Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hogy csináljátok a mákos gubát? Öntetet is adtok hozzá? fórum

Ti hogy csináljátok a mákos gubát? Öntetet is adtok hozzá? (tudásbázis kérdés)


3. 0c7cb4959f (válaszként erre: 2. - 37604749c4)
2011. jún. 30. 10:27
Ha van maradék kalácsom, vagy karácsony táján én is szoktam kalácsól is!:D A méz jó ötlet majd ki próbálom!
2011. jún. 30. 10:15
Bizony, így az isteni,én ugyan fonott kalácsból készítem,kicsi mézet is teszek bele.
2011. jún. 30. 10:12

én kifliből készítem, de akkor a legfinomabb ha pont úgy készül mint az arany galuska csak mákkal! Mamám úgy is készítette, és az volt az igazi! Az öntet meg vanília sodó!


Tehát fel karikázom a kiflit!(én 10-ből szoktam, az egy normál méretű tepsi) Egy kevés tejjel leforrázom, és hozzá adom a cukros darált mákot, mazsolát! Össze keverem! Kivajazom a tepsit! Bele a mákos kifli majd az egészet leöntöm az alábbi keverékkel!:

3 Tojás sárgája. 5 dl tej, 1 csomag vaníliás főző puding, ízlés szerint cukor, vanília cukor.


Előmelegített sütőbe teszem mikor már kissé pirulni kezd! A tetejére simítom a tojások cukorral keményre fel vert habját! Ha szépen karamell a színe készen is van!

A

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook