Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5935. zsuzsi319
2019. nov. 1. 17:07
Sziasztok! 6 hetes kismamaként olyan problémám lenne hogy IR -s vagyok és eddig nem is volt gond a diétával de az elmúlt időkben( kb 1 hét) nem kívánom, rosszul vagyok vagy undorodom a diétás koszttól. Nem tudom mit tegyek próbálom magamba erőltetni de nem igazán akar menni a dolog mert elkap a rosszullét, ami ráadásul éjszaka rendszeresen megvan. Kaptam szuszpenziót savlekötésre de nem használ, viszont ha fogyok akkor a dokim kórházba küld.Nem akarom hogy a babáknak baja legyen de ezt a rosszullétet sem tudom kontrolálni.
5934. mio (válaszként erre: 5933. - Tapka)
2019. okt. 30. 13:28
Köszi, majd lehet, hogy jelentkezem... :)
5933. tapka (válaszként erre: 5931. - Mio)
2019. okt. 30. 10:43
Ne több ne kevesebb. Gyere a csopiba, ird le hogy kezdő vagy, az hogy hogy próbáltad eddig nyugodtan kimaradhat ;)
5932. mio (válaszként erre: 5930. - Tapka)
2019. okt. 30. 09:20
Először ott akartam írni, de féltem a támadásoktól... Ami vicces, mert alapjáraton képes vagyok megvédeni magam,de most mintha nem én lennék én o.O Terhesség, hormonok...
5931. mio (válaszként erre: 5927. - Tapka)
2019. okt. 30. 09:18

Ja és köszönöm a választ. Hidd el,nem szeretném,hogy baja legyen a babámnak. Csak aggódok és tanácstalan vagyok. :( Első terhességem. A cukor miatt lehet, hogy az utolsó is. Legalábbis most így látom.

Ami fontos; végülis nem baj,ha kicsit több ch-t viszek be,de ami kell az legyen meg,mert ha nincs,az rosszabb.... Jól értem? Ilyeneket miért nem mondanak a diabetologián? Csak piszkálják az embert.

5930. tapka (válaszként erre: 5929. - Tapka)
2019. okt. 30. 09:17
Fb-on van egy jó terhességi cukros csoport ahol a dietaban tudunk segiteni.
5929. tapka (válaszként erre: 5928. - Mio)
2019. okt. 30. 09:16

Ha precíz diéta mellett rossz a cukrod akkor rossz a cukrod.


Cukros kaja után ha egy órával jót mersz az fel óránál bőven lehetett magas, ez nem mérvadó.

5928. mio (válaszként erre: 5927. - Tapka)
2019. okt. 30. 09:00

Szia! Tartom a diétát! És azóta mérek rosszakat.

Anyukám öccse cukros. Hát ezért küldtek előbb terhelésesre. :(

5927. tapka (válaszként erre: 5926. - Mio)
2019. okt. 29. 20:46
Egyreszt dietazz mert az hogy megeszed a sütit de nem írod be nem az orvossal kitolas hanem a babaddal. Másrészt ha túl kevés a bevitt ch attól is felmehet a cukrod mert a szervezet a májból szabadít fel és feltolja a vercukrot. Viszont ketontestek is termelődhetnek ekkor amik a baba idegrendszeret karosithatjak. Gondolom nem ok nélkül terheltek ilyen korán. Van valami előzménye?
5926. mio
2019. okt. 29. 10:09

Sziasztok! Én most azért írok ide,mert szeretném elmondani a tapasztalataimat, illetve szeretnék segítséget,megerősítést kérni. Aki esetleg az olvasottak után úgy gondolja, hogy most aztán jól leolt, kérem ne tegye! Nekem fontos ez a dolog és nem szórakozok,csak szeretném,hogy minden jó legyen. Köszönöm!

A helyzet az, hogy 14 hetes terhes vagyok és terhességi cukrom van. Minden héten diabatológiára kell járnom tanácsadásra, étkezési naplót vezeték,amit ők megnéznek és nagyon szeretnek kritizálni, de igazából megkérdőjelezem a szakértelmüket,mert kicsit ez az egész úgy jön le,mintha mindenki csak tapogatózna a sötétben. Második alkalommal voltam náluk. Amikor elkezdtem a diétát,akkor néha "bűnöztem". Nem befaltam egy tábla csokit, csak ettem egy extravékony szelet joghurttortát. Előtte utána mértem, semmi baj nem volt. Az első hét így zajlott, hogy figyeltem,hogy mit eszek,de ha pl kívántam az édeset, megettem 1 kocka csokit. Jókat mértem,nem volt gond,a diabetologián viszont még így is belekötöttek ebbe-abba ( persze a naplóban a süti meg a csoki nem szerepelt:) ), így úgy gondoltam, oké: betartom a szabályokat. Vegyük komolyan! A babámról van szó! Na! Amióta betartom a szabályokat, azóta nem mérek jókat. A legrosszabb mérésem a vacsi utáni 8 volt ( ami a vérvételen amúgy 7,2-re sikerült).

Szóval a kérdés (és kérlek,ne nézzetek ostobának): a szervezet csinálhat-e olyat, hogy mivel kevesebb cukrot viszek be,kevesebb inzulint is termeljen? Vagy mitől lehetnek most rosszabbak az eredményeim? Valaki élt át hasonlót? Mert pl a sógornőmnél ugyanez volt... Bűnözés= jó értékek! És fordítva...

A diabetologián azt mondták, hogy biztosan inzulint kell majd használnom,ha ez így fog menni. Nem szeretnék inzulint!

5925. Zssuuu (válaszként erre: 5924. - Algea)
2019. máj. 1. 15:28
Köszönöm a választ! Dcont mindkét készülék, de azt hiszem, rájöttem a nyűgjére. Lelke van :-), és utál bekapcsolni a tesztcsík bedugására. Úgy rendre hibakód, majd durván fals mérés az eredmény. 1 hete mindig kézzel bekapcsolom és csak utána kapja meg a tesztcsíkot (pont merőlegesen bedugva időnként nem érzékeli). Azóta nincs hibaüzenet és hasonlót mér, mint a másik gép, így azt a tegnapi napon félretettem, már nem járkálok két készülékkel. :-)
5924. algea (válaszként erre: 5923. - Zssuuu)
2019. ápr. 28. 23:17

Igen. A legjobb gépek is 10-15 %-os mérési hibahatárral tudnak csak eredményt adni, a szervízben azt vizsgálják be, hogy ezen belül van-e a gép. És minél magasabb az érték, annál több tized, aodtt esetben több, mint egy egész érték lehet az eltérés emiatt. Mondanál konkrét márkát egyébként? Nekem Accu Check és D-COnt van, AZ Accu rendre fölé mér, a D-Cont megbízhatónak számít, bár ha minden egyes ujjbegyből vennék vért, mindet pár tizedes eltéréssel mérné.


Pontos vércukorértéket csakis vénás vérből, laborvizsgálattal lehet mérni. Ha legközelebb kérsz egy vérképet vérukorvizsgálattal, vidd feltétlenül a készülékeidet. Amint levették a vért, ujjbegyből, ugyanabból a vércseppből mérj mindkét készülékkel. Amelyik jobban közelít a laborértékhez, azzal mérj a továbbiakban, és a másikkal egyáltalán ne, mert ninc sértelme, csak összezavar.

5923. Zssuuu
2019. ápr. 24. 08:47

Sziasztok!


Kb. egy hónapja megfogtak a terheléses vizsgálaton, 3 hete diagnózisom is van és vércukorszintmérőm, amit eddig minden főétkezés előtt és után is használtam. A kérdésem: a ti készüléketek mennyire mutatja ugyanazt az értéket, mint egy másik? Tegnap vittem szervizbe, bevizsgálás után azt mondták, hogy jól működik. Ma reggel megint kiugró értéket mért. Ugyanolyan típusú másik géppel is rámértem ugyanabból a vércseppből, az már 8,8 helyett 7,2-et mutatott... Tapasztaltatok ilyet?

5922. algea
2019. márc. 29. 15:35
7 felettiekhez kell, ha napi rendszerességgel előfordulnak. SOha nem írtam mást.
5921. Lina*
2019. márc. 18. 10:26
Sziasztok.Inzulinrezisztenciám van.Merckformint szedtem teherbeesés előtt és utánna is 16 hétig.14 hónapos a kislányom,reggel este még anyatejet kap.Ha most véletlenül teherbeesnék,merckformin nélkül lenne esélye megmaradni a babócának?Nem diétázom most,szoptatás mellett én egyszerűen nem birom tartani.Védekeztünk de furán érzem magam.Volt már valaki így,hogy teherbeesett a második babával Merckformin nélkül?
2019. márc. 13. 23:34
Utana elmulott nem kellet az inzzulin 2006 ota kell dietaznom .
5919. Timi720202 (válaszként erre: 5911. - Algea)
2019. márc. 13. 23:32
Bocsi de nem ertem a 7 alatti cukrokhoz minek kell inzulin mikor ez normalis en inzulinos cukorbeteg vagyok es 20 felett voltak a cukraim .Terhesség alatt a terheléses volt 9.05 erre kaptam 2001 ben szültem .
5918. algea (válaszként erre: 5917. - Nadine81)
2019. febr. 14. 17:56

SZia! Én tényleg nem vagyok orvos, a gyógyszer szedéséhez semmit nem tudok hozzászólni.


Az előre töltött toll mit jelent? Sokféle eszköz van, az enyém olyan volt, hogy a végén kellett beállítani az egységeket, és annyit adott be egy nyomásra. De ha kifogyott a fiola, akkor újat kellett venni bele.


Ha a banán felviszi ennyivel 7 fölé, akkor inkább ne engedd meg magadnak. A nem bűnözős étkezések utáni cukorszinted be fog állni 7 alatti értékre az inzulin hatására, a babának ez a legjobb. Viszont a terhességi hetek előrehaladtával tovább romlik az inzulinérzékenység, és észre fogod venni, hogy ugyanazok az ételek ugyanannyi inzulin mellett magasabbra emelik majd megint a cukrodat, akkor kicsit emelnek majd az inzulinadagokon.


A 32-36. hét után már nem romlanak az értékek általában, a szülés előtt pedig kifejezetten javulni kezdenek, itt kell nagyon figyelni, nehogy hipózz. Ezért az inzulinos GDm-es kismamákat a 38-39. hét körül be is szokták fektetni a kórházba, hogy felügyeljék a cukrokat, és korábban el is szokták indítani a szülést.

5917. nadine81 (válaszként erre: 5916. - Algea)
2019. febr. 13. 22:09
Szerencsére eddig a vizelet is mindig rendben volt, a védőnő is nézi folyamatosan. Étkezés után,ha ettem is banánt vagy ilyesmit,akkor is max 8at mértem.Ha nem bűnözök,tényleg meg áll 7nél,nagyon max 7.5. Amúgy azt sem tudom,ha ez az előre töltött toll kifogyna,hogyan kellene újra tölteni...Mi a véleményed a metformin(merckformin xr) terhesség végéig való szedéséről?
5916. algea (válaszként erre: 5915. - Nadine81)
2019. febr. 13. 22:02

Akkor kristályosodik a kép.


Tehát az éhgyomri és étkezés előtti cukraid tökéletesek, az étkezés után egy órával mértek viszont gyakran magasabbak 7-nél, erre tényleg kell inzulin (ha nem diétahiba az ok). Az tragédia, ha nem mondtak róla semmit, hiszen ez egy olyan anyag, ami cukorbetegeknek életmentő, egészségeseknek akár gyilkos méreg is lehet, a patikában nem is adnak egy egész dobozzal, hanem kiszámolják, hogy a receptben megadott időőre neked konkrétan hány fiola kell, és csak annyit vesznek ki belőle, ennyire nem is szabad csak úgy tárolni otthon.


A szőlő a létező leggyorsabb CH, teljesen tiltólistás. Ne is gondolj rá, nincs kiskapu. Sajnálom. A banán sem különb.


Muszáj fegyelmezettnek lenned, és ne egyél se többet, se kevesebbet, mint a beállított diétát és ahhoz beállított inzulinadagod.


Én is voltam így az első trimeszterben, hogy sírva ettem, mert bármit kívántam volna, csak azt nem, amit lehetett enni. Nekem az segít, hogy addig gondolkodom, míg eszembe nem jutnak régi nagyon kedves ételeim, amik beleférnek a diétába, vagy könnyen és élményveszteség nélkül átalakíthatóak diétássá. Sok időt szánok az étrendem megtervezésére és az elkészítésre is (két kisgyerek mellett is, és a családnak még külön főzök). Kínosan ügyelek arra, hogy csak olyasmit egyek, ami úgy felel meg a diétának, hogy mégis nagyon szeretem és ízlik. Van, ami teljes kiőrlésű lisztből nem lenne finom (pl. farsangi fánk), akkor inkább nem eszem ilyet, minthogy rosszat egyek, és magamnak kitalálok valami más édességet, ami ugyanolyan jó diétás változatban, a családnak meg sütöm a fánkot:)


Sajnos nem opció a diéta megszegése, nyilván egy-egy ritkán előforduló magasabb vércukorértéktől semmi baja nem lesz a babának, de azért az sem mindegy, hogy ilyenkor 16-ig szalad fel a cukor, vagy 8-ig, hiszen annak le is kell menni a következő étkezés előttig a megfelelő szintre.


Étkezést kihagyni sem szabad, a túl kevés CH mellett keton ürül a vizelettel, ez az állapot is árthat a babának.


de egyszer vége lesz, nyugi:)

5915. nadine81 (válaszként erre: 5913. - Algea)
2019. febr. 13. 21:50
A diabetológián egy készre töltött inzulinos tollat kaptam,se dobozt,sem papírt hozzá,azt mondták menjek a házi dokihoz feliratni a többit,adtak szakorvosi javaslatot.Tehát semmit nem mondtak a hatásáról,a legtöbbet hétfő óta itt és most tőled tudtam meg.És ezt köszönöm szépen :) A legmagasabb étkezés utáni sajnos van hogy néha néha 8 körül alakul,általában ebéd után. Mi történik inzulin mellett,ha eszek pl délután egy kis szőlőt vagy banánt,illetve elvétve az előírtnál több ch mennyiséget fogyasztok el?Tudom,hogy nem lehet,de gyakran üldöz étvágytalanság és olyankor választhatok,hogy semmit sem eszek vagy ilyesmit.
5914. algea (válaszként erre: 5910. - Nadine81)
2019. febr. 13. 21:48
Finnyáskodás monjduk ilyen értelemben nem lehetséges. Ha beadtad az inzulint, meg kell enned az előírt Ch mennyiséget, ha nem ízlik az ebéd, akkor gyorsan valami mást, amiben ugyanannyi és ugyanolyan típusú CH van. Hamarosan fejből tudni fogod a leggyakrabban fogyasztott ételek CH tartalmát, hamar össze tudsz dobni 20, 30, 40, 50 Ch tartalmú ételeket.
5913. algea (válaszként erre: 5912. - Nadine81)
2019. febr. 13. 21:44

Én nem vagyok orvos, de a betegtájékoztatóban biztosan le van írva, hogy ez gyors hatású inzulin ( a neve erre utal, és természetesen az is, hogy egy nap többször, étkezések előtt kell adnod).


Az általad leírt egységek rendkívül alacsonyak.


Evés előtt adod be, de utána enned KELL (erre figyelj, tehát nem jöhet közbe semmi), és az inzulin azt akadályozza majd meg, hogy az étkezés után a baba számára már nem biztonságos mértékig felszaladjon a cukrod. Soha ne maradjon ki egy mérés se, ha evés után 3,5-4 közötti értéket mérnél, akkor azonnal jelezd az orvosnak, ha 3,5 alatt, akkor egyél gyorsan pár szem kekszet például, vagy szőlőcukrot.


A lényeg, hogy mindig mérj.


Tilos orvossal való egyeztetés nélkül csökkenteni, emelni az adagot, vagy teljesen kihagyni (nyilván a sok-sok éve inzulinos cukorbetegek már tudják, mikor mennyit adjanak be, de te kezdő vagy, ráadásul kismama, és a baba életével nem lehet játszani)


Nem hiszem, hogy csak hasba lehetne beadni, én mindig combba adtam az enyémet, de ez biztosan le van írva a betegtájékoztatóban is. Viszont a hasi bökéstől sem kell félni, a tű egészen kicsi, még a legsoványabb nőnél sem érné el a méhet.


Szülés után két lehetőség van: a leggyakrabban már szinte a szülés másnapján nem kell inzulin. Diétázni kell majd még, legalább 6 hétig, utána egy kontroll terhelést csinálnak, ha ott jók az eredmények, akkor elmúlt a terhességi diabétesz. Ez általában így van.


Ritkán megmarad, de ennek nem az az oka, hogy a terhesség alatt adtál inzulint, és ehhez hozzászokott a szervezeted. Normál esetben ezt termeli a szervezet, aki cukorbeteg, még ha csak terhességi is, annak a hasnyálmirigye nem tud elegendőt előállítani, ezt pótolni kell. Amikor terhesség után a hormonok visszaállnak az eredeti felállásba, többnyire az inzulintermelés is normalizálódik.



AZt nem értem, hogy diétáról nem is bezséltetek? Sokszor kiderül, hogy például a bolti teljes kiőrlésűnek hitt kenyér csak nyomokban tartalmaz teljes kiőrlésű lisztet, és például elég ezt lecserélni, és máris jobbak az értékek. Vagy kiderül, hogy a kenyér ugyan barna, de valaki ugyanúgy rizst és krumplit eszik a hús melé köretnek, ha ezt lecseréli zöldségre és bulgurra például, máris jók a cukrok.


Mi volt a legmagasabb étkezés utáni 60 perces értéked, és milyenek általában? Az éhgyomriak jók, az világos, de ez az inzulin csak az étkezés utánira hatna.

5912. nadine81 (válaszként erre: 5911. - Algea)
2019. febr. 13. 21:31
Tehát ezt használhatnám biztonsággal?Insuman Rapid/Solo star 100NE kaptam,napi 4-6-4 egységet kellene használnom.És ezt valóban csak hasba lehet beadni?Comb,felkar,farba nem lehet?Ha rosszul reagálok rá,bármikor abba hagyhatom,nem lesz belőle gond?Attól is tartok,hogy szülés után is használnom kell,mert igényli majd a szervezetem,de leginkább a babát féltem :(
5911. algea (válaszként erre: 5910. - Nadine81)
2019. febr. 13. 21:21

Értem. Jól értem akkor, hogy az étkezés utáni egy órás értékeid gyakran mennek 7 fölé? Ha így van, akkor inkább emiatt adhatja az inzulint. Az étkezés előtti értékeidet ez nem fogja levinni, mert ez a rövid hatású inzulin. Tehát mérsz egyet evés előtt, beadod az inzulint, ezután eszel. Az evés előtt beadott inzulin adag erre, és csakis erre az étkezésre fog kihatni.


Van a hosszú hatású inzulin is, az az egész napi vércukorértékekre kihathat, de nálad nem erről van szó.

5910. nadine81 (válaszként erre: 5908. - Algea)
2019. febr. 13. 21:11
Köszönöm,hogy írtál.Diabetológus írta fel az inzulint. Azt mondták,ez a szabály. Hiába mondtam,hogy a terheléses 120.perces értékemmel is csak 3 tizeddel lett magasabb,hogy jó a 3 havi cukor átlagom,hogy esetleg még szigorítok a diétámon...nem. Meg nézte mennyiket mértem az előző 3 napban itthon,persze bármennyit beírhattam volna,de nem csaltam és egyből inzulin,s nem is csak napi 1x,pl ebédhez,mert általában akkor megy 7 fölé,hanem a megfelelő reggeli és esti értékeimhez is. Ma is ebéd előtt 5.1 volt a cukrom.hova szúrjak még ehhez 6 egység inzulint??És különben is,itt van még a terhesség alatti finnyáskodásom,mi van ha be bököm a 6 egység inzulint de mégsem ízlik az ebéd és nem tudom megenni az előírt ch mennyiséget??
5909. algea (válaszként erre: 5906. - Chrissy77)
2019. febr. 13. 20:51

Régi nagyon ez a hozzászólásod, de most megakadt rajta a szemem.


Nézd, ha a stressztől ment fel a cukrod, akkor nem vagy cukorbeteg, ergo remekül működik a hasnyálmirigyed alapvetően, ezért természetes, hogy a legnagyobb nyugalommal tehetsz cukrot a kávédba, ehetsz nagyjából azt, amit megkívánsz, nyilván ésszerűen.


De egy valódi cukorbetegnek, akár terhességi cukorbetegnek, akinek a hasnyálmirigye nem képes elegendő inzulint előállítani az igény szerint elfogyasztott CH mellé, tilos azt ajánlani, hogy egyen sok rizst, mert Ázsiában ez a fő táplálék, mégis egészségesek. Ez az, ők azok, mi meg, akik messze elkerüljük a fehér rizst, krumplit, fehér kenyeret, mézet és cukrot, nem vagyunk egészségesek, nem tudjuk megfelelő szinten tartani a vércukorszintünket, ha ilyesmit eszünk. Kell a nagyon szigorú diéta, és néha még emellé is az inzulin.

5908. algea (válaszként erre: 5907. - Nadine81)
2019. febr. 13. 20:45

Ilyenről még nem hallottam. gyakorló terhességi cukros vagyok, sajnos. Ha a terhelés eredménye miatt felállítják a diagnózist, akkor első lépés mindig a 160/180 g CH-os diéta. Minden étkezés után 60 perccel kell mérni a cukrot. Ez nem lehet 7-nél magasabb, illetve ha rendre eléri vagy meghaladja ezt az értéket, akkor kell inzulin (vagy még egy lépés lehet előtte, amikor a diétával próbálnak variálni kicsit, nincs-e diétahiba, valahol valami rejtett gyors CH, vagy az elosztáson próbálnak változtatni. Ha ez nem segít, akkor jön az inzulin).


Inzulint leginkább úgy lehet felelősségteljesen adni, ha a beállítás idejére a kismama befekszik a terhespatológiára.


Jól tudod, hogy a hipózás még akár vezsélyesebb is lehet a babára nézve, mint az időnkénti magas cukor, persze egyik sem jó.


Ki volt az konkrétan, aki a fentiekre inzulint ajánlott neked? Nőgyógyász? Diabetológus? Olyan orvosra van szükséged, aki kifejezetten a terhességi diabéteszben nagyon járatos, mert egyrészt a mérés ideje, másrészt a kívánatos beállítandó értékek sem ugyanazok, mint nem terhes cukorbetegeknél (ami egy átlag 2-es típusú diabéteszesnek jó érték, az a magzatra nézve már nem lenne az).

5907. nadine81
2019. febr. 12. 22:22
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék,másnak is egyből inzulint javasoltak e szúrni terhesség alatt egy ehhez hasonló,22.heti terheléses eredményére? 0.:4.2,60.:10.1,120.:8.3 Jelenleg merckformin xr 1500mg szedek.Több kismama is szedhette végig terhesség alatt,nem értem,nekem miért akarnak egyből inzulint adni,mikor az éhgyomri értékeim mindig jók és itthon napközben étkezés után sem mérek magasakat.Ráadásul napi 3x akarják,hogy szúrjam hasba a terhesség hátralevő részében.Nem a tűvel és a beadással van gondom,hanem a hatásától félek,szerintem gyakran nagyon le vinné a cukrom,eleve ott megbukik nálam,hogy az 5 körüli éhgyomri értékre minek akarnak nekem 4 egység inzulint adni még??? Ebédhez 6,este újabb 4 egység. És persze aggódom,hogy a sok hipozástól,mi történne a babával.Jó tudom,legtöbben azt mondják,a kezeletlen cukortól nagyobb baja lehet,dehát én nem vagyok cukros,tartom a diétát,inofolicot is iszom még....
5906. Chrissy77 (válaszként erre: 5905. - Fildus)
2018. dec. 18. 13:38

Nekem ez a 4. gyerekem...

És közben kiderült hogy a stressztől ment fel a cukorszintem.

Felsoroltam hogy nekem mit kellene kerülnöm. Nekem nem azt mondtak hogy cukrot nem juttathatok a szervezetbe. Hanem egy csomó olyan ételt aminek semmi köze a cukorhoz.


Dee nem vagyok cukros! Hála...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook