Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ébredési hőmérséklet mérésnél mi van, ha a hőmérséklet nem jelez ovulációt, viszont tüneteket érzek? fórum

Ébredési hőmérséklet mérésnél mi van, ha a hőmérséklet nem jelez ovulációt, viszont tüneteket érzek? (tudásbázis kérdés)


26. Céda (válaszként erre: 10. - Inci79)
2011. dec. 10. 13:14
Nekem az alap hőmérsékletem 35,7 körül van, az ovuláció napján 36,3 -ra megy fel. Szerintem mindenkinek a saját alaphőmérsékletét kell kiindulópontnak venni.
25. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 24. - Mandulacska2)
2011. márc. 3. 14:27

Ha lehetőséged van rá mindenképpen javaslom. Ha sikerülne, és összejönne a kisbaba, akkor sem mindegy, hogy milyen körülmények között zajlik a 9 hónap.

Én is azért szedem a femibiont, mert abban minden van, amire szükség lehet. Legfőképpen a jód és a folsav. Aztán van a femibion 2, ami a terhesség második harmadától kell szedni. Abban már van vas is, ami akkor lesz nagyon fontos.

24. mandulacska2 (válaszként erre: 23. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 3. 14:00
Én is a Femibiont szedem. Jóval több a folsav benne, mint más magzatvédőkben, és jódot is tartalmaz, amit még az Elevit sem. Pedig az is nagyon fontos. Remélem, azért összejön. Ha nem, kénytelen leszek munkahelyet váltani.
23. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 21. - Mandulacska2)
2011. márc. 3. 10:45

Ez szörnyű, én nem is bírnám. Annak idején én is tanítónak készültem, de a hospitálások alatt úgy éreztem, hogy én nem bírnék el ennyi gyerekkel, így abbahagytam. Nem irigyellek. Remélem azért összejön. Nem tudom azt mondani, hogy ne stresszelj, hiszen ilyen körülmények között nem tudod megtenni. Annak idején én is stresszes munkakörülmények között dolgozta, persze az még az első gyermekem előtt volt jóval, aztán felmondtam. De volt egy kolléganőm, aki nagyon szeretett volna gyermeket és nem jött neki össze. Ő még mindig ott dolgozik és azóta sincs babája.


Igen szedek terhesvitamint, femibiont. Azt mondják az a legjobb. És Te szedsz valamit?

2011. márc. 2. 18:57
Ja és gyógyulj meg. Szedjél sok vitamint. MAgzatvédőt szedsz? abban sok a vitamin, és az ellenállóképességet is javítja. A C vitamin is jóval több benne.
21. mandulacska2 (válaszként erre: 20. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 2. 18:56
Igen, ezt én is tudtam. Azért vártam, hogy megemelkedjen, hogy az jelzi, hogy volt. Legalábbis remélem. Én is drukkolok neked. Sajnos nekem iszonyat stresszes a munkám. Attól félek, hogy így hogy fog összejönni a baba. Olyan suliban dolgozom, ahol nagyon sok az agresszív, hiperaktív gyerek. Ma is az egyik gyerek, aki gyógyszerelésre szorul, nem vette be a gyógyszerét időben, és hát iszonyat, hogy beszél a tanárával. Nem normális. Nap mint nap ezt kell elviselnem, és sokszor elgondolkodok, hogy hogy várom el, hogy így összejöjjön a gyerek. Csak reménykedek.
2011. márc. 2. 15:06
Szia! Képzeld most olvastam, hogy a peteérés nem akkor van, amikor a hőd megemelkedik, hanem előtte 1-2 nappal. Vagyis simán van esélyem, hogy teherbe estem. Persze ez majd később derül ki:)) A hő megemelkedése csak azt jelzi, hogy volt peteérésed.
19. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 18. - Mandulacska2)
2011. márc. 2. 07:39

Én elkaptam valamiféle vírust, így tegnap egész nap hánytam, felkelni sem bírtam, és a hőm ma reggel emelkedett meg a lázmérő szerint. És mivel vasárnap voltunk utoljára együtt, nem gondolom, hogy ebben a hónapban összejön:(((

De azért neked drukkolok!

18. mandulacska2 (válaszként erre: 17. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 1. 14:41
Szia. Nekem most vasárnap megemelkedett a hőm, így a gép, ahol vezetem a hőmérsékletet, jelezte, hogy elvileg volt ovulációm. Remélem, tényleg így van, mert túl erős tüneteket nem éreztem. Úgyhogy reménykedek. Veled mi újság tegnap óta?
2011. febr. 28. 08:14

Jó reggelt!

Valami változás a hőmérséklettel? Ma reggel megmértem és semmi. Kicsit el vagyok keseredve, de remélem attól még van peteérésem. Az is lehet, hogy tolódik pár napot, ugyanis a ciklusom 27-28 nap szokott lenni, múlt hónapban viszont 31 napos volt.

16. mandulacska2 (válaszként erre: 14. - Kisszsuzska83)
2011. febr. 27. 10:10
Köszi. Én is drukkolok neked, és mindenképp írok majd.
15. mandulacska2 (válaszként erre: 13. - Anne33)
2011. febr. 27. 10:09
OK. mindenképp megnézem, én most teát szoktam inni, de valamiért ebben a ciklusban kihagytam. De újra visszatérek majd rá. Köszi még egyszer.:)))
14. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2011. febr. 27. 09:57
Szia! Ez a téma engem is érdekel. Pont ugyanígy vagyok én is. Március 14-én kezdődne a következő ciklusom. Minden nap hőmérőzök, elvileg holnap lenne peteérésem. Mi is két-háromnaponta vagyunk együtt, remélem összejön. Drukkolok neked is! Majd írj még, hogy mi van.
13. Anne33 (válaszként erre: 12. - Mandulacska2)
2011. febr. 27. 09:29

Kitartás! Össze fog jönni! Meglátod!:)


Ezt a kétnaponkénti együttlétet mi is alkalmaztuk, mégis a baba pont akkor jött össze, mikor akkor voltunk együtt mikor akartunk és kész. :) Persze a peteérés előtti napokban volt együttlét és az utána való napon (szilveszterkor :D ).

Írok naplót itt a hoxán, ha gondolod olvass bele, talán tudok valamivel segíteni, leírtam, hogy miket szedtem és tettem a babásodásért.

Sok sikert!

2011. febr. 27. 09:24
Köszönöm a biztatást. Most kb. hét közepétől éreztem a bővebb folyást, de most már kezd kiszáradni. A mellem nem volt érzékeny, csak enyhe szurkálást éreztem olyan cs-péntek tájékán. Remélem, igazatok lesz. Az a baj, hogy folyton ez jár az eszemben, és nem tudok nem rágörcsölni. Persze nem csak ezért vagyunk együtt a párommal, de az , hogy min. 2 naponta kell együttlenni, mégis csak rá kell koncentrálni, hiszen akkor nem tud összejönni. Már nem tudom, mit csináljak.
2011. febr. 27. 09:19
Általában a menstruációt követő 13-14-15.napon van peteérés.Azonosak a tünetek,mint mikor "meg fog jönni":haspuffadás,enyhe fájdalom...én ekkor tudom,hogy aznap van peteérésem.
10. Inci79 (válaszként erre: 7. - Mandulacska2)
2011. febr. 27. 09:18

Elég sokminden befolyásolhatja az ébredési hődet,akár egy kis nátha is,vagy olyan gyulladás a szervezetben,amit egyébként lehet észre sem veszel.Akkor a ciklusaid jók,mert határértéken belül vannak,se nem túl hosszú,se nem túl rövid.Akinek nincs peteérése,az általában 36.5 fok alatti az ébredési hője,de ezt sem kell kézpénznek venni.A normál ciklushossz pedig 21 és 35 nap köztinek kell állítólag,hogy legyen.

Szurkolok,hogy össze jöjjön a baba.

9. Anne33 (válaszként erre: 8. - Mandulacska2)
2011. febr. 27. 09:17

Szia!

Ha 12-13-ra nem várod, akkor elvileg ma van peteérésed valószínűleg. Ugye?

Ha a hőmérőzés nem is mutatja egyértelműen, a bővebb folyás biztos jele az ovulációnak, szóval van ebből kifolyólag van peteérésed.

8. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - Inci79)
2011. febr. 27. 09:09
Elvileg olyan márc. 12-13-ra jönne meg legközelebb.
7. mandulacska2 (válaszként erre: 6. - Inci79)
2011. febr. 27. 09:08
Változó. Viszonylag kis eltérések vannak. 26-27-28-29, de volt már 31 is. a legrövidebb 26, a leghosszabb 31 volt. De átlag olyan 28-29. Az előző hónapban tök szabályos volt a hőmérsékletem, egy honlapon vezetem. És ott ki is mutatta. Most meg eleve 1 fok plusszal kezdtem az átlaghőt. Nem nagyon értem.
2011. febr. 27. 09:02
Hány naposak a ciklusaid?
2011. febr. 27. 09:01
Mikorra nem várod a mensid?
4. Inci79 (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2011. febr. 27. 08:59
Ha leesett a hőd és megy felfele,még ha csak egy tizedet is,akkor is az már peteérés lehet.
3. Inci79 (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2011. febr. 27. 08:58
Nem mindenkinek jelzi jól a hőmérőzés.Pont most lett terhes az egyik ismerősöm,aki hónapokig hőmérőzött és most legutóbb ultrahangon követték nyomon a peteérését és nem akkor volt neki,amikor a hőmérőzés szerint kellett volna.
2011. febr. 27. 08:56
Úgy értem, hogy mérem a hőmet. Menstruáció alatt végig átlaghő fölött volt a hőm, bár a korábbi hőhöz lejebb esett. Utána egy kicsit esett. Amikor az ovulációnak kellett volna lenni, nem ugrott fel majd le egy kicsit, és most apránként növekszik a hőm. Viszont testi tüneteket (váladáék) érzek. BOcsi, hogy ilyen bonyolult vagyok, de babát szeretnénk és nagyon félek, hogy nincs peteérésem.
2011. febr. 27. 08:54
Ébredési hőmérséklet mérésnél mi van, ha a hőmérséklet nem jelez ovulációt, viszont tüneteket érzek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook