Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sógornőm a 9 hónapos babáinak még mindig csak pürés ételt ad. Nem kellene már darabosat enniük, rágcsálniuk valamit, kézbe venni a kaját? fórum

Sógornőm a 9 hónapos babáinak még mindig csak pürés ételt ad. Nem kellene már darabosat enniük, rágcsálniuk valamit, kézbe venni a kaját? (tudásbázis kérdés)


1 2
57. annamari0825 (válaszként erre: 56. - Ficusbenjamicus)
2011. ápr. 14. 07:47

Ne haragudj,nem tudtam,hogy csak bizonyos embereknek inditottad a fórumot,ugyanis nem volt kiirva,hogy kiktől várod a hozzászólásokat.

De ahogy észrevettem,mindenki kéretlenül adott tanácsot.

Nem hiszem,hogy magyarázkodnom kellene a hozzászólásaim miatt.

56. ficusbenjamicus (válaszként erre: 55. - Annamari0825)
2011. ápr. 13. 23:08
Bár a fórum témája nem erről szól, de azért feltűnt, hogy vannak, akik szeretnek kéretlenül tanácsot osztogatni. Ráadásul egymásnak teljesen ellentmondó hozzászólások érkeznek. Először azt mondod - bár nem kérdeztelek -, hogy hagyjak a sógornőmre mindent, most meg azt, hogy beszéljek vele ezekről a dolgokról, és ne a háta mögött beszéljem őt ki. Könyörgöm, ez kibeszélés? És szerinted milyen mélyenszántó gondolatokat osztok meg ismeretlenekkel ahelyett, hogy vele tenném? Azt, hogy a gyerek ehet-e darabosat? Csak háttérinfóként írtam oda a történetet, a kérdésem a gyakorlati részre vonatkozik, nem pedig a sógornőm nevelési elveit szeretném itt kibeszélni bárkivel is.
55. annamari0825 (válaszként erre: 54. - Ficusbenjamicus)
2011. ápr. 13. 22:42

Igazad van,a háta mögött sokkal egyszerűbb kibeszélni bárkit is.És inkább ismeretlen emberekkel osztod meg a gondolataidat,minthogy oda állj eléje,és rákérdezz.

Ha annyira jó a viszonyotok,akkor ezt nyugodtan meg lehetne beszélni.Nem erőszakosan,és kioktatóan rákérdezni,csak érdeklődés szintjén.Valószinűleg elmondaná neked az ezzel kapcsolatos félelmeit,tapasztalatait,és akkor te is jobban megértenéd a viselkedését,gondolkodását.

Ha te is a legjobbat akarod az unokahúgaidnak,akkor lehet,hogy gyakrabban le kellene ülnötök beszélgetni,hogy megismerd az ő és a férje álláspontját a gyerekneveléssel kapcsolatban.Lehet,hogy ezek ismeretében te is megváltoztatod a véleményedet,hogy mikor mit kell vagy kellene csinálnia egy gyereknek.

54. ficusbenjamicus (válaszként erre: 49. - Annamari0825)
2011. ápr. 13. 21:30
Mint a korábbi hozzászólásaimban is leírtam már, én nem kioktatni akarom a sógornőmet, ezért nem is beszélek vele ezekről a dolgokról, csinálja, ahogy érzi. Ezért osztottam meg inkább veletek a gondolataimat, és nem pedig vele. Az, hogy az unokahúgaimnak én is a legjobbat akarom, engedtessék már meg nekem. Ez nem fog a sógornőm kárára válni. Egyébként nagyon jó a viszonyunk.
2011. ápr. 13. 21:27
Hétvégén látogattam meg a gyerekeket, már esznek darabosat, és bulátát rágcsálnak, kis sajtkockákat csípnek fel az ujjaikkal, stb. Az anyukájuk is kezd megnyugodni, hogy nem fog a gyerek megfulladni, mert az ínyével is tud rágni. Köszi mindenkinek a tanácsokat. A sógornőmnek nem mondtam semmit, ő magától kezdte el adni a darabosat (ill. a védőnő tanácsára). De tény, hogy minden gyerek más és más, és nem szabad sürgetni dolgokat.
52. f758a7200f (válaszként erre: 51. - Salsera78)
2011. ápr. 13. 20:25
:)
51. Salsera78 (válaszként erre: 47. - F758a7200f)
2011. ápr. 13. 20:00

Szia Gribedli, látom itt is összefutunk...:-)


Szóval az én babám most 18 hónapos és még mindig csak pépeset eszik...


A puffasztott kukoricapelyhet elrágcsálja, a kekszet elnyammogja, de ha darabos főtt kajcsit kap, azt rögtön kiköpi....


A kérdezőnek mondom, hogy a 9 hónapos kisbaba abszolút nincs lekésve a darabos kajával!

pár hónapot még bőven ráér.....

2011. ápr. 13. 17:38
Nekem is 9 hónapos a kisfiam, fogunk nincs, és minden darabostól öklendezik, nem fogadja el.
49. annamari0825 (válaszként erre: 4. - Ficusbenjamicus)
2011. ápr. 13. 16:34

Szia!

Ne haragudj,ha megkérdezem,de neked ugye nincs gyereked?Milyen a viszonyod a sógornőddel?És az ikrekkel mennyi időt töltesz?

Gondolom,kevesebbet mint az anyjuk,igy a szokásaikat,és a pici,apró,lépésről-lépésre történő fejlődésüket sem ismered.

Az anyák tudják,hogy mikor mit adhatnak a gyereküknek,mert ismerik őket,tudják a határokat.

Egy anya nagyon nehezen fogadja el a kritikákat,vagy tanácsokat,még akkor is,ha segitő szándékkal van.Egy gyerektelen embertől pedig elég furán fest,hogy ő akarja kioktatni.

Hagyd a sógornődre nemcsak az evést,de minden mást is.Ő az,aki a legjobban ismeri a gyerekeit,és hidd el,csak a legjobbakat akarja nekik.

48. f758a7200f (válaszként erre: 20. - Rozali.w)
2011. ápr. 13. 13:00

Az enyémek is így voltak a babakeksszel:)


Volt olyan, hogy a kicsinél már a torkából sem tudtam kiszedni, mert ahogy olvad a keksz, jól odatapadt neki, és kikaptam az etetőszékből, lábánál fogva lógattam (ne röhögj ki:D) és így tudta valahogy visszaöklendezni a babakekszet.


A szőlőt a mai napig félbevágom neki és kimagozom (pedig kimagozni tudom, nem kéne, de már megszokta)

2011. ápr. 13. 12:54

A nagyobbik fiam 2 éves koráig pépes ételeket evett, és neki így volt jó, alig voltak még fogai, bármilyen darabosat kihányt, vagy felbüfizett.


A kisebbiknek már több foga volt, és amúgy is 5-6 hónapos korától ő igenis igényelte a darabosat, és bárhogy is féltettem először, láttam, hogy semmi baja nem lett tőle, szépen elnyammogta:) Szóval ami az elsőnek nem jött be, az a másodiknak igen...


Egyébként a pépesebb ételt jobban megemésztik a gyerekek, az apróbb szemcsék jobban felszívódnak a bélben stb. de gyereke is válogatja, hogy mit szeretnének

46. Pen80 (válaszként erre: 45. - Niki0126)
2011. ápr. 13. 11:46
A lányom lassan 14 hónapos, most kezdi elfogadni azt, ami pürés, de vannak benne darabok is. Eddig csak azt ette meg, ami vagy csak püré, vagy csak darabok voltak (azt kézzel).
2011. ápr. 13. 07:57
Sziasztok! Az én kisfiam 9 hónapos múlt, 6 foga van.Próbáltam neki darabos ételt adni, de öklendezik tőle. A védőnő és az orvos is azt mondta,akkor ne erőltessem, próbáljam meg egy-két hónap múlva.
2011. márc. 1. 16:12

Jaj, nyers zöldséget ne adjunk már pár hónapos babának. Pont időben van és Ő fogja érezni, hogy mit mer adni nekik és mit nem. Hagyd rá.

Szépen lassan majd hozzá szoktatja a lurkókat a darabosabb ételekhez.

2011. márc. 1. 15:51

Én a gyerekemnek két éves koráig csak püréset adtam, annyira féltettem őt. Szegény védőnő a fejét fogta.

Szóval, az sem volt jó, amit én csináltam. Viszont 9 hónapos gyerkőccel még semmiről nem késett le a sógornőd.

2011. márc. 1. 15:47
Ehhez szerintem sincs másnak semmi köze... Egyébként a sógornőd még egyáltalán nincs elkésve.
2011. márc. 1. 11:20
Nem kellene elfogadnod, hogy a sógornőd gyereke, tehát ő tudja jobban, mi jó a kicsinek? Végtére ő ismeri jobban.... Már bocsi, de szerintem ez az ő dolga/döntése...
2011. febr. 28. 22:09

Nem létszükséglet 9 hónaposan, hogy darabosat egyenek.

Egyébként szerintem egy csomó minden gyerekfüggő is. A kisebbik fiam 14 hónapos, ő például sosem szerette a pépeket, eleinte villával törtem össze a kajáját, mert turmixolva inkább nem evett. Mindemellett állandó frászban vagyok, mert állandóan "fuldoklik". Most már ügyesen visszaköhögi és kiköpi a szájából a falatot, ha nagyobb darabot próbált lenyelni, mint amekkorát kellett volna.De pár hónapig bizony hetente legalább háromszor nekem kellett villámgyorsan közbeavatkoznom, hogy ne legyen baj.

39. mamika2 (válaszként erre: 11. - Ficusbenjamicus)
2011. febr. 28. 22:01

Egyszerűen odaadom a kezébe max. ketté töröm!:)

Nem nyomja szét, de középső kisfiam egyből krémet csinált belőle!:))

38. Pen80 (válaszként erre: 37. - Bichi)
2011. febr. 28. 17:56
Pedig pont az az, amitől tuti nem fullad meg, mert elolvad. :)
37. Bichi
2011. febr. 28. 17:51
Szerintem ez tök egyéni. Az én fiam (már 13 éves) icipici korában egy kerti partin már egyik kezében a kolbászt, a másikban az uborkát csócsálta, és soha semmi nem akadt meg a torkán. Mondjuk olyasmit, mint a puffasztott buláta, ami nedvesen tapad, azt tuti nem adnék neki...
2011. febr. 28. 17:46
Szerintem a szulok ott hibaznak hogy nem etetik kiskanalal legalabb feleves kortol,megtanul nyelni es igy ha valamit adnak a kezeben elmajszolja es tud nyelni rendesen nem oklendezik.Ezt a hibat kovettem el en is a leanyaimmal.Az unokam kethonapos volt amikor a messzi mama kiskanalal kezdte a tejet adni neki,oklendezet minden baja volt a gyereknek o csak mondta draga gyerek ettol nem fogsz megfulni es biza felevesen minden evet darabosabban,a masik ket unokamat mar elso perctol raszokatta a leanyom,a legfisebb unokam negyeves most kezd oklendezni az ok az hogy megtomi a szajat ugy hogy nem kap levegot,na ezert kap szidast.De mindenki ugy csinalja ahogy jobbnak lassa sajat bajan fog tanulni,hogy nekovessen el hibat.
35. Pen80 (válaszként erre: 34. - Andi972)
2011. febr. 28. 17:37
Az én lányom meg addig nem fogad el új falatot, amíg darab van a szájában. Azaz mindent, ami darabos, akkurátusan szétnyom a nyelvével és csak úgy nyeli le. Óvatos típus. :))
2011. febr. 28. 17:33

Én nem adtam,a bulátát pedig képes még most is a torkáig nyomni.Első négy fogai vannak meg fent és lent,a darabostól,még mindig öklendezik igaz korababa volt 27 hétre született,és kizárólag,csak anyatejet fogadott el korrigált 9 hónapos koráig,azt mondták a fejlődését kontrolláló orvosok ne erőltessem.

Rágófogak hiányában nem tudja megrágni a darabosat csak egyben lenyelni én se adtam volna neki.

Mondhatták nekem is ismerősök tömjem a gyereket mert már enni kéne neki mást is.

33. trapiti (válaszként erre: 29. - Ficusbenjamicus)
2011. febr. 28. 17:33
Bármikor, amikor már érdekli és van kedve hozzá :)
32. Pen80 (válaszként erre: 29. - Ficusbenjamicus)
2011. febr. 28. 17:17
Bármikor :) Először játszik majd vele, aztán utánozni kezd.
31. mojocska (válaszként erre: 30. - Ficusbenjamicus)
2011. febr. 28. 17:15
Szerintem az ember valahol érzi, hogy mi a jó a gyerekének.
30. ficusbenjamicus (válaszként erre: 28. - Mojocska)
2011. febr. 28. 17:10
Azért nem ő kérdez, mert neki nincsenek kérdései - meg van győződve arról, hogy mindent jól csinál. Természetesen nem fogom őt kéretlen tanácsokkal ellátni, tiszteletben tartom a módszereit - és le a kalappal előtte, mert az ikrekkel nincs mindig könnyű dolga.
2011. febr. 28. 17:06
Nagyon köszönöm a sok hasznos választ! Megnyugodtam, hogy még 1 évesen sem késő. Ráhagyom a sógornőmre, végül is ő az anyukájuk. Még egy kérdés: kiskanalat mikor lehet nekik adni, hogy próbálkozzanak?
2011. febr. 28. 17:04

Érdekes, hogy Te kérdezel és nem az Anyuka.

Nekem nyolc hónapos múlt a kisfiam és csak a pépeset eszi, szopcsi mellett. Próbáltam olyat, amiben puha zöldségdarabkák vannak, de félrenyelte, aztán meg módszeresen kitologatta a szájából.

Részemről engem baromian idegesít, amikor kéretlenül akarnak tanácsot adni, beleszólni a gyerekkel kapcsolatos dolgokba. De örömmel veszem, ha a kérdéseimre választ kapok, vagy ha valaki elmeséli, hogy nála mi hogy volt a gyerekével, de nem úgy előadva, mint az egyetlen és kötelezően követendő helyes útat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook