Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki a sós ízesítésű gyümölcsleves receptjét? fórum

Tudja valaki a sós ízesítésű gyümölcsleves receptjét? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 7. 21:37
Nagyon egyszerű elkésziteni, Édesanyámtól tanultam. Egy fazékba 2 liter vizet önteni és 2 húsleses kockát beletenni, 2 zellerszárat. 2 almát meghámozzom és amikor fő hozzáadom. Gyorsan 1 tojással és kis vizzel nokedlit kavarni és a felfővő almáslevesbe beleszaggatni - nem az egészet- egy kicsi maradjon meg. Ehhez hozzáadok tefölt, vagy tejszint és mint a habarásnál szoktuk bele a levesbe, 1 percig főzni és kész. Só nem kell bele, elég a leveskocka. Cukor sem kell. Lehet savanyítani még citrommal és tetejére petrezselyemzöld. Én csak almával készítem, de jó lehet ribizlivel, egressel is Próbád meg
9. Pettka (válaszként erre: 8. - Pinkyke)
2011. febr. 28. 15:43
köszi!megpróbálok rákeresni pontosan.
8. pinkyke (válaszként erre: 7. - Pettka)
2011. febr. 28. 15:42
pontosan nem tudom, mert én csak ettem egyszer. ha jól emlékszem akkor disznóból föztek ilyen lightos húslevest és a végén pedig főzőtejszín és egy üveg megbefőttet tettek hozzá
7. Pettka (válaszként erre: 6. - Pinkyke)
2011. febr. 28. 15:37
Ebben volt barack,meggy,körte.De azt is elfogadom szívesen,ha leírod...
2011. febr. 28. 15:37
nem arra a meggyes erdélyi húslevesre gondolsz ?
2011. febr. 28. 15:33

Minden édes ételbe kell egy kis só, mert az emeli ki igazán az édes ízt!


(ameddig nincs elég só a gyümölcslevesben addig Én

"üresnek" érzem az ízét, tehát apránként sózom, amíg kellemes telt íze lesz)

2011. febr. 28. 15:33
Én egyik ismerősömnél ettem régebben,csak sajnos őt már nem tudom megkérdezni..
2011. febr. 28. 15:32
egyszerűen csak tegyél bele kicsivel több sót
2011. febr. 28. 15:31
szerintem az összes menzás gyümölcsleves kicsit sós is volt
2011. febr. 28. 15:29
Egyszer ettem olyan gyümölcslevest,ami pikáns,sós ízesítésű volt.Azóta keresem a receptjét.Kérem,ha valaki tudja,írja le.Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook