Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nem tudtam, hogy terhes vagyok" fórum

"Nem tudtam, hogy terhes vagyok" (beszélgetős fórum)


1 2
39. babyyy
2012. aug. 1. 10:07
Nem szoktam nézni a sorozatot, de láttam már pár részt. Ezek a nők mind retardáltak. Már bocs, de tényleg. Miért mondom ezt? Például volt olyan, aki a gyerek rugdosását a bélmozgásával tévesztette össze -.- Mégis milyen bélmozgása volt a terhesség előtt?? Volt olyan, aki a hányást és állandó hányingert annak tudta be, hogy gyakran járnak étterembe és sok fajta ételt eszik...őszintén, hova jártak enni, amiből ezt a következtetést vonta le?? Volt olyan, akinek a melléből előtej szivárgott (!!), amiről azt gondolta, hogy ha nem jár fájdalommal, akkor semmi gond :O Egy másik nőt meg az orvosa világosított fel arról, hogy a pecsételő vérzése, az nem a menstruációja volt. WTF???? Ezek a nők vagy tényleg szellemi fogyatékosok, vagy annyira tájékozatlanok és ostobák, hogy azt sem vennék észre, ha kinőne egy harmadik kezük. Nagy az isten állatkertje, és marha alacsony a kerítés. Remélem, hogy ezek a történetek nem igazi sztorik, mert az nagyon gáz lenne.
2011. máj. 10. 22:57
sok esetben ha nem várt terhességről van szó amikor az anya nem akarja a babát alig nő a pocak szinte észrevehetetlen már van egy ösztöne, hogy túl éljen érzi, hogy nem várt ezekben a helyzetekben általában a terhes nő teljesen megvan győződve róla, hogy lehetetlen a teherbeesés. nem is számol a lehetőséggel. terhesség során végig lehet pecsételő vérzés barátnőm végig vérzett havonta és egészséges kislányt szült én el tudom képzelni, hogy esetleges tünetek vannak csak azt nem annak tulajdonítja be a leendő anya...pl gyomorégés. ha tudod, hogy gyógyszert szedsz vagy hogy meddő vagy nem gondolsz arra, ha ég a gyomrod, hogy ez egy baba....nekem óriási pocakom volt....nagynénémnek 2 babája meghalt nem sokkal szülés után a második babánál már végig félt a terhesség alatt nem terveztek még egy próbálkozást aki nem tudta, hogy terhes észre sem vette rajta. szóval én el tudom képzelni, hogy ez lehetséges.....pl bizonyított tény, hogy a babók az első 6 hónapban az apára hasonlítanak jobban a túlélési ösztöneik miatt, mivel az anyával megvan a sokkal erősebb kötődés...ez is érdekes nem??? és mégis így van...még egyetemen tanultam.....:))
37. szakalyadri (válaszként erre: 35. - Vkatka)
2011. máj. 6. 13:44
Én ezt nagyon nehezen tudom elképzelni.Bár tudom magamról mire képesek a hormonkészítmények.Rettegtem miattuk hogy egészséges gyerekem lesz-e.
2011. máj. 6. 12:56
Mondjuk az ok,hogy nem látszik kivülről,de az,hogy nem veszi észre....hát nem tudom!
35. vkatka
2011. máj. 6. 12:38

Én az ismeretségi körömben több ilyen esetről is hallottam.

A férjem egyik rokona a 8. hónapban szembesült a ténnyel, amikor megindult a szülés. Sajnos a baba halva született.

A másik az egyik barátnőm szomszédja, aki ugyancsak hasi fájdalmakkal került be a kórházba és egy egészséges babával távozott.

Mindkét nő elég testes, ezért nem látszott rajtuk semmi.

Tudok egy harmadik esetről is, őt személyesen ismerem. Próbálkoztak a babával régóta, de nem jött össze. Hormonkezeléseket kapott, és ultrahangozták is rendszeresen. És a doki nem vette észre 7 hónapon keresztül, hogy ott a baba! Ő is túlsúlyos. Egyik vizsgálat alkalmával eltévedt az ultrahang vizsgálófeje arra a területre, ahol látszódott a baba, és így derült ki! És a nő végig hormonokat szedett. Szerencsére egészséges lett a gyerek.

34. szakalyadri (válaszként erre: 32. - Kutykurutty3)
2011. ápr. 6. 22:37
A terhesség alatti menstruációt én az előzetesen szedett hormonoknak tudtam be,az első terhességemnél nekem sem volt.Úgyanolyan volt mint egy normál menstruáció semmivel sem gyengébb vagy rövidebb.Nekem nem lepődött meg rajt az orvosom,azt mondta ez előfordul.
33. Évi anyuka (válaszként erre: 31. - Ac808a6b30)
2011. márc. 11. 12:41
Én szintén. És nem is kérdeztem rá az uh-on. Mint kiderült utóbb, nem is volt rá szükség :))
2011. márc. 11. 09:17
Én ezt soha nem értettem, hogy mi az, hogy valaki terhesség mellett menstruál. Nem hiszem, hogy ugyanúgy, mint addig. Mégis mi távozik? A petesejt nem, hiszen abból lesz a baba, a méhnyálkahártya se nagyon, mert ha az leválik, nem tud beágyazódni a baba. Nem értem.
2011. márc. 10. 17:15
Érdekes, de szerintem mondhatom, hogy általában egy nő (anya) nemcsak azt érzi meg, ha terhes, de még a gyerek nemét is, én legalábbis egyértelműen és vitathatatlanul tudtam, éreztem mindkettőnél. Mindig azt mondtam, nem tudom honnan, de tudom.
2011. márc. 9. 23:18
Félreértés ne essék,azt én sem hiszem el hogy valaki egész terhessége alatt nem veszi észre hogy gyereket vár.Mert egyszerűen ilyen nem létezik!!!
2011. márc. 9. 17:37
Egyről én is hallottam, 5-6 hónapos lehetett már és akkor derült ki hogy terhes, és az a nőci nagy kövér volt, de mondjuk ez sem ok hogy ne vegye észre!!!!!!!:DDDDDDDDDDDDDDDDDD
28. 710b866d3f (válaszként erre: 26. - Szakalyadri)
2011. márc. 9. 14:06

A 14 hétig még nem olyan szokatlan, hogy valaki nem veszi észre, főleg, hogy menstruál is mellette.


No de hogy valaki a szülőágyon jöjjön rá, hogy gyereket vár, az már hülyeség.


Ha az elején nem is, de a végén akkorákat rúg egy kisbaba, hogy azt nem lehet összetéveszteni holmi bélmozgással.


Ilyen nincs, hogy nem veszi észre. Nem akarja, titkolja, vagy más, de érzi, hogy van valami...

27. *Csajszi* (válaszként erre: 26. - Szakalyadri)
2011. márc. 9. 13:52
Nem ertem, min borzadtal el? Legtobben itt nem a 14. hetig eszre nem vett terhesseget nem tudjuk elkepzelni, hanem azt, hogy a 7-8-9. honapban sem veszi eszre hogy terhes. 14 hetig nem eszrevenni, szerintem az teljesen elfogadhato, 8-9 honapig nem eszrevenni, nem erezni(sot latni!!) ahogy a baba mozog, nah az nehezen elkepzelheto szamomra. Mert hanyingere, rosszullete barkinek lehet (ugye tipikus elso trimeszteres jelek) de amikor a baba mozog, rugdos azt egy ido utan nehez belmozgassal oszekeverni foleg ahogy no, masreszt latszik is sokszor a hason. Szerintem...
2011. márc. 9. 11:54

Elborzadtam sokatok hozzászólásán.28évesen már nagyon akartunk gyereket,minden feltétel adott volt,jó párkapcsolat,biztos háttér.Nem jött.2évig jártunk mindketten kivizsgálásokra,szedtem a hormonokat.

A második év végére kikészültem,abbahagytam a tablettákat,lemondtam mindent a dokinál.Rá egy hétre terhes lettem.A 14. hétig nem vettem észre!!!

Menstruáltam végig,rosszul lettem a mhelyemen,két hét táppénz ami alatt még a vizet is kihánytam.Egy orvos se vette észre!Háziorvos és belgyógyász is csinált terhességi tesztet,mindkettő negatív lett.

Anyut vittem az orvosomhoz,behívott hogy mi újság és mondta hogy megnézi uh.-on a petefészkeket.Megnyomkodta a hasam és mondta,hogy terhesség és már nem kicsi.14 hetes voltam.Ki volt boldogabb ő vagy én máig sem tudom.Most volt két éves a kislányunk.

Remélem most már elhiszitek hogy ilyen létezik!

2011. márc. 3. 13:28

Ebben a sorozatban olyanok szerepelnek (illetve olyanok életéről játszódik) akiknek pl. valamilyen oknál fogva nem lehetett gyerekük.

Próbálkoztak 10-20 évig és semmi. És mikor teherbe esnek, esetleg jönnek a tünetek (vagy valakinek nincsenek - megjegyzem a második gyerekemnél nekem sem voltak, ettől függetlenül szinte már a fogantatás pillanatában tudtam hogy igen, most terhes lettem), nem gondolnak terhességre. EGYÁLTALÁN NEM GYANAKODNAK.


Sőt olyan is volt, hogy már volt 2 gyereke, és a harmadikat a kádban szülte meg fürdés közben, és a tolófájásoknál jött rá, hogy most szülni fog.

Pl nem maradt el a menszesz 9 hónapon át.


Vagy éppen előtte se nagyon menstruált, csak mondjuk évente 2x.


Vagy egy megint másik eset: autóbaleset után 5 hónapig kórházban volt, darabokból rakták össze a medence csontját, minden porcikáját, édesanyja meghalt, stb, kisebb gondja is nagyon volt annál, mintsem észre vegye a tüneteket. Betudta annak, hogy a baleset utóhatása a hányinger.


Előfordul, bármilyen hihetetlen. Valahonnan kiindult ez a sorozat, nem véletlenül.

Szóval nem kell mindjárt azt mondani, hogy ilyen nincs, csak azért, mert Te nem vagy ilyen.

24. Évi anyuka (válaszként erre: 21. - Csajos86)
2011. márc. 3. 13:19

Ez a címe hogy "Nem tudtam hogy terhes vagyok"

A Discovery Travel & Livingen megy.

23. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - Kutykurutty3)
2011. márc. 1. 18:35

Igen, aki annyira retteg tőle, az már tudatzavaros lesz (belebolondul a régiek szavaival élve) és kizárja a tudatából.

Gondolom te akartad, vártad ezt az állapotot, így minden egyes mozzanatának örülsz - még ha kellemetlen is /hányinger, derékfájás stb./- és lesed magadon a jeleket és örömmel köszöntöd őket:) Én legalábbis így voltam vele:)

Az is érdekes, hogy általában akik nagyon örülnek, nekik már szinte az első pillanatban látszik - legyen bármilyen alkatuk, - és van olyan, hogy bármilyen karcsú is az anyuka szinte az utolsó pillanatig nem látszik rajta, hogy baba van a pocakban, ha nem fogadja el, nem örül neki. Persze ez nem törvényszerű:)

2011. márc. 1. 18:17

Egyik közeli ismerősöm állítja, aznap tudta meg, hogy babát vár, amikor bementek a kórházba, mert nagyon fájt a hasa.

Nem túlsúlyos, nem buta, nem ingerszegény környezetből jött, a legjobb barátnője az édesanyja, anyagilag megengedhettek maguknak babát, nem volt túl fiatal, és nem vette észre.

Se a barátai, se a pasija, senki, aki a környzetében volt, pedig nyáron szült, és könnyű ruhákat is viselt.



Én sem értem, de hiszek neki, és a közös barátainknak. :)

21. csajos86 (válaszként erre: 16. - Évi anyuka)
2011. márc. 1. 18:09
Mit kell nézni? engem érdekelne! adsz egy címet vagy linket? Köszi
20. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Orsolya33)
2011. márc. 1. 16:50
van olyan agybaj, hogy annyira azt hiszed hogy nem vagy az hogy el is hiszed. :(
2011. márc. 1. 16:49
Ja és a nézettség érdekében bármilyen témát kitalálok én is:) Főleg, ha színészek játsszák el...
18. kutykurutty3 (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2011. márc. 1. 16:48

Aki nem veszi észre vagy tagadja szerintem sérült lehet lelkileg, ez olyasmi, mint amikor valaki álterhes, állítólag ilyen is van, nő a hasa, szülési fájdalmakat is produkál....szóval hazudik saját magának, és annyira, hogy azt elhiszi. Ez mondjuk egészséges lelkületű emberben nem hiszem, hogy végbemegy.

Most, hogy várandós vagyok, azt mondom, hogy kizárt hogy ezeket a változásokat ne vegye észre valaki.(pedig még az elején tartok)

17. a138f13844 (válaszként erre: 13. - Bogyó és Babóca)
2011. márc. 1. 15:18
Ja, mint a filmekben. :)))
2011. márc. 1. 15:09

Nézzetek meg pár részt ebből a sorozatból. Amíg nem láttam, én sem akartam elhinni, hogy van ilyen, pedig van!

Na jó, persze ez csak rekonstrukció, hisz a szereplők nem valódiak, csak színészek.

De nem feltétlenül kövérek, van aki sportoló, 50 kilós, és nem is látszott meg rajta, nem is hízott :OOOOOOOOO

És szült egy 3,5 kilós babát.

Na számomra ez hihetetlen.

Az ok, amiért nem veszi észre, az nem.

15. Évi anyuka (válaszként erre: 8. - Orsolya33)
2011. márc. 1. 15:06
Ez a sorozat már megy egy jó ideje, talán egy éve is.
2011. márc. 1. 13:56

Van, hogy a felvilágosítás teljes hiánya miatt nem tudja. Van, hogy annyira retteg a terhességtől, hogy nem vesz róla tudomást /ekkor már tudatzavarban szenved/ Olyan is lehet, hogy annyira kövér, sokat eszik stb., hogy nem is menstruál, azt is hiheti, hogy a klimaxon túl van.

Szóval el tudom képzelni, még ha a saját ismerőseim körében nem hinném el, ha valaki ezt állítaná.

13. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 7. - A138f13844)
2011. márc. 1. 13:42
Kék lagúna :)))
12. *Csajszi* (válaszként erre: 5. - Ancsika72)
2011. márc. 1. 13:36

Nem biztos, hogy buta. Most epp 2-3 hete volt az ujsagokban, hogy egy Afganisztanban harcolo katonano meg 7 honaposan is szolgalatot teljesitett, nem tudta hogy terhes.


Ne ertsd felre, en sem ertem, 7 honaposan hogy nem lehet tudni, erezni, de az biztos, h a no egyaltalan nem buta. Az ingerszegeny kornyezetet mondjuk nemtudom hogy ertetted.

2011. márc. 1. 13:32

elég hihetetlen..

de talán ha valaki nagyon kövér és nagyon sokat eszik, így a bélmozgása is több.. :) fel sem tűnik hogy mozog bent egy baba

10. orsolya33 (válaszként erre: 8. - Orsolya33)
2011. márc. 1. 13:30
Ja,és ott már a szülési fájdalomnál kapisgálja,hogy mi van. Én sem hiszem el,ilyen nincs,vagy egyszerűen nem akar tudomást venni róla.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook