Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen babonák léteznek a fiú és lány gyerek születése kapcsán? fórum

Milyen babonák léteznek a fiú és lány gyerek születése kapcsán? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 21. 20:59

lánykámnál pont félidőig fűszereset kívántam , a félidőtől édeset! :)


eleinte izgága baba volt bent, kb a felétől pedig nagyon nyugis, nyújtózkodó :)

de most mindent pótol :)))

20. dzsigg (válaszként erre: 19. - 1e8f358d6a)
2010. febr. 23. 09:21

Nalam is ez jött be,kislanyomkor edeset kivantam,most csak füszereset legtöbbször.A hasam a kislanyomnal nem hegyes volt,fiamnal hegyes.

Kislanyom aktivabb volt a pociban,mint a kisfiam.

2010. febr. 23. 09:10

Ha édeset kíván a kismama, akkor lányt vár, ha sósat, fűszereset, akkor kisfiút.


Ez is csak egy babona, bár nálam bejött. :)

18. homern
2010. febr. 21. 21:23

a gyűrűs módszer nekem elsőnek fiút mutatott,másodiknak lányt.

egy baba már megvan,kisfiú lett.a második nem mostanában fog kiderülni :)

2010. febr. 21. 20:19
megcsináltam a gyürüs modszert fiut mutat hát majd kiderül az uh.... de jo lenne ha igaz lenne mert már van egy tündéri kislányom..szép estét mindenkinek
2010. febr. 21. 18:36

sziasztok..

nekem, semmi nem jött be....másodikra a gyürüs módszer fiút mutatott, sőt a savanyú ubit kivántam és hegyes volt a hasam...mégis lányom lett...viszont az elsőnél bevált és a terhességem is más volt , akkor a hasam szélesebb volt és a sütit kivántam...én már nem hiszek ilyenekben...

egy ismerősömnek jósnő fiút jósolt, de mégis lánya lett, pedig nagyon fiút szerettek volna...,

15. globus
2010. febr. 21. 18:17

Egy falusi mama szerint a babát még véletlenül se szabad kisöregnek becézni, mert öreg gnóm lesz belőle :))

És a kerek poci lányt takar, a hegyesebb fiút :D

14. pritta
2010. febr. 21. 18:00
Hát nekem nem jött be... lányt jósoltak, de a az UH egyértelműen fiút mutatott. 21 hetes kismama
2010. febr. 21. 16:04
ugy látom ez a forum sajnos régen lett látogatva , pedig engem éppen ez a gyürüs modszer érdekelne. 9 hetes kismama vagyok második terheségem és olyan jo lenne sejteni ki lakik a pocakban...
2008. okt. 4. 14:37

Ezt a gyűrűs módszert nekem is megcsinálták, be is jött, de én nem hiszek az ilyesmiben..



Azt nem tudtam, hogy olyat is szoktak jósolni vele, hogy összesen hány gyereke lesz valakinek.

2008. okt. 4. 14:24
nem vagyok babonás.
2007. nov. 3. 10:34
Miert vannak babonak is? En meg nem hallottam egrol sem
2007. szept. 19. 16:58

Nekem is bejött,bár nem hittem benne.

Főleg,hogy nem egyszerűen jött az első csemete.Két fút,és egy lányt jósolt.

Igaza lett!

Ugyanezt megcsinálta apukám felfűzütt tűvel is .

Pont ugyanazt mutatta annak idején.

Akkor valami csak van benne!

2007. szept. 18. 10:13
Megcsináltam én is a jóslatot.Nekem lányt jósolt mert körbe-körbe forgott a gyűrű.Remélem bejön nekem is:)
7. szanád (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. szept. 17. 21:44
már ott tartasz ?????
2007. szept. 17. 21:44
Én is a gyürüst mondom nekem is meg lett csimálva az első gyereknél ba jött majd most nemsokára kiderül,hogy be vállik .é azt mutatta agyürü,hogy fiam lsz ez novemberben kiderül.
2007. szept. 17. 21:31
Én is csináltam. A gyűrű szerint a 6. gyerekem lány lesz!!!
4. szanád (válaszként erre: 2. - Ppiiccii)
2007. szept. 17. 20:58
ezt egyszer nekem is megcsinálták : először lányt ,majd fiút jósoltak...és így is lett
2007. szept. 17. 20:56

Ez így van :-)

Az összes ismerősöm körében bejött ez a "jóslás", csak én épp tűre tűzött grafit ceruzával ismerem. De a lényeg ugyanaz.

2007. szept. 17. 19:54

Annak idején amikor az első fiamat vártam, el sem tudtam képzelni, hogy ne lányom legyen.

Anyukám az esküvői gyűrűmet levetette velem és egy cérnaszálat húzott rajta keresztül. Azután csak tartotta függőlegesen. Egyszercsak a gyűrű elkezdett előre-hátra himbálózni. Azt mondta, neked fiad lesz. Nem nagyon örültem neki, de mostmár a világ minden kincséért sem cserélnék. A második gyermekemnél is megcsináltuk, akkor is fiút jelzett. Lehet, hogy véletlen, de nekem bejött.

Ja! Ha lányt jelez, akkor elkezd a gyűrű körözni.

2007. szept. 17. 19:35
Milyen babonákat ismersz a fiú és lány gyerek születése kapcsán?Lehet hinni bennük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook