Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrászat? Otthon! fórum

Fodrászat? Otthon! (beszélgetős fórum)


9. Anda39 (válaszként erre: 5. - 536ab70ad9)
2011. márc. 9. 17:29

Ha egészséges a haj, elég két-három havonta vágatni (feltéve, ha nincs fazonja, ami "kinövi magát").

Egy tépett, rövid hajat otthon is meg lehet csinálni, de a precíz vágást lehetetlen.

2011. márc. 9. 14:07
Én nem merném magamnak vágni a hajam, ki tudja, mit rontok el...aztán majd hogy megyek ki az utcára?:D mindenesetre ha nagyon törik a hajad, egyetértek NagySzandikával, megéri befektetni egy hajerősítőre.:)
2011. márc. 9. 14:01
A vasalás vagy sütés tényleg nem tesz jót neki. Meg beszerezni egy rendes fodrászkellékes ollót, az sem olcsó mulatság! Ha meg sima ollóval vágod a hajad, az csak ront a helyzeten! Ez amúgy lehet vitaminhiány miatt is, én erre Revalidot szedek, mert nekem bevált, megerősödött tőle a hajam.
6. fnagyzs (válaszként erre: 5. - 536ab70ad9)
2011. márc. 1. 15:03

Véleményem szerint a vágáshoz elkel egy kis kézügyesség, főleg ha speciális frizurája van vkinek. Ha viszont a hajad ennyire töredezik, annak valószínűleg van valami oka, hiszen töredezés miatti hajvágásra nincs szükség heti rendszerességgel.

Esetleg rendszeresen vasalod vagy sütöd a hajad?

2011. márc. 1. 14:54
És vágásról mi a véleményetek? Mert nekem nagyon töredezik a hajam, és gyakran kell vágni a végét, de se időm, se pénzem hetente fodrászhoz járkálni… Így meg nagyon csúnya!
4. eperke78 (válaszként erre: 2. - Fnagyzs)
2011. márc. 1. 12:15
Igen ezt kihagytam.Meg kell nézni a dobozon, milyen alapszínre ajánlják a festéket. Meg egy idő után már lesz annyi tapasztalata az embernek, hogy megállapítsa az az árnyalat az ő haján hogyan fog mutatni.
3. eperke78 (válaszként erre: 1. - 536ab70ad9)
2011. márc. 1. 12:06

Szia :) Évek óta itthon festem a hajam, kisvárosban élek, így a fodrász nem olyan drága mint a fővárosban, csak nekem meg időm nem volt a kislányom mellett. Rákényszerültem arra hogy itthon oldjam meg a dolgot.

A hajam több mint fele ősz, az eredeti hajszínem viszont sötétbarna, ez a lehető legrosszabb kombináció, de sosem volt gond, igaz sötétre festem a hajam. A boltokban megvásárolható festékek nagy része jó minőségű, biztonságos az otthoni használata.

2. fnagyzs (válaszként erre: 1. - 536ab70ad9)
2011. márc. 1. 12:02
régóta maganak festem a hajam, de mellette időnként meglátogatom a fodrászt is. A festéssel kapcsolatban csak annyit mondanék, hogy a kereskedelmi forgalomban kapható festékek közel nem olyan színt eredményeznek, mint azt a dobozon láthatod, amire a fodrászom is felhívta a figyelmemet. Jelenleg középbarna színű a hajam, amit világos szőke színű hajfestékkel érek el.
2011. márc. 1. 11:55
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, szerintem a fodrászok nagyon drágán dolgoznak, ezért is szántam rá magam az otthoni hajvágás, festés és ápolás megtanulására! Tudtok tippeket adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook