Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi nehézségek! fórum

Családi nehézségek! (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 29. 10:30

Kedves Csaba!

Mióta a rendszerváltás megtörtént és a külföldi bankok betelepedtek ide Magyarországra és mindenféle ígéretekkel rávették az embereket vegyenek fel hitelt kedvező feltételekkel, de később ez rosszabbodott és sok ügyfelet megkárosítottak és valóban családi életeket tett tönkre olyan, mint a mézes madzag nesze semmi fogdd meg jól. Ezek csak a saját hasznukat nézik és nekik nem számít semmi undorító ez az egész ahogy van és igazságtalan. Üdv.Ágnes

2011. febr. 28. 10:20

Kedves Csaba!

Az a baj, nem vagy egyedül az eseteddel, aki próbál tisztességesen lavírozni a mai világban, legtöbbször kicsúszik lába alól a talaj.

Esetleg próbálkozz náluk: Banki Hitelkárosultak Egyesülete

..bár gondolom már megtetted. Sok sikert!

2011. febr. 28. 09:48

Történetem, izgalmas és rendkívül sajnálatos megtörtént eset!

A mai napig nem bírok vele és érzem azt, hogy képtelen vagyok megoldani.

Megpróbálom tömören és lényegre törően leírni és összefoglalni mindazt, ami az elmúlt 2-3 év alatt tönkretett egy családot.


Sajnálatos módon szüleim elváltak, édesapám ezelőtt 8-9 évvel leköltözött vidékre (mezőgazdasági tevékenységet folytatni) címszóval! Édesapám 1943-as születésű és lent léte alatt, össze állt egy 24-éves lánnyal. A sajnálatos dolog az az, hogy édesanyám tudomása nélkül!

Természetesen, abból nem lett semmi. Folyamatosan halmozta a hiteleket, földekre, mezőgazdasági gépekre stb. Olyan dolgokat állított édesanyámnak ami a későbbiek folyamán, nem állta meg a helyét a valóságban! Majd eljutottak odáig mire minden kiderült, hogy 14 millió forint tartozás halmozódott fel.

Édesanyám a Nagymamámmal (nyugdíjasok) maradt az ingatlanba, havi 120.000,. Ft-os törlesztőrészlettel. És a Fctoring cégek, folyamatosan terhelni szerették volna az ingatlant az édesapám adóssága miatt.

Nem volt más választásom, kivásároltam az ingatlant, hogy lekerüljön a szüleim nevéről és ezzel együtt a hitelt is át kellett vállalnom. Viszont nem kerültek az utcára!

Édesanyámmal megbeszéltem, hogy mielőbb adjuk el az ingatlant és megpróbálunk egy olcsóbbat vásárolni és majd ott, nyugodtan lehetnek nyugdíjas éveikre. Igen ám de szembesültem, hogy a 14 millió Ft hitel helyett, majdnem 17,5 milliót kellett visszafizetnem (ami nem is az enyém volt). Ezt is sikerült megoldanom. És nagy nehezen, tudtam vásárolni a szüleimnek Fejér megyében egy szolid kis családi házat 10 millió Ft összegben. Ez nagy megterhelés volt a számomra, mert vállalkozó vagyok és a pénzt javarészt a törlesztés befizetésre költöttem. Kezdtem érezni, hogy nagyon nehéz lesz kirendezni mindent!

Meglepetésemre jött az illetékhivatal, akivel már lassan, kettő éve levelezünk. Minden felszólítás nélkül, elidegenítési és végrehajtást tett mindenemre és a fizetésemből a letiltást is megállapította. Amit lassan egy éve fizetek rendszeresen. Röpke 2-3 év alatt tönkrement mindenem és nem tudom a kiutat. Nemfizetések miatt, összegek halmozódtak fel és nem tudom a helyes megoldást. Kedves Magyarok, ha tudtok segítsetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook