, majd január elején-közepén a semmiből émelygés kb 1-2 napig, majd égett a gyomrom, és elkezdett fájni a bordaív alatti rész. Megijedtem, így a maradék protonpumpagátlóból kezdtem szedni napi 1-1 db-ot, néha kihagyással, mert nem szeretnék gyógyszereket szedni. Egyébként sem ettem/ittam olyasmit, ami súlyosabb refluxot okozna (pl kávé, tea, cigi, csipős, fűszeres, zsíros ételek stb) max paradicsomot ettem.

Most mégis változtattam az étrendemen is, hogy mihamarabb meggyógyuljak, áttértem a paleo étrendre+reflux diétára, és reflux elleni gyógyteát iszom minden nap, plusz néha salvus vizet. A fájdalom so-so elmúlt, és a gyógyszert szeretném teljesen elhagyni. Nektek hogy sikerült ezt kivitelezni, és mennyi idő alatt?

987. sanzii
2021. dec. 25. 19:24

sziasztok.

refluxosoknak milyen lázhuzot lehet szedni ?

2018. szept. 26. 21:54
Szia Szandikaila21! Nekem szintén kis rekeszizomsérvet, refluxot, gastritist állapítottak meg. Az orvos megijesztett azt mondta, vagy gyógyszer életem végéig, vagy műtét. Te orvosod ezzel szemben biztatott Téged, hosszú idő, de gyógyulás. Valóban tünetmentes vagy rekeszizomsérv mellett gyógyszer nélkül? Elérhető az orvosod magánrendelésen? Hátha nekem is tud segíteni? Válaszodat előre is köszönöm.
2018. szept. 13. 17:49

Sziasztok! Nekem 2014 óta van gyomorproblémám. Az egész gyomorfájdalommal, torokfájással, lepedékes nyelvvel kezdődött- ezzel elmentem a háziorvoshoz aki antibiotikumot írt fel a piros toromra (megfázásra gyanakodva) 3 nap múlva visszamentem teljesen kifehéredett a nyelvem 8lepedék) ami le sem jött hiába mostam. Ekkorra már nagyon elkezdett égni a hasam amire az orvosom savlekötő szopogató tablettát adott, egy hét múlva visszamentem kontrollra, persze jobban nem lettem csak plusz tünetem a hányinger lett, kaptam rá daedalont. Már megelégeltem azt hogy nem javulok ezért magán gasztroenterológia rendelésen kértem gyomortükrözést mintavételt, labort stb.... a tükrözés eredménye reflux, gastritis, helicobacter pylori baktérium fertőzést. Erre kaptam 2 féle antibiotikumot, egy savgátlót (protonpumpagátló szert)probiotikumot, ezt egy hétig szedtem kontrollra visszamentem savlekötő szedését javasolták (esomeprasol 40mg) további 6 hétig- közben egy helicobacter kilégzéses tesztre is elküldtek hogy hatott e az antibiotikum-hatott a fertőzés elmúlt mégis a refluxos panaszaim nem szűntek meg, de enyhültek másképp ettem és leszoktam a cigiről. aztán 2016-ban családi problémák sok stressz hatására ismét dohányozni kezdem- őszintén megmondva egészségtelenül rendszertelenül ettem meg is híztam. Erre a panaszaim visszaerősödtek, de másképp más fájdalmat éreztem gyomorszájamnál,mellkasomban kisugárzó érzés (elmentem tüdőszűrésre- persze semmi baj nem volt) puffadás, hamar teltségérzés evés közben, savas böfögés evés után,este rossz alvás, reggel kaparó torok-ekkor ismét vizsgálatokra mentem: hasi ultrahang- semmi, gyomortükrözés eredmény: enyhe rekeszizomsérv gastritis

orvosom gyanúja: vírus okozta gyomornyálkahártya gyulladás,ezen felül ételintolerancia teszt: laktóz érzékenységkezelés. Kezdeti kezelés: a régi savlekötő nagyobb dózisban, normix antibiotikum 1 hétig ezzel párhuzamosan diéta- Főtt rízs , főtt krumpli, natur csirke, zöldség, gyümölcs fött vagy sült formában (nyersen nem). Lactase rágótabletta tejtermékek fogyasztása előtt, fájdalomcsillapító, probiotikum, gawiscon evés után, salvus víz este lefekvés előtt. Ez a kezelés enyhítette a tüneteket de nem szűnt meg, a kontrollon kértem a savlekötő lecserélését mert úgy éreztem semmit nem csinál, ezt meg is kaptam az új gyógyszerem emozul lett, plusz javasolt bárhol akár buszon bevehető acido-git oldatot gyomorégésre. Ezek beváltak. Az orvosom szerint minimum fél év mire jobban leszek és legyek türelemmel. Javasolt még fogyást mert az is terheli a gyomrom. Én így is tettem a 2017-es évem is így telt el. Amit saját magamnak olvastam neten és böngésztem fórumokon azok segítettek az orvos tanácsai mellett. Az én tanácsom vagyis tapasztalatom: ami azonnal segített: -dohányzásról leszoktam,- kávét is elhagytam egy ideig (kavarósat ittam sok vízzel és laktózmentes tejjel),- egyáltalán nem ettem: (vagyis tilos ha jobban akarsz lenni)csokit, kakaós, cukros ételeket,-paradicsomos, paprikás ételeket,- olajos (sültkrumpli,bundáskenyér) és ehhez hasonló magyar ételeket- töltöttkápit, fűszeres pörköltöt,- szénsavas dolgokat, alkoholt, savas gyümölcs narancs, lime pl reggel éhgyomorra ajánlott citromosvíz nekem felejtős volt, borsos, csípős ételeket,- kész ételek pl tésztalevesek, konzerv kaják, meki stb -tűzforró vagy jéghideg kajákat, ami nagyon fontos és én javaslok: emelt párnával bal oldalatokon aludjatok valami csoda mód :) lefekvés előtt 3 órával ne egyetek,igyatok behűtve de nem jéghidegen salvus vizet 1dl (így még iható) egyetek könnyű kajákat, koffeinmentes gyógyteát, sokszor keveset, főzeléket, mindent bors mentesen olívaolajjal elkészítve lehet, sütőzacskóban sütve szinte minden elkészíthető olajmentesen pl két kicsi sütözacsi egyikbe csirkecomb másikba burgonya negyedelve kevés vizet aláöntve a kedvencem és egyszerre kész (egy tepsin elférnek) ha a kávét nem tudod elhagyni, én reggel ettem mellé 2 korpovit kekszet (az ízlett) ha valaki nem laktózérzékeny, akkor is érdemes l. mentes dolgokat enni kevésbé terheli meg a hasatokat. Én mostanra 2018-ra elértem, hogy elhagytam a gyógyszert és tudok enni pl paprikát, paradicsomot, narancsot anélkül hogy tüzet csinálnék a hasamban fogytam 10 kilót (biciklivel járok munkába) ami elsődleges dohányzás elhagyása jobban alszok, jobban tudok figyelni, nem ég a gyomrom, szebb a bőröm, nincs fogkövem nincs lepedékes nyelvem. A leszokás nagyon nehéz én 2 hétig elvonási tünetekkel küzdöttem szédültem, a fejem fájt, éjszaka izzadtam, feszült voltam amire valeriana relaxot szedtem.... de elmondhatom hogy jól vagyok, ha családi eseményen, bulin veszek részt azért van velem egy kis vény nélkül kapható savlekötő ha esetleg iszunk, falunk egész nap és estére leterhelem a hasam. :) remélem segítenek a tapasztalataim.... Mindenkinek fel a fejjel és kitartás hosszú folyamat de sok idő után jó lesz nem égő hassal és nem kaparó torokkal felkelni ...kipihenten sziasztok :)

984. riacska0515 (válaszként erre: 983. - Antonov225)
2018. júl. 9. 15:01
Köszi,majd 2hét múlva megyek vissza és akkor derül ki...
983. Antonov225 (válaszként erre: 982. - Riacska0515)
2018. júl. 7. 10:21

Remélem használ az antibiotikum!

Nálam nem talált a doki.

982. riacska0515 (válaszként erre: 981. - Antonov225)
2018. júl. 6. 15:37
Igen,erre énis figyelek..Nálam helico baktériumot is talált a doki,most telt le az antibiotikumos kezelés...Nálad talált ilyet a doki ?
2018. júl. 5. 21:10

Szia!


Igen, reggel-este és ügyelve arra, hogy étkezés előtt 1 órával tegyem, ahogy a tájékoztató írja.

980. riacska0515 (válaszként erre: 979. - Antonov225)
2018. júl. 5. 14:21

Szia!

Reggel és este is beveszed a gyógyszert?nekem napi 2 kell szednem,Noacidot szedek...ebben 40mg pantoprazol van..

Kajára figyelek énis de néha így is előjönnek a rossz tünetek ...

2018. jún. 28. 13:00

Üdv!


Nekem is van refluxom, Pantoprazolt szedek. Gyakori gyomorfájás, böfögés, gyomorégés, hányinger, mellkasba felsugárzó szúró fájdalom és haspuffadás boldogít. A gyomor + nyelőcsőégés gyakran ébreszt hajnalban. Volt már enyhe fekélyem, szerencsére azon még segített egy erősebb gyomorvédő.


Lehetőség szerint nem fogyasztok fűszeres ételeket, szénsavas italokat, erős savképződést kiváltó dolgokat és nagyjából kitapasztaltam miből-mennyit ehetek, vagy mit nem ehetek, e szerint próbálok enni-inni. Sajnos az édesség is ellensége a refluxnak, én viszont erősen függök tőlük. Próbálom az adagot csökkenteni. A stresszt is csökkenteni kellene, de az életkörülményeim ezt nem nagyon támogatják.


Azt mondják a dokik, hogy aki refluxos úgy ágyazzon meg éjszakára, hogy emelje meg a párnát, hogy a feje + törzse ne vízszintesben legyen, hanem kicsit döntve, megakadályozva a gyomorsav visszafolyását, ami ugye a nyelőcsövet marja. Én nem tudok így aludni, mert még párnát sem használok, de leírtam, hátha valakinek segít.

2018. jún. 28. 12:29

Sziasztok!Én reggel este Pantoprazol 40mg-ot szedek,ez mellett figyelek a kajára is ,de néha mégis előjön...:(

Vacsira mit szoktatok enni ?

2018. jún. 27. 17:05

Sziasztok


Kicsit visszaolvastam,a büfögés lehet a refluxtól nekem tegnap kb egész nap büföghetnékem volt egy jó kis szalonnás tojásos vacsitól.

Olyan nehéz mert imádom a magyaros ételeket :(


Illetve lenne egy kérdésem mert össze vissza írnak mindent a különböző portálok: a főtt sárgarépa és az éretlen banán jó erős refluxos időszak alatt?

Nem tudom mit egyek érdekes mód nekem a ropitól sokkal rosszabb a helyzet...

976. ronka
2018. ápr. 14. 23:59
NEM
975. Berenik
2018. ápr. 7. 11:04
Próbáljátok ki az Ukko reflux teáját. Garantáltan jó! Védőréteget képez a nyelőcsövön is.
2018. márc. 20. 21:03
Nekem is:(
2018. márc. 20. 20:38

Sziasztok,


Nekem is refluxom van. Folyamatos böfögés és hasi puffadásom van.

Kérlek adjatok tippeket, mit csináljak! :(

972. nati62
2018. márc. 18. 17:13

Sziasztok,tudna valaki segíteni?

Nyáron nyelőcsőrák előtti állapotot (Barrett -szindrómát) állapítottak meg nálam, sajnos.

Az orvosom azt mondta nyugodjak meg, kézben tartjuk a dolgot. Rendszeres tükrözés, és kontroll.Az étkezéssel kapcsolatban csak annyit mondott, keveset, többször és fűszermentesen, semmi alkohol és természetesen tilos a dohányzás.Reggel este gyógyszer, Pantoprazol 40mg. és szükség estén gyomorvédő(Venter)

Nem tudok megnyugodni. Van valakinek hasonló problémája? Meg tudná velem osztani a tapasztalatait? Mit egyek? Mit tegyek?

971. b628d9b797 (válaszként erre: 967. - T.Ili)
2018. jan. 17. 22:55
Én nem merem,mert állítólag epés refluxra nem ajánlják🙁
2018. jan. 17. 22:54
Hahó! Van itt valaki?☺
969. t.Ili (válaszként erre: 968. - 4db861fb54)
2017. nov. 16. 22:47
Inkább menj el orvoshoz. Amíg itthon vagy,rendezd a dolgaid. Mit kezdesz kint egy fekéllyel?
2017. nov. 15. 16:32
Sziasztok. 33 éves vagyok, jó pár éve szedek gyógyszert a refluxomra. Jelenleg most egy 20 mg bogyót, naponta egyet. Nem diétázom, de mostanában nem bírom a szénsavas, a csípős, olajos ételeket valamint a kávét is mellőzöm. Kb. 3 napja érzem a tompa fájdalmat a gyomrom tájékán, de nem sok kedvem van tükrözésre menni. :-( elég sok stressz is ért az elmúlt hónapokban, itthon is meg a munkámban. Valaki diétázik, figyel arra mit eszik? Pár kg felszaladt rám, sajnos. A mozgás se az erősségem. Viszont kb egy hónap múlva mennék külföldre dolgozni, de ilyen egészségügyi állapotban vajon bírni fogom???!!!
967. t.Ili
2017. nov. 12. 21:47
Az ukko teát próbálta már valaki?
2017. jún. 24. 19:36

Sziasztok!


3 évig szenvedtem a refluxtól (gyomorfájdalom, mellkasfájdalom, erős szúrások a mellkasban stb.) Szerencsére 1 és fél hónapja sokkal jobb a helyzet, természetes módon). Eddig 2x 40mg gyógyszert szedtem, most 2-3 naponta veszek be 20 mg egyszer. Lehet erre sem lenne szükségem, csak az orvos javaslatára nem hirtelen akartam befejezni a mérgezésemet... Privátban tudok többet segíteni.

2017. jan. 27. 08:45
Sziasztok! Nyugtassatok meg, hogy az órák óta tartó büfögés lehet refluxtól. Tegnap ebédre tejfölös paprikás csirkét ettem. Még uzsonnára és lefekvés előtt is. Ezt megspékeltem valami borzasztó ízű szénsavas löttyel.
2016. ápr. 20. 16:54

Ajánlom figyelmetekbe, nekem megoldódott a reflux problémám:

[link]

963. inf3rno (válaszként erre: 962. - Pernyepandur)
2016. ápr. 20. 16:48
Én most kipróbáltam a cerucal-t, mint rövid távú megoldást. Nekem hullámokban szokott jönni, valamikor egész elviselhető időszakom van, valamikor meg két hétig folyamatos hányingerem. Mintha valamit használt volna ez a gyógyszer, de most éppen jobb időszakban vagyok, úgyhogy nehéz megmondani. Nem szedem folyamatosan, nem is szabad, mert összezavarja a hormonokat. Még Salvus vizet szoktam inni, az is segít valamit. Ezekkel ki szoktam húzni, amíg jobbra nem fordul a helyzet.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook