Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bank - pénztári befizetés fórum

Bank - pénztári befizetés (beszélgetős fórum)

20. beagita (válaszként erre: 19. - C948b987b1)
2011. márc. 3. 16:11

Szia!

Örülök, hogy jól végződött! :-) A piactér futárja nem olyan drága (nézz utána az oldalon, ha van kedved), bár nem tudom amúgy mennyi lett volna a postaköltség (amit gondolom megfizettél az eladónak). ;-)

2011. márc. 2. 16:35
Sziasztok! Ma megjött a csomagom, futárszolgálat hozta, nem is a posta. Ajándék is volt benne... Szóval nem a bank hibázott, ő nem adta fel időben. Nem sokat kereshetett az üzleten, amennyibe a futárszolgálat kerülhetett. A lényeg: szép árut kaptam, és minden jó, ha jó a vége:)))
18. c948b987b1 (válaszként erre: 17. - Beagita)
2011. márc. 1. 17:31
Köszönöm, sziasztok.:)
17. beagita (válaszként erre: 16. - C948b987b1)
2011. márc. 1. 17:24
A legjobbakat! :-)
16. c948b987b1 (válaszként erre: 14. - Beagita)
2011. márc. 1. 17:23

De ez korrekt volt, nem kibúvót kerestél, hanem őszintén megírtad, hogy mi a helyzet.:) Hát, nem tehetek mást, várok. Csak kíváncsi voltam a pénztári befizetéssel kapcsolatos véleményekre. Netbankja biztos van, mert írta.

Holnap megtudom, mert állítólag elsőbbségivel jön. Szegény postás... Az irodába kérjük mindig a csomagokat, mert egyszerűbb átvenni, mint otthon. És a kolléganőm is lelkes vaterás. A postás meg már nagyon utálja.

Holnap majd megírom, hogy mi volt.

15. andi6020 (válaszként erre: 8. - C948b987b1)
2011. márc. 1. 17:20
Ja, értem.
14. beagita (válaszként erre: 12. - C948b987b1)
2011. márc. 1. 17:18
Szerintem az eladó rontott el valamit (esetleg figyelmetlen volt - nem tudom milyen formában értesül a számlára érkező pénzekről). Legyünk jóhiszeműek, ha a csomag rendben megérkezik és az áru is megfelel a leírásnak. ;-) Velem az előfordult (kb. 80-ból 2 alkatommal), hogy az ígérthez képest picit később (1-2 nappal) jutottam el a postára (gyerekeim betegsége miatt), de a vevőmet időben értesítettem erről e-mailben.
13. c948b987b1 (válaszként erre: 11. - Beagita)
2011. márc. 1. 17:08
Gondolkodom folyamatosan...:) Én is csak ajánlottan kérek mindent, és ajánlottan postázok. Sőt, mostanában amit én adok fel, még "LNK" cimkét is tetetek rá, hogy ne gyűrjék bele a postaládába, mert a sima ajánlottal ezt teszik, ha belefér. Mert olyan is volt már, hogy valakinek a szomszédja kilopta a postaládából a csomagot.
12. c948b987b1 (válaszként erre: 10. - Beagita)
2011. márc. 1. 17:05
Probléma nem volt, ennek mindig utánanézek. Én arra gondoltam első körben, hogy nem adta fel tegnap, ahogy ígérte. Inkább kitalálta helyette ezt a banki problémát. De ez ismét nem pozitív dolog, mert megértettem volna, ha csak elfelejti feladni, vagy nem volt ideje, emberek vagyunk, bárkivel előfordulhat. Én meg hívogatom a bankot, két banki ügyintézőt is. Gondolom van más dolguk is, mint ilyesmivel foglalkozni.
11. beagita (válaszként erre: 8. - C948b987b1)
2011. márc. 1. 17:02
Most láttam a hsz-t az eladó visszajelzéseiről. Én ajánlva kérem a termékeket, mióta egy-két comag eltűnt a postán, az ajánlott szelvénnyel (vagy a csomagfeladáshoz kitöltött papírral - ha csomagként tud csak postázni a súly miatt) az eladó is igazolni tudja, hogy feladta az árut. A csomageltűnés a posta rendszerén belül megtörténhet, ha vmit simán postáznak (de még az ajánlott sem 100% garancia, de annak utána lehet járni). Ha ezek után azért nem kapnád meg a ruhákat, az elgondolkodtató minden esetre...
2011. márc. 1. 16:55
Én is vásárolgattam sok mindent a két nagy on-line piactéren, és el is adtam. Ha tehettem, az eladó bankjának fiókjában fizettem be közvetlenül az eladó számlájára az összeget, ill. volt, hogy nekem is így fizettek. Közvetlen bankszámlára fizetésnél úgy tudom azonnal jóváírásra kerül az összeg, és a tapasztalatom is ez. Egyszer volt olyan, hogy az eladó nem vette észre a beérkezett összeget (nem sms értesítőt kapott, hanem az egyenlegét nézte úgy tudom). Írtam neki e-mailt, hogy mikor fizettem be a pénzt a számlára (persze bizonylatom is volt róla), másnap bement a bankjába utánakérdezni, és küldte is a terméket elsőbbségivel a saját terhére. Lehet az is, hogy figyelmetlen volt az eladó, meg kell nézni az értékeléseit, ill. hogy hány eladás áll mögötte esetleg (volt-e már probléma).
9. körömvirág (válaszként erre: 1. - C948b987b1)
2011. márc. 1. 16:54
ha az adott bank pénztárában fizeted be, akkor az egyből jóváarásra kerül a szmlán, amint a pénztárbizonylat elkészül /bankban dolgozom-átutalás esetén min 1 nap, de honos banknál azonnal!/
8. c948b987b1 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2011. márc. 1. 16:54
Egyrészt kellemetlenül érzem magam, mert mi van, ha csak egy parányi esélye is van, hogy igazat mond és banki hiba történt?:( Ha pedig valóban link, akkor lehet, hogy nem kapom meg a ruhákat, hiába írta azt, hogy feladta. A visszajelzései jók, de nem túl sok advétje volt eddig. És láttam már sok olyat, hogy a kezdeti lelkesedés után, nagyon rossz lett valakinek a minősítése a vaterán.
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - C948b987b1)
2011. márc. 1. 16:49
Végül is, mi a gond?
2011. márc. 1. 16:47
Felhívtam a bankot is, infót nem adhatnak ki ugye, csak a számlatulajdonosnak, személyesen. De ők is azt mondták, hogy nem lehetséges.
5. c948b987b1 (válaszként erre: 3. - E962ec2414)
2011. márc. 1. 16:45
Azt hiszem, akkor izgulhatok a vásárolt dolgaim miatt.:(
4. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - C948b987b1)
2011. márc. 1. 16:44
Én is igy szoktam csinálni,nálam 1szer fordult ez elő a majd 4 év alatt.
2011. márc. 1. 16:36
Nem, nem fordult elő. Az azonnal jóváírásra került, amikor befizetted.
2. 204b456479 (válaszként erre: 1. - C948b987b1)
2011. márc. 1. 16:36

szia!

Én bankban dolgozom, legkésőbb másnap rajta kell h legyen a számláján.

2011. márc. 1. 16:35

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. Vásároltam a vaterán, több, mint 200 advétem volt már, van gyakorlatom.:) Vásárláskor nem utalok, hanem közvetlenül az eladó bankjának a pénztárába fizetem be a vásárlás összegét. Így azonnal a számláján van a pénz. Erről legtöbbször azonnal sms értesítőt kap a számlatulajdonos, vagy ha megnézi a netbankját, akkor is láthatja.

Hétfőn is így tettem, de a számlatulajdonos szerint még nem érkezett meg a pénz... Azt mondta, hogy ugye az utalás időbe telik. Közöltem vele, hogy annak a pénznek már tegnap a számláján kellett lennie, mivel nem utalás volt.És ha kívánja, beszkennelem és elküldöm neki a befizetési pénztárbizonylatot. Erre azonnal feladta a csomagot, pedig a pénz még állítólag mindig nincs a számláján. Most azon tűnődöm, hogy igaza van-e (eddig soha nem fordult elő ilyen, és az adott bankot is felhívtam, szerintük sem lehetséges), vagy linkel? Fordult már elő valakivel, hogy a pénztári befizetés összege nem jelent meg napokig a számláján?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook