Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki a felelős? fórum

Ki a felelős? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
130. Kis Cidri (válaszként erre: 129. - Martin3)
2011. márc. 8. 08:43
Egyébként én egy nyugodt, szófogadó kislány voltam, aki majdnem egész nyáron könyveket bújt a szobában, aztán egyszer csak bejelentettem, hogy ejtőernyőzni fogok, és van is 50 ugrásom....
129. martin3 (válaszként erre: 126. - Kis Cidri)
2011. márc. 6. 20:24

igen, ő is pont ilyen, a gokart pályát pl messziről elkerüljük, mert ha azt egyszer meglátná....férjem is mondta, tuti ejtőernyős lesz, vagy valami extrém sportot fog kedvelni...szédület a gyerek.

:)

128. martin3 (válaszként erre: 127. - 9a54129580)
2011. márc. 6. 20:23
nem sajnos a magyar valóság az, hogy megvárjuk míg tragédia lesz, aztán persze észbe kap mindenki, akinek addig kellett volna, és majd szigorítják a törvényeket, az engedélyeket stb stb, de ahhoz kell egy tragédia sajnos, hiába papolnak azok, aki már előtte is látják a hibát...de nem gond, mi kiverjük belőlük a másik kaput, azt tuti...szerencsére kisfiam hét közepéig nem megy oviba, mert beteg, addigra remélem valamennyit halad is az ügy..
2011. márc. 5. 19:35
Én nem is tudtam, hogy van ilyen:O Nem vették észre, hogy kiment? Hát ez nagyon fura... Nekem nincs gyermekem, de ezek után 2x is megfogom gondolni, hogy kire, mire bízom...Én a helyedben személyesen mennék be és letámadnám őket, hogy ez micsoda... Még jó, hogy a gyermekednek nem esett baja, legalább ennek örülhetünk:) remélem ez tanulság lesz a jövőre mindenki számára és az óvodákban elkezdenek felelősségteljesebben viselkedni (már ahol kell)
126. Kis Cidri (válaszként erre: 125. - Martin3)
2011. márc. 5. 19:27

Szia

Én is ismerek egy kisfiút, aki ilyen és semmi mást nem tudsz ez ellen tenni, hogy te óvod addig, amíg meg nem tanul magára vigyázni valamennyire.

De az ilyenek fognak autó versenyezni, ejtőernyőzni, meg mindenféle veszélyed dolgot csinálni. De az életben nagyon sikeresek lesznek, mert bátrak, gyorsan gondolkodnak és döntenek.


A motorozásnál én ha rosszat csinált akkor mindig elvettem a motort a fiaimtól, de aznapra végleg, ez bevált. A nagy fiammal már 4,5 éves kora óra biciklizünk forgalomba, de a kicsi nálunk is bátrabb és nagyon próbálgatja a határait.

125. martin3 (válaszként erre: 124. - Kis Cidri)
2011. márc. 4. 22:04
semmi gond, gondoltam, hogy nem rosszindulatúan kérded, én sem úgy értettem. Pl én annyiszor példálozok neki(k), amikor más gyerekkel látunk balesetet, rosszaságot, hogy na ezt ezért nem szabad, vagy nem lehet, és akkor úgy tűnik megérti. PL ma ismét elővettük a kismotort, mondtam ok, de ha szólok, hogy állj, akkor meg kell állni. Láttam rajta, hogy 1-2 helyen nagyon a határán áll meg a járdán(az utolsó pillanatban), mondtam lassítson, mert baj lesz. Erre hazafelé a játszótérről átrobog az úton, mikor ordítottam, hogy állj, nem állt meg, és épp jött egy autó. Az volt az óriási mázlink, hogy ez egy tanulóvezető volt és kb 20-szal jött, komolyan megállt a szívem! Ha egy "sima" autó pont telibe kapta volna!!!! A férjem is ott volt, kapott egy hatalmasat a fenekére, de most szerinted mit nem ért már meg ezen, hogy "VESZÉLYES"! életveszély, amit csinál. és 4,5éves...és a pszichológus szerint nincs baja...akkor hogyan értssem meg már vele, hogy veszélyes. (na most önmagamat ismételtem, bocsi),
124. Kis Cidri (válaszként erre: 122. - Martin3)
2011. márc. 3. 20:04

Nem minősíteni akartalak, csak egy ötletemet írtam le. Én is elbeszélgettem a kisfiammal, hogy hallottam egy ilyen esetet, és hogy mi a véleményem erről, mert fontosnak tartom a gyerekemmel a kommunikációt.

Az utolsó hozzászólásodban sok új információ van, ami érthetővé teszi a véleményedet.

Remélem sikerül megoldanod a problémát, hogy megnyugodhass.

123. martin3 (válaszként erre: 120. - Angel9)
2011. márc. 2. 21:08
az udvarról tudnak kimenni, ha kint vannak az udvaron, amúgy teljesen jól érzi magát, szeret oviba járni, mindig szívesen mesél róla, a foglalkozások lekötik, és szereti azokat. Egyszerűen az udvar olyan, hogy nem egy sík terület, ahol ha ilyen a kapu simán látja az óvónő, ha meglépne a gyerek, hanem 3 szintes! ha a gyerek bekéretőzik pisilni, az óvónők nem látják(!) hogy a gyerek az oviba megy-e be, vagy kimegy-e a kapun!! egyszerűen nem láthatják, olyanok a terepviszonyok. emiatt tartanám indokoltnak a kapucserét és nem tartom jogosnak a vezető mondatát, miszerint más oviban is ilyen a zár..(igen csak ott egy sík terepről van szó, ez meg szinteltolásos és a kapu takarásban van, az udvar x részeiről, sőt nagy! részéről nem is látható) Már rég meg kellett volna oldania a kaput, nem a mi nyomásunkra...
122. martin3 (válaszként erre: 121. - Kis Cidri)
2011. márc. 2. 21:04

szerinted én megdícsértem azért hogy ezt tette? pontosan ezeket mondtam el neki, ekőször jól leszidtam hogy mégis mit gondol, aztán elbeszélgettem vele. Nem mondja de tudom, hogy ő ezt azért csinálta, mert hiányoztam neki, de ő nem az a kétségbeeső fajta, aki mondjuk nekiáll sírni, hogy hiányzik az anyukám, hanem egyszerűen megoldja a problémáját, mi is elmondtuk már neki ezerszer, ha valami baja van, szóljon az óvónéniknek és ők fel fognak engem hívni és én azonnal menni fogok érte. de úgy látszik nem érti, és nem tudom megérteni én sem, hogy miért nem. amúgy egy nagyon okos és intelligens gyerek, az óvónők szerint pont ezért csinálta, mert okosabb a többinél, és nem esik kétségbe egy új feladatnál, megoldja azt, nagyon jó a problémamegoldó képessége. Csak ugye ebben az esetben ez most életveszély(amit ő még nem fog fel, mivel 4éves)

a másik, hogy miért nem viszem másik oviba, az az, hogy a kislányom másik oviba jár, ott számzáras a kapu, gyönyörű dolgokat barkácsolnak, és ezer dolgot "gyártanak" mégsem érzem azt hogy az óvónők hű de kitennék a lelküket a gyerekek neveléséért. Vagy nem is tudom, egyszerűen más, ezek az óvónénik nekem nagyon szimpatikusak, jól megtalálták a hangot a gyerekekkel. Most járjak oviról ovira, míg megint találok ilyen jó óvónőket? a fiam szereti őket, szereti a kis barátait, minek bolygassam egy "béna" vezető miatt, aki nem tud egy nyomorult kaput biztonságosabbá tenni???

2011. márc. 2. 19:22

Nem a kisfiadat tartom hibásnak, de mindenképpen beszélgess el vele mennyire veszélyes, amit csinált és nagyon megijesztett és elszomorított titeket ezzel a tettével. És kérd meg rá, hogy máskor ha azt érzi, amit most érzett akkor ne haza menjen, hanem szóljon az óvónénijének és kérje meg hogy segítsen neki megoldani a problémáját, vagy hívjon téged.

Szerintem ez azért fontos, mert a gyereknek is éreznie kell a tetteinek a következményeit, és segíteni kell neki, hogy a jó megoldást válassza.

120. Angel9
2011. márc. 2. 16:20
Hát ez nálunk is így van az ajtó nyitva van bármikor kisétálhatna a gyerek ha akar . De miért is sétálnának el mikor az óvodai foglalkozások lekötik őket. Nálunk úgy látom minden kisgyerek szeret odajárni.A helyedben Én mégis csak elvinném egy másik oviba.Nem is értem miért ragaszkodsz ehhez az ovihoz?!
119. Kis Cidri (válaszként erre: 113. - Martin3)
2011. márc. 2. 15:53

Egy óvoda nem csak attól jó, hogy sok mindent játszanak a gyerekekkel, hanem vigyáznak is rájuk.

Nálunk is sokat játszanak a gyerekekkel, és sok szép játékuk van, de nem szoktak elszökni a gyerekek, és még azt is tudják, hogy ki a hiányzó.

118. martin3 (válaszként erre: 117. - Sylvia81)
2011. márc. 2. 10:39
igen én is ezeket mondtam, de egyszerűen gúnyosan rám nézett, vagyis hülyének nézett. Nem akartam nagyon konfrontálódni, mert még 2 további gyerkőcöt is ide szeretnénk iratni, nem elmenekülni szeretnék, hanem kiharcolni a kaput, és normális hangnemben, legalábbis így kezdetben. Igazából férjem nem ilyen türelmes, ő ma már újságban megjelenő cikkel akar fenyegetőzni, én próbálom valahogy "visszafogni", de egyik felem azt mondja, hogy neki is igaza van, mert mi van ha holnap vagy 3nap múlva egy másik gyerek, vagy akár a sajátunk ismét, kimegy és elüti egy autó. Annyiszor előfordult már, hogy előbb utóbb tényleg nagy baj lehet belőle...és nem értem az igazgató mit nem ért ezen.
117. Sylvia81 (válaszként erre: 113. - Martin3)
2011. márc. 2. 10:28

"reméli jól elveretem a gyerekem vagy nem???"

Pff... Nem nyílt ki a bicska a zsebedben? Azt hiszem, itt elborult volna az agyam...


"3. tegnap óta több szülővel beszéltem, és azt mondták azt tapasztalták, hogy a gyerekek 1-2 része van, hogy kint marad és az óvónők kb fél óra múlva kapcsolnak, hogy xy nincs is bent..."

"6. Az ovi azért jó..."

Hát, foglalkozhatnak akármennyit a gyerekkel, ha 1-2 néha kinnmarad véletlenül az udvaron, és fél óra múlva veszik észre... Legalább az utolsó csoport bemenetelekor fel kéne tűnnie, hogy mi van. Ha kiviszik őket a játszótérre, ott is otthagynak majd véletlenül 1-2 gyereket???

Értem én, hogy ez nem mindennapos, de ahogy írtd te is, most még bárki bemehet, és elviheti a gyereket, a kutya nem fogja észrevenni, hisz már nincs kint velük felnőtt. És ehhez még csak a gagyi ajtó sem kell, egy felnőtt át tud mászni a kerítésen is...

116. martin3 (válaszként erre: 115. - Sylvia81)
2011. márc. 2. 10:21
:)))
115. Sylvia81 (válaszként erre: 112. - 91c956613e)
2011. márc. 2. 10:08
Az hagyján, de bizonyára személyesen ismeri is a fórumindítót, így totálisan tisztában van a nevelési elveivel... Pff...
114. cony4
2011. márc. 2. 07:01
Látom nagyon lelkiismeretes vagy.Ne aggódj bárki gyerekével előfordulhatna ez.A 3 4 évesek nagyon picik még, mindent megtehetnek, amire a szülő nem is gondolna.Remélem sikerül felszerelni azt a zárat vagy kaput.
113. martin3
2011. márc. 1. 21:09

sziasztok!

elolvastam az összes eddigi hozzászólást! próbálok most egyszerre válaszolni minden feltett kérdésre, külön-külön túl sokáig tartana:

1. ez az ide vonatkozó jogszabály(ezt csak azért írom, mert úgy látom sokan nincsenek tisztában a jogszabályokkal, sem óvónőként, sem szülőként): Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés:

171. § (1) Aki foglalkozása szabályainak megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Kiskorú veszélyeztetése:

195. § (1) A kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy, aki e feladatából folyó kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi vagy erkölcsi fejlődését veszélyezteti, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Vagyis ha beadtad az oviba, iskolába a gyereket a nevelők felelősek érte! ha baj van, őt fogják elővenni...

2. Nem vagyunk liberális módon nevelő szülők, sokat és úgy gondolom szépen foglalkozunk a gyerekeinkkel, nem veszekszünk a gyerekek előtt, nem fényezni szeretném magunkat, de mindent megteszünk, hogy jó úton terelgessük őket, büntetést is kapnak, ha úgy viselkednek, de az nem abban nyílvánul meg, hogy véresre verem a feneket, ugyanakkor nincs nekik minden megengedve. Nem abba a kategóriába tartozunk, aki nem bír a gyermekével, és a fejére nőtt.

4gyermekünk van, a másik 3 abszolút jól kezelhető, ez a gyermekem, aki kicsit problémásabb, hisztisebb, néha szófogadatlan. És vannak ezek a "megszökései" amit nem tudok hova tenni, mert nem értjük miért csinálja. Amúgy nem csavarogni megy el, hanem hozzám jön oda mindig. Az oviba is úgy adtam be, hogy a vezető felírta, hogy szökős gyerek!! mert mellőlem is elfutott 2-2,5évesen, hiába csaptam ezerszer a fenekére, nem hatotta meg, jobban mondva máskor ugyanúgy elszaladt. ezért kapott egy babahámot, és odakötöttem a babakocsihoz, szépen jött mellettem, így tanulta meg, hogy bárhova elmehet, de együtt és nem előre rohanva. Amikor ovis lett, ez lekerült róla és szépen is viselkedett, nem rohangált már el. MAjd tavasszal ezt tette tavaly egy társával, aki viszont félúton megállt, az enyém hazarohant, de amásik kisfiú már az oviba sem talált vissza, a fél ovi őt kereste. Szerencsére meglett. Termsézetesen gyermekemet jól leszidtuk, utána még hónapokig!!!!minden nap megbeszéltük, hogy ilyet nem szabad, mert veszélyes(báboztam erről itthon, hátah így jobban eljut a kis agyáig...) Aztán azóta semmi, most 1 év múlva megint, minden előzmény nélkül, hazarohant hozzám.

3. tegnap óta több szülővel beszéltem, és azt mondták azt tapasztalták, hogy a gyerekek 1-2 része van, hogy kint marad és az óvónők kb fél óra múlva kapcsolnak, hogy xy nincs is bent...

4. ma voltam a vezetőnél, aki igazából normális hangnemben beszélt velem, de mondanivalója kb ennyi volt: ő már 15éve ezen gondolkodik, nem lehet megoldani, ahhoz az egész kaput ki kellene cserélni, nincs rá pénz, amúgy ha megszervezem és szerzek rá pénzt, nem ellenzi, de reméli jól elveretem a gyerekem vagy nem???

5. ezek után sem felelőst keresek, hanem a kapu-problémát szeretném megoldani, mi van, ha nem a gyerek megy ki, hanem x jön be és elvisz 1 gyereket...na erre kiröhögött a vezető...pedig ez reális veszély lehet, nem 40évvel ezelőtt élünk, hanem a 21.században és ezek szerintem nem rémképek. Majd egyszer megtörténik és akkor kapcsolnak, hogy ja tényleg ilyen is lehet. VAgy egy ámokfutó bemegy és elkezd lövöldözni...hány ilyet is lehet hallani? (ilyenkor persze azt hisszük, ugyanmár ez itt nem történhet meg, ez csak külföldön van...hát nem)

6. Az ovi azért jó, mert jó óvónénink van, szépen és jól foglalkoznak a gyerekekkel, türelmesek, nagyon szépen mesélnek, báboznak velük, tényleg foglalkoznak is velük és nem csak félválról veszik a nevelésüket, hanem szívvel lélekkel teszik a dolgukat, valóban aranyat ér manapság az ilyen jó óvónéni! semmiképp sem szeretnénk elhozni őt emiatt az oviból, inkább a vezetővel megértetni azt, hogy egy jó kapu, vagyis a gyerek biztonsága sokkal fontosabb, mint egy kirándulás, vagy egy kulturális program

de még soha nem kért árajánlatot senkitől, hogy ez valóban mekkora munka és milyen összegű kiadás lenne, csak eleve úgy állítja be, hogy nem megoldható.

Most ott tart a helyzet, hogy apósom visz holnap egy lemezt, amit felszerel a kapura, hogy a gyerekek ne tudják a lábukat beakasztani a rácsba, és így felmászni rá és elérni a kallantyút...legalább pár napra megoldódik a probléma remélem.

én magam fogok utánajárni mennyibe is kerül egy biztonságosabb kapu kiakakítása, most már kíváncsi vagyok nagyon az árra. Mert itt egy nagy oviról van szó, kb 180gyerek jár ide, ha azt is mondják hogy több száz ezer, akkor is fejenként csak 1-2-3ezer lenne. Nem hiszem hogy lesz olyan szülő, aki nem fizetné be, a gyermeke biztonsága érdekében.

hát ennyi..

112. 91c956613e (válaszként erre: 105. - Yelow)
2011. márc. 1. 16:23
Remélem nem óvónő vagy.
111. fnagyzs (válaszként erre: 105. - Yelow)
2011. márc. 1. 14:56
Gondolom hatalmas tapasztalattal a hátad mögött ítélkezel a fórumindító nevelési szokásairól, elveiről.
110. dorkabéka (válaszként erre: 105. - Yelow)
2011. márc. 1. 13:03

Valóban rengeteg a neveletlen gyerek, ennek oka az, hogy rengeteg a hülye, nem normális szülő.

De ebben az esetben tutira nem erről van szó.

Kár lenne keverni a dolgokat. Színtisztán az óvónő és a vezetés a felelős!

109. trapiti (válaszként erre: 105. - Yelow)
2011. márc. 1. 12:58
Szerintem addig ez a véleméyned, amíg nem vagy érintetta témában... ;)
108. abeni (válaszként erre: 105. - Yelow)
2011. márc. 1. 12:54

És mit mondat a másik fél, amiért az anyuka azt mondja, igen megértem, hogy a gyermekem elszökött és nem vették észre?


Úgy gondolom, hogy a szülőnek is nagy a felelelősége egy gyermek viselkedésénél, de például az én faim a hétvégén az apjának ököllel ment neki. Nem azért, mert tőlünk látta, hanem azért, mert az egyik csoporttársától.

Természetesen elbeszélgettünk vele.

107. trapiti (válaszként erre: 105. - Yelow)
2011. márc. 1. 12:49

Ugyan már... egy jól nevelt 4 évestől sem elvárható hogy tisztában legyen a dolgok következményeivel és veszélyeivel.

Ráadásul az Anyuka maga írta, hogy elbeszélgetett a gyerekkel is.

106. dorkabéka (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. márc. 1. 12:47

Felháborító az eset, sok szülő rémálma szerintem. Teljes mértékben az óvoda a felelős, nem is értem azokat, akik belekeverik a szülői felelősséget, nevelést.

Abban az idegállapotban, lelkiállapotban amibe nyilván kerültetek mikor megláttátok a gyereket, nem elvárható, hogy végigfussátok az udvariassági köröket. Főleg úgy, hogy már voltak előzmények, és kísérletek a megoldásra.

Én egy percig sem idegesíteném magam azon, hogy a vezető óvónő megsértődött esetleg.

Persze messziről, idegenként nyilván higgadtan végiggondolja az ember, hogy hogyan kellene, így könnyű tanácsot adni. De élesben tutira másként viselkedik az ember.

Szerintem jól tettétek, hogy írtatok a fenntartónak, különben az ovi csak elkente volna az ügyet ismét.

105. yelow (válaszként erre: 90. - Trapiti)
2011. márc. 1. 12:44

Egy "jó" oviban előfordul ilyen. Meg a gyerek is elég neveletlenke:)Az anyuka meg futkos mind pók a falon nem ,hogy a gyerekkel beszélgetne el egy picit.

Most aztán lehet rám püszkölni meg minden szépet irni.A véleményem akkor is ez marad!:)


UI.Alul már valaki megirta,hogy a másik felet is megkéne hallgatni.

104. ében11 (válaszként erre: 100. - Sylvia81)
2011. márc. 1. 12:31
Nálunk az oviba-fordítva szerelték fel a zárat, nem a szokásos módon lehet kinyitni-hogy ha próbálkoznak is, ne legyen sikerük-és legyen idő észrevenni, hogy babrálják-.
103. Sunny1 (válaszként erre: 100. - Sylvia81)
2011. márc. 1. 12:29
Nagyanyám kertkapuján egy szög volt beütve. ami derékszögben el volt hajlítva, azt hajtottuk az oszlopra, hogy ne nyíljon ki. A problémát sokféleképpen meg lehetne oldani, csak hajlandóság kellene...
102. ében11 (válaszként erre: 96. - Brigi2465)
2011. márc. 1. 12:27

A mi ovinkba nem szednek havi pénzt.Szülőin szednek valamennyit-egy fél évre-ebből ajándékot szoktak venni az óvónéniknek(1-1 szál virág)

Tisztaságcsomagot kérnek-fél évente-mert az erre szánt pénzből játékot vesznek a gyerekeknek, vagy programot szerveznek nekik.

és van egy dobozka-amibe a szülő tehet pénzt, ha akar-és abból is játékot, vagy rajzpapírt stb vesznek.

De pl. a kartont, színes ceruzát, kartont is mi vesszük meg-minden szülő vállalhat egy egy adagot év elején kiosztjuk magunknak.

de ilyesmit mindig szívesen fogadnak-sőt bútort függönyt szőnyeget is-bármit!Így sok érdekes program van a gyerekeknek-ugróvár, arcfestés,néptánc,koncert-miniszínházak-ezek az oviba jönnek el-nem a gyerekek utaznak.Nem kötelező adni,megértik ha valaki nem tud.úgyis van aki esetleg többet-és egy gyerek sem marad ki programból így.Sőt szívesen veszik-ha gyümölcsöt tudunk bevinni nekik pluszba.egy önkormányzati ovinál ez így van-sajnos.Ha meg jobb oviba vinném-ott nem az ovi pénztárcájához kellene igazodnom, hanem a szülők pénztárcájához-aki megteheti, annak ötlete is van, mire költsön a csoport-a többi szülő meg nem akar lemaradni-ez sem jó szerintem.

101. Sylvia81 (válaszként erre: 100. - Sylvia81)
2011. márc. 1. 12:26

Bocsi, kimaradt egy szó:

"de HA óvónő vagyok..."

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook